Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

8 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum Sunt Vazutzi Fanii Anime Din Romania?


andrutz4
post Apr 17 2007, 11:39 PM
Post #61


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: 16-April 07
From: acasa
Member No.: 4.154
Points: 102
Gender:



undes eu nimeni nu stie ce e ala anime! tre sa explic la fiecare persoana in parete si mereu cand lume vb de mine se gandesc la mine ca la un copil de gradinita... m-am invatat sa nu vb despre animeuri cu ceilalti pt ca la stiu reactiile: isi dau ochi peste cap, imi spun cas prea mare pt "desene", si alte gesturi ce ma enerveaza. macar m-am invatat sa ii ignor
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anaxor
post Apr 18 2007, 07:13 AM
Post #62


forever dreamer
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 27-December 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.503
Points: 405
Gender:



Cunosc genul asta de reactii.... :D Numai ca, stiti voi: "gusturile nu se discuta" :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Wanksta man
post Apr 25 2007, 08:04 PM
Post #63


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 21-March 07
Member No.: 3.990
Points: 18
Gender:



Mda, mie unu mi se intampla mereu. Uite-l si pe asta si chestii de-alea. Ce fac eu este insa relativ simplu: le arat primul episod din Elfen Lied. Astept sa vad daca lesina si daca nu: mno, mai is copil mic? Intotdeauna a functionat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Apr 26 2007, 07:36 AM
Post #64


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



lol .... elfen lied ... jizaz ...
halal introducere...... (normal ca va face copii)
incercati si voi ceva mai calumea nu mizeriile cu sange si omor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inu-Daiyokai
post Apr 26 2007, 09:18 AM
Post #65


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 2-April 07
From: Tg-Jiu
Member No.: 4.067
Points: 47
Gender:



If anyone bug's you just ignore him <_< .It will work B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blueazazel
post Apr 27 2007, 10:40 AM
Post #66


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 53
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.691
Points: 117
Gender:



hm si eu primesc replica cu " esti copil de te uiti la desene animate" dar nu ma deranjeaza sa le expluc la fiecare in parte ...ba mai mult le dau exemple pe desenele mele care le port zilnic la mine..dupa care aud un " wow" si " mie imi placea Sailor Moon cand eram mic/a"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noi chi
post Apr 27 2007, 06:48 PM
Post #67


Someone..
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: 31-December 06
Member No.: 3.525
Points: 1.585
Gender:



ei bine si eu am probleme de genu"te uiti la desene animate japoneze ce copil" din cauza asta o singura data am scos vorba despre ele si deja profu de romana mia zis lili-san si dupa aia toata clasa(ma cheama liana) nu ca mar deranja asa de tare dar uneori fac glume pe seama mea... :( dar incerc sa le ignor
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Xristina
post Apr 27 2007, 10:21 PM
Post #68


Lady
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 5-June 06
Member No.: 2.629
Points: 350
Gender:



Eu zic sa le aratati primul episod din Death Note si mai vorbim dupa aia.

Sau sa ii puneti sa se uite la o serie ca Kimi Ga Nozomu Eien. Adica damn...cred ca si un om cu sange rece ar plange.

Problema e de mentalitate. Colegii sunt ok cu asta, dar parintii mei cand au auzit ca am inceput sa dau bani pe mangas...au fost ceva de genul

:| Prosti!

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Senpai
post Apr 29 2007, 06:57 PM
Post #69


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 18-December 06
From: Buc
Member No.: 3.462
Points: 73
Gender:



eu sunt luat peste picior de ai mei acasa ....de anumiti prieteni.la servici nu se stie ca urmaresc animeuri ca nu as mai scapa de mistouri toata viatza.....deci parerea mea este ca suntem vazuti ca niste copii batrani de catre societate(eu am si 27 ani probabil ca asta li se pare ciudat ca un adult se uita la desene animate pt copii)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post May 1 2007, 02:51 PM
Post #70


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



"Cum Sunt Vazutzi Fanii Anime Din Romania?"

Cu ochii. O___O

Asa, dupa cum am vazut ca s-a mai spus pe aici, eu fac parte din categoria care nu are probleme cu ceilalti din cauza anime-urilor. La inceput am crezut ca sunt singura din oras care se uita la asa ceva (avand in vedere ca orasul meu e foarte, foarte mic >__>), apoi am descoperit ca mai e un coleg care se uita la anime-uri. Pot spune ca am fost placut surprinsa cand am aflat. De atunci ma inteleg foarte bine cu el (mai bine ca inainte, nu ca am fi fost dusmani XD) si chiar ma "aprovizionez" cu anime-uri de la el (ca el are viteza mai mare la net, nu de alta :D). Avand in vedere ca el e mai solid (ma refer la fizic) nu are nimeni curajul sa comenteze ceva despre anime-uri, dar deasemenea am reusit sa mai "corupem" niste colegi (baieti bineinteles ca fetele sunt aeriene si sunt cu Th si RBD >__>) cu anime-ul "Naruto" :D. Simplu si eficient! Acum, suntem numai 4, cred...sau sunt mai multi din clasa si nu iau eu legatura... Oricum, uneori sunt cam sacaietori unii dintre ei... Pun intrebari tampe toata ziua de genul: "Cine era ala?"; "De ce facea asa?"; "Ce avea pe fata?"; "Cum se numea aia ce-i iesea din mana?". Stiu ca intr-o ora de istorie sau nu mai stiu sigur ce era, m-a tot bazaia unul dintre ei cu astfel de intrebari. Tot scriam o propozitie iar intreba ceva si tot asa pana m-am oprit eu din scris ca devenea enervant si macar i-am facut pe plac XD.
Cat despre parinti, nu au treaba cu mine. Desi era o perioada cand ma uitam la A+ si ii cam sacaiam cu program, acum ma uit linistita la calculator si nu mai am probleme. Mai comenteaza cand vad cate o scena violenta (cand sunt si ei acasa, ca in rest incerc sa ma uit cand nu sunt), dar incep sa se obisnuiasca. Stiu ca ma uitam la Tv intr-o vreme la InuYasha si Kaleido Star si se uita si maica-mea cu mine :lol: . Dar tot o sa-mi ramana in minte faza cand a inceput sa planga la un episod din "Ghost Stories". Eu nu ma mai uitam la anime, eram fascinata de cum plange ea. :lol:
Cam atat...XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Layla
post May 2 2007, 08:45 PM
Post #71


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 49
Joined: 6-April 07
From: moldova
Member No.: 4.085
Points: 56
Gender:



Nam avut astfel de probeme, poate fiinca putini stiu de aceasta pasiune a a mea. Prietenii numi spun nimic, ori fiindca imi sunt prieteni, ori din cauza ca nici nu stiu ce inseamna anime.insa am probleme cu cei de acasa, care cred ca numi ajunge ceva si pun asta pe seama faptului ca mam maturizat cam repede si acum incerc sa recuperez copilaria pierduta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anaxor
post May 2 2007, 11:19 PM
Post #72


forever dreamer
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 27-December 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.503
Points: 405
Gender:



lasa Senpai, ca nu esti singurul! :P mai sunt adulti topiti dupa anime-uri (aici subscriu :P ) dupa cum am mai spus: gusturile nu se discuta... just enjoy!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

el_Domitro
post May 4 2007, 06:10 PM
Post #73


Incepator
**

Group: Members
Posts: 27
Joined: 4-May 07
From: Zalau
Member No.: 4.250
Points: 20
Gender:



Da!Am fost de multe ori "batjocorit"!
Nu prea au curajul sa isi bata joc de mine...!
Fratemio isi bate cel mai mult joc de mine...
"si la 13 ani te uiti la desene"!
Ap'...Io nu zic mnik!
M'am transferat de la o sc la alta...Cine a auzit ca'mi plac...Au ras...!
Cativa...M'au inteles...Defapt acesti cativa sunt doar 2 preteni pe care ii consider ff apropiati...!
Nu ma intere cine ce zice despre mine...Un om destept nu ma caracterizeaza pe mine dupa ce spun altii...Ii caracterizeaza pe ei...Un om destept...iar un om prost nu vreau sa'mi fie preten...Simplu...Aja nu ii ascult...Si pote zice oricine orice despre mine...!
Uneori...Ma laud ca sunt fan anime...Iar cei care m'au auzit...Si au vazut ca'mi plac ff mult...Putini dintre ei se uita si ei la ceva serie de anime...
Fac tot ce doresc...!
"pretenii" ma considera "ticnit"
Nu prea ascult ce mi se spune...Si sunt ff tacut...Ff linistit...!
Stau in locuri mai intunecoase...!
Ma enenrvez rar dar atunci ...Nu e prea bine sa stai pe langa mine...!
Ma enervez doar cand sunt provocat prin lovituri!!!
Fizicul imi permite sa ripostez...IAr...Faptul ca cartierul in care locuiesc...E foarte...Cum sa spun?Rau...Mereu probleme cu politia ...Mereu bataie...!Dar toti sunt uniti!
Cei mai mari...Au grija totusi de mine...Si ma invata cate ceva...
LUcrul acesta...Imi permite sa ma apar...!
Unii spun ca sunt nebun...Eu raspund ca e frumoasa nebunia...!
Atunci nu spun nimik...!Si se uita cu dispret la mine!:))
Toate astea fac ca numai unii sa isi bata joc de mine...!
Pe care oricum nu ii bag in seama!
Dar raspunsul la intrebarea topicului...E da...Sunt "batjocorit"!
Nu ii bag in seama...!
Cum cred ca multi de aici fac...!
Draga Laya...Si eu m'am maturizat ff mult la 13 ani...!
Eu nu incerc sa o recuperez...!Animeurile nu sunt toate pt copii...Ceea ce ai spus...Exprima ideea ca animeurile sunt toate concepute doar pt copii...!
Ele sunt concepute pt orice varsta...Ceea ce bine stiti cu totii!
Te uiti la ele pt ca te fascineaza cred eu...Nu pt ca icnerci sa recuperezi copilaria pierduta banuiesc!
Daca nu e aja...Te rog sa ma scuzi!
LA fel si cei pe care poate i'am plictisit...Va rog sa ma scuzati:):):)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darktenshin
post May 4 2007, 07:50 PM
Post #74


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 17-April 07
From: campulung
Member No.: 4.158
Points: 32
Gender:



si eu am 23 ani si ai mei in special fratemiu rade d mine k dupa el nu ma mai maturizez daca ma uit la animeuri dar hobbyurile nu au nici o legatura cu procesul d maturizare.
asa cum unii prefera sa se uite ore in sir la telenovele sau talkshowuri stupide asa si noi ne uitam la animeuri singura diferenta e k animeurile sunt dragalase :P
asa k anime fans sa nu va fie rusine...fiecare om este liber sa se uite la c vrea si nimeni nu are dreptul sa-l judece sau sa ii critice gusturile
keep on watchin ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zattara
post May 5 2007, 09:11 AM
Post #75


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 29-April 07
Member No.: 4.218
Points: 21
Gender:



Nu am fost batjocorit dar luat peste picior am fost. Mi sa spus de niste persoane sa nu ma uit la desene dar cand leam explicat frumos(si aratat) ce este anime, au inteles uni chiar se uita akuma la anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

super
post May 5 2007, 10:58 AM
Post #76


vanguard moogle
***

Group: Members+
Posts: 101
Joined: 30-April 07
From: Resita/Timisoara
Member No.: 4.224
Points: 362
Gender:



Principala cauza pentru care cei din jur (care nu se pricep la anime) se leaga de noi provine din corelarea acestora cu vechile "desene" de pe Cartoon Network care intr-adevar sunt pentru copii de pana la o anumita varsta.
Aceasta si nu nestiinta duce la observatii infamante la adresa animefanilor si evident creeaza discomfort si situatii deprimante.

Si eu am fost tachinat de catre prieteni cu privire la acest gen si deseori am fost numit "pokemon" din aceasta cauza si uneori ma indigneaza faptul ca tot repeta acelasi lucru si nu sunt in stare sa inventeze ceva nou si inedit.(of of ... mai mai)

Oricum asta nu inseamna ca nu ma inteleg bine cu prietenii si lasand "glumitele"
acestea la o parte majoritatea sunt de treaba.

Asa ca daca va simtiti "oprimat" sa nu va necajiti pentru ca din fericire exista forumuri ca acesta unde puteti discuta liber despre ceea ce va place si
cine stie daca spune-ti ce aveti pe suflet poate va simtiti mai bine :D

P.S.

Imi cer scuze daca prin ceea ce am scris jigneste pe cineva si imi cer scuze pentru caracterul de generalitate predominant al postului

GOMEN NASAI
(IMG:http://i73.photobucket.com/albums/i213/GMcClenny/Full_Metal_Alchemist_03_029c.jpg)

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

el_Domitro
post May 5 2007, 01:20 PM
Post #77


Incepator
**

Group: Members
Posts: 27
Joined: 4-May 07
From: Zalau
Member No.: 4.250
Points: 20
Gender:



Nimeni nu imi poate imune sa nu fac unele lucruri sa sa fac altele...!
Includ si anime'urile...Care este cel mai placut hobby al meu...sa ma uit la anime...!
Ai spus bien ca ele sunt...Asemanate cu Cartoons...!
Pokemon...Ti'a spus cineva aja?Si unui preten i se spune la fel:)):)):))
E de treaba baiatul...Foarte de treaba chiar!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ghepardu
post May 11 2007, 10:27 AM
Post #78


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 60
Joined: 6-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.266
Points: 144
Gender:



Eu nu am spus prin clasa ca i-mi place anime, daca spuneam sigur erau cativa care sa i-mi zica ceva si nu aveam chef sa ma complic cu ei.
Am zis la vreo doi colegi si la prieteni ca imi place anime, le-am si aratat un episod, un film anime si nu au zis nimic cu care sa ma batjocoresca, dar nici nu a inceput sa-i pasioneze anime. Tatal meu i-mi spune mereu sa nu le mai urmaresc deoarece sunt prea mare pt. asa ceva si nu invat nimic din ele, dar nu pot sa fac ce zice pt ca i-mi plac prea mult.

super
QUOTE
Principala cauza pentru care cei din jur (care nu se pricep la anime) se leaga de noi provine din corelarea acestora cu vechile "desene" de pe Cartoon Network care intr-adevar sunt pentru copii de pana la o anumita varsta.
Eu nu ma uit la anime pt ca sunt (si) pentru varste mai inaintate eu ma uit la anime pt. ca i-mi plac. I-mi place animatia, muzica, personajele, etc. Nu urmaresc postul Cartoon Network pentru ca nu ma mai pasioneaza programul pe care il ofera, dar sunt sigur ca exista pers de varsta ta care mai vizioneaza acel program pt ca le plac si prin acea fraza devii la fel ca prietenii tai care te tachineaza, te uiti la anime pt ca i-ti plac si nu din alt motiv (ex: sunt pt oameni de varsta mea).
Ce-i asta daca sunt animefan sunt "bun" si pot sa-i judec pe alti, iar cei care ma judeca sunt "rai".
Fiecare om are hobuy-urile lui daca nu-i itelegi hobby-ul nu-i poti zice nimic deoarece nu esti in postura de ai judeca placerile


Admin edit:
i-mi nu exista, corect este îmi legat, te rog concentreaza-te mai mult
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cingo
post May 27 2007, 05:12 PM
Post #79


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 27-May 07
From: Tulcea
Member No.: 4.364
Points: 24
Gender:



Fiecare cu cea ce ii place.La fel ca multi alti fani anime,sunt considerata un specimen ciudat,care isi omoara timpul holbandu-se la PC, la asa zisele "desene animate".Prima data ma cam ofticam pt ca toti ma luau peste picior dar odata ce am crescut le-am aratat eu lor muhahaha :D!Parinti deja s-au obisnuit cu mine,am reusit sa atrag si un coleg sau doi spre anime si totul merge bine!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

livia_c12
post May 28 2007, 04:08 PM
Post #80


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: 14-May 07
Member No.: 4.306
Points: 121
Gender:



aici cred k nu conteaza varsta....fiecare se uita la ceea ce ii place....ce sa mai spunem de cei care se uita la telenovele iar la final plang....gusturile nu se discuta..:P parerea mea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 02:24 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |