Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kiddy Grade


Probably me
post Mar 27 2006, 05:20 PM
Post #41


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Fan service īn Kiddy Grade este suficient de blīnd. Sīnt alte exemple mai "spectaculoase", cum ar fi Najica Blitz Tactics. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Mar 27 2006, 05:22 PM
Post #42


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Kiddy Grade... hm.. Mdeah.

Bun, si deci pe tema: primul lucru pe care l-am observat eu si mi s-a parut ieftin la un serial despre care mi-ai povestit multi (a se cauta sinonimul lui 'recomandat') - marimea exagerata a sanilor (cei cu vechime nu vor fi deloc mirati de observatiile mele). Din punctul meu de vedere, un serial BUN, sau cu pretentii, nu are nevoie de asa ceva.

Povestea lui Kitty incepe de abia pe la episoadele 14 - 15 (parca), si este destul de interesanta. Spre sfarsit sunt cateva episoade care intorc puternic atmosfera, de la linia 'Sailor Moon' spre ceva cu un iz de politica si globalizare. Admir asta - cu o poveste pe aceeasi baza, dar cu alt public-tinta, ar fi iesit ceva mult mai bun.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Mar 27 2006, 06:29 PM
Post #43


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Mi se pare că mai spunea cineva pe aici pe forum la un moment dat că īl deranjează sīnii mari īn Kiddy Grade pentru că īi distrag atenţia. Asta e, cīteodată trebuie să suferi din pasiune pentru anime. Trebuie să īnduri mişeliile unor character-designeri care te asaltează cu insinuări senzuale şi nu te lasă să īnţelegi subtilităţile intrigii. Viaţa de fan anime, sper că sīnteţi de acord, poate fi atīt de dură cīteodată... -_-

(IMG:http://anime.thenexxus.org/kiddy_grade/episodes/ep020/kiss02_.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Mar 27 2006, 06:46 PM
Post #44


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Bun, inteleg subtilitatea.

Pentru ce categorie de varsta este Kiddy Grade (12 - 16 ani, probabil)? Este pentru baietei, sau pentru fetite? Care dintre ei trebuie sa priveasca pasivi, la pubertate, piepturile alea generoase-n dimensiuni? Sa-ti inzestrezi personajele cu asemene forme este sora cu prostitutia.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

jkno
post Mar 27 2006, 09:32 PM
Post #45


Puppet Master
****

Group: Members+
Posts: 459
Joined: 3-March 06
From: Dracula's Castle
Member No.: 2.230
Points: 1.619
Gender:



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Mar 27 2006, 11:09 PM
Post #46


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Din ce-am citit numai aici īn topic, sīnt şi băieţei şi fetiţe de diverse vīrste cărora le place Eclaire. Poate că are şi personalitatea ei o contribuţie, nu numai pectoralii. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Mar 28 2006, 09:25 AM
Post #47


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Normal ca sunt critic, si raman ferm pe pozitii. Am spus la inceput, povestea nu e cea mai rea, si nici personajele nu-mi sunt antipatice. Si nu e o problema singulara asta - eu atat reprosez - femeia = puternic exagerata, tocmai pentru a mai prinde vreo 2 - 3 iubitori ai sanilor...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Sep 27 2006, 05:47 PM
Post #48


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Kiddy Grade, dap, nume de gradinita. Da animeul e dragut si plin de actiune. Merita vazut. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Sep 27 2006, 09:08 PM
Post #49


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Că veni vorba şi tot s-a dezgropat subiectul: de unde numele serialului?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 27 2006, 10:14 PM
Post #50


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



pai nu stiu daca nu trebuia sa ramana un subiect ingropat !?... eu l-am vazut pt actiune si pt relatia Eclair-Lumiere... dragutza tenta yuri there :)... in rest eu nu mi-am pus intrebari de unde si de ce...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Sep 27 2006, 10:26 PM
Post #51


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Pai, cred ca numele e asa pentru ca eclair si lumiere arata ca niste copii de clasele 2 respectiv 4. :P Alta idee n-am.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 27 2006, 10:34 PM
Post #52


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hahaha... asa arata majoritatea caracterelor anime :P... in cazul lor erau chiar mult mai batrine... o suta sau mai muti ani parca...deh... eu cred ca este o conotatie la organizatia GOTT...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jan 30 2007, 01:05 PM
Post #53


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Kiddy Grade? Gradinita?

Recunosc ca daca nu-l dadeau pe a+, dupa primele episoade nu m-as mai fi uitat. Parea destul de prostut, dar dadeam mereu peste el la ora pespectiva pentru ca vedeam Inuyasha. Si am inceput sa ma uit pentru fete, erau dragalase si-mi placeau teribil ochii si imbracamintea neconventionala. Mai ales ciorapelul lui Eclair. Si mi s-au parut nostime numele... parca japonezii care le-au pus le-au pus doar pentru sonoritate... parca nu stiau ce inseamna.
Pot spune ca am devenit interesata de el de-abia de la episodul cu amintirile lui Eclair... de acolo l-am urmarit cu atentie. Si nu am regretat, pentru ca a evoluat frumos, au fost momente interesante. Inclusiv finalul, pe care-l consider reusit.
Imi place si lumea, un univers asimovian... intotdeauna mi-a placut genul asta de univers.
In rest, o multime de lucruri placute... personaje interesante, nu numai fete frumoase (cum s-a tot discutat pe aici! :P ), ci si baieti frumosi! Armbrust, enigmatic, deosebit si atat de sexy! Si sa nu mai vorbim de perechea Sinistra (favoritul meu! :P , normal, pasiunea mea pentru par gri!) si Dextera.... pacat ca tocmai pe ei creatorii nu i-au dezvoltat cum trebuie.... dintre perechile de ES members, despre ei avem cele mai putine date... :(

Revenind la imbracaminte neconventionala, specifica anime, Kiddy Grade e un anime in care totul e din abundenta. De la hainele frumoase ale lui Armbrust, Eclipse, Tweedledee, Tweedledum, Sinistra si Dextera, la unele din cele mai de prost gust haine pe care le-am vazut (ma refer in special la Un-ou, dar si la Alv!).

Revenind la ES members, simpatic cuplul Cesario-Viola (asta mica si alinta e tare dulce, in contrast cu Cesario... imi aminteste de Kempachi si Kusajika Yachiru) si Tweedledee-Tweedledum, simpatici ca prezenta, dar el e cam prea prostut...

Si mai raman intrebari relativ la Armbrust si la celebra lui servieta...

Am vazut ca e anuntat un al doilea sezon... asa ca asteptam sa vedem ce va fi...

jkno:
Si in ce priveste figurinele... sunt de top... doar sunt BOME... Eclair e clar o fata pe gustul lui! :P
Uite si altele la:
http://www.hlj.com/product/AMGKGF-02
http://www.hlj.com/product/MUSKG02
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ayame_senpai
post Feb 1 2007, 02:02 PM
Post #54


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 4-January 07
Member No.: 3.554
Points: 15
Gender:



Poate pare un pic de gradinita numele...dar e un anime super...cel putin mie mia placut foarte mult.Am vazut seria de 3 ori....merita vazut acest anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Feb 4 2007, 11:06 PM
Post #55


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



...muza te uitai la inuyasha si credeai ca Kiddy Grade e prostutz :lol: ... ma bucur ca a+ reuseste sa aduca titluri interesante din cand in cind... K. Grade inseamna Eclair - Lumiere la fel cum Noir este reprezentat de Mireille- Kirika...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Feb 5 2007, 08:15 AM
Post #56


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



E normal, compara si tu primele episoade din Kiddy Grade cu Inuyasha! :P Sunt tampitele rau... n-au aproape nimic, in afara de fete :blink: . Actiunea e atat de prostuta! Asta pana apare episodul cu memoria lui Eclair. Pe cand Inuyasha are o poveste interesanta, are multa filosofie si mai ales, are personaje de care te indragostesti la prima vedere!
Dar in continuare, Kiddy Grade a evoluat frumos...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CRISY_ANIME
post Mar 9 2007, 12:02 AM
Post #57


CRISY
**

Group: Members+
Posts: 98
Joined: 7-March 07
From: Galati
Member No.: 3.907
Points: 96
Gender:



Kiddygrade a fost printre primele anime-uri vazute de mine si de aceea mi se pare ca lumea. povestea e putin intortocheata, dar asta ii da un farmec aparte, nu-i asa? :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jun 2 2007, 02:33 PM
Post #58


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



A aparut trailer-ul de la Kiddy Grade 2... arata promitator. Mai ales scena cu Armbrust mi-a placut tare mult :o ... cat si faza cu bombonelele (se pare ca s-a renuntat la ruj :P ).

http://www.mininova.org/tor/732937
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkRaitei
post Jun 3 2007, 02:44 AM
Post #59


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



Sa speram ca pot scoate ceva nou cu aceasta continuare...sa nu fie un remake dupa prima serie ca atunci strica reputatia unui anime bun....vedeti de asta e mai bine ca unele animuri sa se termine cand zice creatoru ca trebuie si nu cand vrem noi...:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Jun 3 2007, 09:29 AM
Post #60


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Am vazut cateva episoade din noua serie...nu ma intrebati de unde am facut rost, ca le-am primit pe DVD de la o colega care le-a luat de pe net...pot sa spun atat:
Uite cum arata Lumiere si Eclair in noua serie...

(IMG:http://img293.imageshack.us/img293/5878/3105071806kl0.jpg)

Iar asta e tot ce a ramas din trupa ES...

(IMG:http://img443.imageshack.us/img443/6478/3105071806qs3.jpg)

Si uite ceva gasit pe net, care va poate explica mai bine decat mine ce si cum:

Story: ES members Éclair and Lumičre once were involved in a battle to decide the fate of the galaxy. They prevailed and peace was restored to the galaxy. Now, several years later, the galaxy once again stands on the brink of chaos. This conflict will see the dawn of two new heroines; Asukuuru and Kufiiyu.


Am si poze cu noile eroine, dar ce-i prea mult strica...ajunge pentru moment...pot doar sa spun ca seamana foarte mult cu Eclair si Lumiere... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 11:16 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |