Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ouran High School Host Club


sweetkagome
post Dec 29 2006, 03:37 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 14-December 06
From: anywhere u look...........
Member No.: 3.444
Points: 72
Gender:



eu am terminat de vizionat cele 26 de episoade de cateva sapt si mi-a placut mult,mi-ar place sa continuie pt ca e super funny si te bine dispune.super cute..... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Dec 30 2006, 05:59 PM
Post #22


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Am terminat seria acum vreo...doua-trei zile! :D Foarte interesanta ideea! Imi place mai mult Tamaki in postura de tata, decat cea de host. Anyway, am ras mult, mai ales la secventele cu gemenii si deznadajduirile lui Tamaki ("empty shell" or smth like that :lol: )
OMG! Iubesc contrastul dintre firea lui "king" si a lui "king's shadow". Btw, let me give ya this :

Tamaki can't wait to be king
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Dec 31 2006, 12:44 AM
Post #23


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



super, multumim de link, foarte buna paralela intre simba+zazu si tamaki +kyoya...am observat ca sunt multe amv-uri de genul facute de ac persoana/team. majoritatea sunt foarte amuzante, le recomand cu caldura :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Dec 31 2006, 12:54 PM
Post #24


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Desi majoritatea le-au gasit deja, cred ca intotdeauna e bine-venit un direct link. :lol:

It's the Host Club's Un-Birthday!!

The Host Club is on Parade!!


Tamaki & Kyouya - F.U.N.

Butterfly

Once upon a december


Sper sa va placa!

EDIT : OMG! I forgot the most important one:

Hikaru&Kaoru- Anything you can do
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post May 15 2007, 06:07 PM
Post #25


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Eu l-am vazut acum vreo 3 luni, cred. Nu mai tin minte. La indemnul unui prieten, chiar daca alti prieteni imi spuneau ca e .. well ce alte impresii poate da un serial de comedie cu accente shounen-ai. In fine it's just damn funny. Daca rezisti la cuteness atack-urile constante la care esti suspus e o serie care chiar intra in lista de must-see. Sau cel putin intra in lista mea de must see.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noi chi
post May 15 2007, 06:30 PM
Post #26


Someone..
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: 31-December 06
Member No.: 3.525
Points: 1.585
Gender:



Si eu lam vazut mai demult dar imi amintesc bine ca a fost super funny si macar mam distrat ei bine a avut 26 de ep si ultimul a fost cam naspa dupa parerea mea putea sa se intample si altceva dar asta e..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post May 19 2007, 04:11 PM
Post #27


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



QUOTE
dupa parerea mea putea sa se intample si altceva dar asta e..


i wonder... oare ar mai fi avut acelasi farmec? :lol: Ce altceva ar mai fi putut sa se intample, Noi chi?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post May 30 2007, 05:26 PM
Post #28


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



M-am uitat la el pentru ca o prietena ma tot batea la cap sa-l vad. La inceput am ramas :blink:. Mi se parea ca toti sunt nebuni si lipsiti de creier, mai ceva ca la balamuc. Dar am zis ca, daca tot l-am inceput, sa-l termin. Iar la final incepusem sa plang pentru ca mai vroiam episoade! A ajuns sa imi placa enorm si am realizat ca acea prima impresie era gresita. Cel mai mult mi-a placut de Kyouya, e inteligent si stie sa se descurce in orice situatie. Totusi, nu cred ca va ramane el cu Haruhi.
In fond, tatal lui a fost cel care ar fi vrut ca Haruhi sa se marite cu el, Kyouya n-a zis asta in niciun moment.
Eu sper ca Haruhi sa il aleaga pe Tamaki, formeaza un cuplu perfect ;).

[mod edit] Tag-ul pentru spoiler este:
CODE
[spoiler]text[/spoiler]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dark_lily
post Jun 3 2007, 04:34 PM
Post #29


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 21-May 07
Member No.: 4.329
Points: 129
Gender:



Mi-a placut enorm episodul cu petrecerea de hallowen,a fost amuzant rau,la fel ca si alte episoade.La inceput mi se parea cam un pic aiurea ,dar a inceput sa-mi placa la nebunie,de toti,iar gemenii aia sunt dementiali,nu ca ceilalti ar fi mai prejos! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Oscar
post Jun 19 2007, 06:28 PM
Post #30


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 17-June 07
From: Iasi
Member No.: 4.480
Points: 56
Gender:



Sall ma bucur ca ai deschis acest topic eu am vazut de multe ori Ouran High School Host Club,e unul din anime-urile mele preferate am toate ep in calculator! Imi place foarte mulllt ,toate personajele sunt cool ,mie una imi place cel mai mult Kyoya ( COOL Type ) ,dar toti sunt extra funny :Tamaki cu :"daddy",Hitachiin Twins ( boys love),Hunny- Sempai= " Loli-shōta" type, Mori -Sempai Wild Type,toti sunt sweet si mai ales Haruhi in primele episoade :rich bastards .Mi-a placut cel mai mult episodul noua cu Zuka Club: "Lobeliiiaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!!" Toate au fost tari mi-ar place sa mai vb despre acest desenmai mult si cu altii poate , :( "mi-ar place "sa astept un raspuns ! Oricum m-am simit bine sa citesc acest topic Good Job shi-nainte!Bye :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Van Dan
post Jun 22 2007, 03:47 PM
Post #31


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 20-June 07
Member No.: 4.501
Points: 152
Gender:



urmeaza sa ma uit si eu la el il am programat doar k acum urmaresc altul si inainte de a-l vedea trebuie sa-l scot d p net. dar am citit un rewiew si mi-a placut asa k sigur o sa-l vad. Great Ideea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Aug 22 2007, 03:04 PM
Post #32


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



ouran rocks :D favourite anime together with fruits basket. e funny, e absolut mortal.it got to me, dupa cum se vede :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkAngelGirl089
post Aug 29 2007, 05:55 PM
Post #33


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 100
Joined: 29-August 07
From: Bucurescti
Member No.: 5.029
Points: 288
Gender:



Mi s-a parut cel mai tare serial de comedie(in coada cu Fruits Basket),chiar mi-a placut si povestea si personajele pacat k nu au continuat cu o a 2a serie mi-ar fi placut sa stiu cu cine va ramane Haruhi pana la urma :unsure: dar oricum mi-a placut de idiotenia lui
Tamaki si zapaceala gemenilor binenteles Hikaru este favoritu meu daca ar fi sa aleg dintre cei doi:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Aug 29 2007, 09:00 PM
Post #34


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



Tamaki e absolut mortal.Iar dialogurile are brilliant.Fiecare replica e savuroasa.Eu cred ca Haruhi cu Tamaki ar ramane in final :) Imi place la nebunie mai ales episodul in care toti se duc la ea acasa, si intalnirea dintre tamaki si tatal lui haruhi :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tomy
post Sep 4 2007, 12:30 AM
Post #35


Incepator
**

Group: Members
Posts: 26
Joined: 3-September 07
Member No.: 5.073
Points: 63
Gender:



ooh da ce-am ras la animeul asta
si prima oara nu vroiam sa ma uit din cauza combinatiei de baieti si roz+sclipici
dar bn k l-am vazut :)) , unul dintre cele mai haioase animeuri pe care le-am vazut
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

purple ghost
post Nov 8 2007, 12:42 PM
Post #36


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 7-November 07
Member No.: 5.519
Points: 40
Gender:



Ouran e bestial...e peferatul meu ce sa zic...si numai pentru k intr'o seara cautam ceva si peste tot pe youtube aparea acelasi damn video ,,wth, hai sa ma uit si eu '', totul bine si frumos, muzica buna... :blink: deodata apare tamaki cu haruhi, ceea ce ma face sa ma gandesc ,,cum un tip asa simpatic e cu un.. :blink: tip ''. Clar trebuia sa il vad..si sincer dupa primele cateva ep am ramas lipita de monitor: :P ...e primul in lista mea de preferate si singurul la care nu ma plictisesc sa il revad...si chiar si ,,episoadele de umplutura'' au fost bestiale (mai ales cel cand Kyoya povesteste cum s'a imprietenit cu Tamaki *Kyoya mon ami* :lol: ) ..iar la sfarsit mai mi'au dat lacrimile k mai voiam episoade( chiar daca la inceput mi se pareau cam multe)--> mi'au trebuit 3 zile sa ma obisnuiesc fara Ouran....

E tare nu ai ce spune dar..akm gusturile nu se discuta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

leyeon_ss
post Nov 25 2007, 06:17 PM
Post #37


Incepator
**

Group: Members
Posts: 24
Joined: 25-November 07
Member No.: 5.624
Points: 62
Gender:



A fost foarte amuzant si personajele sunt haioase, mai ales Tamaki si Hunny. Totusi preferatii mei sunt gemenii Hitachiin. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post Nov 25 2007, 06:54 PM
Post #38


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Me loves ouran :P
Nu pot sa zic ca intra printre cele favorite, dar merita vazut to have some good time. E foarte haios, mai ales fazele in care Tamaki "grows mushrooms in other`s ppl kitchen" (sau ceva de genu :P) si cand se duce in coltu lui intunecat :lol: Evident ca e personaju meu favorit, iar apoi Kyouya. Nu pot s-o suport insa pe Renge - e o fetita foarte enervanta, desi are suflet bun. Cat despre gemeni.... sarcasmu lor e molipsitor :lol:
Haruhi e o tipa foarte down-to-earth (de fapt, toate bune si frumoase pana la ootoro :lol: :lol: )
Iarasi imi place Mori-senpai (desi are cam o replica/episod :lol: ) iar Honey-senpai ...intra la categoria lui Renge.
Ce mi s-a parut interesant la ouran este faptul ca pe parcursul a 24 de episoade (si cam 1/2 din ep. 25) am fost like .. LOLZ. Pana a venit si finalul (cu happy-end intr-un final, la randul lui :P), in care Host Club-ul urma sa se desfiinteze, pentru ca Tamaki urma sa plece cu Eclair Tonnere. I was like wtf :blink:
Well, ideea e ca ouran merita vazut. Funny... interesting...... tot tacamu de funny stuff :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Daianara
post Jan 18 2008, 02:14 PM
Post #39


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 352
Joined: 22-March 07
Member No.: 3.995
Points: 864
Gender:



Mi-am facut timp saptamana asta sa vad si de la episodul 15 incolo Ouran. Din motive necunoscute, m-am oprit din vizionat azi-vara. Ce sa zic, scade mult calitativ de pe la episodul 12 incolo. Nu inteleg de ce scenaristii nu pot lasa o comedie fix asta. Tot timpul trebuie sa bage ceva mesaje "profunde" cu "uite saracul, ce copilarie grea a avut, nu l-a iubit nimeni, nu-i asa ca-l compatimiti" si alte bla bla bla-uri. Chestia asta a ruinat o gramada de seriale. <_<
Plus, nu inteleg cum pot prezenta un personaj cu o influenta destul de mare asupra povestii in penultimulepisod? :huh: Chestia asta a fost complet din burta, sa aiba si ei cum face sfarsitul. Plus, lasa loc de un sezon 2 cu ceva lupte intre Kyoya (personajul preferat) si Tamaki.
So, comedie? Da, pana pe la jumate, apoi o da in slice of life/drama/romance si desi mai are un "peak" cu baiatul Yakuza, poti vedea sfarsitul de la distante kilometrice.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andreea1990
post Jan 18 2008, 11:15 PM
Post #40


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 278
Joined: 5-May 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.258
Points: 568
Gender:



ouran e unul din animeurile mele preferate..desi mangaul mi-a placut mult mai mult;cel mai mult imi place d tamaki,apoi de gemeni;si haruhi e o draguta
animeul este foarte comic,dar are si niste parti triste...insa e superb..de-abia astept continuarea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 08:58 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |