Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Little Busters


Himitsu23
post Apr 29 2012, 07:25 PM
Post #21


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



I AM SOOOOO LOVING THIS! XD XD XD XD XD XD XD
Nu am vazut personaje atat de fun ever! Ai avut dreptate dude! Chiar merita fiecare ora investita in povestile lor. Kurugaya e cea mai tare dintre toate! Sper sa nu patesc acelasi lucru care mi s-a intamplat cand am jucat Kira-Kira, desi cred sunt destul de aproape... De ce nu e viata la fel de frumoasa? It's sooooo unfair :(( .... Nu cred ca mai am mult pana termin cu alegerile si va incepe povestea ei... Mai am putin si termin ziua 23 :) Incep sa cred ca asta trebuia sa fie primul VN pe care trebuia sa-l joc. E divin :X:X:X:X:X:X:X
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Apr 29 2012, 07:51 PM
Post #22


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(Himitsu23 @ Apr 29 2012, 08:25 PM)
De ce nu e viata la fel de frumoasa?
*


You will never have friends like the Little Busters ;_;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Apr 29 2012, 09:26 PM
Post #23


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(cg1700 @ Apr 29 2012, 07:51 PM)
You will never have friends like the Little Busters ;_;
*


Prin asta te referi la primii 5 sau la toata gasca de la sfarsit?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Apr 29 2012, 09:31 PM
Post #24


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Mai ales core group-ul de childhood friends. Probabil ca e cel mai bun grup de prieteni pe care l-am vazut pana acum intr-un anime/manga/VN.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Apr 30 2012, 03:06 PM
Post #25


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



I can't stop crying... And I don't even know why I am crying....And I don't know why I'm writing in eng... Cantecul asta de sfarsit ma omoara
N-o sa mai pot sa termin si celelalte rute...
pur si simplu n-o sa mai pot... nu stiu de ce e atat de traumatizant
ce e fericirea?
nu mai stiu nimic in momentul asta...
nu mai pot sa gandesc logic...ce e logic? si de ce nu ma pot oprin din plans?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Apr 30 2012, 03:18 PM
Post #26


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Come on man, ruta lui Kurugaya nici macar nu e atat de deprimanta. Pastreaza-ti lacrimile pentru ruta finala. Now that one is ridiculouly sad.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Apr 30 2012, 04:38 PM
Post #27


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Ok....dupa o discutie de vreo 45 de min cu un amic de al meu...se pare ca am reusit sa trec de socul initial... I stopped crying... Nu mai pot continua...nu acum cel putin... de cate ori imi trece prin minte acea ultima imagine cu ea cantand la pian... nu ma mai pot concentra la nimic...
This is a freakin drug....I just realized it... Te face sa traiesti o realitate atat de perfecta si de frumoasa care inteleasa la nivelul optim... esenta tuturor lucrurilor bune si frumoase din natura umana... incat dupa ce te trezesti...si iti dai seama ca esti... in Romania mai ales...si ca tot ce e mai frumos acolo nu se aplica in the least aici... that is too sad... sa reusesti sa faci din lucruri atat de simple precum mersul prin ploaie, decojitul unui mar si explozia unui firework sa dezvolte sentimente de o asemenea intensitate....timp de 6 ore my pulse was sky-rocketing...
Nu mai pot...n-o sa mai pot sa incep alta ruta prea curand... asta daca o sa reusesc vreodata...like I said...It happened before... A trecut mai mult de un an de cand am terminat Kira-Kira si daca reinstalez jocul, nu cred ca voi putea incerca alta ruta dupa ce reapare Sarina pe ecran....I need a shrink Daca imi spui ca si celelalte rute ar fi la fel sau ca true ending-ul e ridiculously sad, nu stiu daca ii voi putea face fata... cred ca ar trebui sa ma duc direct la spital sa termin ruta respectiva in case of a heart-attack...
A cui a fost prima ruta pe care ai terminat-o u?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Apr 30 2012, 07:37 PM
Post #28


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(Himitsu23 @ Apr 30 2012, 05:38 PM)
Te face sa traiesti o realitate atat de perfecta si de frumoasa care inteleasa la nivelul optim... esenta tuturor lucrurilor bune si frumoase din natura umana... incat dupa ce te trezesti...si iti dai seama ca esti... in Romania mai ales...si ca tot ce e mai frumos acolo nu se aplica in the least aici... that is too sad.
*



Well of course. Doar majoritatea VN-urilor/anime-urilor/manga-urilor sunt escapism pentru cei carora nu le place realitatea, prezentand o realitate idealizata de cele mai multe ori, iar asta se aplica mai ales in cazul celor de la Key.

QUOTE(Himitsu23 @ Apr 30 2012, 05:38 PM)
A cui a fost prima ruta pe care ai terminat-o u?
*



A lui Komari. Putin cam plictisitoare, iar drama a fost cam meh, dar per total a mers.

Also, Kurugaya mai are parte de un true end dar care e deblocat doar dupa ce termini toate celelate rute.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Apr 30 2012, 08:25 PM
Post #29


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(cg1700 @ Apr 30 2012, 07:37 PM)
A lui Komari. Putin cam plictisitoare, iar drama a fost cam meh, dar per total a mers.

Also, Kurugaya mai are parte de un true end dar care e deblocat doar dupa ce termini toate celelate rute.
*


Komari? That's a surprise...

True ending? Are you kidding me? After everything I've been through, acum imi spui ca exista si asa ceva? And what happens there? Ajunge si el in sfarsit in broadcast room si o gaseste cantand la pian? Wow.... tipii astia de la Key sunt malefici...sa te puna sa treci prin atatea rute doar pt ca sa-ti ofere si "true ending"? Si daca endingul asta normal a fost cum a fost si mi-a facut ce mi-a facut, nu-mi pot imagina ce mi-ar face si "true endingul"... it's going to be really tough going through the routes of the others considering the fact that I'll keep seeing Her around... si cum nu sunt genul care sa tina apasat pe enter doar ca sa se umple Gallery de images, o sa trebuiasca sa investesc niste timp... But, as Iron Maiden would say, it's "For the greater Good!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Apr 30 2012, 08:32 PM
Post #30


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(Himitsu23 @ Apr 30 2012, 09:25 PM)
Komari? That's a surprise...
*



Not really. Doar am urmat recommended reading order-ul pentru rute:
Komari->Rin 1->Haruka->Kud->Kurugaya->Mio->Rin 2->Refrain
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Apr 30 2012, 09:00 PM
Post #31


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(cg1700 @ Apr 30 2012, 08:32 PM)
Not really. Doar am urmat recommended reading order-ul pentru rute:
Komari->Rin 1->Haruka->Kud->Kurugaya->Mio->Rin 2->Refrain
*


Dude, that is just sad... Eu incerc sa folosesc walkthrough si recomandari cat mai putin, mai ales cand imi aleg prima ruta. Aici am incercat doar variantele care am crezut ca se potrivesc in ruta lui Kurugaya, si alegerile m-au condus catre sfarsitul dorit. Imi place mai mult sa ajung la un final folosindu-mi intuitia si sa nu recurg la walkthrough decat ca last resort. Uite...cand am pierdut meciul de baseball, am apelat la un walkthrough ca sa fac in asa fel to win...dar se pare ca nu merge pana nu se alatura si Kengo...
There are few things in anime/manga/VNs that have scarred me so bad, iar ruta aceasta este unul dintre ele...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Apr 30 2012, 09:04 PM
Post #32


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



A nu, nu am folosit walktrough-ul, doar am cautat ordinea in care trebuie citite rutele. Aproape tot timpul e un route order care iti ofera maximum enjoyment din punct de vedere al progresiei plotului. Deciziile normal ca le-am facut singur (nu ca ar fi fost cine stie ce grele in VN-ul asta comparativ cu altele gen Clannad sau One)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Apr 30 2012, 11:23 PM
Post #33


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Exista o ordine? Must there be one? I don't know... Eu sunt suporter al ideii de a alege your First One in that VN, and see it through too the end. Singura data cand am avut nevoie de walkthrough a fost cand am jucat Kara no Shoujou...
I feel so empty inside right now... Cred ca nici cel mai comic ecchi anime nu ar reusi sa ma scoata din starea asta... And all this for a fictional character with such a great human personality and her great story... Pe de-o parte as vrea sa intru inapoi in joc, si sa incerc alta ruta...but I just can't...daca as intra in gallery si as revedea acea poza cu pianul I think I'm going to burst into tears again...and I wouldn't even know why... so mind-f*cked...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Apr 30 2012, 11:26 PM
Post #34


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(Himitsu23 @ May 1 2012, 12:23 AM)
Eu sunt suporter al ideii de a alege your First One in that VN, and see it through too the end.
*



E o chestie de perspectiva. Eu nu ma identific deloc cu personajul principal si ma intereseaza doar povestea, aka sunt un observator din afara. In cazul tau iti e probabil mai usor sa te identifici cu personajul si sa iti pese mai mult de eroine decat de overall story.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post May 1 2012, 07:26 PM
Post #35


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(cg1700 @ Apr 30 2012, 11:26 PM)
E o chestie de perspectiva. Eu nu ma identific deloc cu personajul principal si ma intereseaza doar povestea, aka sunt un observator din afara. In cazul tau iti e probabil mai usor sa te identifici cu personajul si sa iti pese mai mult de eroine decat de overall story.
*


Well, de fiecare data cand incep un VN incerc si eu sa stau cat mai in background, sa urmaresc actiunea, povestesa, sa nu ma implic sentimental, si reusesc daca personajul cu care joci ajunge sa faca ceva care nu-mi convine sau daca are o trasatura care ma enerveaza... Dar cand personalitatea personajului care iti este alocat este asemanatoare cu a mea, daca se comporta in anumite situatii cum as face-o si eu, daca eroinele au trasaturi pe care eu le apreciez enorm sau daca povestile lor ma impresioneaza intr-un mod deosebit...well, tears are inevitable.... Iar dupa cum am spus: nu am mai intalnit in nicaieri un char precum Kurugaya... I will never forget this char...
(IMG:http://i1231.photobucket.com/albums/ee505/Himitsu23/th_Yuiko.png)
This image will remain in my mind for a long time...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Jun 15 2012, 12:10 AM
Post #36


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



I feel like such a masochist right now... Am reinceput Little Busters de la 0, si cum a inceput melodia aceea de intro si imaginile cu personajele au inceput sa curga, so did 2 of my tears... Cred ca la asta se refera versurile "de m-as naste inc-o data, as iubi aceeasi fata"... Voi face din nou ruta lui Yuiko, fie si cea normala... mi-ar placea extrem de mult sa aflu si true endingul povestii ei....dar nu stiu daca I can bring myself to finish the stories of the others...they just don't compare to her...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Jul 5 2012, 10:17 PM
Post #37


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Dude!!!! What happened? Am reinceput VN-ul de la 0 dupa cum am mai spus....am facut in mare aceleasi alegeri pe care le-am facut si in prima tura (adica toate variantele pentru Kurugaya) si s-au intamplat lucruri diferite...Kengo a fost in echipa, am castigat meciul, a urmat poza de grup, iar apoi s-a rupt firul si mi-a aratat title screen-ul.... what? how? WHY???? E chiar atat de importanta ordinea aia de care mi-ai spus? I don't like that.... In plus, de data asta am fost atent la o chestie care se pare ca ori mi-a scapat, ori nu mi-a aparut prima data cand am inceput: a trebuit ca la un moment dat sa fac o alegere in ceea ce o privea doar pe Kurugaya: GO si Don't go, dintre care Go nu putea fi ales... apoi mi-a bagat o explicatie super idioata cum ca daca s-ar fi dus, ar fi aflat ceva foarte sad regarding her.... WTF? Si dupa ce am incercat atat de mult sa castig si acel joc de baseball... sa se termine atat de prematur fara sa mai am parte din nou de ruta lui Yuiko? That is soooo not fair!!!! Acum ce-o sa fac? Sa-mi reinstalez windows-ul, apoi jocul si sa incep cu >.> Komari? The boredom will be epic, I can feel it... Faza asta cu ordinea m-a innebuneste!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Jul 5 2012, 10:42 PM
Post #38


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Dupa ce termini rutele eroinelor, respectivele rute sunt blocate pana cand termini True Route-ul. De abia dupa se deblocheaza. Asa ca daca vrei sa mai joci odata ruta lui Kurugaya trebuie sa termini toate celelalte rute.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Jul 5 2012, 10:50 PM
Post #39


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(cg1700 @ Jul 5 2012, 10:42 PM)
Dupa ce termini rutele eroinelor, respectivele rute sunt blocate pana cand termini True Route-ul. De abia dupa se deblocheaza. Asa ca daca vrei sa mai joci odata ruta lui Kurugaya trebuie sa termini toate celelalte rute.
*


OK....se pare ca ma astepta o perioada plina de cookies, shiawase supairaru, cats, pranks, dogs, parasols and books.... dar va merita...by Haruhi it's so going to be worth it! For Yuiko's true ending, I am ready to go through the previously mentioned hell, and back!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Jul 13 2012, 10:05 PM
Post #40


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



1 down, 4 to go... Am decis sa incep "cum ar fi trebuit", adica cu ruta lui Komari dupa toate cele pe care mi le-ai spus... Intr-adevar, nu a fost mare lucru de capul intregii povesti, dar nu m-a plictisit atat de rau pe cat am crezut initial pt ca au tratat teme destul de serioase. Anyway, din seara asta voi incepe ruta lui Rin. Inca raman cu convingerea ca nici o alta ruta nu va reusi sa ma impresioneze nici pe jumatate pe cat a reusit ruta lui Yuiko.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:59 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |