Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Te Consideri Sau Nu Otaku?

Te consideri sau nu otaku?
 
[ 46 ] ** [46.00%]
[ 46 ] ** [46.00%]
[ 3 ] ** [3.00%]
[ 5 ] ** [5.00%]
Total Votes: 100
Guests cannot vote 

Kratozz
post Feb 2 2008, 04:19 PM
Post #41


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



O-TA-KU for me. dar aceeasi problema ca si edysan LICENTA brrrrrrrrrr :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Feb 2 2008, 05:21 PM
Post #42


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



Off:^bafta cu licenta, si eu am licenta in vara, asa ca, si eu, mai usurel cu seriale si anime-uri :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kittykirara
post Feb 5 2008, 03:47 PM
Post #43


I have kattitude!
***

Group: Members+
Posts: 109
Joined: 12-October 06
From: Iasi
Member No.: 3.108
Points: 235
Gender:



:P Am ales "nu".Anime pentru mine reprezinta un hobby,o pasiune ,un mod frumos de a petrece o parte din timpul liber.Insa nu se pune probleme sa fie cea mai importanta activitate pentru mine sau sa neglijez alte lucruri pentru a ma uita la anime.Ma uit de cateva ori pe saptamana,maxim doua ore pe zi,in timpul liber-n-am ajuns niciodata la extrema de a nu dormi toata noapte ca sa ma uit la anime.E adevarat ca nu ar fi la fe fara portia saptamanala de anime,dar e un hobby si atat ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

seandreea
post Feb 6 2008, 02:54 PM
Post #44


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.937
Points: 347
Gender:



Avand in vedere ca pot trece zile, saptamani chiar fara sa ma uit la nime (poate mai putin pentru manga), daca nu am timp, nu ma consider otaku. Anime-fan da, insa nu cred ca suntla nivel de otaku.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

frosty
post Feb 21 2008, 01:42 PM
Post #45


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 12-November 07
From: Targoviste
Member No.: 5.552
Points: 158
Gender:



sunt otaku doar in vichent cand dau de calcu' meu de acasa (de animeuri) si de lb si cultura japoneza in timpul saptamanii :D ......... ce pot face cand nu nu am mereu pos sa ajung acasa la mine? Am devenit devoratoare incurabila de animeuri intr-un timp foarte scurt (mai putin de un an) ca pasiunea pt lb si cultura japoneza o am din clasa a 10-a cand am luat cursuri de la o profa japoneza ( o cheama Nozomi Noda si avea 24 pe vremea aia)cu care inca mai tin legatura pe net.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tan
post Feb 21 2008, 06:34 PM
Post #46


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 45
Joined: 15-February 08
Member No.: 6.170
Points: 92
Gender:



anime-fan da
Otaku nu

Ma uit la animeuri, uneori in cantitate industriala, am ajuns sa imi place OP/ED si sa vreau numa High Quality, dar sa ma uit la animeuri nu e scopul meu in viata, oricand as inchide PCu ca sa ies cu friends sau cu girlfriend outside, ma uit pt ca am prea multi timp liber :lol: :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AnimeStar
post Mar 11 2008, 10:59 PM
Post #47


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 6-March 08
Member No.: 6.334
Points: 7
Gender:



Eu una am votat nu , pt. mine animeurile sunt un mod de a ma apropia de oameni cu aceeasi pasiune , e un mod de a ma integra , o delectare vizuala , dar nu o obsesie . Animeurile sunt pt. mine o cale prin care invat cum sa schitez mai bine, sa aflu lucruri noi, adica pt. mine animeurile sunt un fel de carte , dar pe care o citesc in mod regulat nu obsesiv, de aceea pot zice ca nu ma consider un otaku pt. ca aceasta pasiune poate fi ceva trecator , poate ca voi avea amintiri neplacute legate de acest fenomen numit anime , dar nu cred ca eu sunt inebunita dupa ele , sunt un simplu explorator ce descopera noi lucruri .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

V3N0M
post Apr 10 2008, 01:16 PM
Post #48


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 3-April 08
From: Behind you *,*
Member No.: 6.520
Points: 48
Gender:



*steps up to the stage*
Hi everyone... I am an... otaku *everyone claps and cheers and yells 'admitting you have a problem is the first step towards resolving it'* ... thank you. But... thanks to the Otaku Anonymus program I haven't seen an anime in over 2 days *the crowd goes crazy*, I now have more time for fun, healthy activities such as smoking, drinking, doing coke *the crowd yell in unison 'AMEN'*

*cough*

Dap, sunt otaku xD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Apr 10 2008, 01:26 PM
Post #49


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Ha, ha! TARE!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Apr 17 2008, 06:13 PM
Post #50


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Am votat "NU". Iubesc animeurile, dar nu sunt ceva fara de care nu pot sa traiesc. Ptr mine sunt o pasiune, nu o obsesie :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

madrat
post May 21 2008, 04:39 PM
Post #51


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 19-May 08
From: Bucuresti :)
Member No.: 6.836
Points: 66
Gender:



eu zic ca da xD prea multe chestii din viata mea se invart si s-au invartit in jurul "chestiei astea" XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Julia Joanne Black
post Jun 2 2008, 09:17 AM
Post #52


Fantasy Writer
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 24-September 05
From: London.... or Japan..
Member No.: 1.821
Points: 339
Gender:



Am votat nu. In primul rand pentru ca nu pot face dintr-un hobby o obsesie. Doar daca nu sunt intreaga la minte. Imi plac animeurile, ma uit cu placere la el cand si cat imi permite timpul dar atat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Makutta
post Sep 3 2008, 11:32 PM
Post #53


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 70
Joined: 2-September 08
Member No.: 7.497
Points: 149
Gender:



Am votat nu, deoarece nu sunt un fan obsedat de anime sau "atotstiutor" la categoria anime... ma uit la anime pentru ca-mi plac :) (am spus de ce imi plac pe un alt topic ) si o sa-mi placa mereu, insa ( sunt sigur ca majoritatea nu sunt asa ca mine ) tot mai mult prefer alte activitati moderne, cool si prin care sa ma simt bine B) ... la anime ma uit ca sa ma relaxez (si bineinteles pentru ca imi plac), insa nu imi creez o obsesie din ele; am alte hobiuri care mi se par mai interesante sau alte lucruri de facut, cu care sa-mi omor timpul, tocmai de aceea urmaresc anime-urile odata pe saptamana.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

claudia666
post Sep 5 2008, 05:51 PM
Post #54


Incepator
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: 3-March 08
From: Not a clue....HELP
Member No.: 6.310
Points: 6
Gender:



Am votat "da" :D ........din cauza timpului meu liber,exagerat de mult(all day),stau non-stop la calculator pe anime si manga----->>factura la curent_terifianta :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rocky
post Sep 5 2008, 06:34 PM
Post #55


\(*-*)/
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 11-August 08
From: Ploiesti
Member No.: 7.381
Points: 249
Gender:



am votat nu; ma uit la anime-uri sa ma relaxez si nu imi ocupa un procentaj prea mare din timpul liber care il am

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Oct 12 2008, 01:25 AM
Post #56


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



nope ...e doar o pasiune ...cateva capitole de manga pe saptamana si din cand in cand un anime
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deftone
post Dec 26 2008, 11:43 AM
Post #57


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 25-December 08
Member No.: 8.090
Points: 7
Gender:




In ciuda faptului ca lucrez, tot timpul liber ramas mi-l petrec in fata calculatorului. Fighting games (King of Fighters, Guilty Gear, Street Fighter), anime (de orice fel)-pentru a face comparatii cu alte seriale, colectie de soundtrack-uri, colectie de doujinshi din Akiba, trimise de un prieten din Tokyo si asa mai departe. Viata e a naibii de GRI fara aceasta sub-cultura. Dupa ce am vazut Genshiken de cel putin 4 ori, m-am aprins si mai tare, si in curand incepe colectia de figurine. Ca sa nu mai zic de tricourile cu Final Fantasy. Cred ca am impartasit destul ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yami_Way
post Jan 25 2010, 12:47 PM
Post #58


Incepator
**

Group: Members
Posts: 26
Joined: 24-January 10
Member No.: 9.403
Points: 55
Gender:



Hmmm am citit ce inseamna si ce mai zice lumea pe aici si am realiza ca "nu" sunt un Otaku
Nu pentru ca nu as vrea dar nu prea am timp sa fac din anime o obsesie...si chiar daca as avea nu cred ca as rezista pur si simplu m-as plictisi
Nu as putea sa citesc manga de 2 ori pur si simplu e plictisitor sti deja ce se va intampla.La fel si cu anime-ul
Faptul ca in fiecare zi ba vad 3-4 episoade anime sau ca mai citesc 2-3 capitole manga sau mai bantui pe vreun site dedicat anime-ului nu cred ca ma face Otaku
Sunt hmmm "inebunita" dupa anime dar nu prea imi place sa exagerez...chiar daca as avea timp cred ca as pierde o zi intreaga numai cu anime si apoi o saptamana fac pauza...devine prea plicisitor si in plus ce rost are sa te "intoxici" acum cu zeci de anime si cand te vei mari sa iti pierzi interesul?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rocky
post Jan 25 2010, 08:43 PM
Post #59


\(*-*)/
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 11-August 08
From: Ploiesti
Member No.: 7.381
Points: 249
Gender:



interesul nu se pierde cu virsta, mai ales daca e ceva care chiar iti place cu adevarat; in schimb se reduce timpul liber (munca, familie, varii probleme ...) si bineinteles petreci mai putin timp vizionind seriale/manga sau site-uri de profil
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jan 25 2010, 09:05 PM
Post #60


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



"interesul nu se pierde cu virsta, mai ales daca e ceva care chiar iti place cu adevarat; in schimb se reduce timpul liber (munca, familie, varii probleme ...) si bineinteles petreci mai putin timp vizionind seriale/manga sau site-uri de profil"

Amen to that...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 05:16 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |