Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ghost In The Shell Movie, Hollywood live action


Trickster
post Apr 16 2008, 08:53 AM
Post #1


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Se pare ca spielberg si al lui Dreamworks is interesati sa faca un live action 3d (as in... ochelari 3d?): http://www.variety.com/VR1117984029.html Slabe sanse sa iasa ceva peste cat de cat bun, dar sa vedem...

Nu stiu, cu toate proiectele astea dupa manga-uri sau anime-uri zici ca au epuizat comics-urile ca si sursa de inspiratie si au trecut pe urmatoarea moda...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 16 2008, 10:41 AM
Post #2


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Nu exista fiinta omeneasca care sa poata juca rolul lui Motoko! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 16 2008, 11:26 AM
Post #3


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Ei, mie-mi trec vreo cateva prin minte, doar ca nu prea au tonajul ei :P

Cred ca mai greu o sa le fie sa gaseasca pe cineva potrivit pentru Batou, dar oricum, chiar daca are si hollywood-ul vreo doua filme cyberpunk foarte bune nu stiu de ce nu-mi inspira incredere povestea...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Apr 16 2008, 11:34 AM
Post #4


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Well, nu prea am nimic de spus care sa nu fie deja evident. Singura consolare e ca deja nu ma uit la hollywood de ani de zile, so n-o sa trebuiasca sa fac un efort special sa-l evit. Probabil doar o sa ma enervez de fiecare data cand o sa-mi zica vreun prieten "Ai vazut filmul ala nu? Sigur l-ai vazut, ca tu esti cu anime-urile!".
Pe o nota mai vesela in perioada asta citesc manga :P

PS: nu actorii-s baiul. Si exista cateva filme cyberpunk destul de reusite (pe filiera wiliam gibson, care btw e japanofil inrait) so nici atmosfera nu-i greu de reprodus. Durerea e ca hollywood-ul din ultimii ani nu mai are pic de suflet in el, si filmul asta nu se poate face fara. De fapt imi pare rau pentru americani...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 16 2008, 11:57 AM
Post #5


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Sa-ti explic la ce ma refeream... presupunand prin absurd ca ar putea face un scenariu care sa ma multumeasca, ar putea face o regie buna, efecte speciale... etc... tot nu ar putea sa faca un film bun pentru ca nu ar putea sa gasesca actori care m-ar putea multumi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 16 2008, 12:05 PM
Post #6


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Bineinteles, pentru ca tu nu vrei actori, de fapt probabil nu vrei nici film, dar asta nu o face pe kusanagi mai speciala sau mai greu de ecranizat decat orice alt personaj.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Apr 16 2008, 12:28 PM
Post #7


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



ehh, another remake....
Sincer, nu cred ca nu s-ar putea gasi actori pt ghost in the shell, insa pur si simplu, nu inteleg DE CE s-ar vrea un un live action. Filmul anime e excelent asa cum e, de ce ar fi nevoie de o varianta live... e peste puterile mele de a intelege. Acelasi lucru e valabil si pt toate filmele asiatice care sunt refacute la greu de americani. Sfinte sisoe, nu pot sa puna o titrare si sa le difuzeze in cinema, trebuie neaparat sa fie actori americani si sa vorbeasca in engleza...

cat despre motoko... Muza, stiu ca e really cool, dar nu cred ca e un personaj chiar atat de greu de interpretat. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 16 2008, 12:47 PM
Post #8


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



QUOTE
DE CE s-ar vrea un un live action


simplu: money! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 16 2008, 12:47 PM
Post #9


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Hmm... de ce sa se faca un film ghost in the shell. Pentru ca... ar fi cool poate? Pentru ca as vrea sa-i vad pe talentatii baieti de la dreamworks cum recreaza un tokio al viitorului, cu toata atmosfera sumbra si tehnologizata a lumii Ghost in the Shell? Pentru ca vreau sa-l vad pe ala cum i se impart degetele in alte zeci de degete si altfel decat animat? Bine, asta in cazul in care ar reusi sa-l faca bine, dar cum toti suntem perfect constienti de mediocritatea si mercantilismul hollywood-ului zilelor noastre nu putem spera nici macar la un Johnny Mnemonic 2.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Apr 16 2008, 12:57 PM
Post #10


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



cool ? mai cool decat vers. anime ? nu cred.
Gits e fain asa cum e - animatia e superba si nu cred ca americanii ar putea sa faca ceva macar la nivelul animeului. Desi... acum ma gandesc la matrix (primul), si la faptul ca mai multe comisuri au avut parte de o adaptare faina (xmen, sin city), so...sa asteptam :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 16 2008, 01:03 PM
Post #11


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Uitati un lucru, remake-urile se fac pentru ca asa vor japonezii, ei au inceput goana dupa profit, nu americanii. Americanii fac ce stiu ei mai bine, nu mai au idei si incearca orice film ar putea fi profitabil.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Apr 16 2008, 01:08 PM
Post #12


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



pai nu ar fi mai profitabil ca filmul japonezilor sa fie difuzat in cinemaurile americane ? numai ca americanii sunt foarte nationalisti :P - nothing unnamerican on our big screens
Cat despre lipsa de idei... nu cred ca trebuie exagerat. Actualul oscar, no country for old men mi-a starnit interesul - si cred ca am sa il vad- si de multi ani un fim de oscar nu mi s-a mia parut interesant :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 16 2008, 01:17 PM
Post #13


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Emanuel, nu mai cool decat versiunea anime, ci cool. Uite, culmea, se pare ca nu se exclud reciproc (si asta fara sa ma iau de faptul ca compari ceva despre care nu stim mai nimic cu un anime consacrat :P). Eh, o sa vedem ce-a iesi...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Apr 16 2008, 01:29 PM
Post #14


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



pai, eu cred ca se cam exclud - daca live-ul nu se ridica la inaltimea anmeului -chiar daca ar fi ceva cool -maj. fanilor vor fi dezamagiti. Deci...ori e cool (ca originalul) ori nu-i deloc :P
cat despre comparatie - eu nu compar mia mult decat ai facut-o tu in primul post - imi dau cu parerea, cam ce ar putea iesi - asa cum ai facut si tu : " Slabe sanse sa iasa ceva peste cat de cat bun"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Apr 16 2008, 02:29 PM
Post #15


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Poa' sa fie cool si fara sa fie la fel de cool, dar ne confruntam aici cu o problema psihologica: "the midichlorian effect". Acum 10 ani Star Wars era ceva sacru (fie si pentru ca era o parte din copilaria noastra). Acum e un film pentru copii si atat. Matrix a fost un film-cult numai pana a aparut continuarea - dupa asta a devenit filmul cu car chase-uri faine. Am si cateva exemple din literatura: daca cumva vreunul din voi a citit Starseed, scrisa cand autorii erau hippy si complet stricata de continuarea scrisa cand autorii aveau burta si chelie.

Si acum tre' sa ne intrebam, care sunt sansele ca americanii sa _nu_ strice un GitS?


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Apr 17 2008, 10:56 AM
Post #16


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... o singura chestie vreau sa adaug... Daca Spielberg va regiza filmul cred ca va iesi ceva care merita atentia... el are "competenta" sa transpuna excelent in realitate aproape orice fantezie... e varianta america a lui Oshii :) ... mi-a placut ce a facut cu War of Worlds... daca va pastra sau nu nota originala depinde foarte mult de bugetul alocat, pt ca daca se va dori o copie fidela a lumii Gits, va fi un film titanic de realizat... actorii... hmm... cred ca se va gasi un kusanagi... vom vedea...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Apr 17 2008, 11:40 AM
Post #17


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Pai in rolul lui Motoko Angelina Jolie si in rolul lui Batou Bruce Willis :) . Parca il si vad pe Bruce Willis injurand pe japoneza :D .
Oricum, tot ce a facut Spielberg m-a impresionat placut, deci daca poate cineva sa scoata ceva frumos din asta, atunci el e. Si cred ca ideea ii place, i se potriveste, asa ca o sa se chinuie sa dea tot e ce mai bun.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Apr 17 2008, 11:52 AM
Post #18


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



:lol: hehe... shoppy, sa stii ca e buna combinatia... insa depinde cit de repede vor face filmul... peste cinci ani DEJA sunt ambii expirati :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 17 2008, 02:28 PM
Post #19


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Ce de fani ET pe aici :P... are si Spielberg rateurile lui (War of the Worlds sau AI printre ele), dar face Indiana Jones 4, asa ca tot geniu ii :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Apr 17 2008, 03:48 PM
Post #20


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



Oricine are si rateuri, dar daca se depune destul interes pentru filmul asta de ce sa nu fie cool.Sincer oricum incasari va avea si de la fanii anime care vor merge de curiozitate daca nu pentru altceva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:22 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |