Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Fma Pe Animax!!!


DarkRaitei
post Oct 17 2007, 03:33 PM
Post #21


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



sincer mie imi placea cand era si CN in engleza...chiar si desenele care le dau acum traduse numi plac...ce pot zice...se pare ca cu ceva noroc nu vor mai folosi dub in viitor...si nu era vorba ca e animatie,da e animatie, dar orice ai zice versiunea originala cu vocile originale care au fost alese de creator "animatie" tot timpul va fi mai buna decat un dub....si da problema cu varsta o pot accepta, dar sa numi zici ca FMA e un anime care poate fi inteles de copii...cu toate spuse accept un dub, dar un dub bine facut nu ce se face la noi.Dbz in engleza imi place, Golden Boy in engleza imi place chiar mai mult ca versiunea originala...deci nu cer sub sub sub only, dar daca fac un dub sa il faca cum trebe...oricum problema e expirata.Ce fericit eram cand a inceput A+...apoi au aparut porcarii gen Cubix pe el si am zis gata pauza...am auzit ca dau animuri noi, vreau sa ma uit si vad, pardon aud FMA in romana, gata pauza din nou....voi face ce zic toti prosti cand le zici ca dau porcarii pe Animax, adica voi ramane la torrentele si netu meu...sper sa se trezeasca la realitate sa intr-un final sa iasa ceva bun din greselile lor :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Oct 19 2007, 09:30 AM
Post #22


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Trickster:
Sa stii ca pe mine ma deranjeaza si dublajul de pe alte posturi, gen Cartoon Network. In aceeasi masura. Am prins zilele trecute un episod din Samurai Jack, pe care l-am vazut mai demult, inainte de a aparea dublajele pe acel post, in engleza. Si mi-ar fi placut sa mai revad niste episoade. Acum, in romaneste, rar si taraganat, n-a mai avut nici un farmec.

Oricum, traducerea e mai buna decat ce se da pe Animax acum. Macar n-au tradus numele! Zice Aku nu Răule! :P (vezi traducerea pentru numele propriu Rose ca Roz! :lol: ) Sindromul Cap de mort! Urmeaza Kurosaki Căpşună si Yagami Lumină! :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Oct 19 2007, 10:46 AM
Post #23


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Da, si domnul subdeal din stapanul inelelor... si eu is impotriva dublajelor, ziceam doar ca nu poti spune ca la noi in tara nu se practica dublajul deloc. Ah, si de n-ar fi si de cea mai infecta calitate, traduse de maimute oligofrene...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Oct 19 2007, 11:01 AM
Post #24


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Greseala mea, Trickster, cand am scris postul am uitat de Cartoon Network si de alte desene animate care au inceput sa se dea dublate. Acum mi-am amintit de HBO, care au dat dub Atlantis - The Lost Empire, productie Disney.

Sa nu mai zic de ragetele lui Brenciu de la Alladin. :angry: de acum cativa ani. Uite ceva ce inca n-au facut, dar nu e timpul pierdut. Pe cand Andreea - Diseara, Diseara, Diseara! :lol: Mega hit! :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Luffy
post Oct 19 2007, 08:20 PM
Post #25


Food master!
****

Group: Members+
Posts: 355
Joined: 18-September 07
From: Cluj-Napoca/FurWood
Member No.: 5.183
Points: 1.142
Gender:



cea mai penibila faza ... pt mine o fost .. cand mam dus la cinema ...la Shrek3
la bun:( era penibil rau de tat Dublaju...
si apoi cand mai canta ceva ... moama ... ce penibil o tradus cantecele in romana si la unele or si schimbat pesa ca sa sune :))
norok ca am fost cu preteni ca alfel mas fi pliktisit .. mai ales la glumele care in engleza le intelegi si poti rade ...care au fost traduse in romana si nimeni nu radea :))


da si apoi daca anime-le si desnele is lasate in varianta originala :D ... pot sa zic ca is mult my funny ... decat .. dublate
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Oct 20 2007, 12:54 PM
Post #26


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



ai dreptate luffy unele faze, mai ales la comedii, sunt super faine si razi tare in engleza, dar cand le auzi in romana parca nu mai intelegi ce vor sa spuna, fiecare limba are cuvintele ei proprii care nu pot fi traduse...da noh asta e...nu are rost sa ne mai certam stim bine cum e cu duburile... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Aida-chan
post Nov 4 2007, 05:47 PM
Post #27


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 4-November 07
From: in a lost world...
Member No.: 5.498
Points: 43
Gender:



e pacat de animeurile dublate...variantele originale sunt muult mai interesante(ador japoneza:x)si chiar e najpa k la unele animeuri le schimba...dar asta e,nu krek o sa tina cont cineva de parerile fanilor :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Nov 18 2007, 09:10 AM
Post #28


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Nu cred ca are rost sa fac un topic nou, in fond este vorba de acelasi lucru. :P Aseara, incerc sa vad Blood +. De curiozitate, sa vad ce si cum... ;)

Trebuie sa recunosc ca am avut o surpriza! Nu mai e dub in romana! Ura!!!!!

M-am bucurat prea devreme! E dub in engleza! In loc de handicapatul care vorbeste rar romaneste, o tarancuta intepata americana. Si credeti ca s-a terminat? Nu... :lol: pentru ca nu exista nici un sub in romana!

Astept cu nerabdare urmatoarea premiera. Ce va fi? Death Note in chineza cu sub in ruseste!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Nov 18 2007, 11:34 AM
Post #29


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



o da...animax ne uimeste din nou....jos palaria....mah hai ca dubul in engleza care daca nai vazut seria in versiunea originala nu este chiar asa de oribil ( macar aia stiu sa fac un dub si se siincronizeaza)....bine daca ai vazut seria in versiunea originala te tai si te intrebi cum or gasit niste voci asa de penibile da noh...dar fara sub...unde e scuza??Ce copilasii inocenti care nu stiu sa citeasca in romana stiu deja engleza...avem o tara plina de genii :rolleyes:
Deci fenomenal nam ce spune...dupa cum am zis orgolile sunt prea mari la animax...si daca restu echipei sunt ca si adminii care nu recunosc cand gresec niciodata uite ce se intampla.Va intreb, era asa de greu sa schimbe data de lansare si macar sa o faca cum trebe.De ce numa la noi, care suntem mari si tari se intampla asta?Uitativa la noile jocuri!Mah can isi dau seama ca nau cum sal lanseze cand or zis la inceput isi cer scuze, i mai injura putin lumea, si pun o data noua.Nimeni nu e absurd, intelegem, nu ne mai tratati ca niste idioti care nau cu cauta cu asa niste genii...
Deci cum am zis FMA este inceputul sfarsitului...gata...deja prea mult...au stranso prea mult deja...bafta la viitor..

PS: chiar vreau sa vad Death Note in chineza cu sub in rusa Muza-chan... ;)

....lol...dupa ce am mai scormonit prin forumul animax de pe care sunt banat si sunt chiar mandru de asta uite ce am aflat:
1)era in engleza (duhh)..nu i chiar asa de rau haideti mai...
2)nu era sub(din pacate nu toti stim engleza, e de inteles supararea)
3)imaginea tremura si nu se vedea nimic la unele faza(aici fratilor ati dato in bara rau...vai doamne, deci chiar penibil...)
dupa cum vedeti nici nu e nevoie sa le mi ziceti ca sunt penibili celor de la animax...dupa o astfel de prestatie ori sunt chiar cretini si inca se cred zei, ori se simt....eu totusi sper ca se simt si incearca sa faca o treab mai buna..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

intellect
post Nov 18 2007, 10:12 PM
Post #30


Diclonius
******

Group: V.I.P.
Posts: 947
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.690
Points: 3.645
Gender:



Au făcut-o: episodul 2 se amānă pentru săptămāna viitoare. După două tentative eşuate, īn seara asta au renunţat să-l mai dea. Uite aşa se făcu praf a doua mea tentativă de a vedea ceva pe Animax :lol:

P.S. Tipu' ăla de zice "Animax - a doua ta personalitate" mă calcă pe nervi. Parcă vorbeşte cu prune-n gură şi-l īmpinge careva de la spate să termine mai repede.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Nov 18 2007, 11:54 PM
Post #31


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



uite aici or dat dovada de ceva profesionalism..sincer daca eram la conducerea firmei i dadeam pe toti afara daca difuzau asa ceva...era si mai bine daca ziceau ca vor lansa show-ul la o data mai tarziu...moare cineva daca nu incepe blood+ pe 18 noiembrie...NUUU...macar atat :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

intellect
post Nov 19 2007, 12:00 AM
Post #32


Diclonius
******

Group: V.I.P.
Posts: 947
Joined: 27-July 05
Member No.: 1.690
Points: 3.645
Gender:



Profesionalism pe dreq. Au īncercat de două ori, dar după cāteva zeci de secunde de ecran negru comutau pe reclame. Mai mult ca sigur că nu le-a mers jucăria. La ce aparatură şi calitate a prezentării au, cred că au fost cumpăraţi de SQNY sau SONNY, īn nici un caz de SONY :lol: :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Nov 19 2007, 10:51 AM
Post #33


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



Aia da...teai gandi ca daca tot ia cumprat SONY macar aparatura lor sa fie de ultima generatie, sau macar in stare buna...bine acuma daca nai tehnicieni care stie sa lucreze cu o scula mai noua atunci sunt sigur ca tot oamenii sunt de vina...sunt sigur ca nu e chiar asa usor sa sti toate chestile care trebe ca sa poti folosii asa ceva....oricum am auzit si eu ca or tot incercat si dupaia or dat reclame...deci i reject my previous post!!!Ati devenit si mai penibili la faza asta :twisted:

Just you wait, when bunny gains world domination he will kick your asses...go get animax bunny :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bluhelios
post Nov 28 2007, 11:58 PM
Post #34


The Daydreamer
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 3-November 07
From: Baia Mare\Cluj-Napoca
Member No.: 5.485
Points: 1.202
Gender:



Ce pot sa spun? Full Metal Alchemist e unul din animeurile mele preferate. Nu mai sunt la curent cu ce se intampla la TV fiind in camin in Cluj, dar mai nou am fost acasa si am prins un episode din Fma pe Animax. Am trait o mare dezamagire. Cei care urmaresc varianta dubbed pierd foarte mult. Nu se mai simt trairile personajelor care se simteau prin intonatie, ironia si sarcasmul nu sunt la fel, nu mai e la fel de funny. Nu zic neaparat sa nu se uite la varianta dubbed lumea, daca sunt curiosi, dar sper eu ca si cei noi veniti in lumea animeurilor prin intermediul Animax sa fie curiosi sa vada versiunea originala, vor avea o surpriza placuta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 09:04 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |