Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> momente memorabile in anime


CyBeR
post Sep 20 2005, 03:30 PM
Post #41


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Am sa postez doar cate un moment cu adevarat extraordinar din cele mai recente anime vazute de mine:
1. Matantei Loki Ragnarok - cam pe la jumatatea seriei apar lupii din legendele nordice care se zice ca fugaresc luna si soarele, numiti Hati si Skol daca nu ma inseala memoria. Cat timp il ataca pe Loki, la un moment dat apare Fenrir...foarte interesant momentul, mai ales ca e singurul din serie in care apare o lupta mai interesanta.
2. Argento Soma - Ryu lipeste la un moment dat un dispozitiv ce emitea aceleasi unde ca si undele cerebrale ale lui Hattie de un camion, Frank luandu-se dupa acestea. Fiind trimisi sa-l aduca inapoi pe acesta, robotii toti sufera defectiuni(oare din cauza cui?!)...si trebuie sa se intoarca la baza...toti in afara de Ryu. Acesta il ajunge pe Frank si in furia sa oarba il tot loveste cu lancia de rezonanta, ranindu-l destul de serios dar acesta nu se opreste nici o secunda, pana cand explodeaza camionul de care era lipit dispozitivul...frumos moment, frumos episod.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Dark_Lady
post Sep 26 2005, 11:25 AM
Post #42


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 1.286
Points: 101



HHHMmmnn fiecare anime pe care l-am vazut are cate o scena memorabila
Scryed:cand Ryohou si Kazuma se bat isi gasesc Alter-user-ul in totalitate
Angel Sanctuary:cand moare Sara
Noir:cand moare Cloe pentru ai lua apararea lui Mireillie
Gravitation:cand Yuki ii bate pe cei kre au vrut sa-i distruga reputatia lui Shindou
si ar mai fi multe de spus..................dar imposibil de redactat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jan 27 2006, 08:20 PM
Post #43


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Moment memorabil.
Am vazut recent un episod dintr`un anime,o drama bineinteles, in care cativa tineri sunt trimisi intr`o misiune aproape imposibila. Cum era de asteptat, unul dintre ei moare. In timpul unei discutii in care unul dintre camarazi nu accepta moartea tanarului, o fata ii spune:
"The death is the mother af a new life"
and he replies
"Well, then what happens when a mother dies?".
That`s memorable to me.

Si o faza comica, din Get Backers, cand se face Ginji mic si striga dupa Midou"Baaaan-chan!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Jan 27 2006, 10:50 PM
Post #44


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



2 many 2 remember now...
but here's one:
"When I'll become Fuhrer i'll make all the women in the army wear mini-skirts" - a man of great vision ;) (dak nu jtiti cine si din c anime.. well, pacat :P )

Sau faza cu cainele.. din acelasi anime.. knd toti sapau catand cadavre umane, si a venit cainele si si'a ingropat un os langa ei.. Nu poit uita repede o faza k aia...

Oh, and how about this one: "Who did you call a hyper-ultra midget you'd like to step on?"

A truly memorable anime!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Jan 27 2006, 11:30 PM
Post #45


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE(Shuin)
but here's one:
"When I'll become Fuhrer i'll make all the women in the army wear mini-skirts" - a man of great vision wink.gif (dak nu jtiti cine si din c anime.. well, pacat tongue.gif )

Sau faza cu cainele.. din acelasi anime.. knd toti sapau catand cadavre umane, si a venit cainele si si'a ingropat un os langa ei.. Nu poit uita repede o faza k aia...


I know!I know! And yes, they are really memorable.De fapt, animeul in cauza e plin de momente memorabile, as u also sai.
Imi aduc aminte o faza cand avea de ales intre a sacrifica 100 de oameni sa obtina ce doreste sau sa alerge dupa alta solutie care nu se stie daca va da rezultate... that`s sad :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Phaze
post Jan 29 2006, 12:44 PM
Post #46


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 94
Joined: --
Member No.: 1.409
Points: 184
Gender:



Bleach , cand Ichigo se bate cu Byakuya si se transforma partial intr-un Hollow, amazing scene, way over Bleach's teenage anime level :) Inca o scena bestiala ar mai fi in RK Seisouhen, la sfarsit, cand Kenshin moare in bratele lui Kaoru, near the cherry blossom trees.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post May 5 2006, 08:32 PM
Post #47


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Momente memorabile... :

- Cand isi aprinde Spike tzigara cu aruncatoru de flacari (Cowoboy Bebop)
- Cum moare Watanbe in Legend of Black Heaven (criminala faza, si cel mai stupid mod de a muri)
- Cand isi taie Gutz mana sa o salveze pe tipa aia care am uitat cum o cheama in Berserk
- "Benkyo Benkyo Benkyo" (pt cine stie)
- "Pantsu" (pt cine stie)
- Cand sare protagonistul (imi scapa numele) cu sabia sal atace pe un alt personaj si intra cu capul in acoperis si raman aia masca (Labirynth of Flames)

Revin mai incolo, sunt multe !
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post May 5 2006, 10:39 PM
Post #48


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




N-am vazut topicul asta pana acum. Pai la mine cele mai memorabile momente sunt cele care mi-au placut cel mai mult, adica toate endigurile de la seriile Slayers! La fiec am asteptat 25 de ep sa vad cum se termina si la fiecare a meritat pe deplin.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lumiere_ina_2005
post May 5 2006, 11:21 PM
Post #49


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 49
Joined: 7-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.391
Points: 109
Gender:



Momente memorabile in anime-urile vazute de mine au fost multe shi majoritate s-au zis.Dak ma gandesc la ceva c nu s-a zis,ar fi.....
1.Kaleido Stage-knd Leon ii propune Sorei sa-i fie partenera,iar ea nu vrea.Leon o bruscheaza,Sora fuge shi traverseaza str. aproape sa fie calcata d masini...........la sfarsit Leon o striga "Sophie".Imaginea kre mi-a ramas intiparita in minte au fost ochii foarte tristi ai lui Leon.
2.In Slayers Next (cred,l-am vazut cam d mult shi nu prea mai tin minte)-la sfarsitul seriei,knd Gourry o salveaza p Lina(mai degraba inceark sa o ajunga din urma) shi,bineinteles sarutul dintre Lina shi Gourry. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nashira
post May 19 2006, 04:45 PM
Post #50


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 18-May 06
From: My lover's heart, beyond the shade
Member No.: 2.560
Points: 16
Gender:



Faze memorabule... huh...
Păi o fază la care am râs câteva minute a fost în Inuyasha când, ajuns în timpul lui Kagome, în faţa unui magazin de animale ea spune unor căţeluşi "oswari" si Inu ia o gură de asfalt :lol:
O altă fază care mi-a plăcut a fost în Rayearth, când Hikaru o ia înapoi în sine pe Nova. Dacă nu ma înşel, sunt primele 2-3 minute din episodul 49. "You will even like me?"
Sau în Arjuna, când tipa ajunge în interiorul ei cu ajutorul lui Chris şi vede ce colecţie de microorganisme există în propriul ei corp. (Sau la sfârşit, când realizează că de fapt ea este Rajah-ul şi preia soarta lui Chris (închide Rajah-ul în corpul ei)
Multe faze misto în animeuri. Fără ele nu ne-am mai uita, nu? Am ramane la Powerpuff & co.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Aug 31 2006, 09:40 PM
Post #51


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



in kaleido star cand layla si sora au facut "the legendary move" ... nu am mai plans niciodata cum am plans atunci ... pur si simplu simteam ca nu mai pot sa respir si parca eram eu in pielea personajelor...a fost incredibil ... nu o sa uit niciodata momentul ala....stiu pe dinafara tot episodul ... a fost de vis
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Sep 1 2006, 01:07 PM
Post #52


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



ffs ... plans .... jizaz .. singuru anime care pot zice ca mia atins punctu (G) a fost grave of the fireflies .. in rest ... Ehh .. ar fi Gundamurile cand aveau puncte culminante :P gen .. apareee freeeedddooommm ... KICK AZZ
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Sep 1 2006, 03:09 PM
Post #53


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Acuma-mi aduc aminte doar de o faza din "Chobits" ... nu stiu de ce mi-a venit fix asta in minte :P , dar noah.
Prea multe nu o sa zic , cine a vazut seria stie despre care faza ii vorba ...(in mare parte ii vorba de o mica "plimbare" la cumparta de pantys)... "pan-tz, pan-tz, pan-tz" ... :lol: ... super simpatica faza :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ice hunter
post Sep 8 2006, 08:08 AM
Post #54


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: 5-September 06
Member No.: 2.960
Points: 5
Gender:



Mam uitat la o multime de anime dar multe dintre ele se dovedea ca au acelasi sfarsit.Dar un serial mai special a fost Inuyasha deoarece nu are acelasi sfarsit ca celelalte seriale.Dar o scena mai preferata a mea a fost cand reincarnarea lui Naraku ia rupt sabia Tetsaiga shi el sa transformat in demon deplin.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shinigami
post Sep 8 2006, 02:01 PM
Post #55


shin no shinigami
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 9-August 06
From: THEM boards, YIM
Member No.: 2.846
Points: 572
Gender:



Topicul asta = "Pt spoilere, dati click aici".

Momente in anime, hmmm? Cam in fiecare serie buna sunt cateva.

Am revazut My-Hime zilele astea. Sheesh, ce de momente sunt acolo. Sa aleg unul, sa aleg unul... Ok, cand Natsuki il cheama pe noul Duran (New Duran, now freakin' huge!). Nu, nu, scena in care Mai se lasa sa cada in gol si il cheama pe Kagutsuchi. (Foarte Final Fantasy X. lol) Vocea ei e perfecta in clipa aia. Abia astept sa vad daca si in versiunea engleza suna cat de cat bine. Uh, si/sau faza de dupa ce Kagutsuchi opreste the ray of d00m (Artemis) si Mai reapare din flacari pe capul lui.

O sa revin cu alte serii.
Ah, Vandread: cand Hibiki o ia in gura. Whoa, ce satisfactie. :P







User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sagga
post Sep 25 2006, 05:08 PM
Post #56


say what?
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 24-September 06
From: terra :))
Member No.: 3.037
Points: -1
Gender:



Cu toate ca ma uit la multe anime-uri un moment memorabil ar fi lupta dintre Himura si Shishio. :ph34r:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sonny_mike4u
post Oct 1 2006, 12:42 AM
Post #57


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 1-October 06
Member No.: 3.062
Points: 2
Gender:



m-a impresionat faza din dbz cand se sinucide vegeta...sperand sa il omoare si p buu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Oct 1 2006, 10:30 AM
Post #58


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Faza cu lupul si zana desertului din The Third.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bcelmo
post Oct 12 2006, 06:22 PM
Post #59


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 12-October 06
Member No.: 3.107
Points: 32
Gender:



Faza concertului Trapnest din Nana, de la ultima tigare pana la sfarsitul concertului
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Oct 12 2006, 07:50 PM
Post #60


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



Din Shakugan No Shana cand e lovita Shana de sabia printului blond care se saruta cu sora sa din 2 in 2 minute,am uitat cum il cheama.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 20th April 2024 - 03:22 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |