Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vampire Hunter D & Bloodlust


Scorpio
post Mar 3 2004, 08:57 AM
Post #41


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Fata de D-ul din '89 e mai moale...dar nu cu mult.....D-ul acela nu statea sa se gandeasca de 2 ori candera vorba de ucis.....aici se pare ca se gandeste
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Mar 3 2004, 12:26 PM
Post #42


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Mai...e cam complicata situatia....mai tii minte faza...
"She caal out his name...It may be true what he says!!!"
Imagineazati ca tu esti in locul luiD...un Dampir....si vezi un vampir...care reuseste cumva sa-si gasesca fericirea...nu prin macel...ci prin dragoste...lucru foarte greu de realizat mai ales la vampiri!!
Din cauza asta il si lasa sa traiasca...oricum tipa ...trebuisa muscata pana la urma...si ajungeau la fel...ia a vrut chestia asta...si cred ca stia in ce se baga...D vroia decat sa se comvinga ca EA va merge pana la capat!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BrollyElfLssj
post Mar 6 2004, 09:48 PM
Post #43


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: --
From: Nosgoth's time stream
Member No.: 235
Points: 2



mda dupa cum au zis si altii VhDBl este unul dintre cele mai bine realizate filme.Pe cel din '89 l-am vazut acum 3 ani iar pe cel nou anul trecut si impresionat e putin spus in comparatie cu ce am vazut mai ales intro-ul care te introduce super bine in atmosfera erei.

O singura faza m-a lasat nedumerit si anume atunci cand Meier Link se lupta cu D si ajunge taiat in doua (asta intamplandu-te in castelul Carmillei) cu o secure uriasa dupa care il vedem safe and sound muscand-o pe Charlotte ? can someone please explain :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Mar 8 2004, 08:50 AM
Post #44


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



e cat se poate de simplu...cel care o musca pe Charlotte nu este adevaratul Meier, ci doar o iluzie pentru ochii lui D si ai fetei...lol.Imediat dupa ce poarta spre Carmilla se deschide...este o scena de cateva secunde in care Meier (taiat in doua) se regenereaza.

Si mie mi-a placut foarte tare Vampire Hunter D Bloodlust.Are o grafica si o animatie superba...Pe cel din 89' din pacate inca nu l-am vazut :(
Cred ca ideea este una deosebita si are un story cu cap si coada bine sustinut.Are tendinta de a pastra stilul ciudat impus de schitele originale ale lui Amano...care m-au impresionat in mod deosebit.Goticul combinat cu ceva modern...cu putin romantism (putin mai mult)...interesant.
Cel care mi-a placut dintre personaje a fost Grove.O combinatie deosebita de sensibilitate si putere extraordinara.
Parazitul din mana lui D...este un nesuferit.Cred ca si dublajul mizerabil in limba engleza l-a facut sa fie asa.In unele momente este foarte bizar si nu-si are rostul.Nu mi-a placut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 11 2004, 01:58 PM
Post #45


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Din cate am vazut pe aici, mai toti spun ex.:
QUOTE
Si mie mi-a placut foarte tare Vampire Hunter D Bloodlust...Pe cel din 89' nu l-am vazut...
din cate stiu eu, cel din 2001 e BloodLust, si e singurul, cel din '89 este doar Vampire Hunter D, atat...

Parerea mea este ca ar mai trebui sa se mai faca cateva parti, este unul dintre cele mai tari anime. Si cum vampirii sunt in visele tuturor, mai ales ale copiilor :twisted: , in fantezia tinerilor :wink: , si in cultura celor de peste 30 de ani(sau cam asa ceva), vor avea succes, mai ales ca de acuma se gasesc anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BrollyElfLssj
post Mar 11 2004, 08:00 PM
Post #46


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: --
From: Nosgoth's time stream
Member No.: 235
Points: 2



Da partea a doua se numeste Bl si primul doar VhD.

Intr-adevar Grove m-a emotionat foarte mult si pe mine mai ales ca era indragostit de Leyla.Cel mai mult imi place scena din lacasul Barbaroy-ilor cand ii macelareste pe toti si gets slashed in half by D si mai tipa si Kyle "go get them,kill every last one of them"..i'm a freak :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Mar 11 2004, 09:22 PM
Post #47


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



M-a surprins scena aceea mai ales ca ma tot intrebam care-i scopul lui Grove (mda, trebuia sa-mi fi dat seama, de obicei cel care pare mai slab te surprinde prin imensa sa putere atunci cand situatia o cere :roll: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 13 2004, 07:20 PM
Post #48


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Una din cele mai superbe faze e la inceput. Ploaia de sageti fratilor, este o imagine specifica rasboaielor japoneze.

Faze sunt multe, si grafica impecabila este de vina de multe ori.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Mar 18 2004, 01:26 AM
Post #49


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Si eu sper sa mai fie filme cu D sau continuari...dar totusi genul asta de film nu cred ca mai poate avea urmari! :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 20 2004, 08:35 PM
Post #50


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



De ce crezi asta Whip ? Nu e neaparat nevoie ca filmele sa aiba legatura intre ele, ci doar sa aiba poveste si personajul principal sa fie D. Super ar fi sa aiba si celelalte aceeasi grafica cu a Bloolustului, sau mai buna :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Mar 20 2004, 08:45 PM
Post #51


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



La o grafica mai buna ca in bloodlust cred ca tre' sa te astepti ince vreo doi ani...totusi o continuare la Bloodlust suna destul de incantator daca stai sa te gandesti Frost are dreptate nu tre' sa aiba legatura cu Bloodlust-ul doar tre' sa-l aiba pe D si his faithfull righthand...hand :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Mar 21 2004, 01:27 PM
Post #52


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Mai merg facute filme...sper sa nu se apuce de serii...deobicei...ele scad in calitate...
Dpdv grafic....cred...ca va urma nivelul ...din GITS Innocence...cine a vazut trailerul...stiu despre ce vorbesc...Este cea mai buna combinatie 3d/2d...pe care am vazut-o in viata mea intr-un anime 8) !! Jos palaria!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 22 2004, 01:16 PM
Post #53


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Nu am vazut trailerul, dar daca pui si tu un link aici as fi recunoscator. Dar daca e ceva Gits Stand Alone Complex, stiu despre ce vorbesti, si merita, dar si graficca din bloodlust e super, m-a impresionat foarte mult.

Daca e sa faca serie, dpar povestea se va inrautati, caci grafica nu cred ca isi vor permite sa o schimbe... in mai rau...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Mar 22 2004, 08:25 PM
Post #54


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Ai dreptate Seby daca se vor apuca de serie probabil ca va scade in calitate dar daca vor face doar vreo cateva OAV-uri nu cred ca va fi o problema avand in vedere ca vor fi maxim 8 sau 12
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jory
post Mar 30 2004, 10:32 PM
Post #55


dreaming my life away...
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 52
Points: 166
Gender:



Mai, am vazut si eu Bloodlust!!!!Suuuuuuper! :D Primul lucru care mi-a placut la nebunie a fost grafica - exceptionala! Plus ca mi s-a parut unul dintre cele mai dinamice anime pe care le-am vazut pana acum ( nu ca as fi vazut foarte multe... :oops: ) In orice caz m-a prins din primele minute ...ceea ce e mare lucru pt ca in ultima vreme nici macar un film nu mi-a mai captivat atentia asa de tare!

Mi-a placut f mult ideea cu parazitul din palma lui: eu l-am vazut ca pe un fel de alter-ego al lui D, ca si cum ar fi fost manifestare a laturii lui umane... pt ca de fiacare data cand era o situatie mai ciudata (cand trec prin desert si apar animalutele alea zburatoare sau cand se indreapta spre castelul Carmilei), D era atat de impasibil iar simbiotul asta trancanea de nu era adevarat....si mi s-a parut f normal sa simti ce zicea el: putina teama, putina nesiguranta...oricat de vampir smecher ar fi fost D....sper ca s-a inteles ceva din toata vorbaria asta a mea...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Mar 31 2004, 11:36 PM
Post #56


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



:o , sincer nu vad continuari mai bune ca filmul....daca o sa se faca o serie....sa o faca buna si nu episoade de umplutura... 8) ...si grafica o sa se schimbe drastic...cred...si D..nu o sa mai arate ca in film...asa cred.... :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Apr 1 2004, 02:34 PM
Post #57


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Deci lui domnisoara Ioana ia placu Bloodlustul.Ma bucur :wink: !!!
Eu sincer as vrea sa mai apara un film sau 2...si cel mai bine ar fi sa se pastreze acelasi stil ala animatiei ca cel din Bloodlust.
Prima oara cand am trecut prin film ...m-am oprit prima data la gagica rapita de vampir...mama cate detalii are ...maia les la par..
Alt lucru care mi s-a parut exceptional...este felul in care a fost desenat vampirul Mayer....ceva gen Dark Elf...mi se pare unul dintre cele mai tari persinaje vampir ever...poate doar Alucard ii face fata :wink: !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Apr 2 2004, 05:09 PM
Post #58


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Prea scurt. Rapit femeie, angajat D, plecat dupa femeie, batut vampiri, lasat vampir sa plece in pace. Prea putin timp pentru a lasa personajele sa se manifeste. Universul creat e interesant si cu potential mare, insa as fi preferat un serial de 26 de episoade in care sa ni se arate mai mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Apr 2 2004, 05:35 PM
Post #59


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



O serie ar fi ceva.....si 26 de ep sunt arhisuficiente. mai multe ar insemna umplutura iar mai putine inseamna ca nu se contureaza mai nimic. Oricum orice alta grafica decat cea din bloodlust afce ca sa-si piarda din carisma....mi se pare ce-a mai buna
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Apr 2 2004, 06:50 PM
Post #60


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



QUOTE(Demiurgus)
Prea scurt. Rapit femeie, angajat D, plecat dupa femeie, batut vampiri, lasat vampir sa plece in pace. Prea putin timp pentru a lasa personajele sa se manifeste. Universul creat e interesant si cu potential mare, insa as fi preferat un serial de 26 de episoade in care sa ni se arate mai mult.



Nu ...nu vreau serie....mai ales una de 26....E foarte bine cum a fost construit scenariu...si apropo...aproape orice film se poate rezuma ceva cen ce ai scris tu acolo Demi :lol: !!!!

Io tot un film as vrea sa iasa daca ar fi!! :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:29 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |