Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Alt Detectiv Care S-ar Fi Descurcat Mai Bine...


Trickster
post Apr 2 2007, 01:27 PM
Post #41


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Good call Shinju, intr-adevar tertul exclus (False dillema daca vrei sa-l cauti pe Wiki :P) e intalnit ca si greseala logica, si inca una greu de observat. Si Muza, problema nu e in cursul pe care il ia actiunea, ci in rationamentele pe care unele personaje le fac ca sa impuna cursul ala. Din pacate, dupa cum zice si Shinju e prea mare bataie de cap sa scotocesti dupa greseli logice, asa ca eu unul zic ca ai castigat tu Muza :P.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 2 2007, 02:26 PM
Post #42


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Trickster:
Si tu crezi ca ma multumeste ca ai zis ca am castigat? :lol: Deloc... chiar deloc... :P Nu asa... fara argumente zdrobitoare.... :lol:

Daca gasiti la un moment dat ceva gresit, reveniti... :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Apr 7 2007, 12:00 AM
Post #43


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



Mi-a luato Trickster inainte: vroiam sa zic si eu autoarea/autorul. Este si ea ca un fel de L. :) Nu stim cine e, doar ca are o oarecare legatura cu Hikaru no Go manga.
Pacat ca s-a desfintzat death-notes.com, acolo erau puse mai multe chesti despre asta, ow well it must be on wikipedia to.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kakuuno
post Apr 11 2007, 09:50 PM
Post #44


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 10-April 07
Member No.: 4.114
Points: 4
Gender:



Intarzierea face ca reply-ul sa devina offtopic, dar poate reincingem controversa: Daneel Olivaw? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 12 2007, 07:52 AM
Post #45


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Kakuuno:
Nu e nimic offtopic... discutia continua... doar ca noi cei care am discutat pana acum am ramas fara inspiratie. :P

Ce spui tu e interesant... R Daneel Olivaw e detectivul perfect, dat fiind ca e robot. Eu il cunosc bine... As vrea sa dezvolti un pic care era ideea ta... eu nu cred ca e un exemplu bun.... nu cred ca accepta supranaturalul... dar s-ar putea ca tu sa ai alte idei... :lol:

E ceva interesant la el, e preocupat de evolutia omenirii si probabil ca aparitia lui Kira l-ar fi pus in miscare... cred ca asta era ideea ta. :) Cei drept, daca-l privim pe Daneel ca in Fundatia (si nu pe cel din Cavernele de otel si Robotii de pe Aurora, unde nu-i stim planul), e capabil de o tesatura interesanta de intrigi, chiar daca e robot.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Apr 14 2007, 05:31 PM
Post #46


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



Daca e robot e imun puterii Death Note-ului. :) Asta ar fi un + pentru el.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 15 2007, 05:18 PM
Post #47


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Anzai:
Asta imi scapase... :P da, un avantaj imens.

Offtopic: Pana la urma mai vezi Twin Peaks?

Kakuuno:
Daneel Olivaw are un dezavantaj la inventivitate, dupa cate imi aduc eu aminte Elijah Baley era cel inventiv. Sunt curioasa de ce nu l-ai propus pe el... :)

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Apr 15 2007, 06:16 PM
Post #48


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



Re offtopic: L-am terminat de o saptamana, but i forgot to post!
Capodopera americana intradevar, si da: chiar seamana cu un anime, mai ales la sfarsit :lol: . E mai bine asa. Un happy ending american i-ar fi scazut din seriozitate.
Fav char's ar fi Cooper , Major Briggs si Audrey.
Seria asta m-a tzinut cu sufletul la gura pe tot parcursul ei. Am stat 2 noptzi si am baut vreo 2 litri de cafea (pe noapte) ca sa-l termin. Dar a meritat.

Astept sa-mi recomanzi mai multe serii de genu, cause Twin Peaks OWNED! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 16 2007, 08:28 AM
Post #49


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Oaau.. ma bucur ca ti-a placut... :lol: Da, mai ales sfarsitul e deosebit.. pentru ca, in primul rand nu e explicat (dar ce e explicat in filmul asta?), si apoi, cum ziceai si tu, n-are happy ending. Deosebit.... Sa stii ca si la personaje ne potrivim... :P

Incearca sa vezi alte filme ale lui Lynch, eu ti-as recomanda Blue Velvet si in special, Mulholland Drive. Neaparat prequel-ul la Twin Peaks, Fire Walk with Me, daca nu l-ai vazut inca. In nici un caz Dune... e gresita viziunea lui Lynch asupra lui Dune, asta e parerea mea. Se vorbeste de bine despre Lost Highway, dar nu l-am vazut. Blue Velvet e un fel de ciorna de Twin Peaks, o pregatire... asa il vad eu. :) O serie de valoarea asta eu nu mai stiu... Dar daca-mi mai vin idei... iti mai las mesaje pe undeva... :lol:

S-a comparat mult Carnivale cu Twin Peaks. Eu nu vad ceva comun intre cele doua. Poate ca ar merita sa-l vezi, dar are multa umplutura. Are insa idei mari, iar sfarsitul e deosebit. E cam tot ce se poate scoate din ideile crestine, intr-o varianta nonconformista si originala. Dar trebuie sa ai rabdare sa separi... cum am zis... eu l-as fi facut de 2 ori mai scurt... Nu stiu insa daca esti pregatit pentru el... e mai batranesc, ca sa zic asa.

Hai ca mai mi-a venit o idee... :P iti plac deductiile si lucrurile destepte, uite un scenariu care mi s-a parut genial, cred ca o sa-ti placa, s-ar putea sa-l cunosti: Wild Things. Eu n-am intuit nimic pana la sfarsit. :lol:

Revenind la discutie...
Si, avea sens ideea mea cu Cooper sau nu? ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Memnoch
post Apr 16 2007, 10:25 AM
Post #50


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 83
Joined: 9-November 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.942
Points: 85
Gender:



Am si eu doua propuneri. Ce ziceti de Michael Scofield (chit ca nu e detectiv) sau Alexander Mahone din Prison Break ? Cred ca amandoi ar avea sanse foarte bune sa il prinda pe Light, unul dintre ei avand o sensibilitate nemaivazuta la detalii si celalalt reusind sa rezolve orice caz pe baza dovezilor care ii sunt prezentate, capabil sa ii intinda curse lui Light si de a nu se da inapoi de la nimic pt. a-l prinde daca il calca prea mult pe bataturi. Eventual balanta ar inclina mai mult spre Mahone, dar si Scofield ar reusi. Ce ziceti ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Apr 16 2007, 11:46 AM
Post #51


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Tot discutand cu prietenii despre noi si vechi seriale tv am ajuns la un moment dat sa le jelim pe acelea care au fost anulate. Cum ar fi John Doe. Man, pai daca omul care s-a intalnit cu Dumnezeu nu s-ar descurca mai bine, nimeni n-ar putea. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Apr 16 2007, 04:21 PM
Post #52


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



Off topic:
@ Muza: Mersi pentru recomandari, ma apuc imediat de downloadat. Dune am vazut mai demult si nu mi s-a parut chiar asa rau, poate pentru ca nu am citit cartzile.
Si Wild Things am vazut acuma ceva timp, cacealmaua cacealmalelor! Nu mai sti cine e victima si cine ucigasul, si care-i mort care nu! :lol: Acum ca mi-ai amintit de el, poate il revad.

On topic:
Cooper s-ar descurca foarte bine. Probabil ar fi visat ceva cu shinigami, sau chiar l-ar fi putut vedea cum vede gigantul, sau poate gigantul ar fi fost un fel de shinigami al lui, care l-ar fi ajutat cum face si in serie. Endless posibilities... => Dale would be fit for the job! [mai are si obsesie pentru dulciuri (cherry pie), la fel ca L :lol: ]. B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 16 2007, 04:30 PM
Post #53


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Anzai:
Imi place teribil ideea cu visul lui Cooper... :lol: you funny... Cherry pie si cafea... metabolism de bondar... :P

Ma mai gandesc si eu si daca imi vine vreo idee o sa revin.

Memnoch si Daianara:
Din pacate eu nu cunosc personajele... poate altcineva care le cunoaste sa-si spuna parerea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Apr 16 2007, 05:04 PM
Post #54


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Muza Chan, daca nu ai vazut John Doe inca pune repede mana pe el. E un serial (ma rog, sezon <_< ) care face toti banii. Un mic sumar: guy wakes up on an island (ceva langa New York parca) but naked, nu mai vede decat alb-negru, nu stie ce s-a intamplat cu el sau cum il cheama in schimb stie tot despre tot. And I do mean everything, zici ca-i Google. Mie cel putin mi-a placut enorm. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 16 2007, 05:46 PM
Post #55


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Si mie, superb serial... uh, sezon :P. Si ar fi o optiune foarte buna de-l prinde pe Light... numele nu si-l stie nici el, si daca ar exista death gods in serial sigur ar fi stiut tot ce se poate stii despre ei :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CeSaFacaMah?
post Apr 16 2007, 07:12 PM
Post #56


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 14-April 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.141
Points: 14
Gender:



Alt posibil detectiv este City Hunter aka Ryo Saeba, pac-pac si erau toti morti:)).
Cine a vazut filmu cu Jackie Chan stie ca se putea transforma in caracterele din Street Fighter:)))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Jun 26 2007, 10:04 AM
Post #57


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Ms. Marple... kidding. M-am gandit si am gasit unul (desi pot sa dau un grup intreg daca e asa): Creasy din "Man On Fire" (cu toate ca nu prea e detectiv B)) . Acest Denzel Washington daca ar fi prins o pista legata de Light termina lucrurile mult mai repede... daca nu... dar sa zicem ca ar fi prins asa cum si in serie aia prind destul de des.

Postul nu trebuie luat in serios. M-am gandit ca ar fi amuzant daca ar fi fost acest personaj... abtineti-va de la comentarii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himerish
post Dec 13 2007, 07:24 PM
Post #58


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 21-July 07
Member No.: 4.737
Points: 121
Gender:



Thanks Muza chan (http://forum.anime-club.ro/forum/index.php?showtopic=6697&hl= )
M-am apucat sa ma uit si eu la deathnote si e super(sunt la ep 10)
Exact ca cautam.


si ca sa incerc sa readuc la viata topicul am facut un mic search pe google

http://www.tv.com/drama/who-is-the-greates...46981/msgs.html
hope it brings new ideas
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Dec 14 2007, 02:48 PM
Post #59


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Himerish:
Daca ai vazut 10 episoade, inca nu-l cunosti bine pe L. Poate revii cu o propunere concreta despre un alt detectiv, dupa ce vezi seria. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

xyz
post Jul 29 2008, 07:15 PM
Post #60


Incepator
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 3-December 05
Member No.: 1.943
Points: 33
Gender:



N-am vazut seria , dar cred ca cineva genial ca Jarod din "The Pretender" ar fi facut o treaba la fel de buna ca L. Sau, de ce nu, un detectiv "clasic" cum ar fi Hercule Poirot.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:36 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |