Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Misa, Un Personaj Controversat

Ce parere aveti despre Misa?
 
[ 5 ] ** [8.93%]
[ 15 ] ** [26.79%]
[ 11 ] ** [19.64%]
[ 5 ] ** [8.93%]
[ 20 ] ** [35.71%]
Total Votes: 56
Guests cannot vote 

Shinju
post May 17 2007, 02:00 PM
Post #61


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



pai dezacorduri sunt pe tot parcursul "caracterizarii". waste are 12 ani. sa nu imi spui ca la 12 ani vorbeai perfect romaneste....

vin cu un edit dupa ce ii vad fatza tampa :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Unknown
post May 17 2007, 02:11 PM
Post #62


Human 0.9
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 4-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.514
Points: 711
Gender:



:P Ah... nu stau sa verific varsta fiecaruia.

Mda... acum nici de instrument nu mai e buna :) Ma intreb daca o sa mai apara in vre-un episod :unsure: (Despre Misa era vorba daca sunt prea vag :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post May 17 2007, 02:36 PM
Post #63


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



hm, daca tin eu minte bine, misa si-a cam incheiat treburile, cel putin in mod direct. si da, avea fazat tampa.
poate e doar impresia mea, dar atunci cand are death note-ul, misa parca nu e asa de prostutza. are un scop, stie sa joace bine teatru si pacaleste pe multi in multe sensuri. asa, inocenta si "nevinovata", ca sa zic asa, nu prea starneste interesul. in spatele privirii "tampitzele" nu mai e nimic, decat obsesia pentru light...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post May 17 2007, 03:57 PM
Post #64


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



:unsure:
QUOTE(Trickster @ May 16 2007, 10:35 PM)
are spiritul ala de personaj de banc... nu-i asa Bula Kid?
*


de unde imi stii porecla??? :o
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post May 17 2007, 04:01 PM
Post #65


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



old news...tot forumul o stie, ti-ai scris-o tu din greseala o data dupa ce bausesi prea mult alcool furat de pe la frati...nu mai tii minte?! :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post May 17 2007, 04:10 PM
Post #66


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Ma dai de gol, acum nu mai pot face impersonarea de shinigami :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Wind Slayer
post May 17 2007, 04:15 PM
Post #67


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 31-March 07
Member No.: 4.048
Points: 221
Gender:



OK, lipseste omul cateva ore si uite ce gaseste!!!
OK, deci, vad ca mereu pe mine cade ,,uriasa" responsabilitate sa va explic una alta...chestia aia e copy paste de pe teza ei...pe bune. A luat 9,49 pe teza pentru ca a gresit la gramatica...(oare de ce nu ma mir??? dar cand am vazut ca a scris ca ,,eu" este prepozitie...) si la literatura profa i-a dat punctajul maxim, pentru ca nu a putut sa zica ca e gresit. Desigur, a zis ca e ultima oara si ca data viitoare trebuie sa invete, deci, spor la invatat, waste!!! A si e smechera fata...cand vede ca merge, dai inainte!!!
Vai, da cat am putut sa rad cand am citit comentariul ei la nuvela Inuyasha...profa i-a dat nota mare pentru umor...ca altfel nu avea cum sa ia nota aia...
SO, any questions?
A, si on topic, raman la concluzia ca Misa = cliseu :lol:

si waste, tot forumul stie...prea multa bere dauneaza grav sanatatii...si nu numai :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post May 17 2007, 04:17 PM
Post #68


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Huh? Nu-mi amintesc nimic...oricum, daca toti stiu...asta e...nu e o porecla cu care sa te poti lauda...prefer B.K. abreviat...
Oricum, Misa nu este un cliseu pentru ca:
are vointa, este cam prea sentimentala, dar loiala...si restu gasiti in ,,caracterizarea" mea :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Jun 4 2007, 12:32 AM
Post #69


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Acum ca am ajuns la zi cu Death Note pot spune ca nu imi place in ce s-a transformat Misa. De cand a uitat totul despre Death Note si shinigami a ajuns, nu stiu, mai mult de decor.
Nu mai e ce a fost odata personajul asta.
Si a mai fost si faza aceea cand s-a imbatat la restaurant de a trebuit sa o care Mogi. Cred ca tot timpul ala in care a stat departe de Light a inceput sa i dauneze. Pacat. Mare pacat...
Era asa un personaj adorabil si interesant :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Jun 4 2007, 07:50 PM
Post #70


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



mi se pare ca autorul parca a vrut sa para ca death note-ul ii da desteptaciune lui misa..serios acum...intr-adevar, parca e de decor mai nou, bine zici, baka man...
I miss the old misa...aia vicleana care stia sa manipuleze lumea asa de bine ...:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yozz
post Jun 13 2007, 10:41 AM
Post #71


Kira
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 12-June 07
From: Romania
Member No.: 4.450
Points: 121
Gender:



misa is stupid. that sounded harsh. let's say.. mediocre.
she is merely a tool in death note.
the only thing to admire about her its her blind loyalty towards light.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrutz4
post Jun 21 2007, 12:46 AM
Post #72


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: 16-April 07
From: acasa
Member No.: 4.154
Points: 102
Gender:



:( mie chiar imi place de ea :D . nu imi placea de ea cand uitase de death note, dar tot vicleana era si atunci.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Aug 17 2007, 12:12 AM
Post #73


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Numai mie mie se pare ca Misa e mai mult proasta decat indragostita ? :D Serios, mie mi se pare ca e exact cliseul "fotomodel blond care nu prea are treaba cu logica si e usor de manipulat". Lui Mogi ii spune Mochi, vine la scoala urland 'LIGHTOOOOOO!!!!!" (sau cum naiba il cheama :P ) cand el ii spune ca nu trebuie sa se stie despre legatura lor, isi lasa fire de par prin casetele alea, nu e in stare sa realizeze ce sacrificiu face Rem pt ea si la un moment dat cand se intalneste cu prezentatoarea aia (nu mai stiu cum o cheama :P ), incepe sa abereze ca ea si cu Light se vor casatori (la faza asta chiar am crezut ca strica tot, crede aia ca Light a mintit-o si il da de gol :P ).Si cat trebuie sa fi de idiot sa faci de doua ori schimbul ala pt ochii unui Shinigami???? Aia cu dragostea e oarba merge pana la un punct, pe care Misa il depaseste cu viteza luminii. Pana si Mello zice la un moment dat ceva de genul ca e prea proasta ca sa puna ceva la cale ("that airhead" parca) cand asculta ce vorbeste prin casa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Aug 17 2007, 08:42 AM
Post #74


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Chuppy:
QUOTE
nu e in stare sa realizeze ce sacrificiu face Rem pt ea


Ba e in stare... alta e problema ei.... nu-i pasa!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Aug 17 2007, 09:12 AM
Post #75


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



QUOTE(Chuppy @ Aug 17 2007, 01:12 AM)
Lui Mogi ii spune Mochi,
*



ba chiar la faza asta nu ai nimerit-o. in manga explica de ce ii zice asa lui Mogi. e un joc de cuvinte. mochi inseamna nu stiu ce si era legat de felul lin care arata sau de cum se comporta, parca (scuze, dar nu ma apuc acuma sa caut exact)

QUOTE(Chuppy @ Aug 17 2007, 01:12 AM)
nu e in stare sa realizeze ce sacrificiu face Rem pt ea
*



ba eu cred ca i-a pasat, dar in sensul ca s-a bucurat ca au iesit treburile cum a vrut Light al ei. poate in sinea ei a tinut la Rem, dar a stiut sa ascunda adanc sentimentele astea pt ca nu ii faceau bine, asa ca s-a scapat de ele. simplu, nu?

QUOTE(Chuppy @ Aug 17 2007, 01:12 AM)
Si cat trebuie sa fi de idiot sa faci de doua ori schimbul ala pt ochii unui Shinigami???? Aia cu dragostea e oarba merge pana la un punct, pe care Misa il depaseste cu viteza luminii.
*



of of, mai mai. pt dragoste unii se duc si pe luna si inapoi. si nu cred ca misa e atat de proasta. eu zic ca numai joaca tatru, pt ca asa daca o facepe-a prostuta poate manipula mult mai usor pe altii. tineti minte cand s-a dus in gura lupului, la consiliul director de la compania aia (nu imi vine acuma) si a jucat teatru perfect, de zici ca era ea in comportamentul ei zilnic. daca a fost destul de desteapta incat sa poata incrimina pe altcineva pt casetele alea trimise la televiziune sub numele de kira, e destul de desteapta sa faca si altele, doar ca prefera sa o faca pe-a proasta, atata tot!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Aug 17 2007, 11:23 AM
Post #76


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



La faza cu Mogi se alinta. N-are legatura cu inteligenta. Multe fete care se stiu frumoase se comporta asa.

Am impresia ca multa lume o priveste pe Misa ca fiind asa o fiinta disperata si dornica sa fie iubita. Uitati ca e un model de succes, uitati reactia barbatilor din jurul ei. Ideea e ca nu-i ajunge admiratia celor din jur si iubirea fanilor. Ca-l iubeste numai pe Light si ca n-o interesaza altceva, mi se pare normal. E genul de femeie care e atrasa de putere, Light/Kira vrea puterea si poate s-o obtina. Sunt multe femei care sunt atrase de asa ceva. Probabil daca-l cunostea pe Light atunci cand era un simplu student, nu ar fi facut pasiunea asta pentru el. Pentru ca inainte de a avea Death Note-ul, in Light nu se declansase puterea.

Si mai ganditi-va si in felul asta: Misa nu se multumeste cu putin, merge la varf.... il vrea pe Kira.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Aug 17 2007, 05:00 PM
Post #77


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Ok, nu stiam de faza cu Mochi. Mie mi se parea ca suna foarte stupid :P Dar la faza cu Rem imi mentin parerea. Nu este absolut nimic care sa indice ca a tinut la Rem, sau ca a afectat-o moartea ei. Si cand s-a dus la compania aia, nu e o mare realizare ce a facut acolo, doar era obisnuita cu chestiile de genul ala. A facut ce stia ea mai bine. Si ideea de a face ce a facut ea a fost a lui L, nu a ei.
A incrimnat pe altcineva pt casetele cu Kira, dar tot a fost prinsa.... Doesn't look smart to me. Daca e asa desteapta, de ce o foloseste Light cum vrea el? "Pt ca il iubeste", nu? Asta ar merge daca ar fi aratat in orice alt context vreo forma de inteligenta. Dar nu arata si nu mi se pare corect sa presupunem ca Light o manipuleaza asa bine pt ea ca il iubeste si nu pt ca este cam proasta. Probabil ca mai joaca si teatru pe undeva, dar nu trebuie sa fi prea inteligent sa faci asta bine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Aug 17 2007, 06:02 PM
Post #78


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



nu spun ca misa e un exemplu de inteligenta, doar ca nu e ata de proasta pe cat o cred unii. de multe ori in spatele actiunilor ei stau alte scopuri pe care le gandeste si le analizeaza mai mult sau mai putin. la fel ca si light, ea isi stie scopul si tine sa si-l atinga.

chuppy, la faza cu compania aia ma refeream la faptul ca tot asa cum a jucat teatru atunci, tot asa ar putea juca teatru in viata de zi cu zi, sa o faca pe-a blondutza prostuta si inocenta, dar ea de fapt sa nu fie de loc asa. asta nu o vom sti niciodata...

PS. sunt curioasa parerea manga-ka-ului despre misa si cum a gandit-o, cuma vrut sa fie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Aug 17 2007, 11:58 PM
Post #79


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Cred ca doar el ne-ar putea lamuri :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Aug 18 2007, 09:02 AM
Post #80


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Tsugumi Ohba Interview
Am mai pus undeva link-ul... in interviu exista referiri si la Misa.
http://www.deathgod.org/main.php?x=info/interview2

Chuppy:
Ea... nu el... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 10:49 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |