Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kill Me Kiss Me, *greate shoujo*


Tessa
post Apr 15 2007, 10:03 PM
Post #1


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Am dat un search, dar nu am primit nici un rezultat legat de acest manga ca urmare sper ca nu mai exista inca un topic deschis despre el^^.
(IMG:http://img77.imageshack.us/img77/4619/killmekissmev2p0000ih0.th.jpg)
Primul manga scris de koreanul Lee Young-You si din pacate a fost licentiat.Ca norocul ca in cele din urma cei de la Prurple Innocence au terminat in cele din urma scanarile.
Are 5 volume, gen: comedie/romance.Mi-a placut atat de mult incat l-am terminat intr-o zi...nu am avut rabdare, eram pur si simplu absorbita de poveste ^^.
(IMG:http://img411.imageshack.us/img411/4944/killmekissmev1p0004qq0.th.jpg)
Povestea se desfasoara in jurul a doi verisori care (ciudat) arata exact la fel: Tae si Jung-woo.Cand Tae afla ca Kun (un fotomodel de care se indragostise) ajunge la scoala verisorului ei ii propune acestuia sa faca schimb pentru o anumita perioada.Adica ea sa se dea drept un baiat, iar el sa mearga imbracat in fata la scoala ei.Jung-woo accepta, iar astfel Tae se pregateste sa isi puna in aplicare planul de a il cuceri pe Kun, dar uita un singur detaliu: acum ca se dadea drept verisorul ei care era baiat XD.Astfel se nasc diverse complicatii deoarece se pare ca Jung-woo era certat cu un baiat de la scoala: Ga-woon care o face pe tae sa manance bataie in locul lui Jung-woo.
(IMG:http://img186.imageshack.us/img186/8316/killmekissmev1p0039pc0.th.jpg)
De aici vin spoilers asa ca va rog: nu cititi decat daca ati terminat manga-ul
Ciudat faptul ca doar in primul volum povestea se invarta in jurul lui Tae si Ga-woon.Ceea ce sincer nu mi-a placut foarte mult mai ales ca Ga-wooh e personajul meu preferat de aici (desi si Ghoon-Hahm e destul de aproape la capitolul favorite character from KMKM^^).In urmatoarele volume apare triungiul:Ghoon-Hahm Que-min si Jung-woo.Nu pot sa spun ca povestea lor mi-a displacut, dar as fi vrut macar sa vad un sarut intre Tae si Ga-whoon >__>.

*End of spoiler*

~Acesta e unul dintre cele mai bune manga pe care le-am citit pana in momentul actual si il recomand cu caldura.Sper doar ca nu sunt singura care l-a citit.~
(IMG:http://img233.imageshack.us/img233/1694/killmekissmev1p0001jy7.th.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Apr 16 2007, 06:35 AM
Post #2


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Tag-ul pentru spoilers este:
CODE
[spoiler]text[/spoiler]


Am inceput sa citesc acest manhwa aprox acum un an si mi se parea destul de haioasa. Am sa o iau din nou sa o citesc avand in vedere ca a fost terminata de tradus.
Revin cu mai multe comentarii dupa ce o termin. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Apr 16 2007, 11:07 AM
Post #3


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Si acum vin eu....

OMG, AU TERMINAT`O???? SI AM CREZUT CA E FARA SPERANTA. *goes to celebrate*
Muhahahahaha, time to have phun :twisted:
Tks, Tessa.. altfel nu as fi vazut ca s`a terminat ^_^

Este mangaul preferat inca de cand a aparut primul capitol... dar lipsa de timp m`a facut sa cam uit de el >.<

Edit. Tessa...a.. de unde le iau?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Apr 16 2007, 01:38 PM
Post #4


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Deci nu a fost doar o impresie faptul ca am salivat cinci ore in fata ecranului pana l-am terminatXD: si voi credeti ca e un manga bun^^.
Sincer nu stiu daca e preferatul meu.Toate mi-au placut cand le-am citit, desi trebuie sa recunosc ca la acesta am fost cea mai nerabdatoare sa vad cum e sfarsitul.
Un loc de unde l-ai putea lua e de pe Evil Empire: http://s11.invisionfree.com/The_Evil_Empir...?showtopic=2912
Sau intra pe mess diseara pe la 20:00 si ti-l trimit.Nu cred ca dureaza mai mult de 10-20 de minute^^.
P.S.: sorry ca nu am folosit tag-ul pentru spoilers, dar am crezut ca ajunge avertizarea scrisa cu rosu de la inceput.O sa astept sa terminati si voi, fetelor de citit ca sa pot sa folosesc mai mult tag-ul XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Apr 16 2007, 01:56 PM
Post #5


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



I`ll wait... am nevoie de ceva mai mult pe forum decat Registration si nu am timp sa stau sa fac posturi si altele...
Bine ar fi sa nu uit :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Apr 26 2007, 08:09 PM
Post #6


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



citit primele 2 volume...mi-a luat ceva sa ma dezobishnuiesc de cititul de la dreapta la stanga, dar pana la urma a fost bine...si mi-a placut... :D
pacat ca nu au continuat povestea din primul volum...chiar ma intrebam ce e cu tae si ga-whoon...
dar si volumul 2 m-a prins...mama, cat se mai bat astia, nu dezmint titlul de loc...
revin ori cand termin, ori cand consider ca ar fi ceva de mentionat :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post May 3 2007, 08:06 PM
Post #7


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



ugh...dupa ce am citit spoilerele voastre, am decis ca nici n-are sens sa continui sa citesc si restul. primul vol a fost super cute, iar Ga Woon rulz. daca sunt total abandonate personajele principale din primul volum, atunci abandonez si eu. asa, in semn de protest :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post May 4 2007, 01:39 PM
Post #8


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Ruxi, sper ca iti dai seama ca acum o sa ma arunc pe geam, nu? :lol:
Avand in vedere ca din cauza ca am dat cu spoiler-ul tu nu mai citesti unul dintre cele mai bune manhwa ever^^.
Desi accentul nu mai cade pe "teoreticele" personaje principale si povestea lui Oue-min e foarte draguta.Nu vreau sa iti spun de pe acuma, dar fi sigura ca daca o sa citesti pana la sfarsit o sa primesti un bonus in ultimul capitol legat de relatia ei^^.Ca sa nu mai vorbesc ca o sa ratezi multe faze comice care apar pe parcursul celor 4 volume.
Macar incearca sa citesti volumul 2, daca nu iti place...renunta.Dar ma indoiesc ca nu te va captiva in continuare.E chiar excelent...dupa cum am spus, eu l-am citit pe tot intr-o zi.M-am apucat si nu m-am mai putut oprii :D
~Astept si alte pareri si o sa incerc sa imi tin gura inchisa de data asta :lol:~
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post May 4 2007, 02:15 PM
Post #9


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



eh nush ce sa zic....poate o sa incerc, dar mie mi-au placut f mult cei 2 din primul vol si credeam ca toata manga va fi despre ei. si dupa ce-am citit spoilerele..... :(

*runs to read Arcana - stiu, stiu, nu e frumos off-topicul pe care-l fac, dar aceasta manhwa e f misto si ii fac un strop de reclama*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post May 4 2007, 03:24 PM
Post #10


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Hai facem o intelegere...eu citesc Arcana si tu KMKM :lol:
Sorry de off topic, o sa reeditez postul mai incolo^^.

Laaaattteeerr edit:
Se pare ca nu mai citeste nimeni acest manhwa. ;) Nu de alta, dar nu am mai vazut nici un post pe aici in ultima vreme.Sincer mi-a placut foarte mult si a doua poveste.Que min e unul din acele personaje dinamice care chiar te face sa vrei sa citesti pana la sfarsit, desi i-a luat cam mult sa isi dea seama de adevaratele ei sentimente nu pot sa spun ca faza a devenit enervanta.E mai degraba vorba de "drama" oricarei adolescente care nu stie ce vrea.Oricum si a doua poveste care apare in urmatoarele 4 volume e buna.
~sper sa mai treaca cativa din userii care s-au anuntat ca o citesc pe aici X__x.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sybelle90
post Jun 28 2007, 12:06 PM
Post #11


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 30-December 06
Member No.: 3.522
Points: 117
Gender:



M-am decis sa ma apuc si eu sa citesc KMKM.Nu am citit spoiler-ul (m-am abtinut cat am putut) asa ca trebuie sa ma pun sa-l descarc si sa-i dau drumul cu cittitu'. Ceea ce ma deranjeaza este ca nu stiu de unde o sa-l iau,o sa incerc cu torrenti...sper sa mearga...pt ca site-ul care a fost postat mai sus nu merge,imi apare un fel de eroare :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lylu
post Jun 28 2007, 01:31 PM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 1-November 06
Member No.: 3.212
Points: 1.354
Gender:



aceasta manhwa o poti descarca complet de pe:

www.vnmanga.com
www.mangatraders.com
www.anime-eden.com

(la toate, k sa poti downloada, trebuie sa te inregistrezi)

ps:pe The Evil Empire iti da eroare pt k trebuie sa postezi de 20 sau 30 de ori,fara a face spam,k sa ai acces la download :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Jun 28 2007, 02:50 PM
Post #13


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



off topic: nu ai nevaoie decat de 10 posturi ca sa ai acces la sectiunea de download ^^.Si acolo gasesti un numar destul de mare de manga licentiate care nu le gasesti la toate colturile.Oricum, daca nu vrei sa te mai stresezi cu facutul de conturi si postatul o sa dau eu link-urile in acest post ^^:

Download links:
Volumul 1 (desi se gaseste peste tot l-am pus si pe acesta XD)
Volumul 2
Volumul 3
Volumul 4
Volumul 5

(sper sa mearga toate.Nu am timp sa le verific acum, dar daca un link nu mai merge va rog sa imi dati un pm si o sa il uploadez eu ^^)

In rest: spor la citit ^_^ !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:14 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |