Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Witch Hunter Robin


Ranma-kun
post Jan 16 2005, 08:26 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Wow, n-am mai vazut atata actiune intr-un anime de la Cowboy Beebop incoace, din pacate anime-ul nu are un storyline, iarashi ca in Cowboy Beebop, deci in fiecare episod e oarecum standalone.

Povestea suna cam asha: In Japonia contemporana vrajitoarele sunt un lucru comun, insa nu sunt ceea ce intzalegeti voi prin vrajitoare, ci doar nishte oameni care au nishte puterni supranaturale numite "Craft". Multi dintre ei abuza aceste puteri si comit diverse crime, de aceea a fost infiintat o asociatie secreta numita SNTJ (ceva de genul FBI) care are ca scop de a captura vrajitoarele care comit diverse crime. Aceasta asociatie este formata din 5 Membri numiti hunteri: Amon - un conducator capabil, cu arata cool si e foarte misterios, Karasuma, un hunter mai neexperimentat, Michael - un expert in calculatoaresi un ex-hacker, Doujima - fiica unor parinti cu mare influentza, care sta si nu face mai nimic, si Sakaki - ea avea puterea de a vedea lucruri din trecut atingand anumite obiecte, intr-o zi apare un al 6-lea membru, o fata de 15 ani pe nume Robin care a locuit in Italia pana atunci, puterea ei este controlul focului.

Ce sa spun, un anime cu foarte multa actiune si mister, dar e totushi dezamagitor oarecum, pentru ca prin vrajitoare eu intzeleg ritualuri, licori magice, babe care zboara pe maturi, nu oameni cu puteri supranaturale care trag cu foc sau fac lucrurile sa zboare prin aer, totushi, sunt sigur ca o sa va placa, in general stilul asta de anime cu multa actiune are mult succes la baieti :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 17 2005, 04:44 PM
Post #2


<< 魔ē„ž Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



da,WHR e un anime de nota 10.cel p[utin pt mine.sincer,imi place cum incep eps,calm ,relaxat,si nimik nu tradeaza ce o sa urmeze.genial.recunosc ca termenul witch e putin cam prea des folosit in serie,cam l;a fiecare 5 sec aud un witch pronuntat la perfectie.dar ma rog...e in spiritul seriei.personajul mau preferat este Amon,pt mine reprezentand profesionistul vanator de vrajitoare.ce ma captivat imediat a fost aura de mister din jurul lui.nimeni nu stie mai nimik despre el...e mereu rece,calm si distant....he is DA pro ! un alt pers care mi sa parut interesant e Michel,hackerul echipei...ce mia palcut la el a fost faptul ca ma regaseam oarecum in el..{loves pcs,loves snaks,loves rock...}
recomand cu caldura seria tuturor otacilor !
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 21 2005, 11:52 PM
Post #3


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ma mira ca doar un singur om posteaza la acest topic, e un anime foarte bun, peste cativa ani s-ar putea sa primeasca si subforum separat, are tot ce-i trebuie pentru asha ceva, you should watch it :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Jan 22 2005, 12:19 AM
Post #4


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Hai sa te lamuresc putin Ranma de ce posteaza doar majin aici: a mai fost facut topic la anime-ul asta si s-a dovedit atunci ca anime-ul nu a placut la multa lume...

Personal, nu mi-a placut. Mi s-a parut un anime plictisitor la care am si adormit de vreo 3 ori. Povestea avea potential ca si personajele dar pur si simplu neexploatate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 22 2005, 12:53 AM
Post #5


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



hm.. well eu am vazut doar 6 episoade si mi-a placut, nu stiu de ce voua nu va place, dar asta e....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jan 22 2005, 11:03 AM
Post #6


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Frumos desenat,actiune e misto si personajele interesante.Mia placut si ma tinut in scaun pana lam vazut pe tot.Robin e cam gloomy da its nice to watch her in action(sper ca iam tinut bine minte ca am vazut animeul asta acum ceva timp).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

vik
post Jan 22 2005, 04:37 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Cluj-Napoca
Member No.: 81
Points: -11



Am vazut un pic din el. Fain desenat dar nu prea mi-a placut povestea prea mult. Prea imi aducea aminte de "la Feme Nikite" serialul. L-am lasat balta. Nu ma impresionat deloc povestea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Dec 10 2005, 10:32 AM
Post #8


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Bai chiar ca putina lume. Ma uit si eu acum la WHR si sunt la ep 10. Pot spune ca-mi place mult, mult de tot. Grafica e buna, se vede ca e nou. Story??? who needs story. Imi plac Amon si Robin si restul. Oare toate sunt fara legatura? Nu ma deranjeaza. Sper ca se va mai vorbi pe aici ca seria mie mi se pare ca merita.

I LIKE THE MAGIC :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dead man
post Dec 10 2005, 12:32 PM
Post #9


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 7-December 05
Member No.: 1.961
Points: 24
Gender:



whr... hmmm un anime destul de bun desi nu se poate ridica la nivelul productiei anterioare a studio-urilor sunrise (bineinteles referire la cowboy bebop)
primele cateva episode (adica vreo primele 8 sau 10) sunt fara vreo legatura intre ele... si cum ne-am astepta ... doar a real witch hunt fara a avea vreo chestie speciala sau iesita din comun... sincer primele episoade m-au plictisit... dar am facut un efort si m-am uitat la toate... si sincer nu cred ca regret, pt. ca dupa cateva episode mai incolo incepe sa iasa la iveala o poveste destul de interesanta... bine bazata pe o teorie mai mult sau mai putin credibila... dar interesanta...
si personajele nu sunt nici ele asa de enervante... asta daca te uiti la varianta pe japoneza... ca pe engleza e cu totul alta poveste :angry: ... vocile fiind dea dreptul imbecile si stergand o mare parte din farmec...
deci daca chai va tenteaza uitati-va la varianta pe japoneza ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Dec 13 2005, 12:59 PM
Post #10


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Cred ca ep 11 cand s-au angajat la Harry's mi-a placut mult. Am mai aflat ceva despre Harry si in plus noua "uniforma" este superba (kinda fan service if you ask me). Tre sa recunosc ca lui Robin ii sta bine in topul acela :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dead man
post Dec 13 2005, 03:17 PM
Post #11


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 7-December 05
Member No.: 1.961
Points: 24
Gender:



sincer recunosc si sunt de acord cu cyber la faza cu "avea potential ca si personajele dar pur si simplu neexploatate."....
personajele chiar ar avea potential.. dar mai trebuia lucrat la anime-ul in sine, pt. ca pe tot parcursul aveam impresia ca ii lipseste ceva... si un ceva esential... cat despre poveste... poate si ea mai trebuia lucrata un pic.. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

RTS-Bone
post Dec 13 2005, 03:37 PM
Post #12


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 59
Joined: --
From: Canada
Member No.: 1.535
Points: 108
Gender:



Hehe, ce naspa suna ca tresa downloadati seria asta... aici il da la tv, ca si Inuyasha si au voci faine..

Vintage:
2002-07-02 to 2002-12-24
2004-02-17 to 2004-03-31 (USA)
2004-09-10 to 2005-03-04 (Canada, YTV) ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Dec 20 2005, 12:59 PM
Post #13


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



In ce lb vorbesc ??? De nu toti sunt norocosi....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Mar 28 2006, 08:41 PM
Post #14


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Nu e nici o fata care sa postesteze aici? :D Tokmai ce zicea si Ranma
QUOTE
in general stilul asta de anime cu multa actiune are mult succes la baieti


Actually, pentru mine seamana cu un serial american. Biroul de lucru, scoietate care foloseste oameni specializati pentru a captura vrajitori, tehnologie, personajele de asa natura incat par mai mult decat americane, iar faptul ca actiunea e episodica e caracteristica principala. :)

Ideea e ca, asa cum s`a mai zis, animeul e plin de actiune, actiune chiar super faina, cazurile nu sunt cine stie ce mistere, dar Robin... e superba :D Grafic nu e cine stie ce, dar felul ei de a fi, rochia ei, cum vorbeste.. ce sa mai , personajul ei este fasinant. Amon e neinteresant, mi`a placut de el in primul episod, cand i`a zis vrajitorului " Your power can`t reach me". In rest, se poarta ca un copil egoist <_<

Ceea ce e nemultumitor este imitatia de hacking pe care au facut`o.. e parodie deja, si varsta lui Robin, careia numai 15 ani nu`i dai. This sucks big time in anime. Si btw, vrajitoare care ucidea alti vrajitori ca un job, crescuta la manastire? :lol:

In schimb, ador OSTul. Falseaza tipa cand canta, dar openingul e mortal. No words for it ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 28 2006, 09:14 PM
Post #15


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Aici se gaseste un comentariu mai lung de la mine.

Raman in picioare intrebraile ptr cei ce l-au vazut:
Ce reprez de fapt Solomon ca imi e cam lene sa me uit printre ep si ce-i cu parintii lui Amon si Nagira si de la ce vine STN (J vine de la Japonia de asta m-am prins) S poate de la Solomon; daca cineva stie don't be shy to PM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Mar 29 2006, 09:26 AM
Post #16


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Ar putea exista 2 interpretări pentru "solomon". Īn ebraică şi arabă īnseamnă "pace", ca etimologie are "shalom" īn ebraică şi "suleyman" īn arabă.

Īn al doilea rīnd, "solomon" poate fi un termen alternativ pentru "vrăjitor". Are şi corespondent īn romānă: solomonar.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Mar 24 2007, 01:44 AM
Post #17


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



Si eu care credeam ca e o serie cunoscuta. Ce dezamagire. Mie mi-a placut foarte mult. Trateaza teme religioase si incidente istorice din evul mediu, cu inchizitia, cu witches. Un subiect care ma pasioneaza + ca are actiune multa, multa, multa!
Ce e drept primele 10 episoade au fost mai lente, dar cu venirea inchizitorului nu m-am putut dezlipii de ecran!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Mar 27 2007, 03:40 PM
Post #18


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



L-am terminat de vazut acum o luna si mi-a placut. Chiar foarte mult. Muzica grozava, povestea interesanta, ritmul care mie mi-a convenit de minune, ce mai, un serial excelent. Pe undeva l-am asemanat cu CSI, un alt caz in fiecare episod. Sfarsitul m-a dezamagit, preferam ceva mai concret nu "hmm, a fost o explozie dar poate nu au murit si acum sunt impreuna".
@Rezo Nu cred ca se spune vreodata de la ce vine NTSJ. E ca un HARM din seria No one lives forvere. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alhambra
post Oct 2 2008, 03:33 PM
Post #19


alhambra
**

Group: Members+
Posts: 36
Joined: 30-September 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.672
Points: 105
Gender:



Desi nu a mai postat nimeni de mult timp aici, trebuie sa spun ca mi-a placut acest anime, modul de realizare, personajele, dar si actiunea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:55 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |