Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

12 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Personajul tau preferat


Ranma-kun
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



As vrea sa stiu ce personaje din seriile DB-Z-GT adorati si de ce.Sigur multi vor spune ca pe Goku,dar oricare ar fi si oridec?te ori ar aparea,fiecare dintre voi are motive diferite pt. a-l alege :) Eu de exemplu il prefer pe Goku pentru ca am vazut de c?nd eram mic episoadele in ordine de la Db la Dbz si DB GT si in timp ce a crescut Son Goku am crescut si eu,am v?zut toate aventurile lui si parca le-am trait si eu cu el :) il stiu parca mi-ar fi un frate,o parte din mine,stiu ce gindeste ce simte,sper ca si pe voi va lega ceva de personajul preferat ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #2


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pai mie tot Goku imi place. E puternic , haios, stie cand sa joace teatru si cand sa fie serios. Ce mai e personajul principal e cel mai tare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chibimox
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #3


otosan
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 753
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 16
Points: 36
Gender:



Hihi .. me had no time to post DBZ :D

Acum sunt de parere ca Goku e prea bun sa-mi fie cel mai simpatic ... si daca intrebarea suna "personaj" atunci ash alege pe Gotenks ca personaj preferat si pe locu doi pe cei doi chibi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trexr
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: --
From: Cluj-Napoca
Member No.: 62
Points: 2



Mie-mi place Trunks1...imi place destinul sau. In serial sunt 2 Trunks: trunks1 :) = cel din dimensiunea temporala in care Gokuu moare bolnav si trunks2 = cel din ramificatia temporala creata prin actiunile lui Trunks1, care vine din viitor.
Din DBZ imi plac la nebunie episoadele 120 si 121. Le am in format RealMovie, de vreo 10 mega fiecare si se vad...naspa, dar asta le da un farmec aparte 8) :?: :!: si au sunet in japoneza. In DBZ, daca ati observat, aproape fiecare lupta e precedata de un schimb meserias de replici si asta se observa in ep120, 121. Vocea lui Freeza e totala!!!

Un + pentru Trunks: vorbeste o japoneza mai de calitate, mai politicoasa si astfel e mai usor de inteles (in 121, cand vorbeste cu Bulma si restul, printre altele foloseste forma in "masu" a verbelor ("masukei")). La polul opus din punctul asta de vedere e Gokuu, care este al naibii de amuzant, dar si al naibii de greu de inteles. heh, can't have'em all

----------------
"Omaetachi wo koroshi ni kita."
Trunks catre Freeza si al sau Papa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #5


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Vegeta (sau Vegita) - pentru ca i-a spus cineva ca ii sta prost cu mustata (fiica'sa) si imediat si-a ras-o. :D :D :D :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #6


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Pai tre sa zic adevarul : mie imi plac si Vegeta foarte mult, de cand e mic si pana cand apare stra-stra-stra...nepotul lui la sfarsitul GT-ului (mai putin cand vine pe pamant pana se face sayan 1) si Trunks cand vine din viitor, adica doar in Z(si cand e el mic). 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SayajinStego
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #7


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: --
Member No.: 82
Points: 2



Mie-mi place Vegeta ,din Dragon Ball Z,ca e asa de dur cu toti tipii aia. :x
Si daca va amintiti in Majin Buu Saga ce super fain l-a omorat pe
PuiPui acolo unde a pus gravitatie mare.Foarte fain l-a terminat. :x [/IMG]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



Mie imi plac 2 la fel de mult

Gohan shi Videl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shingo
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #9


Fighter in the Wind
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 146
Joined: --
From: Bruxelles/Belgium
Member No.: 53
Points: 152
Gender:



Vegita RULES
Dupa mine este cel mai bine conturat personaj din seria DBZ
Inca nu am vazut DBGT asa ca nu stiu cum este acolo
Dar in DBZ he is THE MAN sau cum scria pe camasa lui roz data de Bulma BAD MAN :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nexus
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #10


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: --
From: Constanta - Iasi
Member No.: 56
Points: 2



Mie imi place Goten, e mic haios si ni-l aduce aminte de Goku cand era la aceasi varsta, numai nebuni facea. Nu pot sa zic a nu imi place Goku, e personajul porincipal si are un anumit rol important in serie. Nu pot sa zic ca nu imi place si de Gohan, mai ales cand era la liceu, cred ca e cea mai comica parte a lui. In general imi plac toate personajele din DBZ in afara de cei rai.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #11


Unregistered









Mie imi place Buu, mai ales forma cu care se bate cu Vegitto, Kid Buu, Ubuu(reincarnarea lui) si fat Buu imi place doar pt relatia lui cu Mr. Satan. Mi-a placut mult in GT scena cand se uneste Buu cu Ubuu, chiar daca a iesit inca un luptator inutil.
Go to the top of the page
+Quote Post

momotaro
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #12


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



Vegeta, pentru urmatoarele:

- mandrie, aroganta, ego
- umor dat dracului de sadic
- accentul cu totul aparte pe care il da cuvantului "weakling" ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #13


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Oooo..... kakarot de-ai gandit sa mai postezi si tu ceva. Pai te dadusem disparut. Imi este dor de discutiile noastre pe baza DBGT-ului. Ia zi o mai punem de o contradictie?! :P ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demiurgus
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #14


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 228
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 10
Points: 2
Gender:



Gohan

Pentru ca primele episoade din DBZ vazute de mine au fost cele din Cell Saga si 'tineam' cu el (sparge-l, rupe-l gohan nu-l lasa sa scape!! :P)

Deh, chestie sentimentala :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chibimox
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #15


otosan
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 753
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 16
Points: 36
Gender:



QUOTE(Lother)
Mie imi place Buu, mai ales forma cu care se bate cu Vegitto, Kid Buu, Ubuu(reincarnarea lui) si fat Buu imi place doar pt relatia lui cu Mr. Satan. Mi-a placut mult in GT scena cand se uneste Buu cu Ubuu, chiar daca a iesit inca un luptator inutil.


Daca tot zici de Buu .. mie cel mai mult imi place Buu forma 3 .. sau cum sa-i zic .. ala dupa ce l-a inghitit EvilBuu pe FatBuu .. cel cu care se bate Gotenks prima data. Imi place cum e desenata fatza, ca e sec, isi trosneshte gatu intr-una si nu prea vorbeste.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #16


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Mie nu mi-a placut buu deloc. E cel mai enervant bad guy pe care l-am vazut. E stresant de cate ori se reface si reinvie. In afara de capacitatea lui de a se regenera era de umplutura. Pai daca nu avea asta il batea Goku SSJ3 de-l svanta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chibimox
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #17


otosan
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 753
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 16
Points: 36
Gender:



atunci care bad guy ti-a placut mai mult si de ce .. eu ziceam de formele lui Buu dar in mare cred ca Buu imi place cel mai mult :
- garlic sux .. cu tot cu petele lui de pe tample
- Freeza .. faceau mai bine daca nu mai aparea dupa ce l-a taiat Trunks .. apare prin iad pe acolo si l-au facut patetic
- Cell .. mai merge .. imi place cum e desenata forma Perfect .. in rest e cam lacusta
- si mai ramane Buu .. la el imi plac multe kestii .. gaurile alea, urekile (Freeza si Cell le au la fel dar no matter) si despre forma 3 am mai zis

Asa ca zi .. care "vilan" inti place mai mult si de ce :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nexus
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #18


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: --
From: Constanta - Iasi
Member No.: 56
Points: 2



Dintre toti bad guys, Buu e cel mai simpatic, are el un umor aparte fata de ceilalti. Nu am reusit sa vad toata saga Buu - de cand au venit Cd-urile de la Scorpio (mersi pt ele) nu mai la ele ma uit, oricum mai trebuie sa si dorm - dar mi-au placut multe faze in care apare Buu. Una dintre ele fiind cu Satan si cu catelusul, chiar pe la inceput de saga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #19


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Pai Cell mi se pare cel mai tare. E mult mai bazat decat Buu. Pai ce naiba nu-i format din celulele celor mai puternici?! ;) Si ii da cele mai mari batai de cap lui Goku, iar lupta este egala, adica nu se regenereaza la nesfarsit sau de divide in spemii de forme. Iar daca stai bine sa te gandesti buu este o extensie a lui Cell, fiindca are cam aceleasi atributii numai ca-s schimbate si trase de par.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anonymous
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #20


Unregistered









Bai omule, Cell? Pai Cell e un parazit. Ca sa ajunga la o forma 'perfecta' trebuie sa se umileasca sa absoarbe 2 androizi(idee destul de tampita). Cell NU ARE NICI un atat propriu, tot ce stie Cell sa dea sunt atacurile echipei Z. Cell recunosc e misto doar la sfarsit de tot, in Cell games. Iti dai seama, daca nu intervenea Vegeta, il facea praf pe Gohan? Si faza aia cu a ramas o celula de creier, care a absorbit o celula de super sayan si tot asa.....

Pai uite de ce Buu e asa tare: Din prima prima lui forma de Kid Buu a fost conceput sa fie cel mai bun si, daca nu apareau aia din GT(BEBI e alt parazit, Dragonul il mai intelegem) ar fi fost cel mai puternic adversar din toate timpurile.

Pai Buu are multe forme. Imi place ca pana si a 2-a forma a lui, cand ala rau il absoarbe pe gras, pare el prost dar nu-i. Lui Buu ii merge mintea. Doar nu zice el ca a facut un plan ca sa-l absoarbe pe Gohan, si Piccolo pt mintea lui?

Iar dupa aia Kid Buu este pur si simplu reckless, nemilos, nu sta 'de vorba' cum au facut atitia idioti de la Napa pana la Cell: da ma te bat, ba nu ma bati, ba te bat sa moara copii mei mini-cell.......ce mai, ne-au servit pe cinste cu ultima bataie, a avut de toate.

Ai mai vazut inamic care sa distruga planeta asa din prima? Lui Freeza i-au trebuit 5 minute, adica 5 episoade, adica 5 ore ca sa distruga o planeta.

Eu am ras cat am putut cand am auzit vocea lui Gokou in varianta engleza: "No, please, buu, there'll be nothing left, nothing!"....

Buu e tare, Buu e original, nu e parazit din ala sa 'imprumute' atacurile de la altii, sau parazit din ala ca Bebi care nu se poate descurca cu puterea proprie. Buu e singurul inamic din tot Db/DBZ/DBGT care goleste planeta de oameni. Il lasa doar pe Satan in viata (Ten Shin Han ochiosul nu e om), iar asta stiti de ce.

Imi place cum se oftica, cum ies aburi din el. Niciodata nu oboseste. Imi place ca, spre deosebire de alte batai in trecut, prima oara cand s-au intilnit cu el au pierdut (la celelalte batai, bataia se continua pana pierdea ala rau). Nu e nici un alt inamic care i-a terorizat, care a facut atata DAMAGE, care i-a facut mai multa placere lui Goku sa se bata cu el (next time come back as a good person) decat Buu.

Tot ce ma seaca e ca in GT nu e tare, ca il nimicea pe Bebi.


Tu zi-mi orice inamic, SCORPIO, din tot db/dbz/gt, iar eu iti zic de ce Buu il bate, hands-down.
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 01:18 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |