Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

8 Pages  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anime+ de pe canalul A+


yuki
post Apr 15 2005, 07:44 PM
Post #1


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Nu stiu daca e deja un topic despre asta ca n-am mai dat pe aici de mult, dar azi am descoperit un canal de anime !!!! Sunt in JAPONEZA si subtitrate in ROMANA !!!!!!!!!!!!!!

Mai stie cineva de acest canal ??????
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

^Dash^
post Apr 15 2005, 07:53 PM
Post #2


Radio Edit
Group Icon

Group: Admin
Posts: 313
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 47
Points: 149
Gender:



Vorbesti cumva de A+, cel din reteaua de cablu ASTRAL? Da si tu mai multe informatii, cum se numeste, daca l-ai vazut cu ochii tai, mi se pare ca mai e un topic asemanator pe undeva :roll: , nush...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SaiyaJin
post Apr 15 2005, 08:35 PM
Post #3


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 672
Points: 2



Am prins si eu A+ astazi pentru o jumatate de ora. M-am dus pana la bucatarie si cand m-am intors a disparut. :( Asta pentru ca sunt la rcs oare :wb:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

WRCDriver
post Apr 15 2005, 09:27 PM
Post #4


Outcast
***

Group: Members+
Posts: 132
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 944
Points: 50
Gender:



exact aceeasi problema si la mine (rcs suxx), prind postul 30 de min si prind un final de anime si un inceput de film anii 80 :( si dispare :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Apr 16 2005, 01:34 AM
Post #5


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Anime+ se prinde mai nou si in retzeaua de cablu RCS/TVS & CO , pe canalul minimax dupa ora 9 seara sau cam asha, oricum nu ma prea intereseaza, I got internet :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Asra
post Apr 16 2005, 01:58 AM
Post #6


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: --
From: Inner World
Member No.: 184
Points: 278
Gender:



eu sunt la RCS si dupa minimax imi baga un post de muzica that kinda sucks :[
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Apr 16 2005, 06:41 AM
Post #7


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



eu is pe tot pe RCS si baga Anime+, da-s in hunedoara, probabil variaza de la orash la orash, o sa baga si in celelalte orashe probabil, ca Sherry Music sux bad
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Apr 16 2005, 07:41 AM
Post #8


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Eu am vazut A+ pe RCS ca l-a bagat de la 8 (dar eu m-am uitat de la 8 juma). Mai intai a fost Pokemon (dublat), dupa care a dat Slayers Next subtitrat cu vocile originale (jap). La 9 a bagat MusicMax.

Am trimis un mail la ei sa-i intreb mai multe despre A+ si am intrebat si daca se poate face ceva sa fie mai mult timp A+. Acum astept raspunsul lor (sper ca o sa vina si ca o sa fie pozitiv).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Apr 16 2005, 09:37 AM
Post #9


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



un canal de anime e bun pt promovare insa nu se compara cu pc anime watchin' pt ca nu am chef sa astept sa-mi dea cite un episod pe zi timp de 3 luni...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

FumaX
post Apr 16 2005, 09:42 AM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 27
Joined: --
From: iasi
Member No.: 1.147
Points: 2



Eu am retea astral si nu am gasit postul asta. Daca stie cineva care este frecventa pe care il dau, sa-mi zica si mie... /!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Apr 16 2005, 11:00 AM
Post #11


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Of ma iar incepeti cu asta, parca s-a lamurit odata asta acum cateva luni...de atunci deja o reluat seriile slayers si pokemon si inuyasha....parca numa magaman mai baga in continuare...
Cat timp eram in Deva o mers si tin sa va zic....a+ incepea dupa ce se termina minimax, cam de la 8 pana pe la vreo 2 noaptea dupa care incepea cherry music, un program unguresc de muzica. Well, in cadrul programului a+ (don't be fooled nu e anime+) se difuzau de la 8 la 9-30 3 serii de anime apoi de la 10-30 pana pe la 12 alte 3 serii de anime. Intre ele si dupa ele erau intercalater filme de actiune cum se difuzeaza si pe AXN, din acelea vechi si cheesy.

So a+ este numele programului tv, anime + e emisiunea in cadrul careia se difuzeaza animeurile care daca nu s-a schimbat nimik de ultma data cand le-am vazut sunt Pkemon, Inuyasha, Slayers, Megaman, Kiddy Grade (si o aberatie cu gemenele Olsen care nu e anime). Daca am uitat ceva gomen, eu asta am retinut dupa ce am urmarit timp de aproape vreo 5 luni acest program.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Apr 16 2005, 01:22 PM
Post #12


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Am si eu A+.De la UPC,dar in Extrabasic.Si il prind de la 20 pana la 1 sau 2 cand da Cherry Music sau ce mai e acu.Deci tot il prind. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Apr 16 2005, 02:04 PM
Post #13


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Poate Yuki nu se referea la A+, poate chiar e alt canal care da anime. Dar daca nu...o sa inchid eu topicul, sau il redenumesc in "A+" /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Immortality
post Apr 16 2005, 02:39 PM
Post #14


Neko no Miko
Group Icon

Group: Members+
Posts: 611
Joined: --
From: In your heart
Member No.: 354
Points: 219
Gender:



Pai pe A+ se da anime.dar parca s-a mai discutat subiectul asta undeva.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Apr 16 2005, 03:05 PM
Post #15


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



daca e vorba tot de A+ recomand merge cu topicul celalalt ... vechi de cateva luni cum zice cilu.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Apr 16 2005, 08:16 PM
Post #16


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Zeri, anime+ face parte din canalul a+ (care daca nu ma insel, am citit mai demult intr-o revista ca e a+ de la action + pt ca , chipurile, se difuzeaza numa filme de actiune... :roll: ). Deci, cum PROmotor e o emisiune pe protv, asa e anime+ o emisiune pe a+. Te asigur ca vorbesc despre acelasi program de care ziceau si ranma si restul.......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Apr 16 2005, 08:24 PM
Post #17


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



da la acest program ma refeream. Ideea e ca un astfel de canal este bun nu neaparat pentru noi ci pentru cei care nu au internet si mai ales pentru a promova anime in Romania. Si daca dau Inuyasha e super , unul dintre cele mai bune anime. Pacat insa ca nu multa lume il observa , nefiind in programele TV. Eu l-am descoperit de curand dar se pare ca exista de mai mult timp.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Apr 17 2005, 01:01 PM
Post #18


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Oricum, vad ca tentative timide de a difuza anime au mai fost si vor mai fi si asta spun dupa ce multi dintre noi au crescut cu Sailor Moon, Voltron, Saber raiders si dragonball. Acuma vad ca din ce in ce mai multe serii au fost si vor mia fi difuzate (Pokemon, Digimon, Card Captor Sakura, Rurouni Kenshin si multe altele care sunt difuzate in cadrul emisiunilor matinale dedicate copiilor), dar la a difuza anime, cate o serie macar din an in pasti pe diverse programe, si pana la a avea un program dedicat precum exista in alte tari, gen Adult Swim in state si Cartoon Network, cam prin toate celelalte tari except zona estica care inca baga pt a mia oara dexter si tom si jerry si flinstones, sa recunoastem este un mare pas. In primul rand pentru ca fenomenul este privit cam cu dubiu la noi in tara, inca nu se scapa de eticheta fie desene japoneze cu pokemoni sau desene japoneze xxx. Nu ne ramane decat sa promovam fenomenul cum putem mai bine....prin sharing :wink: si sa asteptam poate poate o sa apara asa ceva si la noi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ionelush2001
post May 9 2005, 11:32 PM
Post #19


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: --
Member No.: 1.054
Points: 2



Este misto ca baga anumite desene pe care nu le am downloadate, cum ar fi Kiddy Grade si Inu Yasha, cica o sa bage si Blue Gender care sunt tari le am, dar am lipsa un episod din ele, si ar fi cazul sa facem o propaganda pentru facerea unui program Anime "Japan", ca sa fie non-stop Animati si noaptea dupa ora 12.00 noaptea sa fie si Anime XXX "Hentai" si dupa ora 08.00 seara violente in ultimul hal cum ar fi Elven Lied, si sa puna semne pentru minori, adulti, eu sunt adult am 23 ani.

:twisted: :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post May 10 2005, 09:03 PM
Post #20


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Ionelush, zici ca ai 23 de ani, dar nu te cred. Daca kiar aveai 23 de ani ti-ai fi dat seama ca posturile romanesti considera anime-ul ca fiind "desene pentru copii sub 14 ani". Si din cauza CNA-ului n-o sa vezi la noi desene mai violente. Cum sa bage astia Elfen Lied cand DBZ-ul e considerat "prea violent"???. /angry /angry /angry

Hentai??? N-o sa vezi asa ceva la noi prea curand /angry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Pages  1 2 3 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 07:58 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |