Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Primul si cel mai bun


Maximilian
post Jul 5 2005, 07:18 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 28
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 269
Points: 2



Am jucat multe rpg-uri si pot sa zic cu mana pe inima ca Baldurs Gate 2 este cel mai bun RPG facut vreodata.O sa ma cert cu oricine pe tema asta dar pana la urma binenteles ca e o chestie de gusturi. Nimic nu se apropie de el ,de libertatea care o ai in joc si de complexitatea lui. Poti sa ati faci peste 50 de tipuri de charactere si prin simplul fapt ca ai party members fiecare cu personalitatea lui.Fiecare decizie a ta influenteaza parerea lor despre tine (pot sa se chiar indragosteasca de tine daca esti atent la ce vb cu ei) .
De exemplu daca mergi la prostituate paladinul din party-ul tau o sa faca gura si daca ai si girlfriend in party o sa te paraseasca sau o sa ati faca zile negre pana la sf jocului(how unexpected /sweat ). Dialogurile nu sunt doar cu cei care ati dau questurile ca si in alte rpg-uri ci dialoguri complexe cu multe variante de raspuns (5-6) in unele cazuri pana la 12,si fiecare decizie care o faci afecteaza cursul jocului si modul cum te privesc cei din jurul tau.Ce mia placut cel si cel mai mult e modul cum jocul rasplateste jucatorii experimentati ....jocul al termini in mod normal cu 6 personaje in echipa,eu l-am terminat doar cu personajul principal si este fenomenal (sorcerer rulzz).Partea proasta era ca nu mai aveam dialogurile interesante cu cei din echipa mea.

Raman neclintit in parerea mea ca Baldurs Gate 2 e THE BEST EVER si sper sa am placerea sa mai apuc sa joc ceva macar la fel de bun
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

transe
post Jul 5 2005, 09:12 PM
Post #22


poison gurl
***

Group: Members+
Posts: 282
Joined: --
From: in my mind
Member No.: 333
Points: 154
Gender:



...nu prea am rabdare sa joc rpg-uri. Singurele pe care le-am terminat au fost Sacred shi Septerra Core(care mi-a placut cel mai mult)... :Pu:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jul 5 2005, 09:29 PM
Post #23


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Mmmm.....Septerra Core.....mama ce amintiri.......ce joc superb.......daca nu-l aveai versiunea full mai bine nu-l jucai.........ce filme misto.....ce story....mmmm.....si gameplay-ul super marfa.....mda...la mine e cam pe primul loc....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

transe
post Jul 5 2005, 09:51 PM
Post #24


poison gurl
***

Group: Members+
Posts: 282
Joined: --
From: in my mind
Member No.: 333
Points: 154
Gender:



QUOTE(Scorpio)
Mmmm.....Septerra Core.....mama ce amintiri.......ce joc superb....la mine e cam pe primul loc....

Scorp...nu credeam ca noi doi am putea fi vreodata de acord cu ceva :D In fiecare zi invatz lucruri noi...Never say never... :gooood:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

WRCDriver
post Jul 6 2005, 08:43 AM
Post #25


Outcast
***

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 944
Points: 50
Gender:



eu am terminat silver, iar la faza din canal cu clopotul iti trebuia un patch deoarece era bug acolo si nu se deschidea poarta :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Morgenstern
post Jul 6 2005, 11:42 AM
Post #26


Kwisatz Haderach
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: --
From: Galati
Member No.: 1.496
Points: 9
Gender:



Primul RPG care l-am jucat a fost Diablo, iar cel mai bun without a doubt a fost si este Fallout 2.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Jul 6 2005, 03:03 PM
Post #27


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



primul rpg p kre l'am jucat kiaer nu il mai tin minte... joc joace ink d p vremea hcului... pe pc nuj kre a fo primu rpg... o sa incerc sa'mi aduc aminte odata

cel mai bun este cel pe care il joc acum: vagrant story, un action rpg perfect. e pur si simplu genial, are un battle sys complex dar usor d folosit, o poveste kre pana acum m'a prins, caractere complexe, si grafik suspect d buna pt un joc d psx. nu are fmvuri gen ff, but who cares? cutscene-urile sunt facute cu motorul jocului si sunt f artistice, in sensul k unghiurile sunt alese k la un film, f profesional.

in fine cine are posibilitatea sa'l incerce.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Jul 21 2005, 11:30 AM
Post #28


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Primul a fost Diablo 1/Hellfire iar cel care mi-a placut mai mult a fost Fallout 2
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Jul 23 2005, 02:01 PM
Post #29


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



Primul PPG... nu-mi amintesc. Posibil Diablo 1, dar n-am jucat la el decat cateva ore - boring. Chiar mai plictisitor decat 2ul, pe care pana la urma l-am jucat pana la sfarsit.

RPGul favorit... prea multe, nu pot alege unul sau 2.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jul 23 2005, 02:25 PM
Post #30


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Nu stiu, cred ca sau action RPG-ul Diablo sau FF7. As prefera FF7, ca sa pot zice ca am inceput cu dreptul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Jul 27 2005, 09:16 PM
Post #31


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Shuin, esti prima persoana pe care o aud ca vorbeste cu atata entuziasm de Vagrant Story. Si mie mi-a placut imens si e inca in topul preferintelor mele. Un pic cam greu pt jucatorii superficiali, dar in rest e o capodopera din toate pc de vedere.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jul 28 2005, 11:26 AM
Post #32


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



off-topic:
Tin minte ca am incercat Vagrant Story dar singurul motiv pt care nu l-am jucat pana la coada e faptul ca PSX-ul meu reda in alb-negru dupa ce-l cipasem asa ca ma lua cu durere de ochi dupa 1/2 de ora. Din ce am vazut din joc mi-a placut sistemul de lupta si mai ales felul in care mai puteai evita lupte. Sper ca nu vorbesc despre alt joc acum.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shadysands
post Jul 28 2005, 12:28 PM
Post #33


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: --
From: kochi da
Member No.: 1.086
Points: 53



Primul RPG jucat...Stupida clona de Diablo numita "Dark Stone".

Cel mai bun RPG? Oscilez pe undeva printre Fallout 2, Baldur's Gate 2 si Planescape: Torment. Cel putin Fallout 2 si Torment au ceva ce nici un joc din seria FF (din care 7 si 8 pentru mine sunt cele mai bune) nu au si nici nu cred ca vor avea vreodata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BladeDancer
post Aug 1 2005, 07:52 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: --
From: surounded by my bloody blades
Member No.: 1.568
Points: 31
Gender:



primu' pa care l-am jucat o fost lineage 2-the chaotic croicle(acu am trecut la C2-Age of splendor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkgrey
post Aug 6 2005, 10:27 PM
Post #35


Unregistered









hmm... primul rpg..hmmm...fallout sau diablo 1.. follout 2, final fantasy 7 cel mai bun, cel mia tare, poveste incredibila, efectiv te tine jocul asta lipit de ecran, daca s-ar face un remake dupa el cu grafica noua ar fi cel mai jucat din nou, nwn, final fantasy 8, 9, gothic, gothic 2, morrowind... iar acum joc world of warcraft si da, chiar platesc pt el.. call me nuts but... the game rullz :D

era sa uit de septera core, silver :P

This post has been edited by darkgrey: Aug 6 2005, 10:29 PM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Aug 15 2005, 09:50 AM
Post #36


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



mdea..
1 la mana .. marea parte zic ca primu rpg a fost diablo ... ma rog eu unu nu consider diablo un rpg .. ci doar un simplu hack & slash
2 la mana .. common ff 8 si 9 .. marfa ... gen nu (poate joc care merita jucat dar nici pe departe marfa ... la ff8 sitemu de "materie" si "summons" sucks cat despre wepon upg .. common .. its gay ff IX e cat de cat decent ... au scapat de o gramada de prostii din VIII .. anywayz FF VII ... one game to rule them all .. tata rpgurilor pe consola
3 septera core ... da a fost marfa
revenind .. primu rpg ..care l-am jucat humm .. ar putea fi silver dar la cate am jucat cine le mai tine minete .... DOT era marfa ;-) ut more like a guest :-)
anywayz FF VII rulez
diablo cand nu ai ce face si vrei sa casapesti ... soarca pe lightning rulezzzz o chema Aerith si e lv 91 ^^ a.... si are tal'rasha pe ea :-))
si cel mai nou si cel mai marfa .. Lineage II C3 .. iti distruge viata ... cat se poate de bine ;-))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Sep 1 2005, 09:33 PM
Post #37


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



kaeru ma bucur k mai sunt oameni kre au jucat vs. e un joc intr'adevar un pic cam greu pt jucatorii incepatori.

cyber poti sa'l joci emulat dak iti face fitze psx-ul. Nuj dak despre VS vorbeai, dar pt a evita confuziile e jocul in kre joci cu Ashley Riot (un 'dude' cu freza suspecta) kre e un riskbreaker (riskbreakerii erau un fel d trupe d elita, plecau numai singuri in misiune, si rata de a iesi viu dintr'o misiune printre riskbreakari era de sub 30% park - in-game info ;) )
Se spune pe aici k ff7 are povestea super. Asa e.. dar jucati totusi VS... sa vedeti ce bine sunt conturate personalitatile caracterelor.. Nuj dak am intalnit intr'un joc caractere asa d bine conturate prin poveste. Si finalul, desi previzibil, te pune p ganduri (as in 'what the hell happenned?' did he do that. .or was it the other one ;) ). Cei atenti isi vor da seama d ceea ce se intampla, dar totusi sunt intrebari la care nu ti se da raspunsul mura'n gura la final ci tre' sa gandejti u un pic si asta imi place.

lord methos: din pacate toata lumea considera ff7 'tata lor'.. nu e deloc asa.. e un rpg bun, are sistem d lupta usor si kre prinde la public, povestea e perfecta pt adolescentul kre vrea eroi tacuti si super cool bad guys (sephiroth anyone?), grafik era buna knd a aparut, muzik la fel. insa nu e nici p departe asa cum se spune cel mai bun.
joaca ffx kre imho e peste ff7, joaca vagrant story kre e intr'o alta liga valorik fata de ff7 ;) Keep an open mind, si o sa vezi k o sa fi surprins.
Si acum sa ajung si la ff8.. se pare k sunt ambasador al acestui joc, pt k mereu ajung sa'i iau apararea.. FF8 nu este un joc prost... sistemul de lupta, odata inteles mi s'a parut kiar mai bun decat cel din ff7... Am observat k argumentul principal al celor kre spun k ff8 sucks, este faptul k sistemul d lupta si cel d summoning (junction system park se numea) este dificil... 1 la mana, dak sistemul de lupta este compicat si greu de inteles nu inseamna k jocul e najpa. investejte timp pt a'l stapani si o sa vezi cum se transforma ff8 intr'un joc 'marfa'. sistemul de magie e si el original prin faptul k personajele nu pot folosi magii decat indirect prin intermediul GF-urilor (za summons). Ideea, din ce am observat io, este k multora li s'a parut greu de stapanit battle-systemul si au catalogat jocul drept 'najpa', ceea c e f departe d adevar.
Cu exceptia sistemului de lupta (kre dupa cum am spus nu e aiurea, ci doar mai complex&complicat decat cel din ff7 cu kre a fost comparat cel mai adeasea), ff8 nu mi s'a parut mai slab decat celelalte ff-uri la nici un capitol. povestea, sigur e sub 7 si 10, dar peste celelalte imho, ost-ul este cel mai bun 2date din toate ff-urile, iar grafik si fmv-urile sunt clar peste 7. Pana la urma e o kestiune de gust, dar e aiurea sa vezi cum un joc e declarat najpa, daor pt k jucatorii sunt superficiali...

ps: scuze pt offtopic
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 5 2005, 09:46 PM
Post #38


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



nush ...FF7 e pref meu pt k e primul pe care lam terminat si ma impresionat enorm ..aveam ...9 sau 10 ani cand lam jucat....de atunci sunt fan ff inrait ....am terminat si septerra core (ff misto ...poveste misto...feeling misto ...gameplay usor si misto ...totul super ...)..gothic 1 si 2 sunt foarte mishto iar ..sacred e fain dar nam avut rabdarea sal termin ....in skimb icewind dale mia placut. mai mult decat diablo sau baldur's gate ...si ...neverwinter nights iar e misto ...sunt destule rpg-uri misto ...dar ..mie cele japoneze imi plac ....seria FF ..seria breath of fire...legend of dragoon ...cele japoneze se axeaza mai mult pe poveste si de accea imi plac mult(feeling mai misto :D) ...oricum sunt rpg veki care sunt mai misto decat astea noi ...ff ...seria baldurs gate ..seria breath of fire ..seria icewind dale ..septerra core...seria fallout...acuma sunt si MMRPG-urile...dar tre sa platesti lunar si astea ....naspa ...oricat de fan FF sunt ..n-as da 15 euro pe luna sa ma joc FFXI

dak vreti rpg pt poveste ...FF7...FF8 ...gothic :D
dak vreti pt dezvoltare personaj multe detalii la dezvoltarea personajului(boring stressful stuff if u ask me ...) atunci ..fallout ...sau baldur's gate ...(au si astea poveste misto :Ddar te cam seaca toate prostiile alea ...skilluri ...si atribute si weapon expertise ...)

o prob mare e k multe rpg faine sunt pt playstation ....pt PS1 nu e prob k sunt emulatoare dar pt PS2 n-am gasit :( ...(ffx e pt ps2 :((()
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagaroth
post Dec 20 2005, 01:14 PM
Post #39


Captain
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 19-October 05
From: New Avalon, NAIS - Colege of Military Sciences
Member No.: 1.881
Points: 0
Gender:



Primul RPG jucat a fost FF8 pe PSX, unul din cele mai misto si cel mai easy joc jucat pana acum, mai ales varianta PC care vine cu posibilitatea de a juca in chocobo world fara sa ai una bucata Pocket PC de 70 de parai.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Dec 20 2005, 01:19 PM
Post #40


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



primul RPG a fost Diablo1 - Hellfire, dar la vremea aia eram prea mic si naiv :P ca sa-l apreciez la intreaga lui valoare.

cel mai bun rpg pe care l-am jucat ... pe GBA - Castlevania : Arria of Sorrow si pe PC : World of Warcraft
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:28 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |