Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kikyo A Murit!!!, Nu-mi vine sa cred...s-a intamplat...


fiona
post Oct 18 2006, 12:59 PM
Post #21


Catalina
Group Icon

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: then braila, now B
Member No.: 902
Points: 156
Gender:



si ce daca daca a murit! Mortilor le sta bine acolo unde sunt (sub pamant sau in memoria celor vii). Asa ca lasati toate parerile de rau si bucurativa pt ca a reusit sa complice aiurea animeul (sincer nu am mai avut rabdare sa ma mai uit de la episodul 85, chiar daca mi-a placut destul de mult).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mir_San 4ever love
post Oct 20 2006, 06:39 PM
Post #22


Incepator
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: 5-October 06
From: Braila
Member No.: 3.081
Points: 66
Gender:



Ei bine pe mine chiar m-a intristat un pic moartea lui Kikyo.Dar totusi a avut o moarte frumoasa.Cu un ultim sarut de al lui Inu.Ei bine stiti cum se spune ,,asta e''
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andreea_vcl
post Dec 26 2006, 12:55 AM
Post #23


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 25-December 06
Member No.: 3.497
Points: 37
Gender:



in anime nu a mai murit ci a plecat intr-o calatorie singura totusi imi pare rau k a murit in anime desi nu prea imi placea ca se dadea la inu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Foreman
post Jan 5 2007, 07:00 PM
Post #24


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.385
Points: 31
Gender:



Mha oameni buni,Kikyo era moarta de mult,ea se putea misca datorita sufletelor unor oameni pe care nu-i lasa sa se odiheasca,si ce asa mare tragedie k a murit un carton desenat?Eu inteleg ca animeurile sunt interesante,da nu puneti suflet k iese telenovela.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kittykirara
post Jan 8 2007, 08:08 PM
Post #25


I have kattitude!
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 12-October 06
From: Iasi
Member No.: 3.108
Points: 235
Gender:



:( e sad ca a murit in manga,dar nu se stie ce va fi in anime,dak va fi o continuare!Oricum fiecare isi are locul pe lumea asta:mortii cu mortii si vii cu vii.E un personaj fain cu multe calitati,dar ce nu mi-a placut e ca intelegea sentimentul de iubire fata de Inu cam gresit si egoist:dorea sa fie alaturi de el cu orice pret(cum ar fi moartea lui Inu atuci cand l-ar fi luat cu ea in Iad).Asa ca decat sa moara Inu care e viu mai bine sa treaca fiecare la locul sau.Oricum nu ar fi avut niciodata un trup real ci unul din lut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miroku-san
post Jan 9 2007, 11:40 AM
Post #26


ex TheAnimeGod / 100% Berserk!
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 11-August 06
From: Raiul meu..undeva..prin anime...
Member No.: 2.852
Points: 83
Gender:



Lume..am mai spus asta 1 data la un topic Inuyasha... Inuyasha o sa aibe o continuare... in anu asta pe la vara se face continuarea..si in manga.. kikyo a murit de mult ... dak vreti pot sa va spun dupa anime tot ce s-a intamplat dar ar fi spoiler.. in fine.. now,

See ya,
Miroku ( My real nickname )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jan 9 2007, 01:57 PM
Post #27


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Manga-ul stiu ca e inca in productie si apar saptamanal capitole noi, insa despre o continuare la anime nu am auzit nici o sursa oficiala. Tu de unde sti ca va continua, exista foarte multe anime-uri care nu au fost continuate, mai ales cele ale lui Rumiko Takahashi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mayteme
post Jan 10 2007, 04:56 PM
Post #28


Incepator
**

Group: Members
Posts: 29
Joined: 14-November 06
Member No.: 3.270
Points: 49
Gender:



saracul inu... a suferit ceva...acum ramane cu kagome...in anime se va intampla la fel? :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipz
post Feb 19 2007, 09:18 PM
Post #29


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.527
Points: 456
Gender:



Kikiyou a murit pentru ca face parte din blestemul "K" din inuyasha. Adica toate personajele ale caror nume incepe cu K sunt fie omorate sau scoase din actiune (Kouga, Kykiyou, Kagura, Kana, Kohaku):
Kikiyou moare, Kagura moare, lui Kouga ii sunt luate shikon shards, Kanna moare.
Kagome este cea care trebuie sa rupa acest blestem invingandu-l pe Naraku. Insa la viteza cu care evolueaza manga cand acest lucru se va intampla (Naraku va muri) cand Rin va fi femeie in toata firea.
Astfel ca, Kagome va fi batrana si ii va lua locul lui Kaede, sarcina de a-l invinge pe Naraku ramanand cuplului: Rin-Sesshomaru.

That was the end of The "K" theory. The world needs to "K"now.

Daca ajunge la urechile lui Rumiko:"good idea, never thought about that".
:lol: :lol: :lol: :lol:

Later edit: uitasem de Kohaku. El e urmatoru pe lista pt ca are Shikon Shard.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Feb 19 2007, 10:55 PM
Post #30


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Haioasa "K Theory"! :P

Rumiko Takahashi a spus mai demult intr-un interviu ca manga se va termina pe la capitolul 500... deci nu mai are mult.

Hai, ca macar pe Koga nu-l va omora, de asta sunt sigura. I-a dat si arma... l-a facut si pe el mai puternic... Si oricum, prea facea pe grozavul cu bucatile lui de shikon, sa-l vedem cum se va descurca cu capacitatile lui naturale! :P Mi-era frica c-o sa-l omoare pe Miroku... bine ca s-a razgandit intre timp! :P Apoi a fost faza cu Rin... si ea nu e "K"...

Eu o sa fiu un pic mai rautacioasa si o sa zic ca Kikyo a murit pentru ca n-a stiut cum sa rezolve mai bine problema Kagome/Kikyo!

"K"ill Naraku, asta e clar... altfel ce rost ar mai avea!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipz
post Feb 19 2007, 11:39 PM
Post #31


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.527
Points: 456
Gender:



QUOTE(Muza chan @ Feb 19 2007, 11:55 PM)
Rumiko Takahashi a spus mai demult intr-un interviu ca manga se va termina pe la capitolul 500... deci nu mai are mult.


Asta a fost mai demult. Acum incearca subtil sa transmita fanilor ca o sa continue si dupa capitolul 500.

Si stiu ca Rin nu face parte din grupul K, dar la viteza cu care progreseaza actiunea in manga Kagome o sa serbeze 100 de ani cand o sa moara naraku :lol: asa k am gasit pe cineva sa inlocuiasca cuplul Kagome-Inuyasha.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Feb 19 2007, 11:48 PM
Post #32


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Oricum a facut greseala de a o lungi prea mult...daca continua asa isi va pierde fanii, oricum, pe multi i-a pierdut demult. Eu sper totusi sa se tina de cuvant si sa o termine la 500. Dar dupa cum merge, eu nu cred ca are inca ideea de final... n-a venit cu o idee noua de multa vreme... adica, moartea lui Kana nu o apropie de final. Si nici noi indicii n-a mai dat... slabuta informatia pe care le-a dat-o Kana inainte de a muri... practic e ceva ce se poate interpreta in fel si chip.

Later Edit: Se pare ca vine cu o noua idee... cititi capitolele 490-492! (nu e idee de final, e o ideea noua privind cele 2 sabii Tessaiga si Tenseiga). Nu pot sa zic ca ma incanta, dar e ceva nou....
Si clar n-o termina la 500.. pentru ca nu are cum... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Mar 10 2007, 11:21 AM
Post #33


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



eu am vazut ultimul episod din inuyasha(167)..si Kikyo nu e moarta...era doar ranita de naraku,cum ar veni era "crapata pielea" unde a lovit el..si o salveaza Kagome <_< are un suflet bun....am fost cam dezamagita de ultimul ep..ma gandeam k sa ii zica kagome lui inuyasha sentimentele..dar nu a fost asha..am inteles k ink nu sa terminat inuyasha..mai sunt episoade? :D :D de unde pot sa le iau ??? sunt curiaosa dak moare naraku,ce se intampla cu Kagome-InuYasha,Miroku-Sango.etc ast un raspuns:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cipz
post Mar 10 2007, 11:56 AM
Post #34


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.527
Points: 456
Gender:



QUOTE(darkbombonik @ Mar 10 2007, 12:21 PM)
eu am vazut ultimul episod din inuyasha(167)..si Kikyo nu e moarta...era doar ranita de naraku,cum ar veni era "crapata pielea" unde  a lovit el..si o salveaza Kagome  <_<  are un suflet bun....am fost cam dezamagita de ultimul ep..ma gandeam k sa ii zica kagome lui inuyasha sentimentele..dar nu a fost asha..am inteles k ink nu sa terminat inuyasha..mai sunt episoade? :D  :D  de unde pot sa le iau ??? sunt curiaosa dak moare naraku,ce se intampla cu Kagome-InuYasha,Miroku-Sango.etc ast  un raspuns:P
*


Anime-ul s-a terminat, momentan. Insa actiunea continua mai departe in manga. Se gasesc capitolele pe net (torrent, dc++).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Wind Slayer
post Mar 31 2007, 08:42 PM
Post #35


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 31-March 07
Member No.: 4.048
Points: 221
Gender:



Cum putea sa moara cineva care era deja mort??? Acuma, serios, ganditi-va putin... e aiurea... Kikio a murit in primul episod, apoi a reinviat temporar, da tot moarta era...ca un zombi...
Si in plus, adevarata Kikio traieste in Kagome, deci, atata timp cat Kagome traieste si Kikio traieste...nu? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mitsuki92
post May 31 2008, 09:52 PM
Post #36


Incepator
**

Group: Members
Posts: 27
Joined: 22-April 08
Member No.: 6.660
Points: 73
Gender:



stiuuu k a murit!!!!!!!dar de ce mai imi aduci aminte:(((((((((((??am plans 1 ora si am ramas socata...dar k sa ma consolez nu pun la socoteala manga-ul:D:D:D...ma ajutati va rog[-o<...cum se pun poze?k vreau sa pun poze si nu sh:(((((...va rog!!!!!!!arigato anticipat!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Julia Joanne Black
post Jun 17 2008, 08:46 AM
Post #37


Fantasy Writer
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 24-September 05
From: London.... or Japan..
Member No.: 1.821
Points: 339
Gender:



Kikyo era moarta de mult.... Ea nu a reinviat niciodata propriu zis. Imi pare rau ca a murit.. desi nu sunt fana Kikyo insa ce s-a intamplat a fost cel mai bine, deoarece Inuyasha nu ar fi putut sa ramana impreuna cu ea pe pamant. El avea nevoie de o fiinta vie precum Kagome.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Seig
post Jun 24 2008, 01:12 PM
Post #38


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 20-June 07
Member No.: 4.507
Points: 20
Gender:



Aproape tot timpul a fost moarta si era de asteptat un asemenea final, oricum ar fi dus o viata trista
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 02:41 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |