Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

8 Pages « < 6 7 8 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Personajul preferat


Muza chan
post Mar 1 2007, 07:18 PM
Post #141


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Vai, Emanuel ce te-am prins, data trecuta imi scapase! (intrasem sa recitesc posturile lui Fire, cele mai bune pe care le-am vazut, pacat ca n-am prins discutia ... ar fi fost cool! :( ). N-am mai intalnit pe cineva care sa poata discuta asa despre X! Sugoy!

QUOTE
puteau sa o lase pe Kotori...

N-aveau cum s-o lase pe Kotori, totul se invarte in jurul ei, destinul ei e moartea si nu poate fi schimbat, ori unul ori celalalt ar fi facut acelasi lucru! Numai asa ar trece definiitv de partea cealalta, omorand fiinta cea mai iubita. E una dintre cele mai pure fete anime, ca tot ma jucam eu zilele trecute si-mi faceam un top de genul asta.

""Disapointing ending or masterpiece?""? MASTERPIECE, of course! :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Mar 2 2007, 09:50 AM
Post #142


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



Sooo, my fav personaj..poi ink nu am terminat seria mai cateva ep, dar pana acum imi place de kamui k e pers principal si e facut k sa l;e placa mai tuturor in rest nik nu mi-a atras atentia la el.Krek imi place de Kotori e kiar marfa pers ei, pacat k moare asa de repede, ar fi fost marfa sa se puna mai mult accent pe pers ei. Subaru mi sa parut interesant, genul de tip misterios dar km comun, nush park in orice manga&anime exista un astfel de pers kre sa fi trecut printr-o tragedie si misterios etc., totusi mi-a placut de el. Insa nu mi-a placut deloc de Fuma, mi s-a parut un psihopat, orice om kiar dak isi pierde scopul de a trai in viata de pana acum trebe sa-shi gaseasca altul, viata merge mai departe, la el park toate dorintele se rezumau la moarte. ti-ai indeplinit dorinta intr-un fel sau altul acum mori...faza in felul in kre il omoara pe daisuke e kiar mashpa rau de tot.
Ps:scz dak ma km luat valul si e cam offtpic..gommene :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Mar 2 2007, 04:33 PM
Post #143


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Selem tu n-ai inteles ce s-a intamplat cu Fuma. In secunda in care Kamui a ales....Fuma a suferit un fel de personality wipe and rewrite. Nu si-a pierdut scopul in viatza.....si-a gasit unul nou : acela de a curata Pamantul de parazitul numit OM.

In plus nu inteleg exact la ce te referi cand zici ca si-a pierdut scopul de a trai...el o omoara pe Kotori dupa ce devine dragon
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

selen_dom
post Mar 3 2007, 05:18 PM
Post #144


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 308
Joined: 9-February 06
From: on a book of mistery
Member No.: 2.159
Points: 752
Gender:



hmmm, se pare k nu m-am facut inteleasa destul de bn, eu nu m-am referit la fuma k si-ar fi pierdut scopul in viata. eu m-am referit la faza knd il omoara de daisuke si-i spune k u iti doresti s-o aperi pe hinoto(park asa o kema) si apoi sa mori...si-l omoara.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Mar 3 2007, 10:55 PM
Post #145


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



As fi atat de fericita daca mi-as da seama care este pers fav... M-au impresionat toate prin atitudine si decizii. Ar fi pacat sa insir aici toate personajele pozitive. :lol: Dintre personajele negative, cel mai mult mi-au placut Fuuma si Nataku.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Dec 23 2007, 08:07 AM
Post #146


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



Au fost multe personaje care mi-au placut extrem de mult, dar il aleg pe Kamui ca personaj preferat. Nu pentru ca ar fi personajul central sau mai stiu eu ce, ci pentru felul in care gandeste si actioneaza. "You say everything is destined, but I don't believe it. I'll decide my own future" - asta mi-a placut cel mai mult la el. N-a vrut sa creada in destin si a luptat asa cum a vrut el, nu cum ar fi vrut o forta superioara sa o faca. Ca la inceput era mai dur si mai rece, mi se pare normal. Tocmai ii murise mama, era urmarit de bad guys (de fapt de personalitatea negativa a printesei Hinoto :P ) si vine o mana de oameni sa ii spuna ca el trebuie sa salveze lumea. Era natural sa nu creada la inceput. Si mi-a placut ca pana la urma a luptat pentru el, nu pentru lume.
Ce mi-a mai placut foarte mult a fost relatia lui Kamui cu Subaru. M-a emotionat faptul ca au stat fiecare la capataiul celuilalt cand au fost raniti. Iar replica care m-a marcat a fost:
Subaru: Kamui, you don't need to worry. Just think anout fulfilling your own wish.
Kamui: Even if my wish is someone else's misfortune?
Subaru: There's no way that everybody can be happy.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alcyndore
post Feb 14 2008, 11:42 PM
Post #147


...
**

Group: Members+
Posts: 74
Joined: 19-November 07
Member No.: 5.595
Points: 743
Gender:



De mult vroiam sa vad seria aceatsa si in sfarsit am reusit!
Mi-a placut foarte tare seria asta!
In cea ce priveste personajele este greu sa ma hotarasc pentru ca sunt indivizi foarte diferiti si fiecare are farmecul lui. Imi place de cuplul Sorata-Arashi; mi-a parut rau ca Sorata a murit. Si daca stau mai bine sa ma gandesc cred el merit tot respectu. Isi cunoaste foarte bine puterile si le foloseste la maxim sa apere ceea ce iubeste!
Mi-ar fi placut ca sfarsitul sa fie altfel: sa nu moara Sorata si sa-l ajute pe Kamui sa-si descopere adevarata putere. Era un personaj care cred eu merita sa traiasca! Se gandea doar cum sa faca cel mai bine ceea ce-i fusese scris! Nici macar nu suferea de pe urma faptului ca fusese smuls de langa parintii lui cand era doar un copil! Nu avea indoieli sau temeri!
Kamui of the Dragons of Heaven: tot se chinuie sa-i apere pe cei de langa el si nu reuseste decat sa-i duca spre moarte! Inima lui e plina de indoaila si teama! Cred ca de asta nu reuseste sa-si descopere adevarata putere . Totusi faptul ca la sfarsit reuseste sa protejeze toata planeta ii da o mare bila alba de la mine!
Ar mai fi o groaza de scris... ca...uff... mi-au placut cam toate personajele!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post May 23 2008, 09:15 AM
Post #148


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Pe parcursul seriei mi-au placut mai multe personaje si anume Subaru, Kamui si Sorata, dar singurul la care nu i-am gasit ceva de reprosat si care a rezistat pana la sfarsit e Sorata, so I guess he's my favorite?

Da, Subaru e cool si tin sa mentionez ca nu s-a insistat destul pe smoking! Would've have boosted up his coolness a lot! :P His drawback e ca intra prea mult in stereotipul de personaj misterios si cool, un pic cheesy.

La Kamui mi-au placut momentele in care era cold si incapatanat. But God, did he cry a lot... partea asta emotiva din el nu mi-a placut asa de mult. Ah! Si fazele yaoi cu Fuma? Complete turn off! Ce d-zeu era cu expresiile alea chinuite while Fuma was all over him?

Eee, Sorata e zambete si stelute! :D Nu am ce sa ii reprosez, mi-a placut evolutia lui. Si glumele about taking Arashi's first time. :lol:

Alte personaje care mi-au mai atras atentia: Satsuki si relatia ei interesanta cu Beast. I think it was a really nice touch, Beast getting jealous. :) Si ideea pe care o reprezinta Nataku mi s-a parut iar interesanta.

Ah! Special favorite character: Inuki. ^_^

As a whole, X are 10* la capitolul personaje. Complex din punctul asta de vedere, oferta de personaje a fost destul de diversificata si personajele in sine au fost bine conturate. Alt plus e faptul ca there was no such thing as "the evil guy".

Hiba pe care o gasesc aici e, foarte evident, elementul yaoi. Why the men in this series feel such a strong need to bond and stuff is beyond my understanding.
Kamui x Fuma
Subaru x Kamui
Subaru x Seishirou
... mult prea multi. That's why Sorata ramane personaj preferat: he's 100% straight! :D

PS: Nu inteleg ce a vazut atata lume asa de interesant la Kakyou. Eu l-am vazut ca un personaj de fundal, un fel de narator, nimic special...

One last thing. Evolutia personajelor mi s-a parut destul de buna in mare, dar consider un minus faptul ca pe la sfarsit nu s-a mai pus accent pe Kamui. S-a stabilit ca he's the one full of sorrow and that was it. :mellow:

Ah, ah! Am uitat ceva! De ce a trebuit sa aiba Subaru steluta ca Barrier Field? He was supposed to be the cool and mysterious dude si are o... steluta? Pffft!

Okay, this is the last edit! :P Vroiam sa mentionez ca mi-a placut scena dintre Arashi si Sorata cand au sarit unul la gatul altuia. And frankly, I was rather disappointed ca s-au oprit. It was a nice scene, though. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Maki Moonstone
post Jun 5 2008, 02:41 PM
Post #149


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 21-February 08
From: Epicentrul Cultural al Europei
Member No.: 6.224
Points: 64
Gender:



De cand am inceput sa ma uit la serie, mi-am spus "She's the one"
Ma refer la Lady Arashi. Este personajul meu preferat, deoarece unlike Kotori (hai ca mi-am amintit numele prietenei lui Kamui), she's the one wearing zeh pants. tongue.gif
Imi place fiindca are o personalitate puternica si nimeni nu ii poate comanda, ca de nu isi ia o portie de razor sharp blade through his guts. Poate veti spune ca mi-am ales un cliseu de perosnaj preferat si ca majoritatea anime-urilor epice de genul X au cate o tough girl pe acolo care se bate cu personajul principal feminin pentru popularitate, dar meh...I like to praise what I don't have XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Pages « < 6 7 8
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 04:43 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |