Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

13 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Mirai Nikki (2011) Sync


DarkValkyrie
post Oct 20 2011, 10:09 PM
Post #41


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 8-May 06
Member No.: 2.526
Points: 106
Gender:



QUOTE(Synoptic @ Oct 18 2011, 08:29 PM)
Si ca prin magie, toti participantii in acest joc sunt toti badass

Si Yuno e in aceeasi situatie ca si Yukii si E SI FATA, si vad ca se descurca foarte bine cu omorul si toate cele.
*


Weeeell ... eu as mai astepta ceva episoade pana la o astfel de parere. Yuno e un caz special si din faptul ca e instabila <.<
QUOTE(darczon69 @ Oct 20 2011, 03:11 PM)
He's a god. Nu cred ca ii pasa de vietile unor insecte ca oamenii :D.

Si tocmai de aceea au fost selectati atenti participantii, pentru a-i oferi lui Deus cat mai mult entertainment. Adica, daca ar fi toti niste functionari publici sau secretare, jocul nu ar fi asa interesant, nu crezi?

Pe cand daca aduci laolalta niste nebuni ca astia (serial killer, terrorist, some kind of ancient princess, mad scientist, a kid, a stalker, a cop etc etc etc), e mult mai interesant :D.
*


Wrong .... xD I gotta lol. O fi el zeu, dar prin urmare ar trebui sa fie si destul de intelept sa-si dea seama ca e o pierdere de timp sa aduni oameni la un loc fara un scop anume. Decat daca nu cumva era un zeu bazat pe razboi, varsare de sange, ura ... ceea ce nu e.

Nu va grabiti la concluzii doar din doua episoade in acest anime. Yuki m-a enervat si pe mine la culme though <.< Cateodata se rezuma la niste decizii ridicole, se pune in incurcatura, nu sta sa gandeasca situatia destul. Personajul meu preferat a fost si ramane Minene.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yuriko
post Oct 20 2011, 10:17 PM
Post #42


paranoia agent
*****

Group: Members+
Posts: 545
Joined: 3-March 10
From: Akita
Member No.: 9.530
Points: 1.316
Gender:



Tinand cont ca seria e ongoing si nu am citit manga, nu le-as numi neaparat concluzii pripite, ci speculatii. :lol: That's the fun part about a synch, I think; formulam teorii, incercam sa descoperim personajele cu informatia de la un moment dat ca apoi episodul urmator sa fie a punch in the face si sa schimbe punctul de vedere cu 179 de grade :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 21 2011, 07:42 AM
Post #43


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



True :D. Pana acum, pot spune ca imi place foarte mult acest anime :D. Iar faptul ca e ongoing doar pluseaza factorul de epicness fiindca trebuie sa stau cate o saptamana pana cand vad urmatorul episod, saptamana in care pot specula si forma teorii pana imi pusca capul :lol: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Oct 21 2011, 12:43 PM
Post #44


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Si mie mi se pare destul de interesant anime-ul asta, dupa primele doua episoade. Manga n-am citit-o si nici n-am de gand sa o citesc, dar mi se pare un plus faptul ca e o adaptare destul de fidela (din cate am inteles) a seriei manga, care e terminata deja, deci nu e nevoie sa inventeze ei un final tampit (... e terminata, nu?). Pe de alta parte, desi anime-ul imi place, nu pot sa nu fiu sceptic si sa nu ma gandesc ca se poate sa ia o turnura nasoala in orice clipa, deoarece e un anime care se bazeaza 90% pe o poveste care se dezvaluie treptat si genul asta de anime-uri pot sa o ia pe aratura in orice clipa. Dar important e ca, pentru moment, imi place (chiar mai mult decat ma asteptam).

Sunt de acord cu parerea multora ca Yuki e un personaj cam enervant, dar totusi, desi in primul episod, in afara de momentul in care arunca si el dartul ala in telefonul lui Third, m-am gandit "of, de-ar muri tipul asta odata si i-ar lua locul altul...", in episodul doi, insa, e mai bine conturat personajul, zic eu. Pare mai uman. Sure, e un pampalau in continuare, Shinji style, like Sidonix said, dar actiunile si gandurile lui au sens, adica multi ar fi facut la fel in locul lui. Faptul ca incearca sa se bazeze pe Yuno ca sa-si salveze propria piele, desi o credea o sarita de pe fix, faptul ca vrea si el sa nu se mai simta un ratat (which he is) ma fac sa simpatizez cu el si sa-l inteleg (nu ca m-as fi folosit eu vreodata de cineva sau ca m-as fi simtit un ratat... asa, in principiu zic XD).

Yuno e cam in aceeasi categorie de personaje cu Yuki, in sensul ca e fairly annoying initial cu infatuarea ei nejustificata, dar in episodul al doilea e si ea mult mai bine conturata si pare parca un pic mai reala (daca e posibil asa ceva).

Ramane un anime promitator care e in crestere, dupa primele 2 episoade. Trist (pentru mine) e ca m-am spoilarit ca un noob de pe wikipedia acum cateva minute legat de un twist la care m-am gandit totusi din prima clipa, dar era doar o speculatie de-a mea, acum ca stiu ca intr-adevar asa va fi e mai nasol... Totusi, inca sunt curios cum se va ajunge in acel punct si ce se va intampla dupa. Poate fi un anime foarte bun, sau poate fi un epic fail. Ramane de vazut. Cert e ca, pentru moment, e promitator.

One more thing... Care e treaba cu Yuki, fratilor, e gay? Sau nu stie exact ce inseamna termenul 'stalker'? Atunci cand cea mai frumoasa, mai desteapta, mai etc, etc fata din scoala ta e infatuata de tine, primul tau gand e "stay away from me, you're a stalker"? Come on, cred ca vorbesc in numele tuturor heterosexualilor atunci cand zic "cut that shit out, man!" Daca e homosexual, sure, atunci e logic. Nici mie nu mi-ar placea sa stiu ca e vreun tip din scoala mea infatuat cu mine. It'd be plain creepy. Dar el ar trebui sa fie in extaz, nu sa se comporte ca si cum l-ar urmari Bin Laden. Plus ca tipa nici macar nu e un 'stalker' ca la carte. Nu doarme noaptea langa geamul lui, nu-l agreseaza in niciun fel, she's not in his face all day long. Pur si simplu i-a marturisit practic ca e indragostita de el si ca o sa-l protejeze cu orice pret. Sure, a bit loony, but still... Come to your senses, man! XD (or confirm that you're gay)

PS: Stiu ca am zis initial ca nu am de gand sa citesc manga, dar dupa spoilerul ala de pe wikipedia, se prea poate sa nu ma mai pot abtine. XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 21 2011, 04:03 PM
Post #45


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Terry_SOAD @ Oct 21 2011, 12:43 PM)


One more thing... Care e treaba cu Yuki, fratilor, e gay? Sau nu stie exact ce inseamna termenul 'stalker'? Atunci cand cea mai frumoasa, mai desteapta, mai etc, etc fata din scoala ta e infatuata de tine, primul tau gand e "stay away from me, you're a stalker"? Come on, cred ca vorbesc in numele tuturor heterosexualilor atunci cand zic "cut that shit out, man!" Daca e homosexual, sure, atunci e logic. Nici mie nu mi-ar placea sa stiu ca e vreun tip din scoala mea infatuat cu mine. It'd be plain creepy. Dar el ar trebui sa fie in extaz, nu sa se comporte ca si cum l-ar urmari Bin Laden. Plus ca tipa nici macar nu e un 'stalker' ca la carte. Nu doarme noaptea langa geamul lui, nu-l agreseaza in niciun fel, she's not in his face all day long. Pur si simplu i-a marturisit practic ca e indragostita de el si ca o sa-l protejeze cu orice pret. Sure, a bit loony, but still... Come to your senses, man! XD (or confirm that you're gay)

*



That made me L.O.L. :lol:

Si eu m-am gandit: "Man, you're one fuc**d up midget :D."
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkValkyrie
post Oct 22 2011, 11:42 AM
Post #46


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 8-May 06
Member No.: 2.526
Points: 106
Gender:



Actually if I was him I would feel a bit scared.... I mean stalkers can be fun, but they can go oh so wrong. xD Sunt de acord ca obsesia ei m-a cam enervat as well. A fost o relatie love-hate cu Yuno. Pe de o parte e tare in actiune, pe de alta ma intrebam "Why the obsession? Why!?".

Haha, couldn't resist the manga Terry? Poti sa citesti ca este terminata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 24 2011, 12:05 AM
Post #47


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Love is a powerfull thing.

Or obsession :P .
Pana la urma am putea sa spunem ca Yuno il ajuta si pentru ea. toate intrarile din jurnalul ei sunt despre el. daca el moare jurnalul ei ramane fara intrari deci lipsa lui reprezinta lipsa unui viitor pentru ea = her death. That's the way I see it actually.
Momentan nu-mi place de nimeni in mod deosebit. Ma rog, au trecut doar 2 episoade oricum, dar actiunea se misca destul de bine si nu e tocmai previzibila.
Am o presimtire ca [,] Kurusu o sa-l tradeze la final, dar mai vedem noi :P .

QUOTE
Adica, singura modalitatea de a castiga jocul este de a ramane ultimul.
Asta inseamna ca la final Yuki va trebui sa o omoare pe Yuno? Pentru ca ea nu mai are future diary daca el moare.

QUOTE
Eu, sincer, cred ca voi fi surprins de sfarsit smile.gif. Am incredere in scenaristi ca vor face asta biggrin.gif.

Nu paria mult pe asta. Eu m-am obisnuit sa fiu pregatita pentru orice deoarece asteptari mari mi-au adus dejamagiri de doua ori mai mari [se gandeste la Haruhi acum....].

And yeah, Yuki is a bit gay because he doesn't like to get involved. He probably doesn't have the wet dreams and stuff. Si am si eu aceeasi intrebare ca si DarkValkyrie: "why is yuno so in love with yuki?" Chiar sper sa ne dea un raspuns logic la intrebarea asta mai tarziu altfel ea devine pur si simplu o arma pe care s-au gandit scenaristii sa i-o dea lui yuki ca sa nu fie omorat din primul episod ^^.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Dlanor
post Oct 24 2011, 07:07 PM
Post #48


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 330
Joined: 17-July 10
Member No.: 9.866
Points: 720
Gender:



QUOTE(Terry_SOAD @ Oct 21 2011, 12:43 PM)
Plus ca tipa nici macar nu e un 'stalker' ca la carte. Nu doarme noaptea langa geamul lui, nu-l agreseaza in niciun fel, she's not in his face all day long.

You'd be surprised...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 24 2011, 09:13 PM
Post #49


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Say what? :blink:

Cam asta a fost reactia mea dupa episodul 3. Doamne, cate se intampla in doar 3 episoade...este genial :D.

In plus, imi place pack-ul complet: o tzara de ecchi, o tzara de romance (scena sarutului din ferris wheel a fost OVER 9000!!! :rolleyes: ), un pic de char development (no wonder Ninth is....kinda...crazy) si chiar aparitia unui personaj nou.

Pana acum, personajul meu favorit e, clar, Yuno. I mean, zici ca e sora vitraga a lui Lucy/Nyuu, cu partea aia foarte dragalasa (vezi kiss scene ferris wheel thingy) si partea aia mai putin dragalasa (the whole stalker, killer thingy :twisted: ).

Inca o chestie: fansubul la care m-am uitat a tradus ceea ce scria la pe future diary a lui Yuno atunci cand curata marul: "Yuno and Yukkii come together. - HAPPY END" Fapt ce m-a facut sa ma gandesc la...alte lucruri :lol: . Oare la acele "alte lucruri" se referea Yuno? :huh:

Anywhore, acum stau ca pe ace si abia astept episodul urmator. Sunt extrem de curios de ce s-au schimbat atat de multe prin simplul fapt ca Yuno will probably kill Yukkii.

Adica, cand a murit Third, ma indoiesc ca au primit toti un mail: "Third is dead. 11 left". Acest fapt ma face sa cred ca Yukkii e special, mai special decat toti ceilalti (iar replica lui Deus imi confirma acest aspect).

PS. Scena finala e geniala :D "Good Night, Yukkii"... :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 24 2011, 09:23 PM
Post #50


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Nu cred ca Yuno o sa-l omoare pe Yuki. Dupa cum am spus, her future diary is all about yuki, he dies she'll die as well.
Ca in schimb poate sa-l prinda si sa abuzeze de el...e cu totul altceva XD. Afther all, she does love him :P .
Oricum, foarte bun episodul. Chiar m-a facut curioasa legat de multe chestii.
Si totusi, ce siguranta au ei ca atunci cand vor muri toti mai putin unul acela va primi god like power? Mie mi se pare ca Deus i-a pus sa fuga dupa cai verzi pe pereti.
Acum am vazut si eu ca manga-ul e terminat. In sfarsit! Deja m-am saturat de anime-urile astea care te lasa cu un final deschis catre un al doilea sezon care de cele mai multe ori nu mai apare :( .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 24 2011, 10:17 PM
Post #51


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Pai, nu au nicio siguranta. Dar, daca nu joci jocul, esti eliminat. Cel putin asa ma gandesc. :) Nu cred ca au optiunea de "pause". :lol:

Cat despre Yuno...ce-a fost important in acest episod, mi se pare schimbarea extrem de majora care a fost rezultatul faptului ca Yukiteru a vazut ceva....ce nu trebuie sa vada. Chiar si Deus a fost surprins.

Dar nu inteleg de ce. Sau, poate, nu Yukiteru e cel care e important, ci Yuno?

Cat despre manga...e cam bittersweet. Adica, dupa ce se termina anime-ul, e gata. Nu mai urmeaza nimic. Owari desu.

Eu sunt genul care poate astepta chiar si 10 ani (*cough*Inuyasha*cough*) dupa un anime. Ma rog, I'm just going to enjoy this one :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 24 2011, 10:21 PM
Post #52


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Nope, I still see Yuno like an unstable weapon of Yukiteru. Dar e clar ca cei doi au o conexiune foarte puternica care ii face incapabili sa joace unul fara celalalt; si totusi acea conexiune e mai rupa acum decat niciodata, deci cum or sa joace ei in continuare? :P
Oh, suspansul ma omoara XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 24 2011, 10:29 PM
Post #53


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



That's why I hate watching ongoing series <_< . Cu toate acestea, oi fi eu mai maso, dar statul asta ca pe ace, are si o parte buna: abia astept urmatorul episod! :lol:

Si, da, sunt de acord cu tine, relatia lor a primit o lovitura foarte serioasa si sunt extrem de curios cum o vor remedia. Adica, de la amusement park la ferris wheel scene la dead bodies...e un pic de soc.

Ma intreb...ce dracu' e cu Yuno? :twisted: Ca aia nu-s morti de o zi-doua, dupa cum aratau...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Oct 24 2011, 10:48 PM
Post #54


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



"Oyasumi, Yuki"
Oh Yuno, you so crazy. But that why everyone loves you.

Imi imaginez ca schimbarea a aparut deoarece faptul ca Yuki a gasit cadavrele, ceea ce l-a facut sa fie extrem de suspicios fata de Yuno, in loc sa aiba incredere deplina in ea.

QUOTE(Tessa)
Nu cred ca Yuno o sa-l omoare pe Yuki. Dupa cum am spus, her future diary is all about yuki, he dies she'll die as well.


Ma indoiesc ca asta e motivul tinand cont ca moartea lui Yuki probabil doar ar face ca diary-ul lui Yuno sa nu mai afiseze nimic si nu l-ar distruge. In plus daca moartea lui Yuki ar cauza distrugerea diary-ului lui Yuno asta ar insemna ca Yuno nu ar avea nici o sansa sa castige jocul fiidca daca l-ar omora pe Yuki ar muri si ea. I don't think Deus is that unfair. Mai degraba Yuno nu l-ar omori pe Yuki fiindca il iubeste prea mult.

QUOTE(darczon69)
Cat despre manga...e cam bittersweet. Adica, dupa ce se termina anime-ul, e gata. Nu mai urmeaza nimic. Owari desu.

Well, autorul a inceput o manga noua si e destul de asemanatoare atat cu Mirai Nikki cat si cu Code Geass so you might want to try that.

QUOTE(darczon69)
Ma intreb...ce dracu' e cu Yuno? icon_twisted.gif Ca aia nu-s morti de o zi-doua, dupa cum aratau...

She's completely insane. Isn't that a good enough explanation. oricum chestia asta va fi explicata mai incolo so look forward to it. Cat despre identitatea cadavrelor, mie mi se pare destul de evidenta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 24 2011, 11:18 PM
Post #55


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Cat despre identitatea cadavrelor, mie mi se pare destul de evidenta.

Her parents :P .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 25 2011, 07:44 AM
Post #56


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



I knew that! :P

Ma intrebam doar de cand i-a omorat? Dinainte de inceperea jocului? Dupa? Acum 5 ani?

Sau poate cadavrele sunt Yukkii-like lovers-variantele anterioare? :lol: You know, hoarder kind of girl? "If you love me, be with me forever!!! Ssssslice!"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 25 2011, 02:50 PM
Post #57


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Meh, nu as putea sa-ti spun nimic sigur. Nu am citit manga. astea sunt doar deductiile mele personale XD.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 25 2011, 07:33 PM
Post #58


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Nici nu as vrea sa imi spui. :D Nu vreau spoilere din manga.

Thinking about this anime (si discutand despre ce ai gandit) e ceea ce face ca acest sync sa fie interesant :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Oct 25 2011, 11:43 PM
Post #59


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Yuno este Barba Albastra... the female beardless Hobson resembling version.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post Oct 27 2011, 06:04 PM
Post #60


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



In prima parte a episodului 3 am crezut ca nu vad bine, parea totul prea linistit. Dar pana la urma au reusit sa introduca cu succes acele parti mai shoujo-ish si un pic ecchi, punandu-le in contrast cu finalul episodului care e intors la 180 de grade.
Ma cam asteptam ce avea sa gaseasca Yuki de partea cealalta a usii, ma gandesc ca are legatura cu primele secvente din primul episod, dar nu prea am inteles atat de bine cum si de ce, presupun ca se va mai detalia chestia asta. Mi-a adus totodata aminte de Denpa teki na kanojo.
In alta ordine de idei, there's not a single character so far without a screw loose :lol: Unul mai obsedat si mai sarit de pe fix ca altul. Can't say I dislike it, though, sunt tare curioasa cum o sa evolueze treaba asta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

13 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 10:06 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |