Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Trinity Blood


blackinque
post Dec 5 2005, 07:12 PM
Post #81


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



>_O

wow thor ... O.o acum am mai inteles

dissapointing ending ... si de asemenea mai e deranjant un singur lucru: cand abel isi dezvaluie forma de crusnik, everyone fails to see that the sexy stupid priest has turned into a sexy scary monster. and Estell doesnt get scared ... *sigh*

oricum, tirinty blood e la fel de asemanator cu trigun precum e pokemon cu digimon, ba chiar in si mai mare masura. but i can deal with that :rolleyes:

si ce cauta lilith cu cain si abel? i thought she was with satan (correct me if im wrong) ok ... clone, voci diferite si par diferit ... same dna ... yea right, daca parul innalbit se poate clasifica drept "imbunatatire genetica"

anyway, chiar si cu explicatiile lui thor, i still gotta know the details. daca anime-ul o sa fie cumparat de posturile americane, telespectatorii o sa ramana cu ochii-n patru, fiindca nu ar avea acces la marea sursa de informatii, anume cartea.

so , my rate, foarte bun anime pana cand ajunge la final, 7.5/10 la care se pune desigur, soundtrackul si grafica grozava. hope for a 2nd season :unsure:

O_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jan 25 2006, 09:02 AM
Post #82


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Este ... pai ce sa zic si eu ... astept o parte a 2-a ... ca asa nu merge :P .
Super tare seria,actiune si cam tot ce vrei ... super si "forma" adevarata a "preotului" ...
Sa vedem ce o sa mai apara...sper sa mai apara :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Feb 21 2006, 10:40 PM
Post #83


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



slab anime...scenariu haotic...nu mai zic de personaje care m-au disperat prin modul cum au fost concepute sau mai bine zis trintite in story...trecind peste Abel, care e un Vash combinat cu Alucard din Helsing, m-au disperat papa si cu Esther...noroc cu skipu' :) ... la sfirsit m-a bufnit rasu...patetic e mult spus...un singur lucru remarc...ending theme "Broken Wings" ....dragut songu'...daca fac si folow up sa-l vinda la pachet cu toys Abel si Cain crusnic form ...trei la zece mii :lol: ... :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Feb 22 2006, 12:02 AM
Post #84


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



ce sa mai argumentez... initial nici nu vroiam sa postez aici... pacat de prea evidenta combinatie... si pacat de Papa si de Esther... in schimb erau nice navele alea ce apar p'ici pe colo. puteau sa dezvolte mai mult... si sa nu lasa sa para asa de fortat Abel. E simpatic... dar e si fortat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Feb 22 2006, 01:14 AM
Post #85


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Mi-a placut mult anime-ul, probabil pentru ca am vazut mai toate anime-urile bune si acuma trebuie sa ma multumesc cu restul
In fine la inceput parea mai prost ca la mijloc, la sfarshit parea mai prost ca la inceput.
Insa in general a adus multe surprize asha ca a reushit sa ma mentina interesat si fascinat.

Ash dori sa stiu daca se mai aude ceva de o continuare :?:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Feb 22 2006, 06:56 AM
Post #86


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



sincer eu am rezistat doar vreo 3-4 eps si nu am nici cel mai mic gand deocamdata sa reincerc candva curand sa-l reiau.
atmosfera mi s-a parut fortzata, povestea avea potential dar a fost prea trasa de par si vb cuiva mai sus, gandita in cel mai pur stil Trigun ... avam deja-vu dupa deja-vu si nici macar nu era un deja-vu de calitate.
nu vreau sa deranjeaz pe cei carora le-a placut seria, dar era mai simplu sa spuna cei care au scos-o ca vor sa faca un remake dupa Trigun la 8 ani distantza ... ca in afara de grafica, mai buna evident, nika nou in afara de sentimentul de artificial.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Feb 22 2006, 01:03 PM
Post #87


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



nush ...voi sunteti cunoscatorii ...tot c pot sa zic e k puteau sa se axeze mai tare pe lumea aceea....k era faina.Era fortzat da...si haotic....si s-au axat pe niste personaje naspa...de ex sword dancer a aparut doar in 2 sau 3 ep ...si era un pers fain ...esther era enervanta ...la fel si papa si parintele ala cu masinariile...ending de kkt...cel mai mult mi-au placut episoadele cand erau in orashul vampirilor ...capitala...constantinopol park era....oricum alea au fost misto k prezentau lumea mai in detaliu si se legau episoadele...nu e nush c anime ...dar e fainutz

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 1 2006, 11:42 PM
Post #88


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Subscriu la faza ca trebuia mai mult artat din Vampire City (suna bine). Sunt curios si eu de o cont dar nu cred...nu prea are ce sa cont. Oricum mie mi-a placut cand a fost si am ramas cu Katerina in cap.... bine si cu Asta :lol:

P.S. dragutz din parte ta axi ca ai zis ca nu vrei sa deranjezi :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 2 2006, 11:45 AM
Post #89


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Glumesti Rezo, nu ? cum nu are ce sa continue mah... ca are din plin... ca o sa iasa poate mai naspa decat primul... asa e, dar in ciuda faptului imi place ca au fost foarte bine documentati in ce priveste limbile si lumile ce erau in combinatia pt a crea lumea respectiva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Mar 2 2006, 04:03 PM
Post #90


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Subscriu la ce spune Chris. Prea multe "loose ends". Cel mai mult eu as vrea sa vad o intalnire dintre Papa si Regina Vampirilor(imi scapa numele), but it's only me. Din punct de vedere al atmosferi sunt de acord...scartaie treaba :) , dar in rest toate bune si frumoase.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 2 2006, 05:03 PM
Post #91


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Oky sa zicem ca ar fi multe chestii de continuat....nishte exemple va rog. Da asa in mare linia de actiune sa fie tot Abel->Crusnik->probleme intre vamp si oameni-> mult Vatican si multa actiune. Astept sugestii ca eu este fara idei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 2 2006, 08:46 PM
Post #92


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Pai cel mai clar motiv pt continuare : Abel il cauta in continuare pe Cain... asa a ramas de la sfarsit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Mar 3 2006, 12:55 AM
Post #93


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



E un final bun si mai bine l'ar lasa asa cum e.Oricum animeul are atmosfera prea lejera si Abel nu e chiar atat de reusit conceput. Sorry, dar e putin fortat tot animeul!

PS: Finalul lasa loc de continuare, dar daca e le fel de slab regizat... mai bine lasa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Mar 6 2006, 10:15 PM
Post #94


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



mai bine lasa asa....ii k la chrono crusade...crek is aceleasi firme k au povesti ff asemanatoare tot cu biserica...warrior nuns and priests ...demoni ....numa k actiunea in loc sa fie in viitor postapocaliptic e in anii '20 ...si in loc de vampiri sunt diavoli si deas-tea...si ala se termina tot asa ciudat...k nu moare bad guy...da e mai bun k trinity blood....mai funny...si nu e kiar asa fortzat...grafica e la fel de buna....sa lase trinity blood asa...a fost fainutz...nu are rost sa faci continuare la ceva c nu a fost ff misto...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cdg
post Mar 13 2006, 08:08 AM
Post #95


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 11-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.255
Points: 110
Gender:



Eu Trinity Blood l-am vazut acum 2 luni Si mi-a placut foarte mult , ba chiar pot spune ca este animeul meu preferat .
Nu am vazut helsing si nici pe celalat anime de care se vb pe aici . Eu nu am avut deja-vu uri . Dar chiar si daca le-as fi vazut ...Eu iau animeul asa cum e , si nu ma gandesc cu ce seamana , pt ca multe lucruri seamana , dar nu sunt identice ..si asta e cel mai imporant .
Am avut norocul iau toate episoadele deodata , si nu am avut nici o problema de genul cine e ala , ce e aia , s.a.m.d.
Mie imi place mult sa-mi pot da seama singura de unele lucruri inainte ca ele sa fie dezvaluite , pt ca ramane curiozitatea daca am avut dreptate sau nu , si mandria de dupa ca am avut dreptate si am ghicit singura . Asta se trage cred si de la citit , pt ca citesc monstruos de mult :))

Medodia de inceput mi se pare ff buna
Grafica si ea de asemeni .
Actiunea desi poate nu pare e continua si dinamica ...si cel putin pe mine ma tinul 24/24 in fata monitorului pana l-am terminat .

Desi unele personaje enerveaza ..asta e toata frumusetea animeului ...pt ca ar fi imposibil , si chiar neplacut ca toate personajele sa fie pe placul tau , ar ajunge plictisiror .
Cu cat sunt mai multe conflicte in actiune , si mai multe personaje diferite , cu atat mai mult te implici , fie si prin faptul ca te enervezi si zici ...jesus ala e nebun , sau ala nu are dreptate , sau ala e lame .

Intradevar si pe mine ma lasat putin cu ochii in soare batalia de la sfarsit dintre abel si cain , si faptul ca nu a avut un sfarsit definitoriu .
Dar intr-un fel sfarsitul vrea sa exprime , ca batalia dintre rau si bine nu se va termina niciodata , Ca viata merge mai departe cu bune si rele ca un tot unitar .
Desi mi-ar place o continuare doar pt placerea de a mai vizziona putin din poveste ...eu nu simt ca mai e nevoie de o continuare .

Eh anyway ..mie mi-a placut mult .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Mar 13 2006, 01:42 PM
Post #96


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



Trinity Blood e oarecum succesorul spiritual al Hellsing
daca vrei sa vezi vampiri cum se toaca intre ei ( mai corect ar fi cum un vampir toaca la toti ceilalti vampiri :D), cu un umor negru(pe alocuri) si cu multa actiune iti recomand Hellsing.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 13 2006, 04:33 PM
Post #97


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Faptul ca un vampir omoara pe alti vampiri nu inseamna ca seamana mult cu Hellsing, ca si Vampire Hunter D e la fel, dar nu seamana cu ala nici pe departe... gaseste alta seamanare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Mar 13 2006, 08:54 PM
Post #98


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Succesor spiritual !?!?!?!?!?!?!?!? What is that about? Are vampiri dar nu prea i-as zice succesor spiritual. O mare asemanare o constituie Katerina dar in rest same old vamp sweet stories :D Subscriu la Vamp Hunter D. D avea o placere sa omoare alti vamp. In multe anime, filme se gas acest lucru.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Mar 13 2006, 10:24 PM
Post #99


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



ceea ce am zis mai devreme a fost o parere personala !!!
daca eu le-am considerat astfel, nu inseamna ca trebuie sa faceti si voi la fel sau sa sariti toti ca vb prostii or something.
Chris totusi sunt cateva lucruri care se gasesc in ambele si nu neaparat
QUOTE
Faptul ca un vampir omoara pe alti vampiri
. E si asta o asemanare intre cele doua dar mai sunt cateva
am avea asa :
- organizatii mai mult sau mai putin secrete care lupta impotriva vampirilor cu ajutorul vampirului din dotare.
- personaje feminine care emana tone de autoritate la fiecare pas
- vampirul care a ajutat / a fost ajutat de personajul feminin
- control al puterii pt a nu-i rani pe cei din jur
- personaj secundar feminin
- ambele personaje principale sunt omorate de cele rele iar apoi revin la viata cu putere maxima pt a ii infrange (ideea asta e discutabila, pt ca se gaseste in mai multe anime-uri... ), iar ambele sunt readuse la viata folosind sange.
astea imi vin pe moment in minte, oricum eu zic ca sunt un inceput pt a putea face o legatura intre ele .







User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 14 2006, 11:09 AM
Post #100


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Stai linistit, nu se ia nimeni de tine, tu tiai zis opinia si noi o combatem, e normal. Pai din ce ai zis tu acolo trasaturile acelea se mai gasesc si in alte anime ca Blood sau Kimera. Oricum, din ce am auzit eu, TriGun ar fi copia perfecta a Trinity Blood pt ca sunt si imbracati la fel si povestea e cam aceeasi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 25th April 2024 - 03:37 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |