Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Scryed


Mad_Dan
post Apr 16 2004, 02:13 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 52
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 266
Points: 2



Seria asta este preferata mea, am vazut-o de 3 ori (desi am procurat-o cam greu dupa ce am vazut-o prima data :wink: ) si inca o mai am pregatita pentru vizionare. Din cand in cand ma mai uit la un episod, de care am chef in momentul respectiv.

Ok, am cautat, si am gasit verbul "to scrye" inseamna, sau vrea sa insemne, a observa un fapt, un lucru din viitor sau trecut, intr-o viziune. Conceptul il gasiti si in Undying, unde ai magia Scrye, cu care poti vedea lucruri care s-au intamplat in alt timp, in zona respectiva.

Ma gandesc ca titlul are legatura cu Kanami, care are intr-un fel abilitatea asta si detaliaza pe parcurs sentimentele celor 2 protagonisti.

Imi plac cel mai mult episoadele in care Ryuhou realizeaza ca idealurile lui au fost abuzate pentru cu totul alte scopuri, in care realizeaza ca pana la urma Kazuma a avut dreptate si a avut destule motive pentru ce a facut. Atunci lupta mai bine, cu mai multa determinare (personajul meu preferat,deh) si imi place sa vad fetele adversarilor, cand realizeaza ca nu mai au nici o sansa :twisted: .

Iar, cireasa de pe tort, episodul 26, l-am vazut de atatea ori incat stiu fiecare moment, superb detaliata lupta, nu numai fizic ci si psihic. Daca nu ar fi fost episodul asta si s-ar fi terminat la ep. 25, cand isi luau ramas bun, m-ar fi dezamagit.

Ok,si acum, la sfarsit,Kazuma a castigat, zic eu, pt ca cel ce a ridicat mana si-a strans pumnul exact cum el facea cand se pregatea de lupta.
Oricum, el merita sa castige :D .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Apr 16 2004, 02:49 PM
Post #2


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Bine ca facut cineva topicul asta!!! Char daca e pretenul meu Daniel!! :lol:
Oricum...zi la lume...macar cat te-ai rugat sa iti dau seria doua oara... :twisted: Io nu concepeam...am sute de serii...si tot pe aia o vrei!!

Cea mai tare serie de super powers pe care am vazut-o..Mai buna ca x si multe altele!!!
Poveste super...vara sfarsit de rahat..cu caractere perfect conturate!!

Da....si io cred tot ca Kazuya (scuzati cacofonia) castiga la sfarsit!!
Cele 2 charuri principale is PERFECTE!!...fiecare cu povestea lui..si cu idealurile lui!!

O serie super...Uitati-va la ea...ca merita din plin!!

PS:...al naibi acum nu mi le mai ceri...ca ti le-ai tras pe cd :lol: ...bine macar ca am scapat!! :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Apr 16 2004, 05:57 PM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Daca v-as spune ca l-am vazut de vre-o 10 ori deja m-ati crede? ..........Pai sa ma credeti. Deci a-ti inteles ca e in top la mine, daca nu pe primul atunci pe al doilea loc dupa Gundam SEED, sint in cumpana, nu stiu pe care sa-l trec pe primul loc si care pe al 2-lea.
Episodul meu preferat este cind se bat Kazuma cu Ryuho si deschid poarta, ha nu mai stiu in ce episod era, dar poate ma mai uit o data la tot serialul numai ca sa vad in ce episod e.
Pai si eu cred ca Kazuma cistiga la sfirsit. Ce mi-a placut cel mai mult era cum se enervau toti cind Cougar l-e stilcea numele : Kazuya, Kazuya..., Minori, Minori... :P :P :lol: , si apoi intr-un episod, ba nu cred ca doua, ii spune pe nume lui Mimori si ea tot il corecteaza.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mad_Dan
post Apr 16 2004, 08:48 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 52
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 266
Points: 2



Da, Straight Cougar e criminal, si eu cred ca el e(ra) cel mai tare dintre toti. El era singurul care atinsese dimensiunea aia si avea costum full dezvoltat de mult mai demult ca restul, si daca nu era sa aiba corpul rupt de atata efort, ii facea cu usurinta pe toti, chiar si pe "Alter user from the Mainland" :wink: . Si dovada ca a fost o faza cand i-a batut pe amandoi Kazuma si Ryuhou deodata (desi nu a aratat scena :( ) mi se pare mai mult decat suficienta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

naruto2004
post Apr 16 2004, 09:41 PM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 255
Joined: --
From: hiden leef
Member No.: 49
Points: 2



Am vazut seria asta pe FTP si nu stiam daca sa o scot s-au nu. Din ce psuneti voi aici reseie ca ar merita. Mi-ati trezit interesul pentru acest anime. E chiar atit de bun? cu ce poate fi comparat dintre seriile clasice?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Apr 17 2004, 12:19 AM
Post #6


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Nimic.....!!! Tocmai de aia e PERFECTTTTTTTTT!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Apr 17 2004, 12:27 PM
Post #7


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Mie imi aminteste putin de Berserk la felul in care Kazuma, si eventual Ryuho dupa ce isi revine din amnezie, se lupta pina la ultima suflare cu aceeasi disparare ca si Gatts, dind tot ce au numai ca sa cistige si pentru a deveni mai bun. In rest intradevar e ceva special fara asemanare, si asa cum zicea Seby e PEEERFECCCTTTTTTTTTT!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mad_Dan
post Apr 17 2004, 01:11 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 52
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 266
Points: 2



Alter-ul meu preferat e clar cel al lui Cougar, dupa care vine cel al cristalului, efectele alea de abur negru si alb pe mainile lui m-au lasat :shock: .Superb! Plus sunetele care le facea, tip zona crepusculara, imi facea ace pe sira spinarii cand auzeam.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Apr 19 2004, 10:40 AM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Cel mai mult mi-a placut cel al lui Ryuho, din cele care au ajuns la maxim, dar mi-ar fi placut sa-l vad pe al lui Tachibana, care mi-a placut cel mai mult din cele half-developed.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Apr 19 2004, 10:02 PM
Post #10


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



naruto2004, scoate-l, si pe mine m-a prins bine. Si colegilor otacisti le-a placut.

Ar fi o idee buna sa il revad... am uitat deja destule. : )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chibimox
post Apr 20 2004, 10:49 AM
Post #11


otosan
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 753
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 16
Points: 36
Gender:



Hmm .. numa de bine despre seria asta ? :twisted: :twisted:

Mi-a placut oarecum: dinamic, grafica buna(cam sare in oki totushi CGu), cafteala:D .. dar : nu vi s-a parut ca cele doua personaje principale s-au nascut cu ura unu fatza de celalalt ? Sa fim seriosi acum .. s-au intalnit prima oara, a furat-o ala si gata sunt inamici pe viatza .. nici macar dupa ce lupta umar la umar nu pot sa ramana oarecum prieteni .. de ce ? Ca sa le evolueze alteru de aia si sa avem noi 26 de eps la ce ne uita si nu doar 12 (or smth) ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mad_Dan
post Apr 20 2004, 11:13 AM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 52
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 266
Points: 2



Nah, eu as zice ca erau simpli rivali cand a pierdut Kazuma, de-abia cand Ryuhou l-a insultat, destul de grav, as zice, ca nu e bun de nimic si ca face numai pagube, ca e un infractor si ca ar trebui pus deoparte (cand el se chinuia sa aduca bani pt Kanami si dadea si la toti cei care aveau nevoie) , i-a..cum sa zic..sarit tandara de tot. Si intr-adevar , avea dreptate.
Inamici pe viata a fost un simplu decurs, deoarece idealurile lor erau complet diferite si opuse . Daca s-ar fi intalnit dupa ce Ryuhou s-a schimbat, nu ar mai fi fost asa. Si nu as zice ca sunt ca Iori si Kyo, de exemplu..Ei s-au batut la sfarsit pt ca era necesara una neintrerupta pana la capat , dar dupa aceea, nu cred ca mai stateau sa se caute si sa se bata anume, aveau un tel comun, sa apere insula de cei din afara.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chibimox
post Apr 20 2004, 11:18 AM
Post #13


otosan
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 753
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 16
Points: 36
Gender:



Mda .. sigur se poate ca doi oameni sa se urasca asa dar eu am perceput-o ca nenatural mai ales ca ma asteptam sa se opreasca la un moment dat .. scena finala m-a cam enervat .. daca se termina cu 15minute mai devreme seria poate nu vedeam aceleasi defecte dar asa .. m-a facut sa zic "da de ce?" .. pur si simplu e fara rost
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mad_Dan
post Apr 20 2004, 05:33 PM
Post #14


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 52
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 266
Points: 2



Eu cred ca toata ura care s-a acumulat in ei, impotriva celuilalt , pe tot parcursul actiunii , era prea mare ca sa fie inabusita de un tel comun.
Si comentariul lui Kanami la inceputul episodului spune ca "i wouldn't have it any other way" . Sa nu uitam ca din cauza lui HOLY Kazuma a pierdut un prieten, si a vazut raul pe care il faceau.Ryuhou era orbit de telurile lui proprii ca sa vada asta, si in timpul bataliei din ep.26 a avut o viziune si s-a si intrebat daca el chiar isi dorea asta. La fel si Kazuma, visul lui cu Terada Ayase ,Kimishima, Kanami si Cougar a fost spulberat de HOLY, si implicit de Ryuhou .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Apr 21 2004, 08:57 AM
Post #15


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Nah, la sfirsit se lupta doar pentru a deveni mai buni, pentru a merge mai departe si asi dezvolta alterul si mai mult, pentru a deveni mai puternic luptind cu cel mai puternic ... blabla.
Sinburul mod de a deveni mai bun este prin experienta luptind cu cel mai bun, si ei doi erau singurii de calibrul asta cu exceptial lui Cougar, care nu stiu, a murit sau a adormit, eu prefer sa cred ca a adormit. Nu neg ca mai aveau ei alte motive sa se bata, asa cum zicea Kanami sint destule motive ca sa se bata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Apr 21 2004, 09:16 AM
Post #16


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



QUOTE(Sc0rp10n)
Nah, la sfirsit se lupta doar pentru a deveni mai buni, pentru a merge mai departe si asi dezvolta alterul si mai mult, pentru a deveni mai puternic luptind cu cel mai puternic ... blabla.


Nah...2 ...se bat nu pt ca ar fi ei cei mai tari...ci pt ca de-a lungul seriei s-a dezvoltat u ura launtrica intre cele 2 personaje...care s-a tot marit...la sfarsit a dat paharul pe afara...cu toate ca aparent...nu ar fi fost nici un motiv sa se lupte...
Era culmea ca Kazuia ...sa isi accepte infrangerea din prima batalie :lol: !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mad_Dan
post Apr 21 2004, 03:09 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 52
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 266
Points: 2



Precum spuneam, merita sa castige.
Btw,si eu sper ca la sfarsit Cougar a adormit :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Apr 21 2004, 04:32 PM
Post #18


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



In general sunt foarte optimist....insa...Nu...Cougar..moare..si aia e clar...
chiar el zice...ca nu mai are mult ...pt ca era deja ..pre mult "optimizat"!!!
Un lucru e clar..el e cel mai tare....iar daca nu l-ar fi racolat Holy...era poate chiar si mai puternic...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mad_Dan
post Apr 21 2004, 05:52 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 52
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 266
Points: 2



QUOTE(SebyTheDragon)
In general sunt foarte optimist....insa...Nu...Cougar..moare..si aia e clar...


NUUU, trebuia sa zici offff :evil:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Apr 30 2004, 11:06 AM
Post #20


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



:P . iei a mai vazut cineva si Scryde, eu chiar ma asteptam la scena de la sfarsit....cel mai mult mi-a placul Alterul lui Ryuhou...dar si a lui Tachibana...Eu chiar nu as fi vrut sa moara vre unu la sfarsit...ce mai capul rautatilor era Kazuma....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 12:52 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |