Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

Outline · Standard · [ Linear+ ]

> Burori Psihopat?


Tr0tineTa
post Nov 23 2004, 09:41 PM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



Topicul este doar pt cei care au vazut movie 8
ce parere aveti
credeti ca burori este putin psihopat?
cand era copil si s-a dus cu tasu pe planeta aia o distrugea si il batea si pe tasu de i-a scos ohiu atunci si l-a lasat ciung :D
si atunci a facut tasu ala sa il controleze si se gandea sa controleze universu si deabia putea sa il controleze pe burori cu aia ! cel putin cand era in preajma lui goku nu avea nici o sansa! si la un moment dat burori vroia sa distruga si planete aia si sa ia la rand planete!
fara suparare da chiar e psihopat!
( sa nu ma intelegeti gresit! burori este cel mai puternic din dbz! stati linistiti nu e nimeni mai puternic ca el! daca de la varsta aia (nici o luna nu cred ca avea) avea powerlevel 10.000 ...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies(1 - 19)

Ranma-kun
post Nov 23 2004, 10:25 PM
Post #2


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Cel mai puternic din DBZ e Gogeta in lupta cu BU, nu cred ca se poate bune Broli cu el, dar ce e drept, eu am vazut movie 8-le in Italiana, asha ca n-am intzeles mare lucru....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Nov 24 2004, 10:54 AM
Post #3


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



intradevar brolli e cel mai puternic saiyan...el e Legendary Super Saiya-jin.o data la 10.000 de ani se naste un saiyan care depasea tot ce fusese pana atunci.la anstere avea 10.000...in plus , power levelul i creste mereu...
"my ki is geting stronger !!! kakarotto!!!"
la vaza de mai sus devine brolli sin ssj normal in ssj ultra...era sa uit,lssj aveau capacitatea de a se transforma in golden ozuru la luna plina deci brolli avea capacitatea de a se transfoma in nivelul ssj4...nu ca ar fisat nevoie de asa ceva...
deci brolli e cel mai puternic...
cat despre partea cu psihopatul...sunt intre...el are intradevar o obsesie pt kakarotto..dar faza cu distrusul planetelor nu era ceva ce facea el in mod normal la inceput..paragas il antrena si il facea sa distruga orease and stuff..faza e ca lui brolli a inceput sai placa si a exagerat nitel{distrugand o galaxie}
brolli asa dar e doar un saiyan puternic,fara teama de ceva sau cineva..
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

momotaro
post Nov 24 2004, 11:23 AM
Post #4


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



Brolli nu e psihopat, doar are pata pe Goaka (subconstient, de cand erau amandoi mici). Gogeta e mai puternic decat Brolli, pentru caci in momentul cand 2 saiya-jini fuzionau, cresterea de power level nu era proportionala cu power levelul celor doi, ci urmarea o curba aproape exponentiala (din motive necunoscute si neprecizate :P). Argumentatia 2: Brolli nu a facut decat sa distruga planete, respectiv nu a avut cine stie ce adversari puternici cu care sa se lupte/antreneze, asa ca e logic sa presupunem ca a avut o crestere lenta a power levelului, in timp ce Goaka a avut parte de un tratament foarte "intens" de bad guys puternici sau adversari de antrenament mai buni decat el (pana la un punct, bineinteles /^_^ ), deci power levelul i-a crescut mult mai mult, compensand faptul ca se nascuse weakling.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Nov 24 2004, 12:21 PM
Post #5


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



deci momo...tu ce spui..daa kakarotto si brolli ar fi luptat la modul serios..cine ar fi castigat?
ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

momotaro
post Nov 24 2004, 03:29 PM
Post #6


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



Brolli, evident. Ce spuneam eu nu era ca Goaka ar fi putut sa il bata pe Brolli, ci datorita faptului ca ii crescuse power levelul foarte mult ar fi putut sa il bata fuzionat cu Vegita, care si el era f puternic. Mai exact, daca Goaka ar fi fuzionat cu un weakling gen mr. Satan (/omg /angry :D :D) , oricat de mult ar fi crescut power levelul prin fuziune, tot Brolli cred ca ar fi castigat; in schimb Gogeta i-ar fi tabacit fundu' si cu o mana legata la spate :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 24 2004, 06:10 PM
Post #7


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



ai dat in mintea copiilor momo :D ..bei brolli ala avea un defect major...se enerva usor...nu avea auto-control /gg de aia a luat-o razna...noroc ca a murit :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

momotaro
post Nov 24 2004, 07:08 PM
Post #8


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



Sid, de mult, si sper sa nu-mi treaca devreme ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tr0tineTa
post Nov 24 2004, 09:25 PM
Post #9


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



lol
ma sa o luam cand s-au intamplat toate in ordine nu asa
ca asa bag si io goku ssj3 il rupe pe burori si gata!
sa ne gandim ca stim doar movie 8 si atat
goku acolo nu putea sa se faca in ssj3 sau 4 sau ce dreaq mai zicetzi voi!
e logic ca gogeta l-ar bate pe burori da nu cum zici tu momotaru cu mainile la spate
burori le este superior tuturor!
si este si psihopat! daca iti vine tie asa ca retardu sa distrugi niste planete sau galaxi nu cred ca inseamna ca esti normal
si cum ziceati voi
daca goku se facea ssj3 in lupta cu burori atunci tot burori l-ar fi batut deoarece el cu cat se enerva mai tare cu cat ii crestea powerlevelu mai mult! si se faea din ce in ce mai puternic!
dar daca goku il omora imediat de exs un 10x big bang attak sau ceva puternic atunci cred ca l-ar bate chiar usor pt ca nu ar mai avea timp sa isi mareasca powerlevelu!
si totusi cel mai puternic villan era buu
avea si multe forme
si cand se facuse kidbuu dupa ce s-a batut in stomacu lui cu vegeta atunci vroia sa distruga universul (o sa vb despre asta in topicul Buu-The True Power) pe care il deschid in vreo 3 min :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Nov 24 2004, 10:19 PM
Post #10


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Of mai, si eu aveam un poster mare fix deasupra capului cu levelurile supersaiyajinilor, si nu m-am uitat, deci Broly nu e asha de puternic pe cat ziceti, oficial e calificat la levelul Dai San Dankai, si puterea lui ar fi echivalenta cu cea a lui Trunks in lupta cu Perfect Cell atunci cand ishi umfla muschii si tot, un SSJ3 il bate fara probleme... daca ne luam dupa posterul meu, si daca va uitati la el si la o imagine cu Trunks in lupta cu Perfect Cell veti vedea asemanarea, numai ei is asha de mushciuloshi....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Nov 25 2004, 12:04 AM
Post #11


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Fratilor am spus odata si o mai spun de cinci mii de ori dak este necesar. Nu pot fi comparati Gogeta cu Broly. Unu pt ca Gogeta este rezultatul unei fuziuni.Doi pt k distanta in timp dintre cei doi este prea mare :D. Gogeta apare cand Goku si Vegeta se lupta cu Janemba (ala care s-a batut cu Buu era VEGETO - pt Ranma :D) si asta se intampla la o distanta de cel putin 10 ani intre lupta cu Broly din moovie 8 si aparitia lui Janemba. Cum ne putem da seama?? Simplu. Vom gandi putin logic. Aparitia lui Broly este undeva intre venirea lui Trunks in trecut si lupta cu Cell (deductie simpla deoarece nici-un sayian nu era SSJ 2 :D) , iar Gogeta apare in perioada cand exista Buu , pt k si Vegeta si Goku erau morti , iar in serie Goku spune k a facut evolutia la LVL 3 doar odata pe cand era pe taramul celalalt (vedeti episodul cand se lupta ea la SSJ 3 cu Buu) , si in plus ii spune lui Picolo inainte de Tehnica FUZIUNI pe care nu a aplicato decat o singura data tot pe taramul de apoi. Deci e clar :D :D :D. Iar sa zicem k dak Broly ar fi trait pana s-ar fi fuzionat aia 2 , pai nu l-ar mai fi oprit nici dak fuzionau toti Z Fighters la un loc :D. Ganditi-va k in peroada asta Goku a facut 2 LVL. Si DA Broly era cel mai puternic . Dar era cam fraier k nu stia care ii sunt limitele :D (dar a aflat :D). In plus nu cred k era psihopat ci doar k avea o pb foarte mare cu Goku :D :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tr0tineTa
post Nov 25 2004, 08:07 AM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



si daca avea o problema mare cu goku de ce distrugea planete? cum ati vazut si in film nu omora toti oamenii ca sa le vanda ci le distrugea direct din placere! io totusi cred ca e putin psihopat
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

momotaro
post Nov 25 2004, 09:53 AM
Post #13


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



Exodia, daca Brolli ar fi trait pana cand Goaka ar fi invatat fuziunea, nu cred ca ar fost foarte diferit de cum era in filmul 8. In definitiv, nu uita ca dispozitivul cu care il controla Paragas a fost distrus doar pt ca si-a bagat Goaka coada (pe care nu o avea). So let me disagree with you. Paragas l-ar fi controlat in continuare, nedandu-i voie sa isi mareasca powerul. Care to contradict me?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 25 2004, 11:13 AM
Post #14


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



aham...bre brolli e puternic pt momentul cind apare..adica nu erau nici ssj2 atunci...de aia nui apare decit in film...cu ssj3 G sau Gogeta nici nu se compareaza /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tr0tineTa
post Nov 25 2004, 05:18 PM
Post #15


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



da dar gandestete ca paragas l-ar fi urmarit pe goku si l-ar fi antrenat pe burori sa devina puternic
daca ar fi fost asa cred ca burori ar fi ajuns ssj2 spre 3 pana ar fi fuzionat goku cu gogeta!
paragas ar fi stiut sigur cum stia si de vegeta! si tot burori ar fi invins :)
cred ca daca r fi ajuns burori cand se facea goku gogeta i s-ar fi alaturat lui goku in lupta cu janemba si i-ar fi omorat pe amandoi eh sa nu deviem de la subiect..[/url]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Nov 25 2004, 05:32 PM
Post #16


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Sunt de acord cu mister trotineta.Si momotaro permite-mi sa te contrazic pt k , dak ai fi fost atent la film ai fi realizat k Broly isi mare mereu puterile deoarece Paragas il folosea sa cucereasca universul, deci cesi sub controlul lui era pus sa poarte mereu lupte si astfel devenea mai puternic.Deci oricum nu ar fi avut nici o sansa nici macar Gogeta pt k in 10 ani Broly ajungea pe putin LVL 3 (ganditi-va k in momentul cand se bate cu Gohan in "Broly's return" acesta raspunde la transformarea lui Gohan la SSJ1 printr-o evolutie la SSJ2 (desi dormise marea majoritate a timpului - sau fusese inconstient tot aia e - :D ). Deci nu are rost sa ma contraziceti pt k argumentele va sunt in defavoare :twisted: :twisted: :twisted: . Si ca sa raspund nu era psihopat pt k distrugea planete ca sa se antreneze (ganditi-va k si Vegeta facea la fele pana sa se alieze cu GOKU).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tr0tineTa
post Nov 25 2004, 05:48 PM
Post #17


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



mdea dar vegeta omora oamenii de pe ele si apoi le vinde pe cand burori distrugea direct planetele
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

momotaro
post Nov 25 2004, 07:09 PM
Post #18


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



Exodia, da-mi voie sa ma exprim mai clar, pentru ca nu ai inteles ce am vrut sa spun. In primul rand, Broli nu a ajuns niciodata la SSJ2. Ever. Doar la USSJ. In alta ordine de idei, eu comparam pe Broli cu Gogeta, nu pe Broli USSj cu Gogeta. Daca tot ne lasam fantezia sa zburde, presupunand ca Broli ar fi ajuns la level 3 pana cand Goaka invata fuziunea, si luand in considerare faptul ca in Gogeta era Goaka, care stia deja level 3, putem foarte usor sa deducem ca printr-un mic efort si Gogeta se putea transforma pana la level 3. Da? Si atunci e clar cine din ei invinge :D :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Nov 25 2004, 07:49 PM
Post #19


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Dak nu te superi as vrea totusi sa te contrazic , in ciudat argumentelor tale izbitoare :D. Dak totusi am fi pastrat proportiile vei vedea k tot Broly ar fi castigat. Cand spun asta ma bazez pe faptul k desi toti 5 sayianii erau la lvl 1 (GOKU , VEGETA , TRUNKS , VEGETA si BROLY) Broly era superior lor in toate privintele celorlalti 4 , ei neputand chiar sa-l zgarie desi foloseau cele mai puternice atacuri. Asha k la SSJ 3 Broly ar fi fost de cateva ori mai puternic decat Goku SSJ 3, asha k prin fuziune zik k ar l-ar fi egalat be Broly , sau ar fi fost un pic mai puternic decat el , dar nu destul pt a-l bate, si nu cred k Gogeta ar fi realizat avansare la lvl 3 deoarece Vegeta nu atinsese acest nivel (tin sa-ti amintesc k in GT Gogeta SSJ 4 era format din Goku si Vegeta amandoi la LVL 4). Deci te-am dovedit :D :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

momotaro
post Nov 25 2004, 07:53 PM
Post #20


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



ok, cedez ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 03:31 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |