Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> -Legacy of Kain-

Care este cel mai bun joc LoK?
 
[ 1 ] ** [5.88%]
[ 1 ] ** [5.88%]
[ 1 ] ** [5.88%]
[ 6 ] ** [35.29%]
[ 8 ] ** [47.06%]
Total Votes: 17
Guests cannot vote 

CyBeR
post Mar 6 2004, 11:44 AM
Post #21


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Oare nu s-ar putea referi la originile lui Raziel si ale lui Kain?
Astea sunt cele mai mari secrete ce apar in joc.
Dar daca ar fi sa despicam firul in patru,tot jocul nu e altceva decat o descoperire de secrete si inodare de fire libere din serie pana acum.

Oricum,am sa verific si eu harta cand am sa am timp si mai vorbim atunci.Ar putea fi orice,nu putem sti sigur.

Apropo,ai mai aflat ceva despre o posibila continuare la Defiance.
The Net,quiet to me is.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Mar 6 2004, 05:07 PM
Post #22


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



hmm, scuzati, scrie ALL SECRETS ARE SHOWN, nu THE.
hmmm posibil... dar ia uitativa sus-stanga, parca se vede coada unui serpent. posibil sa fie ouroborous? dar ala isi musca coada...poate inseamna [spoiler:da62aa3a55] ca raziel isi poate evita totusi destinul?[/spoiler:da62aa3a55]

uitati ce am descoperit in defiance. ciudat nu? se poate merge oare pe acolo?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Mar 11 2004, 02:05 PM
Post #23


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



In sfarsit am teminat si eu Defiance (17h 30 min) si vreo cateva secunde...dar in sfarsit.Am votat SR2 si stiti de ce ..este facut pentru PC are o camera k-lumea si totusi te face sa iti folosesti intelectul...Ok acum sa trecem la Definace...camera..camera aia care mi-a dat batai de cap tot jocul...la unele camere nu prea era refresh cand se incarca din nou de exmplu la camera cand trebuie sa scapi cu Raziel de Elder God(prima camera cu Raziel) am murit de cateva ori la chestia aia cu mist-ul care tot urca...am ajus mai sus si am murit,iar cam am intrat din nou,m-am gasit cufundat in mist sau mostrii care daca ma bagu intr-un colt na rauncau sub camera sau in apa...(mi s-a intamplat si la Kain)...dar in principiu sunt lamurite o gramada de lucuri este loc de o continuare ,dar nu prea cred..daca a plecat the lead story teller...probabil ca nu ...si-asa ce s-ar face in Defiance 2(presupun) vei reconstruii Nosgoth-ul .. si pe deasupra nu prea cred ca Raziel se va intoarce avand in vedere ca a fost absorbit de Reaver...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Mar 11 2004, 07:17 PM
Post #24


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



camera este facuta cum e facuta (adica prost) pentru a te bucura de batai mai spectaculoase (si sunt foarte spectaculoase). urmare va fi, mai mult ca sigur, si informatia va fi aceeasi, totul va fi bine, dar nu la fel de bine.

Originally posted by blincoln
Yes, she passed on information to Jen, Richard, and Kyle.

iar intoarcerea lui raziel e inca un mister. poate se intoarce, poate nu. ni se dau tot felul de indicii ca ar putea scapa din destin dar...hmm..
cele de mai sus (care ar putea la fel de bine sa insemne ca are free will), sau chiar health gauge ul lui poate reprezenta his path along the wheel. pleaca din centru, merge in drum de spirala, si pana la urma ar iesi din cercul Wheel ului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Serpico
post Apr 3 2004, 01:57 PM
Post #25


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 82
Joined: --
From: Bucuresti/ Amestris
Member No.: 249
Points: 2



Mie-mi place Blood Omen 1. Cu grafica de fund de borcan cu tot, m-am distrat mult cu el. Pacat ca n-am avut filmuletzele de la el ca ar fi explicat mai mult din poveste, dar a fost mai bun, as zice eu, decat Soul Reaver 2. Si sa argumentez:
1) este mai lung: am terminat jocul asta in vreo 2 zile si a doua oara cand l-am jucat (nu pun la socoteala secretul din lac la care am asteptat vreo 3 ore sa apara :) )
2) harta este mult mai mare si nu te plimbi prin aceleasi locuri pana ti se acreste
3) are bosi si alte alea care te mai si omoara (adica nu devii nemuritor si-i iei pe toti la omor fara sa-ti pese de tine)
4) ai magii si item-uri si arme & armuri pe care le gasesti in joc si pe care le folosesti in disperare
Pe de alta parte, povestea din S.R 2 explica mai bine anumite aspecte care sunt lasate fara nici o lamurire in B.O 1.
BTW, Card ai jucat Blood Omen 1, ca vad ca stii inceputul?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Apr 3 2004, 10:39 PM
Post #26


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



da am jucat, leam jucat pe toate, sunt obsedat. si sunt de acord cu tine la punctele alea de vedere, BO1 e mult mai distractiv, dar in acelas timp si prost. povestea e mult mai slaba, jocul fiind facut stand alone. dar este un joc foarte bun, dupa Defiance si SR2...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Serpico
post Apr 10 2004, 08:39 PM
Post #27


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 82
Joined: --
From: Bucuresti/ Amestris
Member No.: 249
Points: 2



Tocmai mi-a venit o idee: credeti ca poate exista vreo legatura intre sfarsitul lui Defiance (pe care nu l-am jucat ca nu-mi merge pe JEGUL meu dar mi l-au povestit unii cu amanunt) si BO2? Din cate-mi aduc aminte, la sfarsitul lui Defiance apareau hildenii, nu?
Dar apar doua probleme, anume Janos si Vorador care-s crapati si care sunt vii in BO2. (side note: primul LoK pe care am pus gheara a fost BO2 si speram atunci sa ma lamuresc in privinta pers. Janos si Vorador si speram ca lucrul asta sa-l faca BO1; imagine my surprise cand am jucat acu' un an BO1 :!: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Apr 11 2004, 12:19 PM
Post #28


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



heh. pai:
Soul Reaver2: Janos pierde inima, Raziel se intoarce in Sarafan Stronghold, omoara pe Raziel Sarafan, intra Reaverul in el, Kain il scoate, paradox time. Janos must stay dead?! bleah, that can't be! apare in Blood omen2, cusut si bine. evidentiem ca BO2 se intimpla dupa BO1, adica dupa sfirsitul lui SR2.
Defiance: trec 500 de ani, Raziel iese din underworld, se duce la Vorador's mansion, il vede pe Janos, se duce in Avernus, se bate cu Kain, ii baga o gheara si ii scoate Heart of Darkness din piept (acelas Heart care il avea Janos). woa, Kain e facut cu inima lui Janos?! aia luata atunci in SR2 la sfirsit de Sarafani, folosita de Mortanius care e in circle of nine deci are acces la ea..hmmm nice
Raziel duce HoD inapoi la Janos, il invie, Janos il duce in Citadel of the Apostates, Raziel gaseste Spirit Forge, o ia pe Ariel in Reaver (desi nu cum a fost aratat in Soul Reaver1 in viziunile din Moebius's chamber) si se intoarce la Janos.
Fledgling Kain refuza sacrifice ul in acel moment, iar the Pillars se rastoarna, si lasa poarta libera Hyldenilor. Janos e posedat de Hyldeni, se bate cu Raziel, il cam bate si pleaca. Deci Janos este luat de Hyldeni..asta se intimpla in timpul Blood Omenului deci in BO2 ajunge in The Device, si la sfirsit este aruncat in Hylden Gate.
Cam inainte sa se intimple astea, inainte sa cade Pillarsii, Kain (tanar) vede cum Vorador moare...huh?! pai cum apare in BO2? hehe..nu s-a dezvaluit, unii zic ca sa creeat un paradox cumva si na mai murit. altii zic ca a fost revive uit cumva, posibil cu signet ring ul pe care il poarte uber kain ca cercel.
daca Raziel ar fi fost luat in Reaver la sfirsitul SR2 ului, si nu sar fi intimplat Defiance ul, atunci nici BO2 nu sar fi intimplat (faza cu memories blooming and dying la Kain) :)
altceva de clear up?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Serpico
post Apr 11 2004, 03:02 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 82
Joined: --
From: Bucuresti/ Amestris
Member No.: 249
Points: 2



M-ai lamurit. Ce poate sa m-oftice ca nu pot juca Defiance pe jegu' meu de calculator!!!! Nu ti-as mai pus intrebarea dac-as fi jucat Defiance. How frustrating... :x
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CAT_woman
post Jul 15 2004, 10:28 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 344
Points: 14
Gender:



hey!!!
am jucat toata seria...and I loved it!!!..mai putin bloodomen..unde Amy nu si-a bagat nasu'(she's behind soulreaver...si continuarile...)
are cel mai bun storyline din istorie...
cel mai fain a fost...soulreaver 1(daca nu luam in considerare grafica...si multele erori in joc...in general)
insa toate mi-au placut...am urmarit povestea...dupa soulreaver...am asteptat cu sufletul la gura continoarea care evident nu m-a dezamagit...ok..poate doar putin...
a scazut in dificultate!
asta nu mi-a placut ...at all!
soulreaver 2 l-am terminat in 7 ore!..the first time!!! :cry: :cry: :cry: iar defiance-ul...nu mai stiu...mi-a luat oricum putin...
iar povestea a incetat sa fie atat de dificila de inteles...:( am fost atat de trista..toate misterele se elucidau...WHY?????!!!!!!!!
eu doream sa fie a neverending story...
I hated defiance...:(...prea spunea totul .."mura'n gura"!
nu mai am timp sa mai scriu acum..tot ce am despus despre lok...I will never have enough time 4 that!...
see u next time!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Jul 15 2004, 10:40 PM
Post #31


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



muran gura? eh...si eu care imi bateam creierii sa aflu unele chestii. bine, unele care nu apareau prin jocuri. misterele sunt inca toate acolo, nu sa raspuns la nimic. chestia cu raziel......eah.....the old days. imi citesc posturile de mai sus si ma apuca rasul. eram ca toti ceilalti, disperat sa gasesc o iesire. there is no exit. sia jucat rolul. am tras mult timp de chestie, si fara succes. oh well......daca chiar vrei sa te tii de el, intra pe eidosforums.com . acolo ai sa gasesti mai tot ce e de gasit. teorii si oameni care le tot sustin cu diferite chestii. e fun, pana la un moment dat, cand dai de kakarot......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CAT_woman
post Jul 16 2004, 06:50 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 344
Points: 14
Gender:



I'm way beyond "teorii" in legatura cu jocul...a devenit clasic pt mine.."the golden age"...:P
acum imi storc creierii cu "Schitzsm"...ouch...
am ajuns sa ma joc "unreal tournament 2004" pt a ma relaxa!...
cred c-am vizitat toate site-urile cu lok...daca aveti probleme...sau daca vreti sa aflati some things...vizitati www.thelostworlds.net it's the best!
puteti invata even cum sa hack the game!... /gg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Jul 16 2004, 06:58 PM
Post #33


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



cred ca stim cu totii lostworlds. i mean, nam mai fi jucat bloodomen fara blinc. oh well, incearca eidosforums, iti zic sigur ca ai numai de castigat. nu am mai trecut de mult pe acolo, rareori mai trag o privire si las un post sa mai indrept niste lucruri cateodata, si vad ca oamenii inca mai au idei bune despre poveste.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CAT_woman
post Jul 16 2004, 07:04 PM
Post #34


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 344
Points: 14
Gender:



am fost pe forumul lor...
m-au cam dezamagit...
am intrat in seara in care termiansem defiance...il incepusem dinimeata...if my memory servs my right...si erau persoane care il incepusera cu saptamani in urma..si tot nu-i dadeau de cap...
cred ca tocmai datorita acelor persoane au scazut din dificultatea jocului...si odata cu ea..s-a mai dus si din farmec...
un complain in legatura cu defiance...CAMERA!!!..daca nu era pt ea..terminam jocul si mai rapid!...ea si sariturile acelea la milimetru!!!...cati nervi mi-am facut...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Jul 16 2004, 07:11 PM
Post #35


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



come on, nimic despre camera. nobody likes people who complain about the camera. e foarte buna asa cum e. si cei de pe acolo.......eh.....nu da atentie junior membersilor. si altii pe acolo au si de lucru/familie stuff like that. sunt tipi de treaba (cu exceptia lui kakarot... /angry) si merita o sansa. besides, e cel mai bun loc unde se discuta despre legacy of kain. aia o fac cu cap, si nu in gluma (vezi toti altii cu exceptia NRului).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jul 17 2004, 10:40 AM
Post #36


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



The camera Sucks...true...incearca Silent hill 2 si dupa aia sa te mai plangi ca acolo si controlu-i bulit!
Sper in continuare la o continuare dar cine stie...se pare ca seria a murit si asta e adevarul.O legenda ce va dainui.!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CAT_woman
post Aug 18 2004, 09:01 PM
Post #37


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 344
Points: 14
Gender:



mai stiti ceva nou despre serie?
eu am auzit ca vor sa faca un nou joc doar cu raz...
despre continuare lu' lok nu mai stiu nimic!
does anyone?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Aug 18 2004, 10:12 PM
Post #38


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



nope, zvonuri.
joc silent hill 2, nam avut probleme :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Aug 19 2004, 09:16 AM
Post #39


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Card...incearca mai intai Project Zero unde ai un control perfect si o camera care sta intotdeauna unde trebuie si unde ai nevoie de ea.PLus ca-ti da senzatia ca te priveste careva in permanenta sid e multe ori asa si e.

Am observat o chestie la camera din SR 2 si Defiance.Eu am jucat doar din tastatura si mi s-a parut foarte usor de suportat camera...nici nu era asa de deranjanta odata ce te obisnuiai.Dar odata ce treceam la mouse... :x /omg /angry .

Poftim in intrebare:cui i s-au mai parut puzzelurile din SR2 mai bune decat cele din Defiance?
Personal eu iubesc puzzelul din SR2 cand iei Dark Reaverul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

removed_on_request_20121227
post Aug 19 2004, 03:36 PM
Post #40


Wonderful Wizard
****

Group: Members+
Posts: 354
Joined: --
Member No.: 31
Points: 241
Gender:



eu nu am jucat nici un LoK cu mouse. tampit rau lucru asta, mai bine e cu tastatura.
cat despre puzzleuri in defiance, primul lucru care mia venit in minte a fost 'huh?!' si apoi mam gandit, aaaa da...puzzles :P banale rau.. gen bo2.
in sr2 au fost puzzleuri, alea ceva nu gluma..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 11:12 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |