Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Generator Gawl


Trix
post Apr 25 2005, 07:37 PM
Post #1


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Salutare!
Acest anime a fost printre primele vazute, dupa ce am descoperit miracolul ANIME. Si mi-am zis ca de vreme ce nimeni nu a facut un topic despre el, sa fiu prima care il face. Adik trebuie sa fie cativa care l-au vazut, nu?? :shock:
Mi-a placut ca actiune... dar va las pe voi intai sa imi spuneti parerile voastre (sa nu va influentez :wink: )
As vrea sa stiu daca v-a placut, ce nota i-ati da, ce personaj v-a placut mai mult, de ce v-a placut si tot asa.
Astept parerile voastre! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Apr 26 2005, 01:06 AM
Post #2


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Yeap Generator Gawl este intreadevar unic :) . Regizorul a facut o treaba buna.Muzica e misto si stilul in care e desenat e placut ochiului.Povestea nu e copy paste de altundeva si chiar e incitanta...ideile din anime sunt inedite si se vede ca a fost un creier behind the anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Apr 27 2005, 08:03 AM
Post #3


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Vazut .. chiar si placut intr-o anumita masura. O mica poveste pe tema calatoriilor temorare si incercarea unora de a schimba viitorul. Dar se lupta mult ... are si ceva parte de transformari .. din human in human geneticaly enhaced . Mi-a placut grafica si putin personajele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Apr 27 2005, 08:06 AM
Post #4


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Exact!
Daca ai sti cat am cautat melodia...dar in sfarsit am gasit-o pe http://www.bestanime.com/. Acolo o are cu si fara videoclip (eu oricum le am pe amandoua :D ).
Despre faptul ca e o poveste originala n-as sti sa ma pronunt de vreme ce nu am atatea anime-uri la activ ca sa pot face o comparatie, insa povestea mi-a placut.
Mi-a placut faptul ca are putin din fiecare...are actiune la greu, putin romantism (dar nu prea mult incat sa umbreasca firul povestirii si al actiunii), faze comice. Dar cel mai mult m-au impresionat micile comentarii si reflectari pe care le facea Kouji la sfarstiul fiecarui episod cand prezenta imagini din urmatorul episod.
N-am prea inteles insa o faza. Tipii rai incercau sa-l prinda pe Gawl ca sa procureze un generator pentru a finaliza cercetarile, right (parca asa era)? Dar Gawl se lupta, cam in fiecare zi :wink: cu un generator trimis din viitor. De ce nu luau un generator de la cei trimisi din viitor sa lupte impotriva lui Gawl si gata? Am inteles ca Gawl era mai special (ca orice erou), dar in fond aveau nevoie doar de un generator si deci puteau sa ia oricare. Sau nu am inteles eu bine si numai cel al lui Gawl era bun? Sau generatorii trimisi din viitor nu incercau sa-l prinda pentru generatorul lui ci doar sa-l ucida? (Mama nici eu nu mai stiu bine). Care stie exact? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Aug 6 2005, 11:46 AM
Post #5


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Mi-a placut anime-ul dar...nu mi-a placut povestea. Urasc anime-urile cu calatorii in timp fiindca in general calatoria in timp duce la o blocare a povestii. Aici finalul pare ca si cum producatorii n-au mai stiut ce sa faca asa ca au lipit ceva acolo ca sa fie.
Personajele au fost bune, nu extraordinare...Gawl a fost interesant dar odata transformat imi aduce aminte de Guyver.

Calatoria in timp a stricat tot ce se vroia anime-ul sa fie...sa nu uitam de marea gaura din poveste in care celulele avansate apar din senin in istorie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Aug 6 2005, 03:16 PM
Post #6


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Cam multe intrebari,Trix... poate ar trebui sa il revezi :D ... Poate ca intr-adevar Gawl era mai special si din acest motiv ii vroiau generatorul lui sau ce vroiau aia de la el, nu prea mai tin minte asa de bine, a trecut ceva timp de cand l-am vz ...
Poate ca time travel-ul devine un fel de pattern prin multe animeuri, sau e un element care prinde ... donno ... :unsure:
Nu prea mi-a placut grafica, cel putin nu cea a fetelor, parca erau din plastic ... Cred ca l-as revedea, ca sunt unele chestii care e pos sa imi mai fi scapat, dar nu prea curand :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Mar 11 2006, 03:01 PM
Post #7


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



L-am vazut si mi-a placut si mie. In general imi plac anime-urile de gen. Seamana mult cu Guyver.
Ending-ul mi s-a parut foarte funny, si acuma imi vine sa rad cand a gandesc la el.
Povestea nu e chiar asha de buna, trebuia sa-l faca mai lung, si un ending mai bun.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Mar 18 2006, 09:06 AM
Post #8


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Ranma...nu prea aveau cum sa-i faca un ending mai bun fara sa schimbe intreaga poveste...asta e pacatul anime-urilor cu calatorii in timp...inevitabil duc la paradoxuri, singura exceptie care o stiu e cea din DBZ unde ideea a fost folosita foarte bine si nu s-a batut nimic cap in cap.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 04:53 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |