Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Memories


Trickster
post Aug 5 2007, 02:42 PM
Post #21


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Sa compari Magnetic Rose cu Odisea spatiala e cam mult. Cum ziceam, poate sa fie poezie daca nu-i pusa in valoare de poveste, tot forma fara substanta ramane.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KenyaSong
post Aug 5 2007, 04:26 PM
Post #22


Songeur
***

Group: Members+
Posts: 196
Joined: 28-September 06
From: Bucuresti / Ploiesti
Member No.: 3.050
Points: 406
Gender:



sf la inaltime? asta inseamna cumva sa fie cu monstrii interselari, roboti extraterestii si alte bazaconii? as spune chiar ca Magnetic Rose ii mai degrava fantezie decat SF...

cat despre celelalte, nu sunt de acord cu tine (si gata). Ma gandesc ca daca nu rasuna nimic in tine atunci cand le urmaresti, se datoreaza celorlalte filme urmarite, probabil pe strict aceeasi tema... :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Aug 5 2007, 07:59 PM
Post #23


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Ma jignesti si jignesti si sf-urile cand zici de monstrii interselari, roboti extraterestii si alte bazaconii, chiar daca si cu alea se poate face sf de calitate :P

Si da, cand zic ca-s de proasta calitate o zic din perspectiva tuturor chestiilor care mi-au placut pana acum, ce-i cu asta? Sincer acum, care-i scopul sa animezi ceva trivial, simplu, scurt cu atata efort si atentie pentru detaliu? Sa mai pui si muzica buna, sa te si chinui sa creezi atmosfera, toate astea pentru a ridica valoarea a... nimic? Pe bune, Canon Fodder e la nivel de poveste cu morala pentru prescolari, Stink Bomb nu e amuzant, si de Magnetic Rose e doar atmosfera, ca povestea in sine e de o banalitatea aproape dureroasa. Sa-mi zica cineva ca nu s-a prins din primele secunde ca-i o poveste sf a la scooby doo. Si cum au argumentat toata chestia, a luat-o razna computerul? N-au putut macar sa ma scuteasca de asa ceva daca s-a vrut a fi ceva liric?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KenyaSong
post Aug 5 2007, 08:50 PM
Post #24


Songeur
***

Group: Members+
Posts: 196
Joined: 28-September 06
From: Bucuresti / Ploiesti
Member No.: 3.050
Points: 406
Gender:



ah, eu nu mai stiu cu ce erau cele trei animatii. l-am vazut acum ceva timp si imi amintesc vag secvente, iar in niciun caz povestea...

QUOTE
Si da, cand zic ca-s de proasta calitate o zic din perspectiva tuturor chestiilor care mi-au placut pana acum, ce-i cu asta?

pai eu de exemplu cand vad o animatie incerc sa o analizez si sa imi dau seama de valoarea ei in propriul ei context; incerc sa fiu obiectiv pentru mine...
adica nu spun ca un film este prost pentru ca e mai slab decat anteriorul, ci ii "scot" esenta doar din ceea ce mi-a prezentat: muzica, povestea, imagine (respectiv grafica la animatii), etc...

QUOTE
Si cum au argumentat toata chestia, a luat-o razna computerul? N-au putut macar sa ma scuteasca de asa ceva daca s-a vrut a fi ceva liric?

iarasi spun ca nu mai stiu despre ce e vorba, ce e cu calculatorul. dar daca tu spui ca e lirism :P, atunci nu trebuie sa-i cauti argumentare logica/stiintifica. accepta ideea, chiar daca poate parea o hiba, o greseala...

PS: am scris interselari din greseala; sper ca nu te-ai legat de asta; de-acum nu mai corectez postul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Aug 5 2007, 09:09 PM
Post #25


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Pai... prost si slab implica comparatie, fara referinta nimic nu e prost sau bun.

Si eu doar am dat copy paste, de-aia o ajuns si typo-ul tau la mine :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

KenyaSong
post Aug 5 2007, 09:36 PM
Post #26


Songeur
***

Group: Members+
Posts: 196
Joined: 28-September 06
From: Bucuresti / Ploiesti
Member No.: 3.050
Points: 406
Gender:



QUOTE(Trickster @ Aug 5 2007, 10:09 PM)
Pai... prost si slab implica comparatie, fara referinta nimic nu e prost sau bun.
*


aaam, ai dreptate. :D

oricum, mie mi-a placut :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages < 1 2
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 11:00 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |