Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Rozen Maiden


Demona
post Oct 12 2005, 08:39 PM
Post #1


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



S-a inceput vizionarea shi acestui anime, gesh cred ca am inceput vreo 5 dintr-o data, toate ON GOIN'... So, anyhoo, cica anime-ul e Comedy, Drama, Supernatural, asha ca l-am bagat aici deshi poate era mai bine daca ar fi existat sa fie bagat la Fantasy. Desenat e frumos desenat, iar papusha, e tare creppy, cred ca de aceea m-am uit la el... A inceput destul de dinamic... Pare promitzator...

(IMG:http://www.animenewsnetwork.com/images/encyc/A4463-35.thumbnail.90.jpg) - blonda e papusha... :mellow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Killer
post Oct 12 2005, 09:40 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 29-September 05
Member No.: 1.837
Points: 54
Gender:



Vreau si eu. Ma poti ajuta? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 13 2005, 09:11 AM
Post #3


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



trebuie o precizare...Rozen Maiden Tv este terminat...ce este on going se numeste Rozen Maiden: Tr?umend ...adica sezonu 2...il am in program dar am alte prioritati momentan...ja ne.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 13 2005, 07:27 PM
Post #4


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Killer sure. Lasa-mi adresa cu un PM, o sa itzi fac CD-uri shi le trimit... Alta solutzie nu vad... Sau DVD... B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Oct 16 2005, 01:41 PM
Post #5


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



Rozen Maiden e super, dar e mai mult psihologic decat comedie.
Shinku e unul dintre cele mai adevarate personaje dintr-un anime recent. *votes Shinku for Alice* :P

Sid, Rozen Maiden Tr?umend a si inceput?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 16 2005, 04:02 PM
Post #6


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(DMW @ Oct 16 2005, 01:41 AM)
Rozen Maiden e super, dar e mai mult psihologic decat comedie.
Shinku e unul dintre cele mai adevarate personaje dintr-un anime recent. *votes Shinku for Alice*  :P
*



Bey, Shinku e groaznic de seaca. E tare tipa. Mai ales ca are slabiciune pentru Kun-kun... Freakin` hilarious... :D :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

erikson
post Oct 26 2005, 08:22 PM
Post #7


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: --
From: Baia Mare
Member No.: 664
Points: 58
Gender:



am citit un articol cu rozen maiden(un prieten s-o dus in De si l-am pus sa-mi aduca reviste cu anime...) interested! interested!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 4 2005, 11:03 AM
Post #8


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



am terminat sezonu 1 din Rozen MAiden....prima concluzie cum zicea si DMW it's not funny...umorul e retinut...criza prin care trece Jun si framintarile sale interioare impreuna cu existenta stranie a papusilor Rozen Maiden reprezentate cel mai puternic prin lupta celor doua SHINKU si SUIGIN TOU pt a deveni Alice, perfect beautiful girl formeaza universul primului sezon...hmm...dragutz...astept sezonu 2 desi intuiesc idea :)
ps: topicul va fi mutat la noua categorie creata ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMW
post Nov 6 2005, 05:10 PM
Post #9


New Version. No Improvement
***

Group: Members+
Posts: 299
Joined: --
From: elsewhere
Member No.: 50
Points: 91
Gender:



Da, anime-ul se potriveste mai bine aici.

Nu mai fac topic nou:
Acum a aparut primul ep din Traumend! Get it while it's hot! E un nou grup de fansubberi si se cam vede: calitatea nu e prea grozava, in plus traducerea nu e facuta/verificata de cineva care stie f bine engleza. Pt cine nu vrea sa dwl 2 versiuni, poate ar fi mai bine sa astepte un alt release.. Torrent:
http://a.scarywater.net/chachamaru/%5Bchac...001.avi.torrent

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Jan 22 2006, 10:58 PM
Post #10


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Deshi saracele episoade de Rozen Maiden stau de ceva vreme pe hard, abia azi m-am uitat la primul din seria noua. Imi place noua aparitzie...Bara-Suishou(Crystal Rose)... doll nr.7...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Feb 20 2006, 11:43 AM
Post #11


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hmm...am terminat Traumed...mai slabut ca primu sezon...eram curios daca se termina the Alice Game...din pacate a iesit ceva de genu cute dollies and happy happy :) ...jeesh...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Mar 3 2006, 02:01 PM
Post #12


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



Ce slabutz? A fost mai mishto... Numai pe faza cu Bara... Care nici macar nu era Rozen Maiden. Eu ma bucur ca Suigin Tou s-a intors... Shi cred ca de aia nu s-a dus la bun sfarshit faza cu alice Game-ul pentru ca mai vine inca un sezon... :D Which is GREAT!!!

Trista rau faza cu Hina Ichigo...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Jul 28 2006, 05:15 PM
Post #13


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Ce putin s-a scris aici :( Am inceput si eu sa ma uit la el si pot sa zic ca imi place mult de tot. Prima data cand am citit despre el pe animenfo am ramas cu impresia ca o sa fie un horror cu o papusa care ii omoara pe toti. Dupa primul episod mi-am schimbat mult parerea.

Este un anime foarte placut, linistit, care are de toate. Ideea cu papusile e interesanta iar storyul te atrage repede. Acum mai am de vazut Traumend da trebuie sa-l iau de undeva mai intai. Merita!

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Sep 2 2006, 12:00 AM
Post #14


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Mie mi se pare ca isi merita clasificarea de comic. Nu pe asta se pune accentul, evident, dar tocmai din cauza atmosferii seci create de Shinku e umorul de efect. Mi-a placut faza cand i-a tras un pumn lui Suigin Tou, tocmai Shinku, o adevarata lady. :lol:

Hina Ichigo is kawaii, a spoiled little brat :lol: she's such a child :P and it's cute the way she says "unyu" :P

Overall, mi s-a parut un anime bun, mi-a placut mult grafica, felul in care erau desenate papusile si faptul ca fiecare avea personalitatea ei diferita. Astept sa vad sezonul doi, as fi vrut sa vad si cum se termina the Alice Game... Singurul aspect pozitiv e ca asta ar putea insemna sezonul trei. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 2 2006, 08:58 AM
Post #15


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



e ceva timp de cind s-a terminat Traumed si nu am vazut nici un anunt pt un nou sezon... eu cred ca s-a epuizat subiectul chiar daca Alice Game a ramas neconcludent...totul s-a terminat cu bine...I hate this...jeesh...un lucru am omis sa mentionez in posturile anterioare...personalitatea papusilor este mai mult decit tipic feminina...they got all the women's "qualities"...they're spoiled, bossy, bitchy... so all they lack is the human body wich matters more or less :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Sep 6 2006, 05:27 PM
Post #16


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



ok... am vazut si eu rozen maiden. nu m-a impresionat f mult, mai ales k nu s-a intamplat mare lucru.... cel mai mult m-a atrag aceste papusi, rozen maiden qm li se zice, prin originalitatea lor. a! si drama prin care trece Jun, dar din care incepe sa-si revina. :P next: rozen maiden traumend
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Sep 9 2006, 04:51 PM
Post #17


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



am vazut si traumend - categoric e mai marfa dekt prima serie: are mai multa actiune prin lupta din alice game. si cred k si finalul se potriveste. a deveni Alice constituie o idee utopica, o aspiratie asa qm fiekre dintre noi tinde spre perfectiune. asa qm a zis si tatal lor (park), fiekre dintre ele are calitatea de a deveni Alice, dar, in cele din urma, niciuna nu reuseste. si e mult mai bine k au "revenit la viata" si k traiesc in pace k surori. sincer, mie mi s-a parut km stupid sa pui surorile sa se lupte intre ele dupa ce, o buna bucata de vreme, au trait bine merci impreuna <_< nu? :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shinigami
post Sep 9 2006, 10:58 PM
Post #18


shin no shinigami
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 9-August 06
From: THEM boards, YIM
Member No.: 2.846
Points: 572
Gender:



Traumend mi s-a parut inferior primei serii pentru ca a sacrificat caracterizarea si abordarea unor probleme serioase (hikikomori) in favoarea comediei de multe ori neinspirate si excesive si a scenelor de actiune care sunt ok, dar doar atat. In plus sfarsitul este exagerat de "wink, wink, in curand sezonul 3." E ca o statie intre sezoane, insa una in care nu era nevoie sa se opreasca pt atatea episoade. Fata de primul sezon filler, filler, filler.

BTW, OVAul cu Detective Kunkun? :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Sep 10 2006, 09:43 AM
Post #19


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



e adevarat k scenele de comedie sunt km exagerate, dar cred k se compenseaza q cele de actiune. eu nu cred k va fi un sezon 3, sfarsitul asta mi s-a parut definitiv. :P
uuu...e si un ova? asta nu stiam :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 21 2006, 09:55 PM
Post #20


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Am vazut si eu Traumend. Si ma indoiesc ca o sa fie un sezon trei. Ce-o sa faca? O sa strice iar armonia lor de surori si o sa le puna sa lupte ca sa descopere apoi ca iubirea invinge si nu se pot omori una pe alta? :lol: As fi preferat un anime with a killer doll, dar ma rog ... :P

Ce mi-a placut a fost decorul ala vechi din visul lui Shinku si din ultimul episod...

Si mi-a atras atentia ideea de a-ti accepta destinul dat de Creator sau nu, chiar daca nu reprezinta ceea ce-ti doresti, ci din contra, e impotriva principiilor tale.

In legatura cu comedia... nu mi s-a parut nimic exagerat. They're dolls after all. :lol:

Ah, si-asa n-am inteles ce nevoie avea "Father" de Alice - the perfect girl.
:huh: Si cum putea ea deveni perfecta daca trebuia sa ucida? Ceva nu-i curat aici ... :lol: :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 05:44 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |