Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Yu Yu Hakusho


Ranma-kun
post Mar 13 2005, 11:51 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Trebuie sa spun ca sunt foarte surprins ca nu exista un topic despre acest anime, am cautat destul de mult pe forum si nu am gasit.
Ce sa spun despre el, n-am mai vazut atatea batai si atata actiune de la DBZ pana acum, de fapt imi aminteshte foarte mult de Dragonball... nu chiar de DBZ dar de DB cu sigurantza, batai, turnee, atacuri speciale de gen Kame Hame Ha, adversari din ce in ce mai puternici, aliati de genul lui Vegeta, turnee de arte martiale, un personaj principal cu o personalitate puternica, care vrea sa devina din ce in ce mai puternic, efecte speciale tari... it's great man :D


Acuma serios, pentru toti fani DB/Z it's a must see /! , si nu numai pentru ei :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tr0tineTa
post Mar 14 2005, 09:14 AM
Post #2


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 210
Joined: --
From: Deep in your Nightmares
Member No.: 586
Points: 18



depinde la ce te referi :P eu am yu yu hakuso movie doar :( am auzit ca seria este foarte rara si se gaseste greu :( oricum filmul a fost foarte interesant , mai lipsea sa fie personajele desenate in stilul db/z si iesea o un fel de clona :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Mar 14 2005, 02:07 PM
Post #3


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Baieti,seria din cate am inteles,e superba.Daca mai asteptati 1-2 luni,fac eu rost de ea. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Mar 14 2005, 02:32 PM
Post #4


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Troti, seria e lunga, are peste 100 eps, da nu e asha de rara, o gaseshti in calitate ogm pe ftp-ul ala la care ti-am dat link, si rmvb pe www.national-anime.com numa ca trebe sa instalezi netpumperul ca sa-l iei de pe nationa-anime... have fun people, seria e super tare :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 15 2005, 11:21 AM
Post #5


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Parca vroiau sa-l deie pe anime+, s-a mai auzit ceva de el, din pacate nu prin anime+ ca sa stiu daca l-au dat sau nu.
Is curios daca imi poate confirma si mie cineva acest lucru, si daca chiar il dau sunt curios de parerile voastre.
Repet, e un anime de calibrul Dragonball.. ma mira ca nu se uita lumea la el :(
Daca vrea cineva sa-l downloadeze sa ma contacteze, va dau nishte linkuri secrete :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Jul 26 2005, 02:30 PM
Post #6


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Pt fanii YYH-Am seria+filmele(2 la numar).Toate episoadele,mai putin ultimele 6-7 sunt ogm-uri.Celelalte sunt avi,dar au rezolutie buna.PM me care o vrea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Jul 28 2005, 09:01 AM
Post #7


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Pai ..am vazut vreo 2 eps pe anime+ si de acolo m-am decis sa-l iau si eu integral ca nu reusesc sa il urmaresc la TV. Deci se da si e interesant (sau poate pic eu usor la animeuri interminabile ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Jane Kenshin
post Aug 10 2005, 05:54 PM
Post #8


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 24
Joined: 8-August 05
From: Bucharest
Member No.: 1.718
Points: 2
Gender:



Am vazut cateva ep pe anime+ (eu nu prind postul <_< ) si mi-a placut de prima data pentru ca are un subiect care te prinde..de fapt actiunea te prinde..whatever . Kuwabara are cele mai funny faze, iar

Yusuke imi aminteste de Edward Elric din FMA ..cam egocentrist :P ..imi place mult de Kurama..eu credeam k este fata..so glad he's not :wub: si..pana fac rost de serie , ma multumesc doar cu cateva episoade :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Aug 17 2005, 12:00 AM
Post #9


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Kurama se transforma pe la eps 40 si ceva.Va dau o poza faina,cum arata el dupa tranformare.Nu-i asa ca e hot? :wub:
http://i7.photobucket.com/albums/y275/immo20/fox13c.jpg
http://i7.photobucket.com/albums/y275/immo20/kurama-10.jpg
http://i7.photobucket.com/albums/y275/immo20/CbYouko.jpg

*Admin: Va rog sa nu postati prea multe imagini intr-un singur post cu [img][/img] pentru ca ingreuneaza mult incarcarea paginii, folositi linkuri instead*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Aug 17 2005, 11:53 AM
Post #10


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Am vazut si eu pe Anime+ cateva ep-uri....e mai mult un Flame of Recca decat un DB.......dragutz......da parca nu e DBZ :D......la fel ca si Recca....merge vazut o data.....dar cam atat.

Kurama arata mai bine netransformat.....si la 40 de-a bea e bataia cu Jin wind master-ul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Aug 17 2005, 04:36 PM
Post #11


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



E mai mult ca DB de aia l-au si dat pe Cartoon Network imediat dupa DBZ, la fel pot sa spun ca si Naruto e mai mult ca Flame Of Recca decat DB, watch it from begin to end si mai vorbim apoi... e chiar si structurat pe Saga-uri ca DBZ.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shingo
post Aug 22 2005, 04:33 AM
Post #12


Fighter in the Wind
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 146
Joined: --
From: Bruxelles/Belgium
Member No.: 53
Points: 152
Gender:



Vazut fragmente din el si pot zice ca merita. Are ceva special ca toate animeurile realizate acum o buna bucata de timp. Nu stiu dc dar parca nu prea mai ma atrag animeurile noi in care nu pot distinge o fata de un baiat si care se vor a curpinde toate genurile pt a acapara un segment mai mare de fani ... that's bullshiet man :evil: nu vor avea succesul predecesorilor... not now not ever ...

:unsure:
sorry about that, just wanted to make a statement :D

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Sep 5 2005, 10:20 AM
Post #13


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Revin ..dupa primele 26 de eps ... am cascat copios... m-am distrat cat cuprinde de vechile faze in care eroul ia o bataie sora cu moartea si in ultima ultima secunda da lovitura fatala :D. Ufa .. animeurile astea simplute cu batute nu-s pt mine.. ma intorc la alea cu fetite in fustite ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Sep 20 2005, 03:32 PM
Post #14


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Am urmarit doar cateva episoade si mi-a fost clar ca nu-i de mine anime-ul. Personajele imi par plictisitoare, ca sa nu mai vorbesc de lupte...
Vad ca e inca un anime care face proasta alegere de a continua dupa un moment foarte intens(sfarsitul concursului ala...mi-aduce aminte de Mortal Kombat ideea) la fel ca si DBZ sau Samurai X...
Deci...din cate am vazut...chiar nu-i de mine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Sep 21 2005, 12:12 AM
Post #15


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Anime-ul e foarte interesant, insa inceputul e cam slab, devine mult mai tare, sfarshitul e ceva de gen DBZ.
Anyway e pt fanii de anime-uri action gen Dragonball sau Hunter X Hunter (care de fapt e de acelasi autor)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vlado
post Sep 23 2005, 07:53 PM
Post #16


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 120
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 346
Points: 15
Gender:



Tocmai am terminat de vizionat toate cele 112 episoade din YYH si sincer sa fiu sunt destul de dezamagit de sfarsitul foarte slab.
Bleach/YYH au foarte multe elemente comune.
YYH/DBZ au cateva elemente comune.
Lumea anime nu mai are anime-uri "reale" ca cele din ani 80-90 , totul acum este facut comercial.
Dupa ce am vazut seria YYH m-am enervat pentru ca am pierdut 4 zile vizionand-o.
Primele 93 de episoade din serie sunt bune , trebuie sa recunosc ca mi-au placut dar dupa episodul 93 totul devine "stupdid la patrat".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kurama
post Oct 10 2005, 04:58 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 30-September 05
Member No.: 1.839
Points: 46
Gender:



Jane ziceai ca esti fana Kurama?Mee 2!Sa ii facem un fan club!Si Long Life YuYuHakusho!


ps:nu va enerveaza Koenma?Si YO PRIN A+
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Oct 10 2005, 07:43 PM
Post #18


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Ukey... question for big Yu Yu fans over here: imi spune si mie cineva (da asa mai detaliat) cum s-a terminat campionatul de arte negre (mama cre' ca-ntreb a 3-a oara chestia asta) ca am vazut pe A+ pana la ultimele batalii->urma Kwabara vs. unul din Toguro si sunt curios sa aflu ce s-a intamplat. PLS PLS PLS PLS :D

P.S. Cel mai mult mi-a placut Kurama vs. cum l'o fi chemand si Hiei vs. celelalat cum l'o fi... aaaaaa Bui parca nu ???
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kurama
post Oct 11 2005, 05:03 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 30-September 05
Member No.: 1.839
Points: 46
Gender:



Avand in vdere ca je e cel my mare fan e de datoria mea... PaiToguro Senior il macelarea(la propriu) pe Kuwabara dupa clasicul schimbde replici dure...Pana cand Kuwabara a folosit sabia aia de la Suzuki si l-a faramitat p-ala....pt ca a apoi sa se refaca Toguro..puterea lui era aia de a-si schimba forma si mai era nemoritor parca....ma rog, apoi Yusuke se lua la bataie cu Toguro si T s-a transformat, si restu maine!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Oct 12 2005, 08:20 PM
Post #20


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Aaaawwwwwwwww come on ce restul maine vreau ACUM... si mai multe detalii..parca-mi amintesc de kwabara vs toguro din prezenbtarea de la sf ep...si-a folosit toguro chesiile lui extensibile ??? :blink: oricum detaliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

P.S. multam de info pana acum
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 03:07 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |