Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

7 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Otaku Champloo [20.04.2010], Un mix de anime, muzica is jocuri


NOTORIOUS
post Jan 28 2010, 01:32 PM
Post #41


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Subiectul arde... nice. Nu as zice flame deci, nice.

"revin, nu e party acolo"

Dar ar putea sa fie :3

"Poate dati o definitie mai buna pentru Otaku Champloo meeting sa nu existe dezamagiri si sa inteleaga lumea unde se duce si de ce s-ar duce acolo."

Daca nu ma insel a fost definita undeva prin pagina 1 ca un meeting normal pe steroizi (deh, Control). Meetings-urile de obicei sunt foarte relaxante, discutii generale (si da frate, sunt unii care vorbesc si despre animeuri, e un subiect ca oricare altul), bere/suc... pentru a intelege mai bine e thread-ul cu meetingsurile de joi. Problema e ca nu sta nimeni sa citeasca forumurile... oamenii vad un afis cu Otaku pe el (like ZOMG) cu o data, ora si un loc si ce-i in capul lor ei stiu (desi asa am crezut si eu la inceput, ca e "event" XD). Poate ar trebui adaugat "meeting/eveniment saptamanal" pe afis desi nu-mi pare o miscare de marketing tocmai buna din acelasi motiv sustinut de Lumpy :\

<<" targetul si publicul acestui eveniment e variat. nu sunt doar cei din comunitate. nu sunt doar otaku. sunt si fani j-rock, dintre care unii nu sunt interesati sub nici o forma de anime. sunt si fani japonia."

Eu zic sa va axati mai bine pe un singur domeniul decat sa faceti o ciorba de genul acesta. Cred ca a-ti avea rezultate mai bune asa.>>


Aici e defapt o problema mai delicata. Daca ar fi (indeajuns de) multi dintr-o categorie prezenti probabil ca lucrurile ar fi mai simple si s-ar merge pe "majoritate castiga si are eveniment dedicat". Dar e nevoie de multa lume. Din ce am vazut varietatea chiar functioneaza. Am vazut fete (fetze, fetze nebunilor) rare la ambele evenimente. Pe cei cu animeurile ii mai stiu, poate or fi venit pentru jocuri sau j-rock/j-pop sau poate fiindca parea un eveniment .. mare (vezi problema #1). Apoi sunt "the casuals", pa care nu stiu daca e o idee buna sa ii speriem.. deci probabil ceva muzica de-a casei si pentru timpanul lor ar fi ok, fiindca noi otacii suntem obijnuiti si cu tambalul lui Billy Talent.

"P.S. Opinea mea personala este ca ar trebui sa fie varsta obligatorie 18+ la intalniri."

Faza haioasa. A venit o famelie. Si-au luat parintii odraslele de acasa si i-au scos la marele eveniment (primul Champloo). Au stat cam ... 15-20 de min. sa ma admire pe mine (desi cica s-ar fi chiombit la ecranul cu amv-uri din spatele meu) si apoi au plecat. Pe fetele copiilor se citea o stare de anxietate... de parca stiau ca s-au lins pe bot de evenimente de-astea pt. copii mari. Trist. Mda... deci nu cred ca e nevoie de o limita fiindca oricum spala putina de unii singuri daca simt ca nu au ce cauta acolo. Totusi ar suna haios sa pui pe afis "Otaku Champloo 18+ Only" sunt curios cu ce fel de asteptari ar veni lumea atunci.

"Postul #35 al lui Ruxi"
Programul incepe devreme si tine destul de mult. Astel pot venii si cei care nu vor sa stea prea tarziu si cei care scapa tarziu de la munca deci, gg. Proiectiile sunt o aditie grozava dar trebuie inteles rostul lor. Vreti sa stea lumea sa se uite la amv/clipuri/anime/etc.? Sau e menit sa stimuleze vizual nu numai auditiv, un fel de VJ-ing? Ce primeaza, video sau audio? Eu cred ca a doua e cea mai potrivita (audio>video) si sincer asta e si sentimentul lasat in cele 2 evenimente. Chill-out e ok fiindca multi oricum sunt foarte chill acolo (Jenga, ps2/xbox, chit-chat).


Mdea.. mi-e greu sa dau citat din ce a spus Alexander asa ca o sa imi dau cu opinia direct. Candva eram foarte multi... apoi au ramas aia die-hard.. apoi au venit cei noi si suntem iar multi. Iti garantez ca multi din cei vechi nu mai vin fiindca n-au chef... nici eu nu-i inteleg pe astia carora nu le mai arde de distractie, sincer.. dar sunt. SA VA SPUN PE NUME, MAI PARTY POOPERS?! Poate va mai vede lumea la fata din cand in cand >.< Deasemena sa stii ca sunt cativa care vin numai la "evenimente". Nu-i intereseaza meetings-urile, ei stiu de ce. Maybe Lumpy right he is, young padawan XD.
Intotdeauna e o problema cu cei noi veniti. Cand ne intalneam la TNB, cele 5-15 min erau indeajuns de mult incat sa se prezinte macar. Alexander are dreptate si vorbesc cat se poate de serios, cineva trebuie sa-i ia de manuta sa ii prezinte intr-un fel. Scenariu: intra unu in club, se duce la prima masa mai mare si mai plina si intreaba "Sunteti cu event-ul otaku?" si primeste un foarte trist "nu" sau "ce-i aia?" sau un fericit "evenimentul e in fund". Chiar daca nu se emotioneaza si pleaca asta nu inseamna ca s-a "integrat". Propun sa stea Reactiv la usa (eventual afara) sa-i intampine cu un sticker moca pt cei noi (fac eu cinste daca e >.>)

"In locul vostru as incerca cateva concursuri cu premii in bautura."
Concursul de baut cu premii in bautura, I'll drink to that :]

@Kratozz:
"Nu cred ca a-music e dansabila, cel putin pentru mine."

*Thinks* . . . nu tin minte sa te fi vazut dansand dar tocmai fiindca sunt curios, te rog sa spui o melodie, special pt tine (I'll dance with you if needed) ._.

Sugestii de muzica... nu prea pot spune ca am... ascult mai mult OST-uri deci probabil ceva The Pillows, Beat Crusaders.. nu ma pricep sa spun ce-i bun pt. Control, iar ceva dansabil... cred ca ceva puuuuutin mai hard (j-hardrock lol), mai de club... repet, nu ma precep asa ca mai bine tac :\

La sfarsit tin sa adaug:
"scopul otaku champloo nu e sa facem matrimoniale"

Dar ar putea sa fie ^_^



PS: scuze daca am fost impertinent dar eram putin distrat in mom. in care am scris asta asa ca cititi printre randuri ce am vrut sa spun fiindca am incercat sa ating niste subiecte serioase chiar daca n-am solutii, gomen.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Jan 28 2010, 06:32 PM
Post #42


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



not to ruin the party, dar asta inseamna ca in fiecare saptamana inainte de marti o sa fie un nou poster mare si colorat Otaku Champloo pe pagina principala? y'know, comunitatea anime de pe a-c nu e in intregime formata din oamenii din Bucuresti mehehe :P

other than that, thumbs up for doing this and good luck :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rhea
post Jan 28 2010, 10:23 PM
Post #43


architect
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: --
From: B
Member No.: 77
Points: 39
Gender:



din motive de transparenta postez mesajul primit in privat de la alexander aici. va rog sa tineti toate discutiile referitoare la subiect aici pe forum si nu in privat. Exista un motiv pentru care am plecat de pe acest forum acum multi ani si nu as vrea sa mi-l aduc aminte. Scopul acestui topic este sa cream ceva nu sa dam in cap, sa facem pe victimele sau sa fim interesanti. Tineti discutiile strict la obiect si nu va mai aduceti istoriile personale pe forum. Nu sunt psiholog si izbucnirile emotionale ale fiecaruia nu ma intereseaza. In rest sunt deschisa la orice fel de discutie ce are ca scop imbunatatirea acestui eveniment.


mesajul lui alexander:

QUOTE
Nu am zis nicaieri sa NU bagati muzica jap, dar din cate vad sunteti destul de dezorganizati la capitolul target si practice.
"scopul otaku champloo nu e sa facem matrimoniale" - nu am zis asta. However trebuie sa tineti cont ca una dintre atractiile acestui event este faptul ca oamenii, fie ca se cunosc sau nu, se pot intalni sub acest pretext. Daca reusiti sa gasiti o metoda sa scurtati distanta dintre grupurile care vin mi se pare un succes. Spre exemplu sa puneti doua grupuri care nu se cunosc la o masa mare, etc...
"targetul si publicul acestui eveniment e variat" Which basicly means ca vine cine vrea and all that. Un alt fapt interesant este ca fanii anime, j-listeners, etc nu sunt intrutotul constienti ca fac parte dintr o comunitate mai mare nu au o identitate - si asta trebuie cel putin din punctul meu de vedere creat. Sa le oferiti un mixture(dupa cum ai spus si tu) of stuff they like si incet incet grupurile o sa se omogeneze.

trebuie sa va ganditi serios la cum sa faceti o treaba mai buna si asta va fi mai usor din momentul in care stiti exact ce e this thing pe care incercati sa il faceti pentru ca pana acum nu am vazut o definitie clara.

Noua ne-a fost usor, am vrut sa facem o tabara in care sa includem cat mai multe otaku stuff, desen, karaoke, etc... Asa ca as sugera spre exemplu sa faceti un Otaku Champloo - Workshop Edition, adica sa va bazati pe workshopuri pentru inceput sau pe jocuri sau anything that will make ppl talk pentru ca activitatile pasive nu duc spre socializare si mai tarziu distractie. Ma indoiesc ca au stat lipiti de ecran during the amvs si videoclipuri. Pentru inceput ar fi bune niste ateliere cum am zis ca sa aiba timp sa se cunoasca grupuletele intre ei, sa mai schimbe o vorba, etc... Va fi mai usor mai tarziu daca faceti asta petnru ca nu va veti mai confrunta cu ce zicea Animal; ppl care sunt efectiv straini de toata lumea.
Noi fiind membri vechi in comunitate stim destula lume cat sa gasim o masa unde sa tragem un scaun, dar the new kids on the block, ce fac?


Toate cele bune,
Alex.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdan
post Jan 28 2010, 11:53 PM
Post #44


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 684
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 366
Points: 1.182
Gender:



AHH again this has gone to far :(

@R2 ati cerut sfaturi ... si vi s-au dat, bune sau rele, este un forum si e normal ca lumea sa vb fara sa stie, cand ati inceput aceasta activitate trebuia sa fiti constienti de lipsa de interes si de pesimismul multora, sincer cea ce faceti voi pare o lupta cu morile de vant, vreti sa faceti bine cu forta. un concept cel putin ciudat, dar bravo voua

@restul pesimistilor, puneti mana si implicativa nu mai comentati din fundul fotoliilor voastre comode

tot ce pot sa zic este, dati drumul odata la ateliere, stiu ca reactive a avut odata un atelier de facut figurine de carton (scapa numele acuma, sau nu l-am stiut vreodata) dati drumul la origami, dati drumul la chestii gen guitar hero, dati drumu la karaoke, hell si twister e o idee buna, lumea se aduna destul de multa la jenga, dati drumul la un concurs xbox sau ps2 ..dati un otaku champloo t-shirt premiu
ma pot oferi sa invat lumea sa joace magic the gathering
idea cea mai proasta posibila parerea mea sunt proiectiile si acentul pus pe aceastea nu ele fac cultura japoneze, defapt daca e sa legam evenimentul de cultura japoneze o sa descoperim ca numai o mana de oameni sunt interesati, iar acea mana de oameni se cunoaste deja si socializeaza bine mersic

idea de muzica japoneza e buna pt ca arata preferintele fiecaruia si diversitatea culturi japoneze, dar daca vreti dansat in aceasta privinta nu pot decat sa fiu deaccord cu alexander, let a dj do his job

so in incheiere daca va e lene sa citit ce scrie mai sus rezumativa la astea .. LET THERE BE WORKSHOPS
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rhea
post Jan 29 2010, 12:27 AM
Post #45


architect
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: --
From: B
Member No.: 77
Points: 39
Gender:



mersi de pareri bogdan

referitor la workshops de tipul figurine, stencils etc si alte workshopuri (cooking etc) exista restrictii impuse de locatie. Clubul are nevoie e autorizari speciale pentru anumite activitati (sanepid, pompieri etc), pe de alta parte unele activitati sunt periculoase sa se intample intr-un spatiu inchis, intunecos si ventilat artificial prin natura lor. nu e voie in cluburi cu arme albe, sprayurile produc gaze nocive etc. Ne-am gandit la mai multe lucruri dar gandim si realist.

nu excludem workshopurile doar ca trebuie gasit ceva ce sa se preteze
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post Jan 31 2010, 11:19 AM
Post #46


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



Pot si eu sa zic ceva? Nu stiu cum e cu iluminatul pe acolo :unsure: si cu nivelul decibelilor dar un workshop presupune totusi sa poti sa fii atent o bucata de timp la ceea ce faci si sa si vezi ce faci (in timpul unor proiectii ma indoiesc ca e posibilitatea sa se desfasoare vreun workshop).

Idei:
- Origami nu este periculos, dar poate fi considerat de unii (probabil multi) boring;
- poate un workshop de desenat personaje manga (se ofera vreunul cu experienta, kaeru? :P )
- mini lectii de japoneza? :P
- Karaoke ar fi interesant, si banuiesc ca ar fi voie fiind un club totusi ^.^ ;

Momentan nu imi vin in minte altele...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tuty
post Feb 2 2010, 08:05 PM
Post #47


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: 16-December 09
Member No.: 9.283
Points: 13
Gender:



Waaaaaa!dabea ieri am aflat ca e in fiecare marti deci de acum in colo sar putea sa apar macar o ora prin club sa vad ce se mai petrece...am doar cateva intrebari pentru cei care au fost pana acum macar la o editie:

-cam cum e? :D numi raspundeti cu super sau alte trei cuvinte pe langa,vreau sa stiu cum e atmosfera si ce va placut pe acolo
-cum se integreaza noii veniti?o sa ma aflu printre ei si trebuie sa stiu ce sa fac sa nu ma asez intr-un colt si sa raman doar 15 minute dupa care sa ma intorc dezamagita acasa
-poze?c'mon 3 editii fara ca cineva sa faca o poza sau macar un filmulet :(
-mmm sunt si copilasi de varste mai mici?adica 12-13-14 ani? :D nu vreau sa fiu singura

Cam atat pentru moment
Nya~
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

reenheart
post Feb 3 2010, 10:43 AM
Post #48


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 6-December 08
Member No.: 8.008
Points: 103
Gender:



Kyuu~! ^-^V Aseara a fost bestial! In sfarsit un Otaku Champloo exact asa cum trebuia sa fie ^.^

Tuty, eu am fost la toate cele 3 editii iar raspunsul la pima ta intrebare nu se poate baza pe o parere de ansamblu, principalul motiv fiind conjunctura in care s-au desfasurat primele 2 editii, comparabil cu a 3-a. Ma refer la faptul ca primele 2 editii nu s-au bucurat de un numar foarte mare de oameni, majoritatea comunitatii Otaku fiind preocupata cu sesiunea, scoala si alte forme de invatamant. Dar saptamana asta liceeni sunt in vacanta iar studentii sunt la final de sesiune (sau au terminat-o deja) si acest lucru s-a vazut si simtit puternic aseara, cand au venit foarte multi oameni.
Nu tin minte sa fii vazut copilasi intre 12-14 ani, desi cineva (imi scapa acum cine si mi-e lene sa citesc in urma XD gomen!) spunea ca ar fi vazut un copil mai mititel impreuna cu parintii. Dar asta nu e u motiv sa te sperii sau sa te simti singura. Crede-ma, toti suntem suficient de imaturi incat sa socializam fara probleme cu persoane muuult sub 15 ani, dar suficient de maturi incat sa avem grija de ei si sa se simta bine la astfel de event-uri. Presupun ca ora este cea care i-a determinat pe multi parinti sa spuna 'nu' participarii celor sub 15 ani, desi ei ar fi vrut sa vina n_n
Pot sa-ti spun sigur ca cea mai mica persoana de la Otaku Champloo 2 avea 16 ani, iar aseara cel mai tanar are vreo 15 ani.

Nou venitii se integreaza foarte usor. Intreg scopul acestor event-uri este de a crea un mediu pentru ca otacii sa poata socializa intre ei, intr-un mediu tipic lor, precum si de a raspandi cultura Japoneza in orice forma (vorbesc in numele meu, din ce am observat). Poti sa incepi prin a participa la Jenga (that game is a social glue, I'm telling you!), sau la una din cele doua console PS2 puse la dispozitie de organizatori (aseara s-au jucat Tekken 5, Metal Slug si Soul Calibur 3 ). Mai gasesti card games (Magic: The Gathering), unde nu are importanta daca stii sau nu sa joci, ci doar sa vrei, pentru ca sigur se vor gasi 2-3+ otaci care sa-ti explice regulile. Tot aseara s-a creat si un reading spot, unde s-a putut sa citi manga, numere recente Otaku Magazine, reviste sau carti Japoneze.
In plus, aseara s-au jucat si jocuri din copilarie ("matele-ncurcate", "baba oarba", "calcatea" din ce am vazut eu. Or mai fi fost si altele cand nu eram eu pe faza).
Prin urmare, nu ai motiv sa stai nici 5 minute pe scaun/canapele. E suficient sa iti alegi un joc, sa spui "Ma bag si eu" si deja ti-ai format un prim' grup de prieteni. Mai departe... iti urez bafta sa tii minte numele tuturor! XD

Ok, what else...
Felicit spiritul arhitectural al organizatorilor pentru reamenajarea canapelelor. Daca la primele doua editii lumea migra catre aripa dreapta a localului, aseara au fost mult mai uniform distribuiti.

Felicit si urechea acustica a DJului, care a stiut cand sa dea muzica mai tare si cand mai incet, sa poata lumea dansa sau socializa, dupa caz. Am observat ca s-a tinut cont de sugestiile de pe forum legate de melodii, asa ca cereti si vi se va da ^-^ Au fost si OSTuri, si MVuri, chiar si scurte clipuri din Japanorama. De toate pentru toti XD
O mentiune totusi: sa incercam la urmatoarele editii sa nu mai stam langa pupitrul DJului. Stiu ca locul ala are o atractie ciudata (careia nici eu nu i-am rezistat T^T gomen, I'm guilty!) dar sa facem un efort si sa n tinem departe XD Conducerea clubului are batai de inima cand vede atata lume adunata in jurul echipamentelor electronice, ceea ce e de inteles, so let's keep it cool, kay? ^.^

In ceea ce priveste pozele, ai putintica rabdare, vin si ele cat de curand. Primele doua editii au cam dus lipsa de fotografi, ce-i drept, insa aseara a fost surplus =D asteptam ca organizatorii sa le stranga si sa faca o selectie

Whoaaa, iar am scris un capitol LOL :lol:

Am sa inchei aces postzilla cu 2 ultime idei:
1. Feedback & Suggestions: really, guys, scrieti ce v-a plact, ce nu, ce ati vrea sa fie diferit, ce sa se mentina constant, etc. E ok sa va transmiteti parerile in mod personal organizatorilor, dar haideti sa incurajam opinia facuta public, sa prinda si altii curaj sa-si faca vocea auzita. Pentru ca orgaizatorii chiar tin cont de parerile si sugestiile voastre, dar e important sa le cunoasca, nu sa le ghiceasca.
2. Apreciez efortul organizatorilor de a-si rupe din timpul lor liber (asa putin cum e) pentru a ne pune la dispozitie un mediu unde otacii au ocazia sa adauge un chip unui nickname, sa se cunoasca si sa socializeze intre ei asa cum vor. Nu-i usor sa te investesti saptamanal intr-un event non-profit organizat pentru o comunitate care tot creste de la o zi la alta. O comunitate care merita toate aprecierile, chiar si pentru simplul fapt ca nu au creat neplaceri organizatorilor. Bawwww, I'm getting really cheesy now XD I really really fucking love you guys! <3 all of you

Ok, 'nough posting XD
Ne vedem marti! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tuty
post Feb 3 2010, 11:35 AM
Post #49


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: 16-December 09
Member No.: 9.283
Points: 13
Gender:



Yeeey!ok acum ca stiu despre ce e vorba am sa vin ,bineinteles cu cineva major (in nici un caz unul din parinti :D).Jocurile acelea vechi sunt preferatele mele (mai ales baba oarba) and poate dau si pe la celelalte daca mi se explica ce si cum sa fac.Desi mai am ceva probleme legate de socializare (sunt cam timida in primele minute apoi devin foarte vorbareata) cred ca o sa ma descurc in cele din urma.Din cate am citit cred ca o sa fiu cea mai mica de pe acolo :P sunt obisnuita.

Multumesc de raspunsuri reenheart ^^

Nya~
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Megiddo
post Feb 3 2010, 02:08 PM
Post #50


Awesome Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 17-October 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.761
Points: 413
Gender:



Daca se joaca si lapte gros vin si eu :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Feb 3 2010, 02:45 PM
Post #51


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



"dar suficient de maturi incat sa avem grija de ei si sa se simta bine la astfel de event-uri." Ma abtin ca sa nu se lase cu un cocktail de rage-caterinci pe thread la adresa mea :lol:. Foarte reusit #3 ... trebuie sa recunosc ca sunt socat de cata lume a fost. Pana data viitoare nici nu pot spune ca mai pot adauga ceva ci doar sa vad daca va fi un succes consecutiv.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Feb 3 2010, 05:05 PM
Post #52


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



Hai c-am ajuns si la al 4lea. Sa speram ca va fi la fel de bun ca al 3lea.

(IMG:http://img21.imageshack.us/img21/9290/otakuchamploo4.jpg)

Si da, bagati feedback! Moar.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

one000faces
post Feb 3 2010, 05:29 PM
Post #53


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 2-February 10
Member No.: 9.439
Points: 7
Gender:



Am fost aseara, cam o ora, deci nu pot sa-mi dau foarte exact cu parerea despre ce s-a intamplat.

La Otaku 2 am fost, initial vroiam sa stau tot cam o ora, dar asa mult m-au captivat proiectiile incat am stat vreo 2 ore jumatate singurica pe un scaun cu gura semi-cascata. (asta ar fi un + fata de cel de aseara care n-a avut asa multe proiectii (AMV nu doar music clips) pe cat mi-ar fi dorit mie inimioara :P )

Ce mi-a placut aseara a fost populatia :P adica au fost mult mai multi decat martea trecuta. :D

Poate ne vedem si saptamana viitoare :)

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Feb 3 2010, 06:48 PM
Post #54


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Locatia mi se pare perfecta pentru asa ceva, poate de aceea si atmosfera a fost foarte placuta, aproape 'ca pe vremuri'. Ce sa recomand? mai multe scaune (d-alea de la IKEA :P) si mai mult j-pop decat j-rock, in rest Reactivu' se descurca foarte bine...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Feb 4 2010, 11:56 AM
Post #55


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



vrem poze .. vrem poze .. dati poze
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rhea
post Feb 5 2010, 06:25 PM
Post #56


architect
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: --
From: B
Member No.: 77
Points: 39
Gender:



Multumim tuturor celor care au venit marti. Multumim reenheart ca ne faci ca deobicei sa rosim dar ne faci si sa vrem sa muncim mai mult. Multumesc foarte mult pentru review-ul complet si va rugam si pe voi ceilalti sa veniti cu pareri.

Ca si de cealalta data avem nevoie si acum de voi in ceea ce priveste promovarea. Reactive a pus deja o versiune .pdf a afisului pe bakaism.net si va rugam daca puteti sa ne ajutati printandu-l si punandu-l in diferite locuri - scoli, licee, facultati, scoala japoneza, metrouri, cafenele etc. Ajutorul e indispensabil in a aduce cat mai multa lume martea si, in final, a continua evenimentele. Daca sunteti pe twitter, tweetuiti, retweetuiti, daca sunteti pe facebook, share eventul si invitati cati mai multi prieteni. Daca sunteti pe alte forumuri, spread the word.

Multumim si celor care au facut poze si va rugam sa le share si aici sau pe facebook.

Orice alt feedback e binevenit si ca de obicei asteptam sugestii, pareri, concerns.


http://www.bakaism.net/2010/02/03/otaku-ch...4-control-club/
http://www.facebook.com/event.php?eid=284230641155&ref=mf
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saeko
post Feb 5 2010, 08:43 PM
Post #57


member
***

Group: Members+
Posts: 126
Joined: 6-July 08
From: bucuresti
Member No.: 7.160
Points: 347
Gender:



@rhea
am vazut ca erai incantata cand primeai sugestii pt muzica asa ca propun si eu o trupa ; mi s-a pus pata pe ea de ceva timp : Soul'dOut cu sincer orice piesa (nominalizez 3 : To All Tha Dreamers ,1,000,000 Monsters Attack, Alive)
apoi as mai zice Tommy Heavenly6 - Pray
utada hikaru- come back to me; dar aveti deja destula utada si e bine:P
si nu am facut o anializa sociala sa vad ce fel ar reactiona baietii la un kat-tun sau nagase tomoya (tokyo) adica some j-pop dar a-ti putea experimenta :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rip
post Feb 5 2010, 09:54 PM
Post #58


engineer
***

Group: Members+
Posts: 141
Joined: 25-September 05
From: Galati/Bucuresti
Member No.: 1.824
Points: 333
Gender:



propuneri:
- the mad capsule markets (kami-uta,chaos step,gaga life,island,systematic), thee michele gun elephant -am vazut ca au mai fost propusi pe facebook ptr al 2-lea champloo dar nu tin minte sa fi vazut vreun video cu ei..sau poate nu am fost eu atent..oricum ii mai mentionez si eu
- seagull screaming kiss her kiss her (School launch,coma,a shotgun and me)
-hifana - 2 jap's who make some sick tunes...orice de la ei
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rhea
post Feb 6 2010, 12:16 AM
Post #59


architect
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: --
From: B
Member No.: 77
Points: 39
Gender:



mad capsule markets & thee michelle gun elephant am avut la prima editie. mai avem si mai punem.

mersi tuturor de sugestii. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chilly
post Feb 6 2010, 01:45 AM
Post #60


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 87
Joined: 2-February 10
From: Pitesti
Member No.: 9.442
Points: 46
Gender:



as veni , dar am examen
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:15 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |