Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ninja Scroll TV


morebla
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



mda ... foarte amuzant n-am ce zice...
Sincer inca n-am vazut animeuri compuse numai din bete si cerculete ... dar o sa mai caut ( sunt curios daca tu ai vazut asa ceva ).
Nu ma itereseaza ce fel de animeuri iti plac si faptul ca pui pe primul plan grafica si ca iti permiti sa compari animeuri bla bla bla ... ce vroiam eu sa spun este ca te arunci si faci afirmatii jignitoare ... chestia asta s-a ma discutat in alta parte iar daca te intereseaza sa redeschizi subiectul te invit sa cauti topicurile respective ... ( tu te plangeai ca sunt parti ale forumului jalnice ... te invit sa nu contribui la agravarea acestui fenomen ...)

ps . scuze Fate ca am deviat cu acest post de la topic , oricum o sa incerc sa fac si eu rost de serial si apoi o sa postez si eu ceva interesant ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Man..nu am ce sa iti mai spun...am explicat cat se poate de bine..ce insemna grafica...iar faza cu betele era doar ca sa fac lumea sa inteleaga..Daca tu crezi ca te-am jignit..treba ta!! Io nu am de ce sa ma scuz..!

Sa revenim la Ninja Scroll .Hai sa facem un totp al celor mai originali monstri!! Dupa mine ....ar creca Rengoku...tipa care incearca sa isi razbune fratele!! Are o vointa de fier...E fain sa vezi evolutia ei dea lungul seriei...apare parca prin ep 3...impreuna cu fratesau....atunci parca omoara o gagica super tare..cu un par ucigas!(sper ca imi mai aduc bine aminte..).Prin ep ala pare super misterioasa..pt ca in ep 8..sa apara in toata puterea ei!



PS: Blablabla nus daca ai observat.. unele lucruri io le scriu la misto(de exemplu primul rand din postul meu anterior)..banuiesc ca si tu ai zis la misto ultimul rand din penultimul tau post.....se pare ca tu iei in serios cam orice... :? ! Dac vrei il sterg...daca te face sa te simti mai bine..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



***SPOILERS***
Si mie tot tipa aia mi-a placut cel mai mult....poate si pentru ca apare in mai mult de un episod si ajung sa o personalizeze mai bine. Am mai scris de ea si in prima mea postare. :D
Insa mi-a placut si Guts din ep. 9 si mai ales felul in care moare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #24


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



:roll: Nu uita?i c? ep. 1 este tradus. G?si?i traducerea pe www.titrari.ro sub numele Jubei Ninpuncho (poate c? am scris gre?it, dar e pe acolo) :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

victor
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #25


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: --
Member No.: 149
Points: 2



Ce sa zic, am terminat si eu de vazut cu o oarecare intarziere seria Ninja Scroll tv, si am fost placut impresionat. Desi am cate ceva de adaugat(sau de corectat) fata de cele ce s-au spus pana acum.
In primul rand, in afara de personaje(care daca nu erau originale se ducea naibii totul, asta e si esenta serialului) nu prea e nimic original. Serialul nu e facut sa te loveasca la sentiment, e doar un serial de caft, si se achita perfect de aceasta sarcina.
Cat despre episodul ala nr 9 cred ca as putea sa numesc vreo cateva zeci de carti/povestiri si cateva filme in care am vazut ideea(mai bine realizata), dar macar n-a iesit penibil, si asta conteaza pana la urma, si a mai dat un pretext de cateva batai bine realizate. Cel mai apropiat exemplu de noi ar fi un episod din Samurai Jack( a propos, Tartakovski e un mare meserias, este ?-la cate Emmy-uri a primit, cred si eu) unde e mult mai bine pusa in scena ideea. Daca tot sunt aici as putea sa dau Samurai Jack si ca exemplu in cazul "grafica nu prea conteaza". Si in acelasi caz as mai putea sa dau alt exemplu, si anume locul unde am vazut eu unele din cele mai tari batai de pana acum:

http://www.newgrounds.com/collections/xiao.html

Parca nu mai conteaza asa mult grafica, nu? Uite Seby, faza cu betele nu e doar ca sa fac lumea sa inteleaga, e pe bune :)

Dar sa revin. Grafica nu-mi pare chiar asa tare la Ninja Scroll, cateodata am senzatia ca le-a fost lene si arata unele secvente de parca ar fi fost facute in flash.
Muzica e simpatica, in ton cu serialul, desi n-are nici o legatura cu perioada in care se petrece actiunea. O chestie destul de neplacuta e ca sunt doar cateva melodii care se cam repeta, deci mie cam pe la ep 8 deja incepuse sa mi se acreasca de ele, bine ca mi-a luat ochii actiunea.

Desi l-am tot criticat pana acum, serialul e mai mult decat ok, si daca iti plac bataile e chiar superb. Asta e si marele lui merit- actiunea fara mari menajamente, si povestea e un pretext pt omoruri.

Frumos, chiar atasant, putea sa fie mai lung.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ken
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #26


Incepator
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: --
From: Buc
Member No.: 154
Points: 2



Hail to Fate, master of anime!!!! Datorita lui a ajuns Ninja Scroll si pe la mine. Deocamdata nu am vazut decat intro-ul si prima impresie a fost ca melodia e cam lame... Dar cred ca o sa am o parere buna despre serial, o sa va tin la curent. (O sa-l vad impreuna cu Whip :oops: ) Cu ea am vazut si DNAngel si White Cross.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #27


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Aha.......got u Whip... ;) !!!Deci ele tipu care face legatura intre tine si Fate...Got it!!!
Oricum...enjoy the show....din pacate ultimele 4 ep..desi sunt foarte mari ca dimensiune....se vad cam naspa...au niste dungi in partea stanga...foarte stresante...dar deh...altfel nu l-am putut gasi subtitrat..asa ca multumitiva cu varianta asta!!

Chiar ma bucur ca nu m-am chinui degheaba...daca ati sti...cat am injurat ca nu gaseam ultimele 4 ep subtitrate....Bine ca nu m-am chinuit degeaba!! :D !!!


PS: Vezi ca mai are Whip cateva anime noi.. ;) Printre care si Ikkitousen !!!..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ken
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: --
From: Buc
Member No.: 154
Points: 2



Stiu, am vorbit cu ea. Ikkitousen il aveam si eu dinainte. Dar nu l-am vazut inca. Am vazut Ninja Scroll (like I said last post :D ) si mi-a placut, ce sa zic... Dusmanul cel mai misto m-i s-a parut tipul fara un ochi din episodul 3 (parca). Adica modul cum era facut, nu ca ar fi fost cel mai tare...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #29


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



L-am vazut si eu.


Personajele (fizic) mi-au placut la nebunie... dar povestea a cam lipsit, iar la inceputul fiecarei lupte se stia sigur ca Jubei are sa castige (cumva). Mult mai 'inuman' (in sensul de 'perfect') aici decat in film.
In mare a cam lipsit suspansul...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #30


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



Ninja Scroll TV a dat na?tere la un scandal destul de mare ?ntre grupurile de Fansub, cei pu?i la zid fiind Anime Junkies care aveau de g?nd s? traduc? serialul p?n? la sf?r?it. Datorit? acestui scandal a fost dificil de g?sit tot serialul tradus. :evil:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #31


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ai..numa innebuni....Ghici cine si-a spart capu de ciuda...pana a gasit ultimele 5 ep traduse... :evil: :? !!!! Imi venea sa sparg compul cand luam numa rawuri!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LArSON
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #32


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 513
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 26
Points: 290
Gender:



Dac? mai ai Raw-urile ?i se v?d bine poate le traducem ?i scoatem ni?te ep. mai calumea c? astea traduse sunt ?i mari ?i cu chestia aia enervant? ?n margine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 24 2004, 06:05 PM
Post #33


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



aham..trecind peste faptul ca ep 9 nu l-am vazut(mercy seby pt ca a facut asta posibil :roll: )...sa zic si eu cu ce se maninca...macel din prima secventza pina in ultima...grafica simpatica conf cu ultimile trenduri...BUT...the story sucks...de fapt nici nu ar trebui sa ne asteptam la story prea mult nu... Jubei se plimba creanga pe unde apuca si taie tot ce il seaca...exceptind the knight in shining armour attitude /^_^ ...nu se ridica la valoarea filmului BUT merje...if u like blood and carnage :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Nov 26 2004, 05:32 PM
Post #34


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



L-am vazut acu o luna.

Subtzirel rau. Dar placut de urmarit, te tine in scaun cu batai carca, monstr?l?i la fiecare pas, sange etc. Mai slab evident decat filmu, plus ca filmu era bun cand a aparut si acum e un clasic, ca altfel nici filmu nu e genial.

Dar si mie imi place din cand in cand un macel zdravan MUAHAHAHAhA....

Merje.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cioby2k
post May 27 2005, 11:34 AM
Post #35


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



slice them all. oh yeah. ameninti viatza sau misiunea? atata iti trebuie. nu bag sabia in tine si te omor ca nu ma simt bine. macar in 2 si tot te despart
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post May 28 2005, 08:28 PM
Post #36


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Clar seria nu e la nivelul filmului ....e cam si normal....Nici Gits seria nu se compara cu cele 2 filme...Cam asa a fost dintotdeuna...Deobnicei ce apare prima data e ceva mai bun decat ce se face dupa..
Oricum seria e super faina ...chiar si asa...Macelul face totul :twisted: !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Apr 15 2006, 10:31 AM
Post #37


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



am vazut primu ep ....m-am scarbit....UN JEG ....si-o batut joc de film care a fost exceptional...e de kkt seria...sunt desenati cam prea colorat....jubei nu arata asa solid...si are nasu ciudat....au exagerat putin cu tehnik lui jubei...o dau in SF cu puterile la shinobi....si c draq face un mech in japonia secolului 17??...dejaba k e slab...dak n-ar fi fost filmu hai k mergea ...dar filmu a ridicat niste standarde...si seria e sub ele...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Apr 15 2006, 01:08 PM
Post #38


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Eu am apreciat fantezia creatorilor. Asemenea colecţie de personaje ciudate mai rar.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shadow2989
post Apr 15 2006, 01:19 PM
Post #39


Incepator
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 13-December 05
Member No.: 1.986
Points: 48
Gender:



Ninja scroll filmul a fost si este un anime care imi place.Ninja scroll tv duce lipsa de tot ce avea interesant filmul.(actiune si personaje)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Apr 18 2006, 10:18 AM
Post #40


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



Inca mai jelesc DVD-u' acela irosit pe care am scris seria!
Ninja Scroll TV este unu' dintre cele mai seci serii anime pe care le-am vazut, norocu' meu a fost ca am vazut seria inaintea filmului...dar si asha, tot o porcarie mi s-a parut! Poveste de toata jena, in stil Power Rangers...adica in fiecare episod apare un nou inamic (care si ei tot o jena sunt), si Jubei (care m-a dezamagit) tre' sa-l invinga! Bah...kkt!
Asta e, macar e la colectzie...who am I kiddin'...imi vreau DVD-u' inapoi :((
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 24th April 2024 - 10:38 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |