Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> High School Of The Dead


Bysu-Chan
post Jan 6 2011, 05:04 PM
Post #41


This is the life... <3
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 6-January 11
From: Deva
Member No.: 10.286
Points: 279
Gender:



Mie mi-a placut mult ideea la inceput si chiar am apreciat animeul dar mi se pare ca sfarsitul lasa de dorit si m-a cam dezamagit :mellow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Mar 9 2011, 03:52 AM
Post #42


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Personal l-am luat din curiozitatea, anime si zombii, adica o mare parte din ce inca imi starneste interesul in ultima vreme. M-am dus la el stiind doar ca are anime si zombii si ca e violent (un post informativ de la lupta pt imaginea anime mi l-a aruncat in fata), si exact asta e, ce nu ma asteptam era sa gasesc umor, fan service, romance, caractere interesante (spre deosebire de gloata de carne de zombii din filme de genul), o poveste cu cap, logica (tot in comparatie cu filme de genul).

Si tot amestecul asta m-a prins destulcat sa fiu dezamagit la sfarsit.
E anime, zombii au fost destuii, violenta buna, umorul a fost dragut, fan service-ul nu m-a deranjat (nici macar scena de la sarma), romanceul a fost si el dragut (momentul cu Rei de pe scara unde au gasit armele mi-a placut mult), caracterele nu au fost doar stereotipuri (desi au venit destul de aproape), povestea a fost buna pentru un anime (cu zombie), si cu cateva exceptii, logica a fost logica (desi nu o sa inteleg niciodata de ce nu au trecut printre sarma aia sau peste ea de pe hmmwv, inteleg ca le trebuia un motiv sa ii puna pe ei doi impreuna).

Un 7 mi se pare potrivit daca e sa aleg un numar de la arbitrarul 1 - 10.

Scena din templu mi se pare realista, lumea se lasa dusa de val super usor de la bautura, nici nu vreau sa ma gandesc ce poate sa faca sfarsitul lumii si ziua de maine nesigura. Cu totii suntem egoistii, foarte putinii sunt oamenii care si-ar da viata pentru altcineva daca nu o sa sufere din asta (aka Love).
Takasi e mult mai rational decat pare, stie ca amandoi o sa moara daca nu face ceva, stie ca Saeko e mult mai buna la omorat decat el, si mai stie ca Saeko nu are de gand sa lupte pentru ea in momentul acela, asa ca ii ofera ceva ce ea ar considera mai adecvat 'sa lupte pentru el' (love again).
Pana la urma nu stim sigur ca el tine doar la Rei, e foarte posibil sa tina la toate 3, dar la Rei mai mult.

In alta ordine de ideii daca ar fii sa il pun intr-un top al celor mai reusite apocalipse zombie ar fii in topul 5 printre Left 4 Dead si World War Z (grozava carte daca suntetii interesati de asa ceva).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Sep 10 2011, 10:32 AM
Post #43


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Right. New (ma rog, relatively new :P) HOTD info:

Season 2 confirmed.

Asadar, macar avem confirmarea ca va fi un sezon 2. Cand va fi lansat...asta e o alta mancare de peste. Eu sustin in continuare ca undeva in sezonul de primavara-vara 2012, din doua motive:

1) Manga e din nou in hiatus, dar avem suficient material (in jur de vreo 3 volume) pentru un nou sezon scurt

2) I can feel it in my gut :D.

Restul video-urilor de pe youtube sunt doar fanmade, asa ca nici nu are rost sa va uitati sau sa cititi trollmenturile de la ele (daca abia au confirmat cel de-al doilea sezon, este imposibil/improbabil ca cineva sa fi facut deja rost de primele cateva episoade, sa le editeze si sa le puna pe youtube).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 13 2011, 10:07 PM
Post #44


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE
Manga e din nou in hiatus, dar avem suficient material (in jur de vreo 3 volume) pentru un nou sezon scurt

deci va fi doar bulshit fanservice la fel ca si OVA-ul si ultimele episoade din primul sezon?
Great... <.<.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Sep 13 2011, 10:26 PM
Post #45


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Nu, nu cred asta.

Este suficient material sa faca un sezon (probabil ca vor introduce ceva episoade cu ecchi la max) dar, probabil, ca ne vor lasa din nou in pom.

Indiferent cat de mult mi-a placut HOTD, nu cred ca imi va place la fel de mult daca va fi doar fanservice. I liked the OVA, dar asta doar pentru ca era ca un fel de mica pauza de la actiune :D.

Din acest motiv, nu cred ca vor risca sa piarda fani facand 12 episoade doar de fanservice cu un pic de actiune ca aperitiv (it's not Green Green). HOTD s-a vandut tocmai fiindca a avut o tona de actiunea cu un pic (mai mult) de fanservice ca aperitiv.

If it ain't broke, don't fix it. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 24 2011, 04:32 PM
Post #46


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... noul sezon HOTD va apare mai curand decat crezi... it's money to be made from fanservice... insa pacat daca nu continua ritmul alert al actiunii din primul sezon ce a semanat cu o transpunere parca din Planet Terror a lui Robert Rodriguez... sexy hot hardcore action... oh yeah! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elpreda
post Sep 24 2011, 10:01 PM
Post #47


Anathema of Reason
******

Group: Members+
Posts: 855
Joined: 16-August 07
Member No.: 4.917
Points: 2.321
Gender:



Now I'm not a big fan of HOTD, dar sa-l compari cu Planet Terror... unless you have an amputee fetish nu vad cum ar putea sa nu ti se para HOTD absolutely superior.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 25 2011, 08:57 AM
Post #48


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... ma refeream la mediul si ritmul in care se desfasoara actiunea... si am afirmat ca RITMUL alert al actiunii a semanat cu cel din Planet Terror, nu ca e superior... cred ca am fost destul de clar...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Oct 27 2011, 10:28 AM
Post #49


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



QUOTE(Sidonix @ Sep 24 2011, 04:32 PM)
... noul sezon HOTD va apare mai curand decat crezi... it's money to be made from fanservice... insa pacat daca nu continua ritmul alert al actiunii din primul sezon ce a semanat cu o transpunere parca din Planet Terror a lui Robert Rodriguez... sexy hot hardcore action... oh yeah! :D
*




Asta e doar o banuiala, sau ai ceva info? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Himitsu23
post Oct 30 2011, 07:17 PM
Post #50


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Un anime absolut genial! Mi-a placut every last bit of it...mai putin finalul care a fost lasat in pom si pomul in aer... Scenele epice din ep 8 cu arma aceea si felul cum se ferea tipa aceea de gloante really made my day when I saw them. Per total, ceva action, un strop de drama si foarte mult boing-boing. :D Loved it!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Nov 16 2011, 11:29 PM
Post #51


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Nu prea are legatura cu anime-ul in sine, dar se pare ca mangaka are de gand sa lanseze primele 3 volume din manga full color :o .

Abia astept sa apara si pe Mangashop :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:15 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |