Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Golden Boy


cioby2k
post May 27 2005, 11:55 AM
Post #21


pantsu?
***

Group: Members+
Posts: 212
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.051
Points: 107
Gender:



hehe sid. oare dc cred ca ai vrea sa fii in locul acelui motor...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post May 27 2005, 12:19 PM
Post #22


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



domle...am fost in locul acelui motor...problema e ca nu a fost aceeasi tanti deasupra :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Aug 26 2005, 04:42 PM
Post #23


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Golden Boy este animeul ideal de al arata unei persoane care nu are tangente cu aceasta arta. Este hilar si destul de scurt. GTO este prea lung pentru acest scop.
L-am aratat unei tipe. I-a placut atat de mult incat i-am mai aratat pe urma si Cowboy Bebop si alte animeuri mai de renume. Binenteles ca dupa ce a vazut Cowboy Bebop mi-a cerut sa il dau si ei.
Neon Genesiss Evangelion o fi grozav in sine dar pentru neavizati (ce nu au vazut un anime pana acum) este plictisitor. Merge mai bine glumele deocheate din Golden Boy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Oct 11 2005, 04:48 PM
Post #24


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Ya...oricum nu s-a mai postat de mult timp pe aici,nu stiu daca mai citeste cineva,oricum ... de nu se rade in acest anime atunci nici nu-i ecchi ... :P ... Oricum,intr-un fel cum era tipul...tot timpul bagat in belele,a vazut multe la "viata" kui pe bicicleta...sa nu se uite faza cu motocicleta (deja legendara :D ) ... dupa ep 6 (parca atatea erau) asteptam cu nerabdare sa vad continuarea ... oricum s-a terminat prea repede si prea brusc :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Oct 11 2005, 05:39 PM
Post #25


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Din pacate nu exista continuare...si nu s-a terminat repede.....s-a terminat c-o concluzie.....pe care o poti sau nu observa.....ideea e ca GB e un anime despre viatza....si despre cum poti sa dai peste nas oamenilor......pe langa faptul ca este un ecchi exceptional
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Oct 12 2005, 02:43 PM
Post #26


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Ya...nashpa ca in mare parte doar tipu (nu mai stiu cum il chema,am numele pe "limba") isi lua peste nas,dar pana la sf episod parca se facea dreptate.Nu-i prea bine sa judeci prea repede omul.Si uite ca pana la sf le putea avea pe toate :P :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BlackHand
post Oct 31 2005, 01:16 PM
Post #27


They see me (t)rollin'... They hatin'
***

Group: Members+
Posts: 187
Joined: 25-October 05
From: Cluj
Member No.: 1.897
Points: 210
Gender:



Da... anime-ul a fost frumos (chit ca avea doar 6 episoade). Dar stie cineva daca manga-ul este tradus pe undeva COMPLET? Ca s-a terminat prea in miezul actiunii si vreau sa vad sfarsitul!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Nov 5 2005, 09:57 PM
Post #28


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



☺ Hehe... am terminat si eu cele 6 episoade faimoase din Golden Boy si pot spune ca nu m-a dezamagit; are un comic perfect integrat in poveste si reuseste sa transforme cele mai normale situatii in momente exterm de hilare... dupa 3 episoade am realizat ca incepusem sa afisez un zambet constant pe fata, mai ales dupa ce am fost intrebat de cateva ori daca am cumva vreun atac cerebral mai ciudat datorita izbucnirilor repetate in ras, intr-o perioada foarte scurta de timp. :D
☺ Imi pare rau ca nu au mai continuat seria, mai ales ca povestea este una ce poate fi extinsa pe o imensitate de planuri... sincer eu as fi extrem de curios sa il vad pe golden boy ca un picol de ocazie intr-un club de noapte :rolleyes: ... cine spune ca fan service-ul dauneaza? :lol:
☺ Cred ca ma apuc sa caut si manga-ul :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aya
post Nov 8 2005, 12:37 PM
Post #29


mada mada dane
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 8-October 05
Member No.: 1.862
Points: 93
Gender:



Am vazut si eu cele 6 episoade din Golden Boy au fost super , am si o parte din manga dar nici chiar asa de mult cred ca am in plus 3 sau 4 intamplari de ale lui.Beton.Astept cu nerabdare si continuarea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Dec 23 2005, 11:43 AM
Post #30


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Golden boy a fost printre primele anime pe care le-am vazut.Foarte comic,deci radeam de nebuna cu un ras dinala penal de trezeam tot orashulEra penal cred ca l-am vazut dintr-o sorbitura.Penal tare ...loved it...si sfarsitul era destul de astetat.Lovely thing. B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 16 2006, 08:37 PM
Post #31


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Dupa vreo 3-4 luni... inca un post... :P

Bogdan -> come on GTO nu se compara cu GB...

Ranma -> "e usor ecchi" :blink: "USOR" ?????????

Usagi -> da draga, stiu... nu e genul tau de p***c... astae, ce sai faci...

Nu va mai vaitati atata ca are 6 episoade... vreo 4 posturi la rand sunt asa... come on, savuratile si nu va mai plangeti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SOG
post Mar 25 2006, 03:25 PM
Post #32


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: 20-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.315
Points: 99
Gender:



Golden Boy este una dintre cele mai tari comedii pe care le-am vazut vreodata. Are tot c iti poti dorii de la un anime, comedie, ecchi, actiune, si e si putin trist. Imi place si ideea, un tip care nu este neaparat inteligent ci pur si simplu vrea sa invete cat mai mult si o face intr-un stil mare :). Ma intreb daca o sa faca o continuare la OVA-uri ??
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Mar 21 2007, 11:35 PM
Post #33


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Goldenboy e singurul ecchi pe care l-am vazut pentru ca nu sunt un fan al genului. Cu toate astea Goldenboy ramane unul dintre cele mai bune anime-uri pe care le-am vazut. Are tot ce-i trebuie. Poate ca multi or sa se uite ciudat la acest post dar se afla in anime top ten-ul meu, alaturi de seriale precum Berserk, Full Metal Alchemist, Blue Gender, Cowboy Bebop sau Gungrave
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Mar 22 2007, 12:23 AM
Post #34


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Nu stiu ce sa zic de continuare... chestia e ca manga-ul este mult mai lung si are imagini mult mai adultish,xxxish si 18+ish. Sper sa apara un OVA sau chiar un serial cu continuarea de la GB dar ma indoiesc de asta...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Mar 22 2007, 12:47 PM
Post #35


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



Yeah...o continuare ar fi perfecta....am ras asa de mult la aceasta serie cat nam ras la alte trei..considerand cate episoade avea thats alot..:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Mar 22 2007, 07:32 PM
Post #36


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... tinind cont de perioada de timp care a trecut din momentul lansarii nu prea mai cred intr-o continuare sau o noua reeditare/remasterizare al aceluaisi Golden Boy... si totusi tinind cont ce s-a intimplat cu Aika... cred ca in final totul depinde de interesul comercial al vreunei companii...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Jan 15 2008, 04:18 PM
Post #37


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Din martie anu trecut nu s-a mai postat aici, dar simt nevoia sa ma exprim in legatura cu acest anime :lol:
L-am vazut si eu si pot sa spun ca am ramas stumped. Kintaro e un tip foarte interesant. L-am caracterizat ca fiind un obsedat sexual idiot cu suflet mare :lol: Totodata e un tip ...naiv. E ca un copil care se arunca in fata masinii si nu pateste nimic :P
N-o sa uit faza din primul episod cand blonda lasase calculatoru deschis si plecase putin de la birou iar Kintaro inca mai bantuia pe acolo si i l-a inchis imaginandu-si ca 'sefa' il va 'rasplati' :lol: ... si ce l-a mai rasplatit cu un pumn :lol:
Si momentele in care era prins imbratisand toaletele... :lol:
Pacat ca are numa 6 episoade ... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jan 15 2008, 07:28 PM
Post #38


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



QUOTE(garden girl @ Jan 15 2008, 02:18 PM)
Kintaro e un tip foarte interesant. L-am caracterizat ca fiind un obsedat sexual idiot cu suflet mare  :lol: Totodata e un tip ...naiv. E ca un copil care se arunca in fata masinii si nu pateste nimic  :P
N-o sa uit faza din primul episod cand blonda lasase calculatoru deschis si plecase putin de la birou iar Kintaro inca mai bantuia pe acolo si i l-a inchis  imaginandu-si ca 'sefa' il va 'rasplati' :lol: ... si ce l-a mai rasplatit cu un pumn  :lol:
Si momentele in care era prins imbratisand toaletele...  :lol:
Pacat ca are numa 6 episoade ...  <_<
*



:lol: sincer n-as fi pomenit niciodata fazele astea . Dupa ce l-ai caracterizat ca fiind "un obsedat sexual" (eu zic ca-i doar un ... barbat :P ) , ma asteptam sa-ti fi ramas in minte alte faze , nu astea ;)

Idiot nu ii ... stie el ce stie , atata ca nu-i luat in serios si ca se cam prosteste.
Legat de faza cu pc'u , pai scuza-ma ... eram cam "blonda" blonda :lol: , nu lucrezi la ceva fara sa salvezi .

Anyhow ... I need a suzuki and a brunette :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Jan 15 2008, 07:33 PM
Post #39


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



QUOTE(Zamo @ Jan 15 2008, 05:28 PM)
Dupa ce l-ai caracterizat ca fiind "un obsedat sexual" (eu zic ca-i doar un ... barbat :P ) , ma asteptam sa-ti fi ramas in minte alte faze , nu astea ;)


Lol ,atunci vrei sa zic de faza din episodu ala cand l-a luat de mana Naoko Katsuda si imaginatia lui o luase razna ? :lol:

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AMICU
post Dec 14 2008, 08:10 PM
Post #40


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 40
Joined: 14-December 08
Member No.: 8.044
Points: 13
Gender:



Golden Boy e super.Are doar 6 episoade si merita tradus si in RO.Eu l-am vazut cu sub in engleza,insa nu o prea stapanesc....Oricum mi-a placut atat actiunea ,cat si faptul ca e scurt.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:55 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |