Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> "The Ring" -varianta originala


jory
post Feb 17 2004, 12:59 PM
Post #1


dreaming my life away...
***

Group: Members+
Posts: 214
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 52
Points: 166
Gender:



Ghiciti ce am vazut de curand? M-am dus sa inchiriez o caseta video-ca sunt acasa si net pauza- si am vrut sa iau "Te Ring" pt ca nu-l vazusem inca, si cand colo vad 2 casete- era varianta americana si cea originala-japoneza. Nici nu stiam ca e scris dupa un roman japonez, nu am retinut numele autorului :oops: . In orice caz mi-a placut f mult: e de atmosfera, nu tu muzica pe fundal (decat niste sunete spooooky in momentele cruciale), dialoguri -cat sa nu e spuna ca e un film mut, dar rezultatul e super! Acum sunt curioasa sa vad si varianta americana, sa vad cum l-au facut praf!!! Sau poate am o surpriza si e chiar mai bun... Am inteles ca e ceva mai multa actiune (in cel japonez totul se petrece f incet, pur i simplu simti cum te cuprinde atmosfera aia apasatoare....)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

toranaga
post Feb 19 2004, 05:46 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 51
Points: 2



De fapt varianta japoneza se compune dintr-o serie de filme (cerd ca sunt vro 4 sau 5). Intra pe www.imdb.com si cauta acoilo mai multe detalii. Daca ai un DVD player cred ca pot sa fac eu rost de ele pe DVD de la un prieten (care daca ma gandesc bine cred ca le are pe toate).

Varianta americana e destul de ok, but still...E de fapt un film de groaza bine facut cu o idee faina.

Daca poti gasi pe undeva, iti recomand filmul "Battle Royale" (mai ales prima parte, ca a aparut si a doua in 2003). E super tare!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Feb 19 2004, 10:47 PM
Post #3


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Autorul cartii este Koji Susuki.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Feb 22 2004, 12:31 AM
Post #4


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



m da...Ringu este cool,Am impresia ca...nu doar efectele speciale bine realizate fac un film.Apoi...intregi cadre din Ringu au fost luate si puse in varianta americana.faza din final...este creepy in ambele.
BR.....da este ok.Dar nu unul usor de inghitit lol.Pt niste fani anime...este sooper.Dar altfel.....cam multa violenta si scene ciudate :). in fine..mie unul mia placut tare. Si tipa care joaca si in Kill Bill este dooper.(nu stiu cum o cheama :()
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 12:22 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |