Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

6 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Personaj preferat


NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #21


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Yukimura?

Nu mi se pare complex. Doar pentru ca la finalul seriei joaca teatru... shi Doamne!... joaca asha de bine incat l-am urat... Hmmmm... Sa vedem.

In ce consta fortza sa? Vine dinauntrul sau? Vine dinspre Saizo sau Sasuke? Vine din partea unei fete? A unei idei pentru care lupta? Yukimura afirma ca vrea "sa cucereasca lumea" - as simple as that. Sa il credem? Adevarul e ca se lupta de doua ori cu propriul frate. [dar nu ma voi lega de acest lucru din doua motive: 1) nu este relevant; 2) nu mai retzin bine minte scenele]

Eu l-ash caracteriza drept un razboinic credincios. Pana la un punct pare imaginea in oglinda a lui Kyo. Shi el are legaturi cu Sakuya-Sama. Shi el adora sa se lupte. Shi el il culege pe Sasuke... asha cum Kyo i-a cules pe protejatzii sai. Singura diferentza evidenta este la nivel vizual. Corpul lui Kyo - the real one - itzi inspira fortza, putere fizica - pe cand corpul lui Yukimura... cum sa zic? ... e prea feminin. Shi cu toate acestea... imi aduc aminte de o faza:
"Kyo shi Yukimura in spatele unui han. Kyo incearca sa traga sabia din teaca shi Yukimura - cu un singur deget - il fortzeaza ca vare sabia in teaca, impingand teaca peste lama." [E ciudat ce nasol poate suna descrierea unei secventze de 3 secunde de film in cuvinte. Imi cer scuze pentru cei ce n-au vazut seria - evident nu au priceput nimic din cuvintele mele]

Intre Yukimura shi Kyo este o relatzie deosebita. Amandoi fiind samurai, Yukimura il intzelege pe Kyo. Ii intzelege gesturile, reactziile, cuvintele. Poate din aceasta cauza shtie cum poate sa-l manuiasca.

Ar fi fost ciudat ca tocmai Yukimura sa nu se aleaga cu o Muramasa la sfarshit, right? O merita cu prisosintza. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #22


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Ma bucur ca diia a deviat si catre Sanada Yukimura, deoarece este personajul meu preferat. Si asta precis din cauza faptului ca vocea lui e Ogata Megumi. Cum la inceput am vazut episoadele mai pe bucatele si intr-un interval de timp mai lung , mi-a luat ceva timp sa ma lamuresc daca Yukimura e un personaj feminin sau masculin, mai ales ca s-a si deghizat ! La sfarsitul seriei mi-a placut mult. Eram sigura ca nu poate fi bad guy, dar nu-mi dadeam seama care-i scopul sau.
Imi plac Kyo si Kyoshiro. La kyo imi place faza cu sabia si kimono-ul negru .
Pe mine ma incanta si faptul ca unele personaje au fost reale , printre care si Yukimura. In general imi plac anime-le cu astfel de personaje , dar care au in centru un personaj fictiv . La fel e si in Rurouni Kenshin.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #23


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Personajul care-mi pace mie e Benitora.

Iar ca Ken-you imi place White Crow. Daca are cineva o poza cu el, sa mi-o dea si mie(sau poza pe net daca stie unde e).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #24


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



In sfarsit am vazut shi eu SDK-ul. Apoi am citit ce s-a postat pe aici. I'm dizzy too Sidonix :D. Mai sus cu 2 posturi a venit vorba despre asemanarile dintre SDK si Samurai X OVA-ul. Mi-a sarit in ochi de la primul episod vazut, in opening, imaginea lui Kyoshiro inainte de a renunta la Kyo. E identic cu Kenshin, numai ca e brunet si fara cicatrice. In putinele momente cand il arata cum lupta, este inconjurat de aceeasi atmosfera ca si Kenshin. Mi se pare ca Kyoshiro initial este inspirat din Himura Batousai.
Acum sa revin la personajul favorit. E cam ciudat, dar mie mi-a placut ideea de Kyohiro ala original. Desi este acum impartit in 2 persoane, astea sunt identice, singura diferenta intre ele este modul in care au descis sa traiasca: unul ca samurai, celalalt ca vanzator de leacuri. Fiecare arata o alta fata a personalitatii initiale. Asta nu inseamna ca Kyo nu are slabiciuni, sau Kyoshiro este slab. Daca este sa aleg totusi..aleg pe Kyo ala cu slabiciuni. Din nefericire Yuya mi-a luat-o inainte si trebuie sa ma resemnez...cu greu chiar, as putea zice :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #25


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Diana...cred ca daca e..numai pe Yukimura il mai poti alege..dar parca si ala avea o fata :) ......ca Migeira e cu Okuni , Benitora cu Makiro...iar la Sasuke si Saizo nu cred ca te bagi :)

Mie unu mi-a placut mai mult Kyo fara slabiciuni...este luptatorul perfect
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #26


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Ca tot veni vorba de asemanari, eu am gasit una foarte mare, si ca(virgula :P ) caracter, si ca aspect, intre Kyo si Sol BadGuy din GGX.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #27


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu n-o vad. In afara costumului alte asemanari nu prea sunt.....de caracter poate..pe a lui Sol nu-l stiu, si joc cu el :? :D , daca nu mi-a iesit la quiz :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #28


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Scorpio...m-am resemnat, nu o sa ma uit dupa un baiat care arata ca o fata si se mai si comporta ca una de multe ori :P Mai caut in alte animeuri.
Dar acum la capitolul fete care ti se pare mai interesanta? Eu tin cu Okuni. Sakuya e prea ciudata, iar Yuya are o personalitate cam neinteresanta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #29


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Iote ca s-a ajuns in cele din urma la feeeeeeteee. :) He! He!
Yuya - intr-adevar Diana, mult prea neinteresanta. Ma mir ca este personaj principal. Ash fi preferat sa fie mai secretoasa sau mai complexa din orice punct de vedere. Nu are nici un turning point. Nu se razgandeshte cu nimic. Singura ei problema este razbunarea fratelui. Ah, shi era sa uit: nu prea shtie care este relatzia ei cu Kyo-Kyoshiro. Pe cine iubeshte? Pe cine urashte? Pe cine il crede? Pe cine il ajuta?

Okuni - este construita bine ca personaj. Aduce elemente neprevazute. Este un "rau necesar" ca sa zic asha. Shi in plus imi place atitudinea ei fatza de Kyo-Kyoshiro: "Vroiam sa te fac sa ma iubeshti. Dar n-am reushit. Asha ca am incercat sa te fac sa ma urashti. Sa ma urashti. Sa te gandeshti numai la mine." [interesanta idee, nu?] Pacat ca nu se incadreaza in normele standard de frumusetze ale "fetelor din anime-uri". Nu este neaparat frumoasa dar atrage prin caracter - zic eu.

Sakuya - bruneta, frumoasa, misterioasa. Pai ce naiba sa mai ceri de la o fata? :) Purrrrrrrrrrrfect! [cum ar zice cineva]

Dar nu atzi zis nimic de Mahiro. :P Fata cu parul violet. Fata cu un paianjen tatuat pe s?n. ;) Este un fel de mirrored image a Sakuya-ei. Pe cata delicatetze emana Sakuya pe atat fortza shi putere emana Mahiro. How can you not love a girl that holds a sword beside a man? How can you not love a girl that fights a man? Ce mai? Shtie sa se lupte. shtie sa supravietzuiasca inntr-o lume a barbatzilor. Shi pe deasupra nici macar nu da dovada de sentimente de iubire. :) Oare ce-oi fi vrut sa zic? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #30


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Sakuya = mamaliga, chiar mai mamaliga ca Yuya (si e greu de crezut ca se poate asa ceva). Arata superrrrrrrrr, dar in rest nu se stie mare lucru desprea ea...este trecutul si atat.

Mahiro, uitasem de ea. Super fata. Nu ea ramane cu Benitora la final? Incapatanata si stie ce vrea. Un caracter memorabil. Benitora a facut un schimb excelent cand a renuntat la Yuya (nu-mi place fata asta foarte mult :D). Mahiro iubeste NoOne, nu e chiar rece (sper sincer ca nu incurc eu personajul, ca mi s-a mai intamplat :oops:).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #31


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



profu.....dadu domnul sa ma idai si tu pe aici? Ce-ai facut pana acuma? Ai corectat lucrari si teze la tot orasu? :D ;)

S-o luam sistematic:

Yuya :arrow: Fizic....he..he... :twisted: hai ca fizic n uaveti ce sa-i spuneti are niste.....ochi :D ......si o privire... :D . Ce-a mai dura faza e cand Kyoshiro ii spune primului Kenyo : :Those bubs are mine" :D :D Am ras de nu s-a putut. Caracter.....nu cred ca as spune ca este nehotarata ci mai mult rusinoasa sau ii este frica de consecinte. Ea cam stie pe cine iubeste..dar ii este rusine/frica ca recunoasca.

Sakuya :arrow: De acord cu Diana, mai putin la partea ca-i frumoasa...eu nu sunt de aceeasi parere.

Okuni :arrow: Da....un caracter bine intocmit...icepusem la un monentdat sa ma intreb in cate factiuni mai este membru :) Ca a fost in toate care erau rele. Fizic......NoOne de ce spui ca nu este frumoasa....mie mi-a placut...decolteul ala mergea perfect cu caracterul ei.....eu unul o consider mai frumoasa decat Sakuya

Mahiro :arrow: Da.....corect...e buna...din toate punctele de vedere....tatuajul ala e tare sexy din cauza amplasarii lui....Diana nu ai confundata ea ramane cu Benitora.

Dar vad ca nimeni nu se arunca la prezentele feminine negative. Cum ar fii :

Shatora :arrow: Caracter.....cam merge pe o singura linie si aia trasa la infinit. Fizic.....cam slabanoaga, dar are un chip frumusel( e inspirat dupa Charlote din Samurai Shodown)

Cele doua asistente(nuami stiu nume) :D :D Hello.....Nurse!!!! :D :D La cum aratau nici nu le mai trebuia caracter :D

De Antera si Santera nu cred ca vrea careva sa vorbeasca :twisted:

cam asta cu fetele.....eu zic facem o discutie..separat pe alt topic...despre fazele haioase
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #32


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Scorpio..celelalte prezente feminine nu m-au interesat ... tu ai fost ceva mai sensibil ca mine la faptul ca arata bine sau nu. Pe mine m-au lasat rece :D.
Eu am zis ca Okuni este preferata mea dar n-am zis de ce. In primul si in primul rand mi-a atras atentia decolteul si kimonoul super sexy. Sa nu uit parul lung si negru, si felul in care se misca ... ai zice ca e o gheisa. Apoi cand a omorat atat de usor un personaj care parea destul de puternic la un moment dat in serie mi-am zis..opa interesanta, hai ca-mi place. Si mi-a tot placut pana la sfarsitul seriei. Cum a zis si NoOne, cand ii zice lui Kyo ca vrea de la el pasiune obsedanta indiferent daca e din dragoste sau din ura a fost impresionant. She's a dark lady, dar una indragostita.
Yuya ...Scorpio nimeni n-a zis ca este nehotarata. Este foarte hotarata, stie ce vrea si incearca sa obtina. Nu orice fata cu skiluri asa neinsemnate ca ale ei putea fi bountyhunter. Dar este simplista. Este personajul feminin principal si nu atrage atentia cu nimic. Uneori ma gandesc ca ori cu ea ori fara ea actiunea putea decurge cam la fel fara prea mari schimbari. Nici ideea cu razbunarea fratelui nu esre chiar asa de importanta dupa ce il intalneste pe Kyo. Doar foloseste asta ca pretext sa fie cat mai aproape de el. Ce nu face dragostea dintr-o fata. Renunta extrem de usor la razbunare de fapt nu stie cum sa renunte mai repede si in acelasi timp sa nu trebuiasca sa-l atace pe Kyo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #33


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Diana...asat e...eu sunt baiat...tu esti fata....daca iti atagea atentia aceste detaliu mai mult...ma batea gandul de-un yuri :twisted: ...desi daca ma uit la presizarea facuta la Okuni.....
QUOTE
. In primul si in primul rand mi-a atras atentia decolteul si kimonoul super sexy
poate totusi reusesc sa scot ceva :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #34


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Scorpio, mai ai de invatat. Mai mult se uita fetele dupa fete decat baietii. Stii tu...competitia :D Acum...vrei sa spui ca am exagerat cu ceva si nu-i asa cum am zis eu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NoOne
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #35


(s)AINT
****

Group: V.I.P.
Posts: 333
Joined: --
From: in schimbare
Member No.: 91
Points: 458
Gender:



Se incinge discutzia cand e vorba de fete sau mi se pare mie? :P Eu inca imi tzin parerea: Mahiro e cea mai sexy dintre toate urmata indeaproape de Sakuya [pentru delicatetze].

Yuya nu intra se pare in nici o categorie de frumusetze [except her boobs - care mi se pare mie sau sunt prea "la vedere" [NoOne trece din cauza asta un minus la Yuya]]

Okuni este o combinatzie reushita de putere, mister, inteligentza, manipulare shi oare cate alte? Din acest melanj insa [dupa cum ziceam] lipseshte frumusetzea: NoOne's standards :D

Cat despre "Hellllllllooooo nurse!" se poarta ca doua pushtoaice razgaiate. :P Nu zic ca nu arata bine. Ci ca sunt personaje secundare. Prea secundare.

Din tabara railor nu cred ca exista ceva ce ar putea capta ochii unui baiat. Shatora este mult prea masculina iar copilashul ala cu aripi de fluture... I rest my case. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #36


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Mie prostituata mi s-a parut focoasa si la propriu si la figurat....ar mai fi ceva spirit luptator incitant si la tipa ailalta cu sabia....nu mai retin numele.mereu bosumflata. :lol:..oare de ce....asta e intrebarea :D ....probabil era in perioade de alea delicate :twisted: ..cine stie ....eu nu mi-am dat seama...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #37


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Sid.... :lol: :lol: :lol: ai incurcat seriile prietene. Ala e X:1999 :D Tu vorbesti de Karen si Arashi, dar aici e vorba de Yuya, Okuni si celelalte fete din Samurai Deeper Kyo.....asat e....se intampla si al case mai mari

NoOne...cum tata
QUOTE
Din tabara railor nu cred ca exista ceva ce ar putea capta ochii unui baiat


Pai asistentele alea....la cum aratau...ridicau..."spiritul de luptator" :twisted: ;) oricarui baiat. In rest sunt de acord ca Okuni este cea mai complexa, dar nu-s de acord cu afirmatia despre Yuya....daca se vad..care-i problema....cu atat mai bine :D

Diana...stiu....stiu...dar vroiam sa vad ce reaztie ai...poate scoteam ceva mai mult :twisted: :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #38


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



mah nu e asa.....aveam dechise ambele topice si am apasat aiurea cred :D .....muta-l........
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #39


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Sid..ma gandeam eu...postul nu-l mai mut ca ar trebui sa tai si postul meu...asa ca-l las aici...daca vrei da-i un edit si mai fa-l odata la X si pe urma sterge-l de aici
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #40


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Scorpio...reactia mea este in functie de ce vreau eu sa scot de la tine :twisted: Totusi eu nu tin la bancuri ca tine, asa ca m-am abtinut...cu greu :D.
NoOne... mie chiar imi place Okuni...misterul este unul din standardele mele de frumusete. Iar la modul in care era imbracata..sa nu zic cam dezbracata nu puteai sa o ratezi ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 06:37 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |