Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

6 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Final Fantasy VII Advent Children


eyeobs
post Sep 15 2005, 01:53 AM
Post #41


Advanced Member
***

Group: V.I.P.
Posts: 112
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 433
Points: 238
Gender:



ok... acum am terminat si eu de vazut ff7.
eu fac parte din publicul larg... adica dintre cei care nu au jucat jocul. am vazut trailer-ele si am ramas impresionat... vroiam sa il vad... si am stat asa un an si ceva.... stiti voi: se lanseaza acum! ba nu, se lanseaza peste cateva luni... ba nu... iar se amana... si tot asa... in ultimele zile insa am citit despre film de la cei care il vazusera si am fost avertizat ca ar fi mai mult pt ff7 hardcore fans... asa ca am inceput sa am indoieli... de altfel cand a aparut acum cateva zile nici nu am vrut sa il iau pt ca ma gandeam ca oricum nu e graba... in cele din urma am cedat si in seara asta l-am adus de pe net...

cu ce idei am inceput vizionarea: o sa vad un anime super misto, insa o sa imi fie mai greu sa inteleg subiectul.

cu ce idei am terminat vizionarea: un film CG de nota 10+ (11 chiar), amanuntele grafice sunt uluitoare (vezi muschii, vezi perspectiva, vezi reflexiile, vezi... WOW!!!), o coregrafie de exceptie (batai in stil pur asiatic, la care se adauga avantajele tehnologiei), un story incomprehensibil (am renuntat pe la jumatate sa ma mai intreb din minut in minut "de ce?", "de unde?", "cine?", "huh?"...)

in concluzie: este o productie care cred ca trebuie vazuta. este o productie care merita toate laudele din punct de vedere tehnic. nu il consider insa un anime movie. este cel mult un posibil mega-insert cinematic din cadrul jocului... sau un fel de EXTRA. insa nu are nici o valoare standalone din punctul de vedere al povestii.

don't hate me pt ca nu am jucat jocul... din pacate cred ca ff7 ac este un proiect care s-a dezvoltat mai mult decat trebuia.

eyeobs
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 15 2005, 03:14 PM
Post #42


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Eu am observat ca lipsesc faze din el......in cele 4 treilere am vazut faze care in film nu le-am mai regasit....unele chiar misto.....ma intreb de ce le-or fi scos.....oricum pertotatl e superb
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Sep 15 2005, 08:22 PM
Post #43


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Same here :)

De ex cand erau pe autostrada si Kadaj trage in Cloud cu magic attack -> Cloud se da peste cap cu moto in aer dupa care il ataca pe Kadaj iar sabiile se ciocnesc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Sep 17 2005, 07:17 PM
Post #44


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



Rezo, fazele din final par reale pt ca s-a suprpus Cloud cu tot cu motor peste background-uri reale, filmate. De unde a rezultat efectul despre care vorbesti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 17 2005, 08:26 PM
Post #45


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



am vazut ... vazusem si spirits within ... nu am jucat jocurile ... nu sunt un maniac ca shuin :P
anyway ... mi-a placut cu toate ca nu cred ca e ceva deosebit ca story, despre grafica au zis altii inainte destule :P ...
am niste nelamuriri partiale, dar nu m-am chinuit sa inteleg chiar totul de la a la z despre film ... am preferat sa ma bucur de el asa cum e fara sa-mi pun prea multe intrebari :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Sep 17 2005, 08:47 PM
Post #46


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Cu ceva intarzieri provocate de bittorrent am reusit sa vad si eu Advent Children. Iata gandurile mele despre ac (spoiler free):

In primul rand vreti sa uitati de FF: TSW.. acela a fost FF-ul facut pt vest; AC este FF-ul facut pt fani, adik ceea ce ar fi trebuit sa fie TSW. Dar sa luam lucrurile pe rand:

Majoritatea sequelurilor, fie k sunt movie sequel sau game sequel, inceark prea mult sa se ridice la nivelul originalului si tocmai din cauza asta imita prea mult filmul/jocul original si devin 'failures'. AC sparge barierele in primul rand prin faptul k nu este tocmai un sequel propriuzis, desi continua povestea din ff7, ci este mai mult un side-story dupa cum a afirmat Kitase(producer), un side-story pt Cloud, bazat pe povestea acestuia. Apoi AC este continuarea unui joc sub forma de film: intr'adevar multiple-content strategia adoptata de SE kre a adus ff7 pe toate mediile posibile.
Spre deosebire de tsw, ff7ac nu numai k a fost creat la toate nivelurile de o ekipa japoneza, dar a fost creat de (aproape) aceeasi ekipa care a facut ff7 acum 8 ani(prin '97 a aparut ff7 in jap dak nu ma insel).

Povestea are ca teme principale salvarea copiiilor si sentimentul de vina(cat de multa vina poate un om sa simta) si nu in ultimul rand mantuirea/iertarea. Filmul raspunde la unele intrebari legate de ce s-a intamplat cu Cloud dupa ff7, dar totodata ridik unele intrebari noi. Nojima, scenaristul, a vrut k privitorul sa vina cu raspunsurile sale la diferitele intrebari ridikte pe parcurs.. a vrut k audienta sa decida singura. E nevoie de un scenarist f bun pt a crea un scenariu bun. Insa este nevoie de un scenarist desavarsit pt a crea o poveste cu final deskis dar nu fortat, un final care sa lase privitorul sa decida. Iar Kazushige Nojima este un scenarist desavarsit.
Din pacate am intalnit oameni kre l'au vazut si au spus k povestea e inexistenta si k ar fi doar un pretext pt actiunea furibunda si efectele CG. Sincer ma intristeaza sa aud asa ceva; dupa cum spunea cineva in AC: I pity you who understand nothing! Ink odata repet k AC este facut pt fani si Nomura a avertizat k dak n'ai jucat/terminat ff7 nu vei intelege ce si de ce se intampla in AC. Povestea exista, este complexa, complicata si minunata. Din pacate insa se intampla cum am prevazut: cei kre nu au auzit de ff7, vin cu argumente de genul 'nu exista poveste'... Dak nu vezi oxigenul din aer nu inseamna k nu exista.. La fel dak ei nu inteleg povestea nu inseamna k nu exista si k nu e excelenta.

Ritmul desfasurarii actiunii este f alert, si nu exista 'timpi morti'. Primele 60 de min pregatesc ce va urma. Si ce va urma? Actiune non-stop pt ultimele 40 de minute. Scenele de lupta sunt suprarealiste si coregrafia luptelor este din alta lume... Scene de lupta imposibile, ultra-rapide, si imposibile in lumea reala. Nomura a spus k filmul a fost facut pt a profita de functiile de pauza si slow play ale dvd-urilor, si de'asta va fi destul de greu sa va dati seama 'din prima' de ceea ce se intampla in lupte. Io unu' am vazut luptele de 4-5 ori in slowmo... doar asa mi'am putu da seama de miscarile personajelor.

Grafik, grafik, grafik... [insert here whatever you want].. la bun, mai trebuie sa scriu ceva aici? Don't think so. E ceea ce ati ajteptat de la un film CG produs de SE. Sau poate ceva mai mult ;)

Muzik este extraordinara. Am auzit pe multi plangandu'se pe forumuri straine k N. Uematsu (compozitor FF) 'has lost his touch'... no f**king way. OST'ul e asa d bun incat de'abia ajtept sa'l fac rost. De la Openingul din ff7 (it brings back memories, doesn't it?) continuand cu Yakusoku no Chi -The Promised Land-(o arie cantata in latina de un cor) si ajungand la temele de lupta, totul e fantastic. Nu exista melodie mediocra in acest OST. K bonus victory theme din ff7 apare k ton de apel la mobilul lui Loz :D Si sa nu uitam de noua versiune a One Winged Angel (ah!, the memories :D ), acum in versiune rock.

Am spus la inceput sa uitati de tsw, pt k a fost facut pt vestici, pt o audienta mai mare decat cea compusa din ff fans. Ei bine, ac a incercat o abordare diametral opusa, fiind facut special pt ff7 fans. Un lucru excelent dak ma intrebati pe mine, dar kre e o sabie cu 2 taisuri, actionand impotriva filmului in cazul celor kre nu au jucat ff7 si nu inteleg o iota din film (vezi ce am spus mai sus la poveste).
In the end, s'a ridicat la nivelul astepatarilor? Nu... pur si simplu le'a depasit cu mult. Va spun k aveam asteptari f mari d la acest film si recunosc k ma temeam sa nu dezamageask. Ei bine, nu numai k s'a ridikt la asteptatrile mele, dar le'a depasit cu mult. AC este raspunul SE pt cei kre au spus k de la fuziune compania nu mai este aceeasi. Totodata, AC confirma faptul k T. Nomura, director(regizor) al filmului este un vizionar, la acelasi nivel cu Hironobu Sakaguchi, H. Kojima si alte legende ale lumii entertainmentului mondial.

Pt k am structurat aceste ganduri k pe un review, trebuie sa spun si ce nu mi'a placut. Ok, nu mi'a placut k a durat 100 de minute; la sfarsit kiar inainte d credits mi'am dat seama k se va termina (trebuia nu?) si sincer mi'am spus: nu, nu se poate; plsss... hope, there's more. Din pacate nu a mai fost. Credeti k dak ar fi durat 3h era putin? Io zic k nu :P

In the end, nu va luati dupa ce spun io. Nu ma credeti pe cuvant. Nu va luati nici dupa ce spun altii. Just watch it, yo :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 17 2005, 08:50 PM
Post #47


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



FF RULEAZA ....super si AC si LO SUPEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRR super best muvi ever....nu mai zic nik pt k nik nu poate descrie cat de super a fost:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Sep 18 2005, 05:48 PM
Post #48


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Ptr kaeru: mi-am dat si eu seama ca backgrnd-ul e real dar mie mi s-a parut ca si Cloud e mai real daca pot sa zic. Cul parului pare mai altfel. Daca l-au suprapus atunci nu mai e atat de impresionant dar oricum efectul este dragut. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 18 2005, 06:03 PM
Post #49


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



era mai misto dak in loc sa faca faza aia cu sprapunerea sa faca tot ilmuletzu 3d si sa arate cum trece prin toate orasele din lumea ff7:p ...WUTAI JUNON KALM GOLD SAUCER COSMO-CANIONNIBELHEIM :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Sep 18 2005, 06:09 PM
Post #50


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



M-am gandti si io la ceva dragut: daca ar fi bagat in film si un summon de Knights Of The Round ??? sau un weapon scapat si el pe acolo pe undeva. Stiu ca nu aveau cum dar oricum mi-ar fi placut desi sunt de acord ca ar fi stricat storyul.(ma cam contrazic nu? :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Sep 18 2005, 06:54 PM
Post #51


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Eu nu am reusit sa joc jocul asa cum a trebuit. Dar nu pot nega calitatea si mai ales vraja acestui film. Pentru mine este o capodopera pentru ca ii cunosc backgroundul.



PS: as da orice sa vad o serie care sa fie facuta dupa story-ul jocului de la cap la coada. Ar contine o multime de lupte/tragedie/drama, dar si romance si alte lucruri frumoase ce trebuiesc intalnite intr-un anime complet. O serie de 52 episoade FF7 and i would be in heaven! A intrecut pentru mine singura poveste care m-a prins pana la FF AC, si anume Berserku!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Sep 18 2005, 08:18 PM
Post #52


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



de acord cu pico. dak la sfarsit il aratau pe cloud trecand pe fenrir prin toate orasele lumii ff7 era supercool.

rezo, weapon nu aveau cum sa bage k park au fo toate distruse in ff7, nu? kt despre kotr ar fi fost cool.

apok, intr'adevar ff7 este la fel de epic k si berserk... poate kiar mai epic. o serie anime ar contine de toate pt toti
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Sep 19 2005, 05:45 AM
Post #53


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Am vazut filmul acum doua seri...dar l-am vazut cumva "intre vis si realitate"...intr-un cuvant la ora 4 dimineata dupa n ore nedormite asa ca am adormit pe cateva portiuni din film.
Eu n-am jucat jocul asa ca nu pot sa apreciez cat de buna sau slaba e povestea. Am cunoscut fani ai jocului care au fost dezamagiti, fani multumiti (shuin de exemplu).
Inteleg faptul ca filmul a fost facut in principal pentru fani asa ca la poveste ma abtin sa comentez pana ce am sa am jocul trecut in palmares(cat mai curand sper).
In rest, filmul e o opera de arta din punct de vedere vizual. N-am cuvinte pentru efectele vizuale si pentru actiunea filmului. Absolut superbe. Luptele dispun de o coregrafie excelenta(scena lui Yuffi<<parca>> de la orfelinat...cea mai buna parte din film).

Am sa mai vad filmul o data zilele astea deoarece, dupa cum am zis, am dormit pe cateva portiuni din film din cauza oboselii ca de plictiseala nu poate fi vorba. Un film decent, poate mai mult decat decent dar de asta nu ma pot pronunta pana n-am sa joc FF VII.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 19 2005, 09:33 AM
Post #54


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



nu sunt fan al lumii final fantasy insa am am fost entuziasmat de ce au reusit sa faca in advent children...imagini de extaz...actiune breath takin'(fighturile sunt extraordinare)...gasesti totul in advent children...cgi-ul este fenomenal...ma intreb unde se va ajunge...l-am urmarit pe quintrixu meu de 28 de inchi cu o setare dinamica al imaginii...huh...ramai perplex...mi-a placut regia...f bine gindita...scenariul te prinde chiar daca nu esti familiarizat cu universul final fantasy...finalul in care il Cloud il transheaza pe Sephirot o fost bestie...superba fatalitatea cu sword spliting :)...a meritat 2 ani de asteptare...pot spune ca totul este la superlativ si nu mi-a inselat asteptarile...mai rar in ultimu timp :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Sep 23 2005, 08:12 PM
Post #55


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Seen it. Story-ul nu mi se pare cine stie ce: mai un corp extraterestru ajuns pe pamant, mai un erou cu mustrari de constiinta... un sf dragutz... ^_^
Dar grafica!!! Just wow!!! :o Superba!!! Baietzi superbi! (Yummy Vincent and Kadaj ^_^ ) Fete superbe! Iar scenele de lupta... no comment! ^_^
Plus coloana sonora care era perfecta pt fiecare scena (asta din cate imi amintesc eu). ^_^ Note to self: find OST! ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Sep 23 2005, 08:45 PM
Post #56


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Glad you seen it, happy you liked it :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shin
post Sep 23 2005, 09:01 PM
Post #57


Incepator
**

Group: Members
Posts: 11
Joined: 22-September 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.818
Points: 34
Gender:



La-am vazut, am ramas :o , dupa care mi-am revenit, o sa-l mai vad de cateva ori si o sa ma apuc si de joc imediat ce fac rost de el dupa care ma mai uit inca odata. Am jucat FF8 si este jocul meu preferat, muzica este extraordinara. Am vazut si FFsw dar de atunci grafica a evoluat destul de mult, este fff realist. Luptele sunt pur si simplu breath taking.Limit Break-ul lui Cloud a fost...WOW... Intr-adevar am vazut si eu cateva trailere si unele scene lipseau :( ...mare pacat. Astept sa vina si la cinema in Romania sa ma duc sa-l vad, asta daca o sa vina anul viitor ca asta nu sunt sanse.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Sep 24 2005, 07:50 PM
Post #58


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



wow, kisa si axi au postat in topicul AC... se pare k a meritat propaganda de pe IRC :P
kisa nuj c ai inteles u din story, dar e destul de marfa :P Cat despre OST, yea.. it rulez!

Acu' sa va spun cateva lucruri mai putin jtiute:
- Sabia lui Cloud se num acum First Sword (nume cam najpa if u ask me - Buster Sword sounded cooler). Nuj exact la kre sabie se referea Nomura pt k interviul nu specifica si e f prost tradus, dar banuiesc k e vb d sabia aia mare (alcatuita din alea mici :P )
- Limit break-ul cu kre kills Sephy se numejte oficial: Omnislash lvl 5 (in joc erau 4 nivele de limits, omnislash fiind al 4'lea deci ultimul si cel mai tare limit break)
- jtiti ce reprezinta lupul ala? hai k nu era greu d dat seama: lupul reprez sentimentele de singuratate si vina ale lui Cloud. la final lupul dispare pt k dispare si sentimentul d vina si singuratate a lui Cloud: I'm not alone... no shit, Cloud?
- langa Midgar (cel in ruine) s'a construit un nou oras numit Edge (fiti atenti la indicatoarele din film ;) )
- tot partyul din joc poarta o betea roz (k sa'i spun asa). d c? in amintirea lui aeris
- toate personajele din film au lvl99; CLoud va depasi acest lvl. Dintr'un anume motiv the turks nu au in film lvl99 (sunt singurii)
- 'mama' pe kre o cauta kadaj in film e, ati ghicit, JENOVA (za alien that fell from za skies)... defapt ramasitele ei, si anume JENOVA's head... d c o cauta? pt k are nevoie de aceste celule pt reunion (u see kadaj is a sephy clone, si k sa se poata transforma in sephy he needs JENOVA's cels).. pana la urma Kadaj e doar o papusa k si Cloud in ff7.. Sephy trage toate sforile.. sau ma rog le tragea :P
- d c intreaba vincent where is the phone shop? pt k vrea un mobil bineinteles :P ideea e k vincent a trait singur mereu (unlike cloud kre a ales sa traiask sg doar dupa ev din ff7). de'asta nimeni nu putea sa ia leg cu vincent. poor vincent... he was behind times... ntz ntz ntz not having a mobile phone... the ideea is he's trying to become more sociable... we'll see how sociable in dirge of cerberus jocul ce are loc la un an dupa evenimentele din AC

PS: Am vazut o img p net (din pacate nu mai am linkul si mi'e lene sa cauta), in kre Cloud sa spate in spate cu Squall (ff8) exact k in scena din AC cu Aeris. CLoud: I think i want to be forgiven. Squall: ...Whatever.
E supertare imaginea va spun io ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Sep 25 2005, 10:15 AM
Post #59


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Shuin tata.......n-ai spus mai nimic nou sau care sa nu-si fi dat nimeni seama :P :P.....ce zici tu de sabie e fals.....Buster Sword-ul e sabia aia infipta pe munte...sau ce e ala......care e sabia lui Zack.......aia pe care o construieste Cloud se numeste altfel....naiba stie cum ca nu ma intereseaza. Aia cu lupul am intuit si eu si cu menthos.......cu panglica am observat-o numai la Tifa si Cloud....da nu mi-am batut capul cu ea prea tare...iar aia cu Vincent....a com'on.....who gives a fuk?? Prea multe detalii....care sunt irelevante.

ps: nu cred ca trebuia sa joci jocurile......sa vezi oav-urile......si sa citesti in plus ca sa-ti dai seama ca Kadaj o cauta pe Jenova si ca e clona lui Sephiroth <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 25 2005, 11:30 AM
Post #60


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



scorpio tu nu ai inteles klumea shu ti-a explicat foarte klar k sabia lui cloud se numeste "FIRST SWORD" insa e un nume cam jenant si ca ar fi trebuit sa ii puna ceva mai misto k "BUSTER sau RAGNAROK ....sau HARDEDGE"...u missunderstood scorpio...

si panglicile alea le poarta toti ..dak te uiti atent la film o sa vezi

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:49 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |