Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

7 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> My Artsy Stuff


seandreea
post Sep 28 2006, 02:55 PM
Post #41


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.937
Points: 347
Gender:



:huh: Cand am fost ultima oara pe aici?
Eh... intre timp am terminat cu examenele... asa ca acum sunt oficial studenta a Politehnicii :D

Cat despre desenat.. weird enough nu am desenat asa de mult pe cat as fi crezut, insa am cateva. Totusi sunt inca in stadiul de schitze si cum mi-am schimbat calculatorul nu le-am scanat inca pe cele mai recente. Asa ca o sa pun unele un pic mai vechi (undeva intre BAC si admitere cred).

Plearls of lost dreams:
http://www.deviantart.com/deviation/329040...me+-in%3Ascraps
- unul dintre desenele acelea de care ma m-am apucat intr-o doara (seara) si nu m-am putut opri pana nu l-am terminat. La inceput mi s-a parut ca am dat-o in bara cu backgroundul, dar acum cred ca e ok. versiunea necolorata: http://www.deviantart.com/deviation/328819...me+-in%3Ascraps

Kappa and Kali:
http://www.deviantart.com/deviation/36197019/ - personajele dintr-o poveste pe care m-am apucat s-o scriu. Primul capitol se afla aici dk e interesat cineva: http://www.deviantart.com/deviation/362586...me+-in%3Ascraps

Lorelay
http://usera.imagecave.com/seandreea/scan0001.jpg - din nou un personaj dintr-o poveste abia inceputa. Este un fel de spirit protector si nu stiu de ce mi-a venit in minte imaginea unui copil, sau oricum, un chip inocent.

Should I?
http://usera.imagecave.com/seandreea/Poze/unnamed.png
Un personaj concepul special pentru o provocare gasita pe deviant. Provocarea consta in desenarea a 100 de imagini cu o tema data. Nu este specificat daca se pot folosi personaje diferite, insa eu o sa folosesc acest singur personaj, care insa va evolua. Nume inca nu i-am gasit.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Sep 28 2006, 03:46 PM
Post #42


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



hmm :) tocmai am gasit o poza la tne "black angel" :D nu te superi dak mi-o pun si yo k avatar sau signature,nu :) :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

seandreea
post Sep 28 2006, 04:04 PM
Post #43


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.937
Points: 347
Gender:



Nu. Sigur ca nu. E f bine insa ca m-ai intrebat mai intai.
Ma bucur ca iti place. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Sep 28 2006, 04:09 PM
Post #44


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



toate sunt superbe :wub: :wub: :wub: :wub: :wub: mi le-am salvat pe toate in calculator :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Sep 29 2006, 08:13 PM
Post #45


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



salutare si ma bucur ca mai pune lumea pe aici creatiile, ca era cam gol in ultimul timp...
pearls of lost dreams - imi place, mai ales cum ai folosit culorile. insa mi se pare mie sau ceva nu e ok cu mana stanga? parca nu e bine pusa acolo, incheietura pare nenaturala, asa mi se pare.
PS. imi place mai mult varianta necolorata, parca se vad mai clar si mai frumos faldurile materialului si imi place cum i-ai lasat ochii asa goi... :D

Kappa and Kali - imi place, sunt expresivi...ce tristi par amandoi....e trista si povestea? mana aia cu unghii negre e a lui?!

Lorelay - sper sa nu te superi, dar iarasi nu imi pare ceva ok la maini...si eu am mari probleme la desenat maini si la ele ma chinui cel mai mult. cred ca doar exercitiul ne mai poate salva :rolleyes:
PS. ah, de ce ai desenat-o pe foaie liniata? parca nu ma pot concentra la desen din cauza lor... :(

Should I?
- imi place cum pui hainele pe personajele tale, mai ales faldurile iti ies bine. dar mana drapta cel putin pare cam scurta, nu? iar piciorul drept parca se sprijina ciudat de pamant...

sper sa nu te supere observatiile mele, nu sunt facute cu rautate, sa stii. si eu mi-as dori o astfel de critica la desenele mele :P
ja si mai steptam sa postezi alte desene.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

seandreea
post Sep 29 2006, 09:55 PM
Post #46


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.937
Points: 347
Gender:



Asdta da comentariu!! Bv. Cum sa ma supar? Finnaly am gasit pe cineva care intelege insemnatatea criticii (constructive).

QUOTE
pearls of lost dreams - imi place, mai ales cum ai folosit culorile. insa mi se pare mie sau ceva nu e ok cu mana stanga? parca nu e bine pusa acolo, incheietura pare nenaturala, asa mi se pare.
PS. imi place mai mult varianta necolorata, parca se vad mai clar si mai frumos faldurile materialului si imi place cum i-ai lasat ochii asa goi...

Eh.. da mana pe care se sprijina e ciudata fiindca pozitia a fost luata dintr-o poza profesionala, facuta in studio (Celine Dion - Miracle Project) si destul de tarziu am obs ca de fapt mana ei era pe un suport.
Ochii din varianta necolorata sunt goi fiindca nu vroiam sa ma incurce la colorat :P . Am scanat inainte de a colora ca sa incerc s-o colorez si pe calc dk am ocazia. Foldurile s-au pierdut fiindca desenul este in creion, acel necolorat fiind intens datorita funstiei Levels din photoshop :D .

QUOTE
Kappa and Kali - imi place, sunt expresivi...ce tristi par amandoi....e trista si povestea? mana aia cu unghii negre e a lui?!

In general da, iar finalul este unul fericit intr-un sens un pic bizar. Unghiile sunt ale lui... Kappa este vampir... insa in mod normal nu sunt asa. Asta e doar un mic retus pentru pozele in care sa arat ac e vampir. In varianta scanata am uitat sa-i desenez coltii :P .

QUOTE
Lorelay - sper sa nu te superi, dar iarasi nu imi pare ceva ok la maini...si eu am mari probleme la desenat maini si la ele ma chinui cel mai mult. cred ca doar exercitiul ne mai poate salva.
PS. ah, de ce ai desenat-o pe foaie liniata? parca nu ma pot concentra la desen din cauza lor...
- hmm.. da vesnicele maini. Traiasca exercitiul :D . Oameni ca tine (si restul care au mai raspuns in topic) ma fac sa continui, sa mai incerc, chiar dk ramane un hobby (iar parintii mei raman cu intrebarea la ce imi trebuie mie asa ceva :P ). Foia liniata are un raspuns f simplu: desenat la scoala :P intr-o zi cand mi-am uitat mapa cu foi acasa :( . Pe verso aveam scris inceputul povestii.

QUOTE
Should I? - imi place cum pui hainele pe personajele tale, mai ales faldurile iti ies bine. dar mana drapta cel putin pare cam scurta, nu? iar piciorul drept parca se sprijina ciudat de pamant...

Da.. ce chinuiala e si cu faldurile. Cum ai spus la maine - exercitiu... un timp am fost obsedata sa invat astea, si inca sunt. Ma crezi ca statea uneori in clasa si ma uitam la colegii mei sa vad cum stau hainele pe ei? Uneori inca fac chestia asta pe strada... ma uit sa avd cum vin faldurile, dar si umbrele, etc... da.. sutn nebuna rau :P . Piciorul de pe pamant ai dreptate.. e ciudat. Mi-a spus o prietena de cum i-am arata desenul, insa cum abia il terminasme mi-a fost lene sa il repar :P . O sa il repar, si apoi curat schitza pentru colorare.

Inca odata multumesc mult pentru un asemenea mesaj.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

seandreea
post Oct 7 2006, 11:46 PM
Post #47


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.937
Points: 347
Gender:



Inca un WIP. De ce? Pentru ca nu ma mai simt in stare sa-l termin in seara asta.
Al doilea desen facut 100% pe calculator. Schitze mai sunt, insa nu stiu cand am sa le termin.
Una dintre schitzele mai sus amintita e facuta in Open Canvas si am descoperit cat de bine iese linia in el.
dar azi m-am incapatanat sa fac numai in Corel Paint Shop Pro si vreau sa zic ca a fost super-nasol la linie. Am mai si uitat sa dau rigiditatea mai mica, insa pana la urma efectul ala mi-a placut.

http://usera.imagecave.com/seandreea/me.png

BTW- asta ar trebui sa fie o reprezentare anime a mea (e facut pentru un nou ID pe DeviantART)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

seandreea
post Oct 30 2006, 09:15 PM
Post #48


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.937
Points: 347
Gender:



Ma intreb oare de ce mai postez. Oricum nu pare nimeni interesat.

Am terminat IDul de deviant si sunt destul de happy cum a iesit, insa la resize s-au cam pierdut umbrele pielii la care am muncit asa de mult.

http://www.deviantart.com/deviation/42229633/

Dk cumva chiar se uita lumea pe aici pot uoloada versiunea mai mare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Oct 31 2006, 04:23 PM
Post #49


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



ba să ştii că lumea este interesată....eu doar am aşteptat varianta finală....să ştii că îmi place....
ma leg iarăşi de mână....marea mea problemă...e bine făcută, doar că am impresia că ceva nu e ok acolo, parcă degetele alea sunt prea drepte şi lipsesc liniile de la....nu ştiu cum să le zic....oasele care ies în proeminenţă atunci când strângi pumnul, alea fix dinainte de a începe degetele....sper că ţi-ai dat seama la care mă refer....ceva metacarpiene, nu că ar conta dacă aş şti....
în rest imi place....îmi place atitudinea....mie îmi inspiră puţină timiditate şi poate un pic de ştrengăriţă pe acolo prin colţ :P
ochii nu îmi par simetrici, parca cel drept e mai întins şi mai îngust în capăt ca şi cel stâng, care pare mai rotund, sau cam aşa ceva....
sper că am fost de ajutor măcar un pic cu ce am spus pe aici şi...again...să nu fi supărat...
ja.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

seandreea
post Oct 31 2006, 10:10 PM
Post #50


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.937
Points: 347
Gender:



Iti multumesc mult de tot. eram un pic suparata aseara si cred ca am exagerat.
Dap- well.. mana... desenul era destul de mic ca sa ii mai fac si acele tendoane sau ce sunt. Si faza e ca .. well... fara sa vreau neaparat sa ma apar sau ceva, incerc sa "keep it simple" pt ca e anime. Depinde totusi de stil, insa aici mi s-a parut potrivit. Nu stiu dk are sens.
Ochii--- oh yeah- problema mea de tot timpul - nu sunt simetrici. Puteam sa il copiez pe unul dintre ei, insa atunci ar fi fost prea simetrici :P. O sa incerc pe viitor sa-i fac un pic mai simetrici. Nici identici nu-i prea bine, nu? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

seandreea
post Nov 4 2006, 10:59 PM
Post #51


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.937
Points: 347
Gender:



Un mic upload. Lucrez la mai multe desen in paralel, asa ca uploadez cam greu.
Pana una alta:
http://www.deviantart.com/deviation/42271615/

O schitza rapida, colorata la fel de rpd ( 15 min )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Nov 5 2006, 11:31 PM
Post #52


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



imi place, ioi, ce imi place.......pozitia e naturala, imi place cum e colorat, poate acolo la sani si gat (mai ales clavicula) ceva nu sta bine...
si iara ceva nu mi se pare ok cu ochii, dar de data asta nu stiu ce....asa ca ma abtin....parca imi par un pic aporpiati, dar nu stiu daca asta e....
oricum, vad ca esti productiva si astept alte desene...spor!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

seandreea
post Nov 6 2006, 07:29 AM
Post #53


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.937
Points: 347
Gender:



Multumesc mult :) . Ma bucur ca iti place. La ohci nu stiu ce ar putea fi, poate ochiul di stanga (mea) e cam) apropiat de margine? Oricum nu e asa de evident ca in altele.
Productive, eh? Nu stiu cam de la cate desene pe zi se poate spune asta, insa hai ca mai pun inca 2 sckitze colorate. La fel de rapid sunt, deci nu va lutazi prea rau de mine:

1. Iarasi un personaj aleatoriu:
http://www.deviantart.com/deviation/42538029/ - am incercat o noua expresie.

2. Un request - personajul nu este al meu:
http://www.deviantart.com/deviation/42544662/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hamster
post Nov 6 2006, 03:11 PM
Post #54


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 78
Joined: 31-October 06
From: Cluj Napoca
Member No.: 3.211
Points: 28
Gender:



:lol: sunt foarte kawaii!, Chiar te pricepi ^_^. Desi ar fi o singura problema la desene, Where are the RODENTS?! :D Cheers!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Nov 6 2006, 07:19 PM
Post #55


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Ufff... mainile alea. :| In rest e frumusica. A, si ai uitat sa colorezi "albul" ochilor. ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

seandreea
post Nov 6 2006, 08:22 PM
Post #56


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.937
Points: 347
Gender:



Hamster - iti multumesc mult. Well first eu nu prea am vazut asa ceva in anime and second nu prea mi-am putut permite asa detalii ;)

Tenshi - La care te referi? presupun ca la fata blonda? Ce e asa de neinregula cu mana? E cam mica?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hamster
post Nov 7 2006, 06:58 PM
Post #57


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 78
Joined: 31-October 06
From: Cluj Napoca
Member No.: 3.211
Points: 28
Gender:



O rozatoare pe zi, tine doctorul departe , iar un mar pe zi , tine alt om flamand...


anime = hamster
paine = hamster
pahar = hamster
.
.
.
n = hamster

Sper ca ti-am raspuns la intrebare ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

seandreea
post Nov 7 2006, 09:38 PM
Post #58


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.937
Points: 347
Gender:



Not at all. Probabil ca sunt teribil de adormita.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Hamster
post Nov 8 2006, 01:00 PM
Post #59


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 78
Joined: 31-October 06
From: Cluj Napoca
Member No.: 3.211
Points: 28
Gender:



:unsure: Hmm intradevar ce am zis eu doesn't make any sense to regular people :lol: am uitat sa decodific ce am scris:

"Prin intrebare vroiam sa spun ca ai zis ca nu prea ai vazut prin animeuri hamsteri" (Nu stii tu unde sa te uiti ^^) "Prin egalitati am vrut sa subliniez ca imi place painea, hmm.... i mean ca Hamsterii sunt peste tot, numai trebuie sa-i cauti :lol: :lol: :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Nov 8 2006, 02:25 PM
Post #60


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Da, m-am referit la fata blonda. Degetele nu sunt ok, iar bratul de la cot in jos e cam subtire. Demult, am avut si eu problemele astea...



P.S. Pisicile mananca hamsteri!! ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:09 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |