Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Desert Punk, Sunabouzu


Sidonix
post Jan 6 2007, 01:43 AM
Post #1


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



In viitorul indepartat planeta este distrusa in urma unui razboi(ca de obicei) iar totul se transfoma in desert(ca de obicei).Oamenii lupta pentru supravietuire(ca de obicei) iar cei ce detin puterea supravietuiesc(ca de obicei) in the Great Kanto Desert. Well, pare just as any usual anime story... BUt it ain't ;) ... Vazusem reclama la dvd undeva pe un site si mi-a atras atentia... un lucru... some big boobs reflectin' on Sunabouzu's helmet :D... Mda... reclama este sufletul comertului si asta e adevarul :D. Dupa ce am terminat de vazut pot spune ca este undeva in topul comedy din colectie... so... to put things "short" and "big" :lol: ... We have Sunabouzu, the nr.1 most feared bounty hunter in the whole Great Kanto Desert... they call him The Ghost of the Desert... but he has a weakness... besides the fact that he's short... he has an Achilles heel... women... especially big "hearted" women :lol: ... and now we meet Junko Asagiri... o dom'soara foarte sufletista si dornica de aventuri pe nisipul fierbinte atat timp cit isi atinge scopul :D... and we can add a little bit of an apprentice... Kosuna... with her diabolical "chichichi" laughter :lol: and the recipe for fun is ready... era sa uit de rivalul Amagumo... his helmet would make Darth Vader die of envy :lol: Desert Punk is full of good ol' fashion stupid pervert humor si arunca o umbra trista spre final... supravietuirea primeaza tuturor celorlalte sentimete umane... inca mai incerc sa determin daca Sunabouzu l-a depasit pe Kintaro in perversitate... eu cred ca sunt egali... :D ... I enjoyed the show... chiar simteam nevoia de ceva amuzant in ultimu' timp... tudlz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jan 6 2007, 01:51 AM
Post #2


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Sincer sa fiu, sfarsitul m-a lasat buimac.Total neasteptat...in sensul ca la fel ca tine ma obisnuisem sa spun "ca de obicei" si sa stiu ca se aplica acestui anime.Umorul este de calitate superioara si bine dozat.Sunt cateva fragmente de actiune pura, unde mai adaugi si capacitatea Desert Punk-istului ;) de a planui si de a obtine ce vrea*(pacat ca nu ii reusea si cu sexul frumos si binecuvantat de "mama-natura").All in all, un anime ce promite sa devina un clasic peste aproximativ 3-4 ani.Cel putin asta sper ;)

P.S. :Nu mai era un topic cu Sunabouzu?*(e o simpla intrebare, nu am dat search pe forum dar am o vaga impresie ca am mai citit pe undeva un topic legat de aceasta serie.Chances are...I'm wrong).Cheers.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 6 2007, 11:30 PM
Post #3


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... si eu cred ca va ajunge un clasic ca si Golden Boy avind in plus complexitate... momentul din ep 2 cu duelul dintre Sunabouzu si Amagumo e demn de istorie(daca exista asa ceva) :D ... momentul in care intra The Elder si prezinta pe ritm de muzica cei doi luptatori... penala faza... un lucru este dem de remarcat... pe linga umor contine actiune de foarte buna calitate... lucru mai rar... chiar eram tentat sa-l integrez la categoria actiune... or maybe ecchi :)
... finalul... intr-adevar este suprinzator... to stay alive doesn't matter if the side is good or evil :rolleyes:

ps: si eu stiam ca vazusem undeva parca insa la un search nu am gasit nimic... oricum daca se descopera le contopesc...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Jun 16 2008, 11:37 AM
Post #4


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Personal mi-a placut mai mult partea sadica decat cea de comedie. Desi Asagiri Junko.... anyways, imi doresc cu pasiune manga. Din cate-am citit e de la cap la coada la fel de sadica ca si finalul, iar anime-ul e doar prima jumatate din ea. As da muulte si pentru un sezon "peste 10 ani", cu Sunabozu big shot si "KiKiKi" de 24 de ani...

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mikael
post Jul 19 2008, 12:28 AM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



foarte tare...si repo man ala era bestial cat mam mai ras la seria asta..nasol sfarsitu..dar asta e btw mangaul continua seria pt cei interesati
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Nov 11 2011, 03:11 PM
Post #6


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



Yep am uitat de Sunabouzu - Desert Punk.
E tare (chiar daca Gintama e pt. mine nr.1) Desert Punk ramana la favorite.
Episodul cu Altarul Fata-Caine e mortala.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 02:06 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |