Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Meeting/excursie La Chinezi, You know you want to...>:)


cioby2k
post Jul 28 2006, 06:29 PM
Post #21


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



eu ti-am zis atuncike un pic dubioasa. sincer asa parea. si mirosea(dinpunctul meu de vedere). dak tie ti-a placut sa iti fie de bine. dak nu la urgente e tot timpu deschis
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

The Different Mechanist
post Aug 14 2006, 05:27 PM
Post #22


Steambou
***

Group: Members+
Posts: 273
Joined: 18-April 06
From: New London
Member No.: 2.447
Points: 584
Gender:



Avand in vedere "esecul" excursiei de acum o saptamana si ceva, starring Methos, Eyeobs si inca vreo doua persoane, am decis sa relansez eu un anunt, de data asta mai din timp, sperand ca poate vor avea mai multe persoane timp si chef de o dimineata de sambata pierduta prin mediul blade runner-ish dpdv al ghiveciului (in)cultural al Dragonului Rosu. Asa ca, iata anuntul:

SAMBATA, 19 AUGUST 2006, se propune o noua adunare in fata McDonalds-ului de la obor la orele 10.30 dimineata, dupa care se va pleca la orele 11.00 catre Niro, cu scopuri de pillage and plunder. Odata ajunsi la locatie vom avea de ales: fie dam iama ca data trecuta in cantina chinezeasca speriind jumatate de populatie asiatica into believing ca "i-au invadat mongolii" , cum zicea Card, si mancam, fie dam iama ca data trecuta in magazinul chinezesc de vinde fel si fel de dubiosenii care inca mai misca sau inca nu misca, si mancam acolo. Sau ma rog, le putem face pe amandoua. Pe rand. Sau in acelasi timp. Oricum o sa ne alegem cu ceva suveniruri, fie ele ceva seturi de betisoare chinezesti lacuite sau nelacuite, fie ceva iritatie a pielii (si nu numai) ;) .

Apoi, ca eveniment suplimentar, propun sa facem ce nu am reusit sa facem data trecuta, din lipsa de timp si williness. Sa luam trenuletul ala galben pe tot parcursul traseului sau (transport gratuit ;) ) si sa invadam si noul centru Niro, de la capatul acestuia - stiti voi, chestia aia futurista, cu lifturi panaramice and all that, la care daca "gresesti" etajul un nenea fioros imbracat in costum de MIB iti susura amenintator in ureche sa te cari de acolo, ca n-ai tu treaba prin zona.

Ei bine, ne vedem sambata dimineata, orele 10.30 in fata la McDonalds obor, cu plecarea catre locatie la ora 11.00
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kmrade
post Oct 5 2006, 02:43 PM
Post #23


Master
***

Group: Members+
Posts: 119
Joined: 17-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.298
Points: 162
Gender:



si nu se mai tin invazii dastea ?? :((( k as fi vrut si eu :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

keNnY
post Nov 10 2006, 09:54 AM
Post #24


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 8-September 06
From: On my way to hell...
Member No.: 2.968
Points: 51
Gender:



Hello...
Din cate am inteles se tine maine 11.11.2006 o excursie la chinezi, intalnirea se face in fata la McDonalds Obor, problema e ca nu stiu exact ora, am inteles ca Zeri sau Methos au mai multe detalii...

Asa ca, Zeri,Methos, puteti sa-mi confirmati ora? 10.30?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rip
post Nov 10 2006, 04:01 PM
Post #25


engineer
***

Group: Members+
Posts: 141
Joined: 25-September 05
From: Galati/Bucuresti
Member No.: 1.824
Points: 333
Gender:



...da...maine intre 10-10.30 se aduna lumea la mac-ul de la obor
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

skillz
post Nov 10 2006, 04:13 PM
Post #26


good2theN, evil2theS, light2theE, darkness2theW
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 7-November 06
From: Buc
Member No.: 3.241
Points: 66
Gender:



intrebare intrebatoare ... fiind prima data cand merg in partea aia la 1 restaurant cu kinezoi ... cat sa imi iau la mine ( $ y mean )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kobra
post Nov 10 2006, 04:21 PM
Post #27


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 178
Joined: --
Member No.: 991
Points: 374



lol ... pa o portzie e km 50k in kz k nu merem in mall k o fi iar razie XD ... aanyhow dak merem la locu vechi ar fi 50k p portzie + cva d baut ... sa zic k 150k ... 200 max adik n-ai nevoie d mai mult ... asta dak n-o sa vrei sa cumperi cva shi d la magazinu cu kinezarii la kre o sa merem dupa :P ... da in rest km atat :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Nov 11 2006, 09:46 AM
Post #28


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Probabil voi strica apetitul unora, insa tocmai am primit acest "mesaj" pe mail si m-am gandit ca v-ar putea fii de folos si nu prea am stiut unde alt undeva sa-l postez.
Enjoy ! :twisted:

Aveti grija!!......Poate parea pui dar esti sigur ca este intradevar pui???

Sobolani!!!!!
(IMG:http://img299.imageshack.us/img299/69/image003ln5.jpg)
Arderea parului de pe ei !
(IMG:http://img299.imageshack.us/img299/4988/image005wx9.jpg)
Spalarea lor inainte de preparare
(IMG:http://img299.imageshack.us/img299/733/image007ww2.jpg)
Taierea sobolanilor in bucati asemanatoare cu cele de pui
(IMG:http://img221.imageshack.us/img221/2690/image009iu6.jpg)
Gata preparate pentru prajirea la foc puternic
(IMG:http://img300.imageshack.us/img300/7042/image011gm1.jpg)
Bine condimentate pentru un gust deosebit
(IMG:http://img300.imageshack.us/img300/2345/image013tj9.jpg)
Totul perfect pentru o masa deosebita
(IMG:http://img300.imageshack.us/img300/885/image015gk5.jpg)
O privire mai de-aproape
(IMG:http://img204.imageshack.us/img204/5472/image017sd2.jpg)
FITI FOARTE ATENTI CU MANCATUL LA RESTAURANTELE ASIATICE!!!!!!
Rectific: Restaurantele CHINEZESTI ! Pe bune, astia-s plini de surprize. :blink:

EDIT : Pare un post SADIC, insa realitatea este rrrealitate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

keNnY
post Nov 11 2006, 04:10 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 8-September 06
From: On my way to hell...
Member No.: 2.968
Points: 51
Gender:



hmmm... <_< arata destul de bine prajiti... si daca lumea ii mananc nu cred ca au gust rau.... :rolleyes: sunt fructe de mare care arata mult mai rau decat ce ai prezentat tu acolo sus... depinde de modul in care prepari ceva... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Nov 11 2006, 04:36 PM
Post #30


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



1. Una este sa mananci fructe de mare care arata ingrozitor, totusi sa stii ca alea-s, nu ai ce sa faci, si alta este sa mananci carne si sa nu ai habar despre ce carne este vorba.
2. Acum, gusturile nu se discuta. Unora(ma refer la europeni) poate le place carnea de sobolan. Dar mai bine, frate, mananci un caine. Macar ala stii ca a mancat oase si pedigree. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

keNnY
post Nov 11 2006, 05:17 PM
Post #31


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 8-September 06
From: On my way to hell...
Member No.: 2.968
Points: 51
Gender:



nu cred ca vrei sa stii ce mananca porcii? ai dreptate...fructele de mare(unele dintre ele) arata si au un gust ingrozitor...mie nu-mi place nici carnea de curcan sau rata...stii..depinde de gusturi...pt ca daca sobolanul ar avea gust bun, cred ca ar fi OK, dar la fel ca la porci...si sobolanii sunt transmitatori de boli, de aceea nu-i mananca lumea...eu nu as manca caini...pt ca imi sunt dragi...dar despre pisici.... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kobra
post Nov 12 2006, 12:49 AM
Post #32


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 178
Joined: --
Member No.: 991
Points: 374



lol deci is super preparatzi shobolanii XD ... am vazut o data p tvr2 ... un program cu un tip kre calatorea p la tot felul d indigeni kre traiesc in inima padurilor ... ei shi sa vezi acolo shobolan fiert ... d ii crantzaneau coada k un stix, sau paine cu broashte shi shobolan .. shi asta insemna un fel d coca cu maruntaie din broashte shi shobolani kre nici makr nu era coapta da lasata in apa ... shi cre' k va datzi seama c se intampla dak un astfel d amestec ramane prea mult in apa ... ar fi trebuit sa caut poze ... sa vezi k c ai us tu acolo is delicatese ... adik cand fierbeau shobolanu sau cand ii rontzaiau coada nici nu i-au dat jos paru shi arata ... mmda sa zicem k ashtia arata chiar bine XD ... adik dak t uitzi la carne dupa c is transhatzi & stff nu arata asha d diferit k orice alt tip d carne. asha k trust me on this it CAN get worse :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bavarezu
post Nov 12 2006, 01:37 AM
Post #33


Speed is of the essence
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 12-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.271
Points: 155
Gender:



am auzit ca-s delicatesa sobolanii prajiti pe la ei...dar la noi in tara s-ar putea sa nu prea aiba succes cu felul asta de mancare datorita faptului ca noi am fost invatati de mici ca sobolanii sunt scarbosi, transmit boli etc si ca atare trebuiesc starpiti cu orice pret...deci prin urmare fiind nascut aci pe plaiurile romanesti nu cred ca as manca asa ceva pt ca una la mana mi se cam intoarce stomacul pe dos si doi la mana nu e vina mea ca nu pot manca asa ceva ci e vina educatiei pe care am primit-o care a stabilit de la inceput niste limite ale alimentatiei care trebuiesc respectate si care se automatizeaza odata ce inaintezi in varsta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fiona
post Nov 12 2006, 01:48 AM
Post #34


Catalina
Group Icon

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: then braila, now B
Member No.: 902
Points: 156
Gender:



Acum nu pot sa nu zic ca nu am fost si eu :D . A fost chiar fun.

Dar cand am intrat in chestia aia m-am speriat prima data asa ca am fugit destul de repede de acolo si am ajund in magaznul mare dragonul rosu. A fost buna mancarea si arata altfel, am avut si muzica si nu am vazut nici un gandac (ca in primul erau vreo doi mai curajosi. pe jos). A fost frumos :D .

Sper sa ne vedem si data viitoare. Si poate mergem acolo pt ca portia e 8 ron, e mai mult spatiu, sunt mese rotunde de (parca) 10 pers masa si erau 3. Nu mai mirosea a mancare si era curat pe jos, scaunele curate :P .

e chiar dragut :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kobra
post Nov 12 2006, 01:57 AM
Post #35


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 178
Joined: --
Member No.: 991
Points: 374



da am fost shi noi acolo acu 2 datzi numa k n partea asta e mult mai buna mankrea ... da o fi curat p jos da tu nu mananci curatzenia shi sincer prefer sa vad cum gatesc decat sa le aiba deja facute shi reci cum au fost data trecuta acolo ... deci cu toate k tzi s-a parut cum tzi s-a parut maj acolo am stat shi mancarea e mult mai buna k unde ai fost tu ... aa da mai mentzionez k shi mai ieftina? :twisted: aaanyhow ii prefer p-ashtia cu miros d cantina cu canalu kinezesc la singuru tv shi cu dvd playeru strikt decat c e in mall p gresie lucioasa mirosind a detergent shi mankre kre mda arata bine dar nu e la fel d buna k acolo + muzik kre o ascultzi in fiekre zi la radio kre mai degraba t baga in atmosfera d mall decat d "restaurant" kinez XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Nov 12 2006, 01:59 AM
Post #36


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Eu nu am fost decat atunci cand s-au facut poze pt FHM B) si a fost calumea chit ca a fost in localul cu 50 mii. A fost fun dar nici nu se putea altfel cand ii ai in gashca pe Ender si pe Methos, varmiu si multi altii care stiu sa faca atmosfera intr-un fel sau altul :D . Oricum ma oftic ca nu am reusit sa ajung azi si sa stiti ca nu ma deranja un shobolan la gratar, atata timp cat arata ca ala din imagine si cat nu imi spunea ce mananc :lol: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

fiona
post Nov 12 2006, 11:21 AM
Post #37


Catalina
Group Icon

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: then braila, now B
Member No.: 902
Points: 156
Gender:



mai pe mine ma intereseaza. Nu as vputea sa zic ca nu m-ar tenta niste sobolani ca in imagine, dar cum e otrava de pe aici si la cate boli aduc (si cum sistemul meu imunitar e cam slabit) imi e sa nu fac vreo tampenie mai mare ca mine.
De aceea tin si la igena!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

keNnY
post Nov 12 2006, 01:35 PM
Post #38


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 8-September 06
From: On my way to hell...
Member No.: 2.968
Points: 51
Gender:



QUOTE(fiona @ Nov 12 2006, 11:21 AM)
mai pe mine ma intereseaza. Nu as vputea sa zic ca nu m-ar tenta niste sobolani ca in imagine, dar cum e otrava de pe aici si la cate boli aduc (si cum sistemul meu imunitar e cam slabit) imi e sa nu fac vreo tampenie mai mare ca mine.
De aceea tin si la igena!
*




Hmm...iar sunt eu ala carcotas care spun ca daca mananci la McDonalds sau la KFC, daca fac curat pe jos, crezi ca mancarea aia e sanatoasa? eu zis ca conteza mai mult gustul mancarii si compania in care te afli... Am fost la ambele localuri si pot sa fac o comparatie, sper ca data viitoare sa mergem tot acolo la cantina, pt ca in Megashop mancarea era rece, si nu era acea atmosfera de china... asa cum zicea kobra.... aici mancarea era calda, si am avut noroc si am gasit chiar nu una ci 2 copite... :rolleyes: norocul incepatorului...oricum au ajuns in farfuria lui Finn... Asa daca as vrea sa am atmorfera si curatenie as face comanda la Wu-Xing, sau as merge sa mananc in nu stiu ce restaurant fancy...

PS: It was fun...
PPS: Abia astept sa mergem data viitoare...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

skillz
post Nov 12 2006, 02:46 PM
Post #39


good2theN, evil2theS, light2theE, darkness2theW
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 7-November 06
From: Buc
Member No.: 3.241
Points: 66
Gender:



dap chiar a fost misto ... j d restaurantul ala fancy .... dute in mall plazza ... e 1 restaurant chinezesc misto ..... mancarea e buna j pretzurile nu sunt fenomenale ( tzinand cont ca itzi da o ditamai farfuria cu varf .... nu 1 polonic sau ce draq era ala .... ) j are o gramada d feluri d mancare .... j daca suntem mai multzi putem sa rezervam o masa in spate ( masa festiva ) unde ne pune j muzica chinezeasca j cu masa rotativa and shit .... masa seamana cu aia din dragonu rosu dar .... masa rotativa e din lemn .... j arata mult mai bine :) pot zice ca in 13 oameni am mancat d am crapat .... am baut j bine ( bere carlsberg j vreo 2-3 sticle d vin rosu murfatlar ) j ne-a dus la putzin sub 3 mil .... mie mi s-a parut convenabil din moment ce uni au mancat j supa j felul 2 j desert ( barbatzi, iar fetele doar felu 2 j desert - sa nu ma intrebatzi ce au avut ca desert ca nu mai tzin minte nici sa ma impusti )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kobra
post Nov 12 2006, 03:18 PM
Post #40


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 178
Joined: --
Member No.: 991
Points: 374



mda eu am spus deja shi raman la aceeashi idee .... da shtiu cum e acolo k am fost shi eu ... numa k nu m-a atras ... era k shi ucm ash fi mankt in mall ... mankrea era diferita dar aceeashi senzatzie ... shi c dak au mese rotunde ... mie imi trebe o masa p kre sa manc ... in cel mai rau kz stau in picioare :lol: ... itzi da un feeling kinez mult mai bun la cantina aia la kre am fost noi decat dincolo ... or avea aia multe feluri d mankre acolo in mall ... da din cate tzin minte aveau tofu in 3 tavi doar forme diferite (nu tavile ... tofu :lol:) deci doar asha sa para plin >_< ... mai mentzionez odata k in partea aia am prins mankre rece? .... complet opus imediat dupa c umplu tavile aici la cantina, in fatza unde le pun k sa expuna c au ... tavile sunt scufundate (doar partea d jos adik nu cu tot cu mankre XD) in apa fierbinte k sa fie tot timpul klde... deci sincer o fi mai frumos shi mai curat la mall da prefer oricand cantina pt klitate shi atmosfera

P.S.
lol asta e al treilea post in topicu asta zicand aceeashi chestie XD ... lol :lol:
P.P.S.
castronu ala cu varf d orez e d 2 ori mai mic k in partea cealalta ... shi daia pare mai plin XD ... aa da shi repet eu nu mananc curatzenia :P

[after edit]
nu ma supar dak e shters postu asta k mai am 2 tot aici in kre am zis in mare km aceeashi chestie deci dak e spam gomen :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:34 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |