Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Spriggan


Ranma-kun
post Jul 28 2004, 05:29 AM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am vazut acest anime tot acuma 2 ani, deci nu imi mai amintesc foarte multe despre el, este ceva de genul mecha, tot cu cyborgi and stuff, dar fara robotzi mari care sa te zdrobeasca, si in primul rand are o tema biblica, totul invartindu-se in jurul arcei lui Noe, care de fapt nu era o arca de lemn, ci o nava spatziala cu care au fost creeate toate vietzuitoarele de pe pamant, iar doua organizatzii vroiau sa puna mana pe ele, une fiind desprinsa din CIA-ul america, cu nishte soldatzi de-ai lor care erau turned evil sau asha ceva, bosul lor era un copil cu abilitatzi psihice, fiind rezultatul unui experiment al americanilor, iar opunandu-se lui era un fel de agentzie secrete japoneza, sau nush care, iar agentul lor special era un baiat de vre-o 17-18 ani sau cam asha ceva, care purta un costum special, si avea super fortza datorita lui. Si no se lupta se bat, ajung la arca se bat si acolo, e super multa actziune.
Acest anime-movie este destul de vestit, a avut foarte mult succes, mie mi-a placut foarte mult, dar nu e pe masura renumelui sau, e totushi super tare, merita vazut, vi-l recomand din toata inima.

[img]http://images.amazon.com/images/P/B000063IMS.01.LZZZZZZZ.jpg[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7of9
post Aug 12 2004, 10:15 AM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 28
Joined: --
From: We are Borg
Member No.: 317
Points: 2



Ce zici, sa iau versiune .ogm la el? M-am apucat sa vanez tot ce era vechi si in format inferior sa la inlocuiesc cu calitatea buna.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Aug 12 2004, 09:24 PM
Post #3


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Sorry ranma dar spriggan nu e mecha....... e cu puteri speciale, paranormale and stuff daca vrei, dar NU E MECHA....
E fain acest film, faceti-l rost ca merita....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Aug 12 2004, 10:06 PM
Post #4


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Eh, si ala are nush ce costum, si erau arme and stuff, e ceva de genul SF, cu electronica avansata and stuff, nu e mecha, dar nici nu e comedy, sau fantasy etc... puterile alea strange erau rezultatul unor experimente stiintifice nu era magie and stuff, si se invarte asupra chestiei ca de fapt arca lui noe era o nava extraterestra, deci ce ar fi..., e drept nu sunt robotzi gigantici in el care se lupta intre ei :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Aug 12 2004, 11:13 PM
Post #5


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Nu e mecha...Are dreptate cilu...Mecha se refera direct la roboti sau armor suit..nu conteaza ca in rest e sf!
Filmul este superb....insa nu foarte multa lume a auzit de el! Fazele de cafteala...is chiar super misto facute! i wanna be a spriggan!! :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Aug 13 2004, 01:19 AM
Post #6


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ok ok, nu e mecha, nu mai retzin nici eu mult din el, l-am vazut acuma 2 ani si de atuncea am vazut nush cate filme si serii, deja le incurc si eu pe toate.
Asta ma mira si pe mine ca multi nu l-au vazut, este unul dintre filmele de anime destul de populare, merita vazut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Nov 26 2004, 05:38 PM
Post #7


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



Sprrigan e un anime de actiune excelent. Gafica super, personaje faine efecte multe si poveste ok. Nu e ceva cerebral, nu e original dar are un story care e destul de bine facut si te captiveaza pana la sfarsit. Poate schiopata uneori da asta e.

Nimeni nu e perfect.
Merita.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Nov 27 2004, 10:01 AM
Post #8


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ce e foarte impresionant in acest anime....este flunta animatie. Stilul in care sunt facute caracterele ...poate parea un pic ciudat la o prima vizionare, insa animatia si povestea destul de bine pusa la punct aduc acest anime printre cele mai bune vazute de mine!! L-am vazut de 3 ori pana acum...si nu m-ar supara sa-l mai vad inca o data! :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Nov 28 2004, 06:04 PM
Post #9


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Mie mi-a placut mult anime-ul asta, l-am vazut impreuna cu taica-miu la o adica, si lui i-a plauct, cel mai mult m-au placut inceputul cand cautau acolo prin piramide and all, si sfarshitul cu arca lui noe, is super SF fazele, merita vazut, e super :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post May 5 2006, 08:49 PM
Post #10


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Este super tare animeul, pacat ca eu nu il am la calitate buna, de fapt e la calitate infecta. dar in ciuda faptului, merge perfect la scenele de bataie si la gore.(IMG:http://i50.photobucket.com/albums/f305/BloodGem/Smillies/evil.gif)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jul 29 2006, 08:58 PM
Post #11


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Deci... chiar exista topic la acest anime :lol:

Sa vedem... L`am vazut recent, cand am fost la Bucuresti la proiectii in Underworld. Nush cauza, poate atmosfera, poate locul... dar ceva m`a facut sa mi se para foarte nostim :P Probabil ca daca l`as fi vazut singura acasa, seara.. poate ca m`ar fi impresionat.
Ce m`a facut sa ajung la un mom dat sa rad pe marginea acestuia?
Pai.. Inceputul a fost promitator. O descoperire, o explozie fantastica care a ars tot, mai ceva ca la Hiroshima si Nagasaki, un pusti la scoala, batai etc. Se anunta un anime foarte interesant...
Dar totodata,aparitia unui pusti de 17 ani care era Sprigganul, cel mai bun luptator al statului, deja ma face sa ridic din sprancene. Eroul nostru era un pusti de 17 ani care dormea la ore.
Dar, trecand peste toate astea, ajungem la cabinetul doctorului care semana cu Hyde si care cu toate ca se vroia destul de serios tindea catre parodic :D Si activitatile de acolo, pareau tipic americane.
In sfarsit, cea mai interesanta aparitie este pustiul. Si sursa de comic :D Un pusti, hranit cu cabluri la a carui comanda se supuneau toti, care omora dintr`o singura privire si care o mai face si pe Dumnezeu cu Arca lui Noe, era deja prea mult. La asta se adauga si istoria Sprigganului, si momente sensibile din trecutul acestuia... deja o dadeau in Sfurile Sfurlor :P Sincer, regret ca nu`mi aduce aminte comentariile pe care le`am facut... :D Poate isi aduce aminte Small-Lady, pe ea am stresat`o cat a stat langa mine :lol:
Oricum, partea buna e ca nu e plictisitor :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 10:40 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |