Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Boku Wa Imouto Ni Koi Wo Suru, Hontou ni sugooooi!!!!


princess_nemesys
post Dec 12 2007, 07:54 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 13
Joined: 11-December 07
Member No.: 5.726
Points: 114
Gender:



Boku wa Imouto ni Koi wo Suru... Este ultimul film pe care l-am vazut si m-am indragostit de el in totalitate. Desi subiectul s-ar putea sa nu fie agreeat de toata lumea.
Yori si Iku sunt frati gemeni, dar, cu timpul, Yori incepe sa simta pentru sora lui mai mult decat iubire fraterna. Cand afla ca cel mai bun prieten al sau vrea sa iasa cu Iku, gelozia il determina sa renunte la raceala pe care o afisa fata de ea tocmai din acest motiv si ii impune sa aleaga intre el si ceilalti. Iku tine si ea la el si nu vrea sa il piarda, dar el vede in ea mai mult decat o sora. O vrea doar pentru el, pentru totdeauna.
Povestea este superba, adaptare dupa manga-ul si anime-ul cu acelasi nume si cele doua personaje principale sunt foarte bine conturate, desi finalul cam lasa de dorit ( pentru o persoana cu mintea bolnava ca a mea doar...). Nu pot sa spun ca sunt de acord cu o astfel de relatie, dar acest film m-a facut totusi sa privesc cu alti ochi un subiect tabu pentru multi altii. Actorii sunt superbi impreuna ( evident, doar joaca Jun Matsumoto) si chiar se potrivesc pentru aceste roluri. Coloana sonora este una de exceptie deasemenea. Sper sa mai aud si alte opinii si sper sa va placa si voua la fel de mult cat mi-a placut mie. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Manaka_Tomoo
post Apr 22 2009, 03:47 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 11-April 09
Member No.: 8.555
Points: 26
Gender:



L-am vazut... de 4 ori ^^" Si da, ai dreptate, filmul chiar este foarte frumos. Ma impresionat mult povestea celor doi si felul in care incercau sa lupte pentru acea dragoste ce li se parea atat de interzisa datorita faptului ca erau frati... Iar scena de la final cu ei doi e foarte heart-breaking sa zic asa...
Recomand filmul si eu tuturor celor care nu l-au vazut, chiar merita ^^ Si by the way, MatsuJun is a really good actor, ne? ^__^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ToxiChou
post Jan 26 2010, 03:31 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 25-January 10
Member No.: 9.408
Points: 42
Gender:



Eu,sincera sa fiu l-am vizonat numai pentru ca era MatsuJun in el *daydreaming* da' unele parti chiar au fost plictisitoare. Anyway...faptul care m-a impresionat a fost ca cei doi,desi erau frati buni se iubeau si luptau impotriva tuturor ca sa isi implineasca dragostea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post May 6 2011, 11:25 PM
Post #4


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



OAV-ul a fost scurt and it left me wanting more, and I don't mean in a good way. Am luat filmul avand mari sperante la el, din pacate s-a dovedit a fi chiar mai scurt, pot spune si mai slab decat OAV-ul in ciuda faptului ca are 2 ore. O tema pe care se putea dezvolta mult mai mult... but in the end I was left with the bitter taste of dissappointement.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 11:14 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |