Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Visual Novels


cg1700
post Apr 20 2011, 10:57 PM
Post #21


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Light novel-urile sunt actual books. Decat sa explic eu prost si sa te induc in eroare cu privire la particularitatile acestui tip de carti, mai bine iti indrept atentia spre articolul de pe wikipedia:
http://en.wikipedia.org/wiki/Light_novels

VN-uri fara choice-uri se numesc in general kinetic novels sau sound novels in cazul higurashi/umineko (fiindca in aceste cazuri se pune mai mult accent pe partea sonora decat pe artwork, aka ryukishi07 nu stie sa deseneze).

Daca vrei sa adaugi ceva la want to read list, eu iti recomand trilogia Muv-Luv. al treilea titlu din serie: Muv-Luv Alternative e considerat de destul de multi ca fiind cel mai bun VN ever. Eu inca nu l-am citit fiindca intentionez sa imi iau o scurta vacanta de Pasti si sa stau sa il citesc asa serios, vreo 6-7 ore pe zi, iar dupa ce il termin o sa revin cu un review al intregii trilogii si probabil cu link-uri pentru patch-uri (fiindca din motive care ar dura destul de mult de explicat nu sunt chiar foarte usor de gasit daca nu stii unde sa te uiti), so look forward to that.

Si ca sa inchei post-ul asta, vroiam sa mai recomand un site util pentru cine este interesat: http://vndb.org/ . Aici poate fi gasita o baza de date pentru visual novels,care din unele puncte de vedere e destul de asemanatoare cu MAL si care poate fi destul de utila pentru cineva care cauta un visual novel nou de citit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Apr 29 2011, 04:35 PM
Post #22


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



In sfarsit am terminat Muv-Luv Alternative si acum pot spune si eu cu siguranta ca e de departe cel mai bun VN tradus in engleza. Vorbesc serios cand zic ca e in a league of it's own. Ca si calitate e greu sa compari majoritatea celorlalte VN-uri cu cat de awesome poate fi Alternative.

Seria Muv-Luv e in realitate o trilogie compusa din Muv-Luv Extra, Muv-Luv Unlimited si Muv-Luv Alternative. Am tot repetat de multiple ori cat de awesome poate fi Alternative, insa catch-ul e ca pentru a il aprecia la potentialul lui intreg e obligatorie citirea si primelor parti ale trilogiei, care, desi nu pot spune ca sunt proaste, cu siguranta nu se ridica la inaltimea ultimei parti. Insa ignorarea primelor doua parti va taia foarte mult din enjoyment-ul pe care il poate produce Alternative asa ca e imperativ ca ele sa fie citite.

Muv-Luv Extra e your stereotypical highschool harem romantic comedy deci e usor de intuit la ce te poti astepta. Aceasta prima parte e importanta deoarece pe de o parte are rolul de a introduce personajele, mai ales pe Sumika, prietena din copilarie a personajului principal, iar pe de alta parte are rolul de a prezenta lumea originala din care face parte Takeru (personajul principal). Mie personal mi-a placut, mai ales prin faptul ca are o serie de scene extrem de amuzante, mult din ele parodii, ca de exemplu e o scena care parodiaza Initial D si o scena care parodiaza accidentul de masina din Kimi ga Nozomu Eien ( scena care m-a asigurat ca nu o sa pot sa iau niciodata in serios drama care se intampla in KimiNozo, asta desigur daca KimiNozo va fi tradus vreodata ). De fapt setting-ul din Extra este acelasi ca si cel din KimiNozo, asa ca vor exista referinte unul la celalalt si personaje comune.

Partile importante de citit din Extra sunt doar rutele principale (Sumika si Meiya) ele fiind necesare si pentru a debloca Unlimited. De altfel cele doua rute principale sunt aproape identice pana la sfarsit cand alegi eroina corespunzatoare, asa ca in principiu exista doar o ruta principala cu o mica divergenta la sfarsit. Rutele secundare sunt destul de greu de recomandat fiindca sunt pline de forced drama si eu cel putin m-am chinuit sa le termin. Btw, un warning la final: Fiti atenti la toate teoriile pe care le prezinta Yuuko (profesoara de fizica a lui Takeru) fiindca vor fi relevante mai tarziu.


Dupa Extra vine Muv-Luv Unlimited. Premiza din Extra se schimba complet. Takeru se trezeste intr-un univers paralel in care Pamantul e atacat de o specie de extraterestri numiti BETA. Acesta e punctul unde seria se schimba din romantic comedy in mecha war drama. Takeru ajunge sa se inroleze la baza militara care se afla in locul scolii din Extra unde reuseste sa se intalneasca cu versiunile alternative a tuturor celorlalte personaje importante din Extra. Singura care lipseste e Sumika, care nu pare sa existe deloc in aceasta lume paralela.

Unlimited e un training arc de la un capat la celalalt. Aproape tot VN-ul il prezinta pe Takeru cum trece prin military training si esueaza lamentabil. De altfel Unlimited arata ce se intampla daca iei un protagonist dense and wimpy din un romantic comedy si il arunci intr-un seting serios. Raspunsul evident este: he fails miserably. Pe langa ca e un training arc imens, Unlimited
e si un cocktease imens. Desi introduce premiza ca lumea e in razboi cu extraterestri si foloseste mechas pentru a ii combate, In Unlimited nu vei vedea nici o urma de BETA, iar luptele cu roboti apar tarziu si se vor rezuma doar la exercitii de training. Desi probabil din aceasta descriere Unlimited pare sa fie plictisitor, in realitate e destul de interesant deoarece sunt introduse treptat particularitatile lumii paralele care evident ca vor fi extrem de importante in Alternative. De altfel, in final, rolul lui Unlimited e sa introduca lumea paralela si training-ul lui Takeru, pentru ca Alternative sa poata trece mult mai usor la actiune. Din punct de vedere al rutelor acestea sunt in proportie de peste 90% identice, singura diferenta fiind eroina cu care Takeru ajunge la sfarsit asa ca nu prea conteaza daca sunt citite toate sau nu, e important de stiut insa ca aceste rute exista din motive care vor fi evidente in Alternative.


Si ,in final, dupa Extra si Unlimited urmeaza Alternative.
(IMG:http://i796.photobucket.com/albums/yy249/cg1700/th_scr1.jpg) (IMG:http://i796.photobucket.com/albums/yy249/cg1700/th_scr2.jpg) (IMG:http://i796.photobucket.com/albums/yy249/cg1700/th_scr3.jpg) (IMG:http://i796.photobucket.com/albums/yy249/cg1700/th_scr4.jpg) (IMG:http://i796.photobucket.com/albums/yy249/cg1700/th_scr5.jpg)
Takeru se trezeste din nou la inceputul lui Unlimited, insa de aceasta data are toate cunostintele si experienta cumulata in cei trei ani pe care i-a petrecut in armata. Fiind constient de sfarsitul inevitabil care va fi adus de Alternative V, Takeru va folosi toate cunostintele pe care le are despre viitor pentru a evita activarea acestui plan, singurul mod prin care poate reusi asta fiind sa o ajute pe Yuuko sa termine la timp Alternative IV.

Primul lucru pentru care trebuie neaparat sa laud Alternative e prezentarea vizuala. Nu cred ca vreun alt VN existent poate spera sa se ridice la nivelul pe care a reusit sa il atinga Alternative. In primul rand are o cantitate imensa de sprite-uri/background-uri/CG-uri. Cineva a reusit sa le extraga si necomprimate ele ocupa 4GB. That's insane! Dar sprite-urile singure nu sunt de ajuns pentru a face o prezentare grafica de nivelul acesta. Cantitatea de animatii si de efecte pe care engine-ul le aplica sprite-urilor e nemaivazuta pana acum. In timpul scenelor de lupta, uneori poti spune ca te uiti la un anime si acest efect nu e obtinut cu ajutorul cutscene-urilor ci doar prin intermediul uneltelor pe care engine-ul le are la dispozitie . De altfel, actiunea cu roboti e atat de awesome incat probabil depaseste ca intensitate multe animeuri cu acelasi subiect. Nu degeaba rUGP a fost cel mai greu engine de VN de spart de pana acum si inca nu a fost spart in totalitate. Screenshot-urile probabil ca nu sunt de ajuns pentru a arata cat de performant e acest engine asa ca o scena direct din joc ar fi mult mai buna pentru a prezenta macar o fractiune din ce poate el sa faca:
http://www.youtube.com/watch?v=fbdVfJGRbfw (ignore the engrish)

Desigur, simpla prezentare vizuala nu poate aduce un VN la statutul legendar pe care il are Alternative. Setting-ul lumii alternative atacate de BETA e unul extrem de minutios creat si de detaliat. Avem pe de o parte modul in care sunt prezentate tarile, relatiile dintre acestea si masinatiunile politice care au loc in spate, pe de alta parte avem setup-ul legat de robotii folositi, de ce sunt necesari, modul cum functioneaza si mai ales specificatiile tehnice din spatele diverselor modele folosite, mai ales fiindca setingul e de tip real robot, deci robotii sunt tratati ca orice alt echipament militar, si nu ca niste super-arme care distrug imediat inamicii. Pe langa astea mai avem si modul detaliat in care sunt prezentati extraterestri, speciile acestora,modul cum ataca, modul in care pot fi combatuti. De altfel aici merita mentionat si cat de detaliate sunt planurile militare din timpul operatiunilor de lupta si cum sunt acestea creeate ca sa tina cont de diversele puncte tari si slabe ale extraterestrilor. Partea proasta (pentru unii) e ca datorita unei cantitati atat de mare de informatie, VN-ul nu are de ales decat sa se bazeze pe infodumps (aka segmente in care sunt explicate chestii si care uneori pot fi destul de lungi). Pentru mine personal, infodump-urile sunt una din partile mele preferate din VN-uri dar stiu ca sunt destul de multi carora nu le plac deoarece nu au rabdare cu ele. Din ce am citit pe internet au fost in mod special dureroase infodump-urile despre pseudo-fizica care explica lumile paralele si modul de a calatori intre acestea, mie personal insa mi s-au parut foarte interesante.

Desigur, pe langa partea vizuala si setting, povestea e si ea un punct forte si devine foarte interesanta mai ales cand incep dezvaluirile. Despre poveste nu o sa intru in foarte multe detalii ca sa nu intru in spoilere, insa sa nu va asteptati ca povestea sa fie una lighthearted aici vorbim de razboi and war is hell. De altfel, nivelul de depresie al povestii face ca, in comparatie, Madoka sa para vesel si colorat. Pana la urma, insa esenta povestii se refera la maturizare si mai ales la maturizarea lui Takeru. Toate personajele trec prin mai mult sau mai putin caracter development, insa nici unul prin atat de multa ca Takeru. E impresionant cat de mult poate el sa creasca ca personaj de la inceputul lui Extra si pana la sfarsitul lui Alternative.

Soundtrackul e la randul lui superb si reuseste sa faca scenele de lupta si mai awesome, iar scenele emotionale si mai puternice. In plus intro-ul e cantat de JAM Project (care au si doua insert song-uri in timpul VN-ului). JAM Project! What more can you ask?
http://www.youtube.com/watch?v=yAXEMvIHtT0

In concluzie, nu pot decat sa recomand tuturor Muv-Luv Alternative, chiar si pentru cei carora nu le place genul mecha, fiindca acest VN este mult mai mult de atat. Este in realitate o capodopera a acestui medium. Chiar si daca trebuiesc citite mai intai Extra si Unlimited, payoff-ul final merita, merita foarte mult.

Din cauza unor situatii care ar dura foarte mult de explicat, patch-urile pentru serie sunt ceva mai greu de localizat, so it's link time:
Muv-Luv Extra/Unlimited patch: http://www.mediafire.com/?hszs6ep4q1v98tk
Muv-Luv Alternative patch: http://www.mediafire.com/?z0n3df4bd8n3d0z . Mai inati trebuie instalat pach-ul ruland executabilul, iar apoi trebuie inlocuit fisierul data.ami din directorul VN-ului (care ar trebui sa aiba cam 20MB )cu cel din arhiva (care ar trebui sa aiba vreo 4MB).

Also, pentru cine e interesat
OST-uri: http://www.mediafire.com/?9992zm23kqn9y
Sprites/backgrounds/CGs: http://sukebei.nyaa.eu/?page=download&tid=45774 (warning: it's HUGE)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Nov 12 2011, 03:17 AM
Post #23


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Ixrec proves again that he's really awesome

Pentru cine nu are idee despre ce e vorba,Rewrite e cel mai nou Visual Novel de la Key fiind probabil cel mai anticipat VN al anului curent. Desi Jun Maeda nu a mai participat la scrierea scenariului, el a fost inlocuit de aceasta data de nume celebre in industrie ca Tanaka Romeo si Ryukishi07 (care daca imi aduc aminte bine a afirmat ca ruta care a scris-o pentru Rewrite e cea mai buna ruta care a scris-o pana acum).

Partea interesanta despre Rewrite e ca e complet diferit de ceea ce Key face de obicei. Cand aparuse initial demo-ul parea ca va fi the usual slice of life nakige, and then the opening apeared and no one knew what the hell it was about anymore. Din fericire eu am reusit de data asta sa evit spoilere asa ca nu stiu exact cum se ajunge de la slice of life la ce apare in opening, dar am auzit ceva despre dinozauri pe luna.

Tinand cont de cat de ridicol de lung e Rewrite, translation-ul probabil ca va dura ceva vreme, dar tinand cont ca vorbim aici despre Ixrec (care a reusit sa traduca toate Muv Luv-urile intr-un an) probabil ca va termina pana la sfarsitul anului viitor (nu ca proiectul pentru Little Busters care se chinuie de vreo 3 ani de acuma).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Nov 12 2011, 04:12 AM
Post #24


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



QUOTE(cg1700 @ Nov 12 2011, 03:17 AM)
Tinand cont de cat de ridicol de lung e Rewrite, translation-ul probabil ca va dura ceva vreme, dar tinand cont ca vorbim aici despre Ixrec (care a reusit sa traduca toate Muv Luv-urile intr-un an) probabil ca va termina pana la sfarsitul anului viitor (nu ca proiectul pentru Little Busters care se chinuie de vreo 3 ani de acuma).
*



Sau poate ne vor povestii nepotii cand vor ajunge si ei pe lumea cealalta. Waiting for transations, checking the site several times a day for updates year after year... Mai bine aflu cu un an mai tarziu ca s-a tradus decat sa mai fac asa ceva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 12 2011, 02:05 PM
Post #25


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



This should be interesting. Nu ma deranjeaza sa astept un an pentru un produs Key, avand in vedere ca tocmai am reusit sa fac rost de Memorial Box :).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Dec 23 2011, 09:21 PM
Post #26


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



http://tlwiki.tsukuru.info/index.php?title=Little_Busters!

This year Christmas came early! Pentru cine nu stie inca, acum cateva zile a fost lansat translation patch-ul pentru Little Busters!. Asa ca luati-va batiste si antidepresive because it's going to be a Key Christmas this year!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Dlanor
post Dec 23 2011, 09:40 PM
Post #27


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 330
Joined: 17-July 10
Member No.: 9.866
Points: 720
Gender:



Good news, dar chiar nu prea am timp acum. Cred cam am vreo 5-6 chestii on-hold. Am inceput Kara no Shoujo si Cross Channel acum cateva saptamani, la 999 mai am cateva ending-uri de atins, la Remember11 trebuie sa ating 100% completion (deci ar trebui sa obtin toate bad ending-urile) pentru ca am auzit ca apar cateva TIPS-uri care rezolva misterul (desi ma indoiesc) si ar mai fi si Umineko EP8. (desi gradul de entuziasm e mult mai scazut in comparatie cu cel din timpul Comiket 79 si multimii de spoilere)

Anyways, sper ca fanii Key vor avea parte de un Craciun fericit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Dec 23 2011, 10:04 PM
Post #28


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(Dlanor @ Dec 23 2011, 10:40 PM)
la Remember11 trebuie sa ating 100% completion (deci ar trebui sa obtin toate bad ending-urile) pentru ca am auzit ca apar cateva TIPS-uri care rezolva misterul (desi ma indoiesc)
*


Inseamna ca ai mult mai multa rabdare decat am avut eu. Singurele bad end-uri pe care le-am facut sunt cele peste care am dat accidental in timp ce jucam. Orium, e un singur bad end cu adevarat important care se numeste "Yukidoh's plan failed" si care explica cate ceva in plus.
Cat despre TIPS-uri, eu le-am citit pe internet si desi contin cateva informatii suplimentare nu ofera cine stie ce raspunsuri. In final, probabil singurul mod in care vom afla vreodata rezolvarea in intregime a misterului e daca 5pb vor face un remake cum au facut si pentru Ever17.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Dlanor
post Dec 23 2011, 10:19 PM
Post #29


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 330
Joined: 17-July 10
Member No.: 9.866
Points: 720
Gender:



M-am uitat acum peste cateva si chiar nu e nimic substantial. Ma asteptam la ceva mai...mult. Doar chestia cu Yukidoh Sayaka pare ceva nou (desi am mai auzit de ea). In schimb sunt cateva teorii care par ca venit din nimic.

Am obtinut Yukidoh's plan failed dupa (sau inainte de) Satoru's Good end parca.
Anyways, multumesc. Chiar era greu cu formatul jocului (cele doua ''rute'' sunt interconecnate - bad end Kokoro rezulta in bad end Satoru si invers) sa obtin toate ending-urile.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 28 2012, 09:54 PM
Post #30


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Ieri a fost lansat translation patch-ul pentru Kamidori Alchemy Meister (http://vndb.org/v5652). Kamidori face parte din specia VN-urilor cu gameplay (din pacate mult prea putine astfel de VN-uri sunt traduse), gameplay-ul fiind o combinatie intre alchimia din seria Atelier si combat-ul din seria Fire Emblem. Am jucat deja cateva ore si trebuie sa recunosc ca e foarte addictive. Asta combinat cu faptul ca dureaza vreo 60-70 de ore sa il termini asigura ca o sa urmeze o multime de nopti albe pentru mine.

Pentru cine e interesat sa faca rost de el, la link-ul asta gasiti tot ce aveti nevoie.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Feb 28 2012, 11:00 PM
Post #31


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Sounds really interesting, dar sunt inca nehotarat, anul 2, perioada pe care toti o asociaza cu cuvantul teme... The gameplay is a plus, but I'm more of a story person, cum ti se pare povestea pana acum?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Feb 28 2012, 11:18 PM
Post #32


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



It's been too long since I last read/played a VN...Lucrare de diploma de facut, invatat pt licenta, 2-3 meciuri de LoL, the essential 4 daily eps of random anime, si somn= very bad combination... In momentul de fata as fi incercat si ruta lui Chie din Kira-Kira...problema e ca odata ce incep o VN, las aproape tot deoparte pt a juca...anul trecut am lipsit o zi intreaga de la fac pt a termina ruta Sarina-i din acelasi VN. La vara dupa ce ma vad cu licenta luata (OMG, if only I could get it over with), I will be willing to try anything.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 28 2012, 11:24 PM
Post #33


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



@elpreda
Din cate am auzit de la cei care l-au jucat in japoneza, gameplay-ul e punctul lui forte iar povestea e dezamagitoare, asa ca daca esti interesat in mod special de story si doar putin de gameplay atunci probabil ar fi mai bine sa il eviti. De altfel majoritatea VN-urilor cu gameplay nu sunt foarte puternice cand vine vorba de story.
Cat despre teme sunt multe, dar nu sunt prea lungi asa ca nu ar trebui sa dureze prea mult sa le termini. Vor veni si temele lungi mai incolo...

@Himitsu23
Ruta lui Kirari e singura buna din Kira Kira. Din cate imi aduc aminte m-am plictisit enorm in timpul rutelor lui Chie si Sarina.
Also, si eu am licenta semestrul asta , asa ca profit de timpul cat de cat liber pe care il am acum ,pana trebuie sa ma apuc serios si de licenta si de teme, ca sa ma joc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Feb 29 2012, 12:26 AM
Post #34


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(cg1700 @ Feb 28 2012, 11:24 PM)
Ruta lui Kirari e singura buna din Kira Kira. Din cate imi aduc aminte m-am plictisit enorm in timpul rutelor lui Chie si Sarina.
Also, si eu am licenta semestrul asta , asa ca profit de timpul cat de cat liber pe care il am acum ,pana trebuie sa ma apuc serios si de licenta si de teme, ca sa ma joc.
*


@cq1700 and others who have finished Sarina's route from the VN Kira*Kira
Nu te pot contrazice in ceea ce priveste rutele lor, dar acela a fost primul meu VN, si am ales-o pe Sarina pt ca, not only am I sucker when it comes to the shy, silent and with limitless loving capacity, dar come on! she plays the guitar!!! how can one not love that? As inexperienced as I was then, I got really emotionally involved, and then the H-scenes came...I really didn't see those coming...Ok, nu m-a deranjat cu nimic when he did it with the manager of that Theater, but come on! why did he have to do it with her too??? given her condition, her first org could have been her last...and in her dead father's room and bed...they didn't even kiss during the act ffs!!! Just a lousy french at the beginning...I felt so angry and back-stabbed then... When they reached the station, it was something like her humiliation was complete... God, was I angry when I finished it...I tried doing Chie's route, since I tend to leave the heroine for last...but I just couldn't...and it has been so till this day... In ceea ce priveste celelalte VNs, I had already learned my lesson si nu am avut probleme in a termina toate rutele...

In alta ordine de idei: bafta cu licenta, teme and stuff! :)
Oh, almost forgot: what was your first VN? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Feb 29 2012, 01:36 AM
Post #35


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Thank you for the spoilers and my first VN was Fate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Feb 29 2012, 01:50 AM
Post #36


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



QUOTE(elpreda @ Feb 29 2012, 01:36 AM)
Thank you for the spoilers and my first VN was Fate.
*


OMG! I am so sorry! Nici nu mi-am dat seama ca tot ce am scris era plin de spoilere...Anyway, nu a fost decat pt una dintre rute... In caz ca inca mai vrei sa incerci Kira-Kira, mai sunt rutele lui Chie si a lui Kirari si True Endingul despre care eu nu stiu nimic asa ca nu am cum sa mai las si alte spoilere...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Dlanor
post Feb 29 2012, 12:23 PM
Post #37


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 330
Joined: 17-July 10
Member No.: 9.866
Points: 720
Gender:



Forest a primit un patch acum ceva timp, in case someone is interested.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Feb 29 2012, 12:45 PM
Post #38


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



@Himitsu23 Primul VN pe care l-am citit a fost Umineko. Imi aduc aminte cand am citit prima oara primele patru episoade mi-a placut extrem de mult. Din pacate, pana cand a aparut episodul 8 mi-am pierdut aproape complet interesul.

@Dlanor
Ah yes, Forest. L-am citit si eu acum cateva saptamani. Mi-a placut mult, dar sincer mi s-a parut extrem de confusing. Sincer nici acum nu prea pot spune ca am inteles ce s-a intamplat in ultimele 2 capitole. Probabil ca in viitor o sa il mai citesc odata si poate de data asta o sa inteleg mai mult.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Mar 2 2012, 01:36 PM
Post #39


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Datorita acestei(IMG:http://i1231.photobucket.com/albums/ee505/Himitsu23/th_100th_pic_on_da__aniversary_by_kahookashii-d413ooh.jpg) imagini gasite pe deviant, stiu ce-o sa joc la vara :D Pare exact genul de poveste care imi place cel mai mult: school life, no big drama, sunshine and butterflies. Can't wait to play! Din cate se pare, sa inteleg ca sunt un numar de 6 rute in total? Wow, that is allot compared to what I've played until now...then again, nu am mai jucat pana acum ceva care acumula in jur de 50h play time... L-a mai jucat cineva? Opinii, pareri? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Mar 2 2012, 11:30 PM
Post #40


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Sorry to burst your bubble dar translation-ul pentru To Heart 2 nu e complet si probabil ca nici nu va fi gata any time soon. Ca sa il citez pe translator: "The final product is still years away unless I get more help. "
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:01 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |