Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cu cine ar trebui sa ramana Kikyo?

Cu cine ar trebui sa ramana Kikyo?
 
[ 8 ] ** [12.12%]
[ 22 ] ** [33.33%]
[ 36 ] ** [54.55%]
Total Votes: 66
Guests cannot vote 

Kisa
post Aug 12 2005, 01:30 PM
Post #21


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Mitsuki Chan, nu te mai enerva asa. La urma urmelor e un anime. :P Aici oamenii isi dau cu parerea. Iar sa-ti zici propria parere nu inseamna sa fii baka doar pt ca altcineva nu e de acord cu tine.
Si... stai putin, calmeaza-te si gandeste-te. Si eu sunt fan Kikyo, dar realizez ca ceea ce simte InuYasha poate nu e iubire adevarata, dar un fel de afectiune imbinata cu sentimentul de vinovatie. Si cum ar putea InuYasha (flesh) sa ramana cu Kikyo (lut)?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Aug 14 2005, 10:40 PM
Post #22


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



hmmm mai bine ramane singura decat sa ramana cu Naraku..shi apropo..scuza pentru iesire <_< :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Dec 26 2005, 04:21 AM
Post #23


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



ar fi trebuit sa fiu de acord cu Kagome..si nu este principala cauza ca ea e moarta, ci ca de 1000000000 de ori a zis ,,i hate everything in this world'' atunci de unde timp sau nervi pt relatii amoroase?
parerea mea: Kikyou va ramane singura.
nu cred ca va muri (inca odata) ci ca va continua sa traiasca dar undeva mai departe de locurile cu atatea memorii etc.
off. topic: serios??? ova 36 episoade un vis implinit!!!INTREBAREA ESTE cand??? :o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Dec 26 2005, 03:53 PM
Post #24


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



@Lord Inuyasha: U do have a point. Uitasem de "I hate everything in this world". Intradevar nu cred ca ar avea timp/nervi pt o rel. Si cred ca Kikyo este constienta de faptul ca nu mai este o femeie/fata in adevaratul sens al cuv si astfel ar putea fi cu IY doar "in moarte". :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mimi
post Jan 1 2006, 05:15 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 1-January 06
Member No.: 2.079
Points: 42
Gender:



nici nu m-ai stiu daca inuyasha chiar o iubeste pe Kykyo ! <_< as fii vrut sa ramana cu Naraku dar el sa fii fost bun nu un nebun psihopat ! <_< Nu le statea rau impreuna ...deja mii imajinez la nunta ! vise..........! :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

k1ll3r
post Mar 10 2006, 01:34 PM
Post #26


C3r3al K!ll3r
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 9-March 06
From: Focsangeles
Member No.: 2.247
Points: 185
Gender:



inuyasha o mai iubeste p kikyo.d multe ori in serial a demonstrat acest lucru si lui ii este foarte greu sa aleaga intre kikyo si kagome.dar revenind la topic kikyo nu s-ar potrivi cu naraku pt ca nu are nici un sentiment fata de el...... pardon am gresit....... il uraste :P nu cred ca ar putea fi cu cineva pt ca nu cred ca ar fi capabila sa aibe o relatie stiind ca ea nu este dekt "o adunatura d oase si tarana"(dupa cum ii zice si naraku).cel mai probabil kikyo va ramane singura.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rei21
post Mar 12 2006, 06:36 PM
Post #27


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: 18-August 05
From: Tg-jiu
Member No.: 1.748
Points: 45
Gender:



Eu nu zic ca Inuyasha nu poate ramane cu Kikyo dar ar fi cam ciudat .Toata povestea asta este despre Kagome si Inuyasha.Ea povesteste totul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Mar 12 2006, 07:14 PM
Post #28


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



krek daca va ramane cu cineva ar fi cu Naraku, stiti cum se zice cei ce se resping se atrag sau ceva de genul asta, iar faptul ca a incercat so omoare face totul si mai romantic si plpitant. Desi parca...sunt sanse mai mari sa ramana singura plimbanduse cu barca, in timp ce Kagome si Ynu se distreaza ca o hapy family sisi mai aduc din cand in cand aminte de ea si toata povestea va deveni legenda si bla bla bla ca mam plictisit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

koneko
post Mar 19 2006, 05:31 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 19-March 06
From: far far away
Member No.: 2.308
Points: 109
Gender:



I chose "nu ar trebui sa ramana cu nimeni" because.... well because she should get on with it and just DIE ! A trait cat a trait... a fost inselata si omorata de Naraku. Apoi a fost reinviata, dar nu mai a fost aceeasi Kikyou, doar sufletul ei plin de ura si regrete. Dead people should stay dead, not go around trying to bring other people in Hell. Cu Inuyasha este evident ca nu mai se poate. Inuyasha a avut norocul de a fi readus la viata - corp + suflet, de catre reincarnarea lui Kikyou si a avut sansa de a se indragosti din nou (aproape de aceeasi persoana). Inuyasha este viu, Kikyou moarta - un mic impediment. Impreuna cu Naraku nu as vrea sa o vad, dupa cum cred ca nici ea nu ar vrea. Naraku/Onigumo a fost cel care i-a luat viata si care a facut-o sa creada ca Inuyasha a folosit-o, aducand-o impotriva acestuia. Ea il uraste din adancul inimii si nu cred ca ar avea a change of heart atat de curand. My point: ar trebui sa se intoarca la hobby-ul ei (being dead).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

L@dy D@rkness
post Jul 3 2006, 10:43 AM
Post #30


Yinyang mistress
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 28-October 05
From: Yin tranquillity
Member No.: 1.902
Points: 122
Gender:



desi sunt fana declarata Kikyo si nu o suport deloc p Kagome totusi cred k nu ar trebui sa ramana cu nimeni si nici nu cred k va ramane pt k pana la urma ea e moarta si dupa c isi termina treaba p pamant cred k isi va dori sa se odihneasca in pace,a trecut prin destule saraca si inainte sa moara si dupa.Dar nu cred k va putea nici Kagome sa ramana cu Inu forever,sa fim seriosi nu poate sa calatoreasca toata viatza prin fantana aia,si nici sa ramana in lumea lui Inu pt k altfel ar disparea inexplicabil din timpul ei ceea ce nu mi s-ar parea firesc,pana la urma cred ca inu va ramane alone :( ,sau dak moarecu Kikyo :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

El3ctro
post Jul 18 2006, 06:23 PM
Post #31


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 6-July 06
Member No.: 2.723
Points: 15
Gender:



Pei cred ca Kogome.
De ce . Pei in primu rand cred ca sa infiripat ceva intre Inuyasha si Kagome in al doile rand Kiko ar muri pt a doau oara in al treile rand cred ca inuyasha a cam uitato pe Kiko.
Ma rog parerea mea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Jul 18 2006, 06:42 PM
Post #32


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



QUOTE(El3ctro @ Jul 18 2006, 06:23 PM)
Pei cred ca Kogome.
De ce . Pei in primu rand cred ca sa infiripat ceva intre Inuyasha si Kagome  in al doile rand Kiko ar muri pt a doau oara in al treile rand cred ca inuyasha a cam uitato pe Kiko. 
Ma rog parerea mea.
*



Eu cred ca intrebarea era cu cine va ramane Kikyo nu inuyasha :huh: ...si ei Kikyo nu kiko.. dar nah.
Oricum acuma stim sigur cu nu va ramane cu nimeni :D si ca i was wrong to think she would survive.. pt ca acuma chiar a murit de tot.Mai multe informatzi aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki_girl
post Jul 21 2006, 10:22 AM
Post #33


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 22-August 05
Member No.: 1.754
Points: 51
Gender:



Hmmm....Kikyo ar trebui sa ramana ori singura ori cu Naraku mai exact Onigumo.Oricum moare in manga dar nu se stie k poate prin nush ce miracol invie. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

layla_kagome
post Aug 15 2006, 10:58 AM
Post #34


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 3-August 06
From: galati
Member No.: 2.825
Points: 40
Gender:



cu nimeni
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Java-Leen
post Aug 15 2006, 08:15 PM
Post #35


wanna-be kitsune
***

Group: Members+
Posts: 158
Joined: 31-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.814
Points: 284
Gender:



Sa fim seriosi. Kikio e moarta... dak se misca nu inseamna k traieste. Viatza ei s-a terminat, nu mai are valoare decat pt ea insasi... E un mort viu. Dak ar fi ramas cumite la Kagome, nici nu se mai punea problema, dar ea s-a intors ca sa se razbune, nu sa ramana cu cineva. Dp ce se va razbuna va intzelege chiar ea k nu mai are nici un rost sa consume atatea suflete nevinovate...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

denisa_hime
post Aug 19 2006, 05:50 PM
Post #36


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: --
Member No.: 305
Points: 42
Gender:



he he..ma amuza faptul ca au mai ramas topicuri de genul asta..eu am scris/anuntat ceva:hint hint: dar vad ca vestea nu a prea prins..ma rog....eu zic ca kikyou va continua sa existe prin kagome si in fond,prin asta, va ramane cu inuyasha:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

caroline
post Aug 25 2006, 10:51 AM
Post #37


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Eu cred ca Kikyo va ramane singura. Mai are sentimente pentru Inuyasha, dar s-au intamplat prea multe intre ei. Mi se pare ca lui Inuyasha nu ii este clar ce simte pentru Kagome. Am vazut ca ii este dor de ea daca sta mai mult de o zi in lumea ei. Se duce repede sa o ia daca intarzie, evident, pentru ca vrea sa o vada, sa fie langa ea.
Nu am nimic cu Kikyo, insa o prefer pe Kagome.
Kikyo duce o viata singuratica, nu cred ca ar putea fi cu cineva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Java-Leen
post Aug 25 2006, 11:10 AM
Post #38


wanna-be kitsune
***

Group: Members+
Posts: 158
Joined: 31-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.814
Points: 284
Gender:



Kikio este consumata de cateva sentimente primare... Chiar daca Kagome o crede superioara, de fapt e invers. Nu-mi amintesc ca Kikio sa-si fi dat viatza pentru InuYasha, şi nici sa fi încercat să-l salveze de la moarte în vreun fel... ca l-a lipit de copacul sacru sau de un alt copac, mie mi se pare o chestie aleatorie...
Kagome in schimb era gata sa se supuna riscului de a fi ucisa ca sa-l salveze de demonul lui interior. Chiar si el se teme sa n-o ucida la urmatoarea transformare... Kikio ce-a facut? L-a lipit de un copac...ceea ce n-a fost nimic... asa lipea si alţi demoni de templu, de pamant...
Ca sa nu mai spun ca nu pare capabila de sentimente profunde... de ex sacrificiul. Kagome e dispusa sa accepte ca InuYasha nu o poate uita pe Kikio, dar Kikio ar prefera sa-l ia cu ea în lumea de apoi decât să-l vadă cu altcineva... Acum, cu cine credeţi voi ca ar trebui sa ramână?
Naraku iese din discuţie... ea i s-a alăturat doar ca să aibă ocazia să-i facă de petrecanie după ce uneşte toate bucăţile de giuvaier la locul lor...

Nici nu cred ca va ramâne mult în serial... probabil că pe la sfârşit o să moară cumva...(n-am văzut-o pe nicăieri in episoadele de final pe care le-am văzut eu...), ceea ce e chiar normal. Ar fi aiurea să nu moară...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Innocent
post Aug 25 2006, 02:04 PM
Post #39


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 77
Joined: --
Member No.: 1.030
Points: 241



Parerea mea este ca ar trebui sa ramana singura... Impresia mea despre personaj este ca e vanitoasa si oarecum lipsita de orice urma de empatie (necesara pentru o buna relationare cu oamenii in jur) si ca ea insasi isi doreste sa ramana singura. Se incapataneaza atat de tare sa creada ca nu poate duce o viata normala si ca locul ei nu este printre oameni.

In afara de asta desi intr-adevar pe la final nu o prea vezi te inseli: de vazut o vei vedea, de murit nu moare decat pe parcursul maga care a continuat seria anime.

Btw, cred ca mai ai de vazut mult din serie si apoi nu o sa mai spui lucruri de genul "Kikyo este incapabila de scarificiu" sau ca nu si-ar fi dat viata pentru el. este destul de departe de cine este Kikyo. Nu sunt fan, dimpotriva, insa trebuie sa-i recunosc lucrurile bune. Aa, si iubirea ei pentru Inuyasha este profunda, un pic twisted pentru gustul meu, insa profunda. Unul dintre motivele pentru care se instraineaza de acesta este tocmai pentru ca este constienta de faptul ca trebuie sa-i acorde timp si spatiu lui Inuyasha ca acesta sa poata sa-si continue viata, o viata fara prezenta ei activa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ice hunter
post Sep 13 2006, 02:20 PM
Post #40


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 5-September 06
Member No.: 2.960
Points: 5
Gender:



Daca ar reusi sa il omare pe Naraku poate inima lui va fi in sfarsit eliberata.Cel care nu permitea shi i se impotrivea lui Naraku sa o omoare pe Kikio de la inceput.Parerea mea ar fi sa ramanacu Onigumo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 07:24 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |