Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

10 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> my works


kaoru
post Oct 29 2004, 08:49 PM
Post #41


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Oct 29 2004, 09:07 PM
Post #42


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Prima poza-mi place...personal nu vad unde scartie.
A doua nu prea...e exagerata imaginea...nu stiu ce ai vrut sa faci cu fata tipei dar nu cred ca ti-a iesit..ca procedeu e interesant dar ca efect artistic...no offence....looks nasty(in not such a good way).

Ultimele doua desene pe de alta parte imi plac si nu prea.Personal ader mai mult spre lucrurile cu mai multe detalii..tu vad ca mai mult schita si forma decat finisare...doar asa vad eu.Desene expresive dar (ma repet) prea schitate...putinele detalii sunt frumusele totusi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Oct 30 2004, 12:12 AM
Post #43


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



kaoru ... si poza asta mi se pare cunoscuta :P ... ce vrei mai constructiv de atat? :D
pot doar sa zic ca e o idee noua cel putin ptr mine si sunt curios ce o sa iasa pe viitor ... cand o sa ai mai multa experientza
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Oct 30 2004, 11:59 AM
Post #44


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Ca procedeu este ceva nou pentru mine....si ma bucur ca ti se pare interesant CyBeR...Ca 'efect artistic'...fi mai explicit...pentru ca in cazul in care te referi la pretextul folosit si anume la ceea ce reprezinta in mod explicit imaginea si la suprafata atunci probabil ai dreptate - its "nasty (in not such a good way)" intr-adevar. dar ia-o ca un intreg compozitional si de idee....just try /gg . Cu fata tipei n-am vrut sa fac nimic...cu ideea am vrut /smile ...Este exagerata pentru ca asa s-a dorit a fi (suna a cea mai ieftina scuza pe care o poate gasi un 'artist' lol...dar whatever).E gothic art - se doreste a fi socanta si exagerata.ca trebuie avuta grija in ce sens si cat de exagerata...aici ai dreptate.
Prima scartaie exact acolo unde doare...si anume la detalii...dar asta se rezolva repede.Am deja in vedere cateva experimente noi.
In legatura cu celelalte doua lucrari...ce sa spun...intr-adevar sunt doar schite de concept si atat.Nu era neaparata nevoie de detalii...sau mai degraba depinde ce vizezi in momentul in care faci o astfel de lucrare....miscarea....de exemplu...nu necesita detalii.
Ar fi interesant sa te uiti si la lucrarile mai vechi...s-ar putea sa ai cateva surprize in ceea ce priveste detaliile. :wink:

Thanks axi. Ar trebui sa maresti putin mesajul din postul al doilea in care "ti se pare cunoscuta poza" ...Im looking forward to whats gonna' look like in the future too....sper sa iasa ceva bine....

Thanks pentru aprecieri Demona and Usagy....Osa mnai postez.
Faza cu gothic art e mai veche,...o 'urmresc' deja de ceva timp pe net...si ma fascineaza...M-am gandit sa incerc si eu ceva in sensul asta...wish me luck.

Ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Oct 30 2004, 02:37 PM
Post #45


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



sorry kaoru ma grabesc, asa ca nu am timp sa spun prea multe sau sa analizez pozele. mie imi plac desenele tale, ma bucur ca stii sa lucrezi pe programe de pictura digitala(ce program folosesti? eu in sfarsit mam convertit la photoshop 7). nu cred ca multi romani stiu sa lucreze asa. iti dortesc sa continui, poate daca ai timp, sa faci ceva si mai complex(vezi poza de intorducere de la photoshop 7)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Oct 30 2004, 06:33 PM
Post #46


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Voi si cu detaliile voastre :P Inainte sa intri in detalii vezi ca e imposibil de sucit gatul primului personaj. Se poate sta in pozitia aia dar ai gresit linia umarului. Trebuie mult ridicata iar gatul nu o sa apara atat de lung si bine conturat. Vezi in oglinda ;D Iar fruntea, nu stiu daca ai facut-o cu intentie, dar e mult prea inclinata. Si calota craniana e prea mica ^^;
Al doilea imi place f. mult dar cred ca ti-am mai spus asta pt. ca l-ai mai postat o data ;D Desenul asta si cel cu cateaua sunt preferatele mele ^___^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 31 2004, 12:04 AM
Post #47


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



:shock: WOOOW, Kaoru, ultimul desen e..... n-am cuvinte..... I love it!!! :pachi: :waku: :gooood:

Umm.... pot sa te intreb si pe tine ce scanner folosesti?...... please... :mrgreen:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Oct 31 2004, 12:59 AM
Post #48


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



hiya!
portretul lui cloud e meserie!
al 3-lea desen(tipa cu sabia colorata) e genial. exact in stilul lui amano.
mi-au placut mai multe desene de-ale tale dar cele de mai sus sunt favorite.
mai ai desene cu cloud sau personaje din ff7?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Oct 31 2004, 01:25 PM
Post #49


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



well..yap.ai dreptate Uje.M-am lasat luat de val si am pierdut din vedere ce era mai important..si anume reperele anatomice si proportia....Am zis ca fiind doar o schita de idee nu-i asa important decat miscarea si eventual efectul artistic ca si accente...but baka me...what can i say.E bine ca ma mai trezeste si pe mine cineva la realitate din cand in cand /cry

Blackinque...eu folosesc mult Corel Photo Paint (Corel 11 acum) si ACDSee...Vreau sa incerc ceva Adobe pentru ca stiu ce poate...insa m-am obisnuit cu Corelul pentru ca am lucrat inca din timpul liceului cu el.I'm looking forward to see the introduction image of Photoshop 7.
Imi pare rau ca nu ai prea mult timp - mi-ar placea sa stiu parerea ta despre drumul pe care am luat-o.....in legatura cu digital art-ul si editarea de foto...Maybe sometime...
Despre faptul ca nu sunt prea multi romani care sa faca ceva in snsul asta....hmm...dunno..si eu sunt curios.


Folosesc scannerul de la serviciu Tenshi...e un HP..o masina multifunctionala...imprimanta-scanner,....din pacate in privinta modelului nu te pot ajuta deocamdata...gomenne...osa ma interesez.
Ma bucur ca-ti place ultimul desen...si da...il mai postasem odata dar era o poza facuta la una din intalnirile de joi...si nu era foarte clara...asa ca acum am postat un scann.

Shuin....ca seamana cu stilul lui amano...nu prea sunt deacord...dar daca-mi si argumentezi dece poate osa inteleg si eu.
Ma bucur ca-ti palce Cloud...din pacate nu mai am desene in genul asta...cu personaje din FF...


well...mai postez un desen,...o schita care este cam stramba dar whatever...better than nothing...sper sami revin.
Ja!

(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/2.jpg)(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/d4.jpg)[
(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/d2.jpg)(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/d1.jpg)
(IMG:http://img.photobucket.com/albums/v385/shynta/d3.jpg)

(si dupa juma' de ora de paginare am reusit si eu finally sa postez !&^@%$_ /omg ) - (URASC sa paginez)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Oct 31 2004, 01:46 PM
Post #50


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Deja-mi vine nici sa nu mai incerc sa desenz...ultimul desen e superb.Putin stram intr-adevar si...mi se pare mie sau ochii sunt la un kilometru departare unu de altu?!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 31 2004, 02:21 PM
Post #51


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Cyber wrote:
QUOTE
mi se pare mie sau ochii sunt la un kilometru departare unu de altu?!!


Guys... really, chiar nu puteti accepta chestia asta? Desenul e superb, si daca ar fi avut ochii mai apropiati ar fi avut mutra de geek... or smth... :roll: Uitati-va si voi mai atenti la anime, sunt stiluri si stiluri...
Si apoi, this eye thingy nu este un defect... Kaoru, be proud of it! /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Oct 31 2004, 03:00 PM
Post #52


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Multumesc Tenshi pt lamurire dar nu am scris nicaieri ca e un defect.Doar asa mi se pare mie.
Am zis ca-mi palce desenul si atat mi-a sarit mie in ochi mai serios....n-am scris ca-i cine stie ce defect.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Nov 1 2004, 08:44 AM
Post #53


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



ther there...dont 'fight'... /smile
Ma bucur ca va place desenul..osa mai postez schite de genul asta...
Intr-adevar Tenshi...sunt stiluri si stiluri in anime...iar eu deobicei fac ochii departati intre ei..si fata de axa ovoidului...Tostusi de data asta toata problema sta in ochiul stang al personajului si de pozitia relativa a ochilor care se afla intr-un plan diferit fata de cel al planului firesc impus de pozitia putin intoarsa a intregului chip.Ochii (datorita ochiului stang) dau impresia ca s-ar afla intr-un plan frontal - dar pozitia vizata era intoarsa putin spre dreapta personajului. In concluzie incercati sa acoperiti cu mana ochiul stang al personajului si toata 'compozitia' se va echilibra.


CyBeR...cmoon...nu e cazul.Binenteles ca vei desena in continuare.Eu sunt inmarmurit de ce pot face unii cu un simplu creion si o foaie...dar merg inainte.Imi doresc sa ajung sa fiu macar jumate din ce sunt ei....
Ma bucur ca iti place desenul meu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Nov 3 2004, 12:26 PM
Post #54


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Nov 3 2004, 01:15 PM
Post #55


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Nov 3 2004, 01:29 PM
Post #56


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Yeeeey, another version of the kawaii drawing!!!
:pachi:

Dintre fotografii, prefer versiunea albastra... :roll: The wings are GREAT!!!! Umm, ai folosit brushes sau secretul nu se dezvaluie?.... /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Nov 4 2004, 10:53 AM
Post #57


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



thanks tenshi /smile Ma bucur ca iti plac desenele mele. Da...i got that in legatura cu digital art-ul cu aripi...ca ar fi mai interesant cel albastru.
"The kawaii drawing" este un elf...imi plac elfii....tare.Especially drow. Imi plac ornamentele care apar pe costumatiile lor...si urechile lungi si privirea....denota intelepciune si putere...sometimes even vileness...

Nu e nici un secret.Folosesc Photo Paint la greu...si brush tools-urile...si inca o gramada de alte efecte.
Initial incep cu o idee..si in sensul asta alegerea unei imagini care m-ar ajuta.Sau cel mai des...the other way....ma uit pe imagini..mult..pe net...diverse stiluri si manifestari de arta...si daca la unmomentdat vad o fotografie care sa ma impresioneze in vreun fel si sa ma duca cu gandul intr-un anumit sens...o folosesc.
Apoi o prelucrez in ACDSeee folosind efectele de care dispun...si apoi Photo paint...painting tools....interactive transparency tools...image effects like noise and distort etc.

O sa mai postez desene gen "kawaii drawing"...am o serie de elfi...si digital-art...Sa-mi spui te rog daca evoluez in vreun fel sau unde ti se pare ca o iau intr-un sens gresit.
Arigatou...
Ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Nov 4 2004, 11:04 AM
Post #58


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



QUOTE
O sa mai postez desene gen \"kawaii drawing\"...am o serie de elfi...si digital-art...Sa-mi spui te rog daca evoluez in vreun fel sau unde ti se pare ca o iau intr-un sens gresit.  
Arigatou...  


Wow, elfi, be my guest! Sure, I'll tell ya! Numai ca eu nu am facut o scoala de arta, ca tine... asa ca nu prea ma stiu exprima in termenii pe care ii folosesti tu..... Umm.... nu ma consider experta, sincera sa fiu, tu esti expertul aici. Dar te inteleg, pentru ca nici eu nu imi dau seama daca am facut greseli, decat daca ma uit la desen dupa ce trece mai mult timp....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Nov 4 2004, 01:40 PM
Post #59


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



legat de faptul k am spus k imaginea cu tipa in care sabia e colorata, seamana cu stilul lui amano, argumentez cu 1 imagine.imaginea ta e desenata in acelasi stil cum face amano imaginile. cauta pe net galerii cu amano. mie mi se pare k e desenata in acelasi stil de-aia am spus k seamana cu stilul sau. maybe it's just me. anyway asta e o lauda si ink un f mare, amano fiind considerat f bun in japonia. de ex, jtiai k el a fost character&artwork designer pt vampire hunter d bloodlust? :D

in rest nice work, desi sfatul meu e k mai bine te-ai axa pe desen decat post-procesarea fotografiilor. dar fiecare cu pasiunea lui...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Nov 11 2004, 06:31 PM
Post #60


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Cred ca m-am imbatat cu apa rece....mai erau posturi la topicul asta....unde au disparut...???!
Asteptam un raspuns la ceva ce intrebasem....sa-mi dau palme nu alta...
*checks blood pressure....makes sure he's not halucinating*
Am intrat sambata pt cateva minute de la cieneva si erau postarile dar n-am avut timp sa citesc....What the hell happened?1
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 16th April 2024 - 03:22 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |