Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

5 Pages « < 3 4 5 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ceainaria Yume In Cluj!!!, you can't miss that...really


Shinju
post Feb 12 2008, 06:55 AM
Post #81


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



Oki, nu am mai dat de mult pe aici şi ar fi cāte ceva de anunţat.
Īn primul rānd s-a cam schimbat programul proiecţiilor, ceea ce īnseamnă că o sa fie MOAR!!! :D
Luni, marţi şi miercuri! Săptămāna asta din cāte am īnţeles se proiectează Monokoke, şi parcă am auzit un zvon că vor urma Noir şi Madlax.

Pe lāngă asta...
(IMG:http://i77.photobucket.com/albums/j78/shinju_shinju/misc/flirt_flyer.jpg)
Rezervaţi-vă repede o masă, că e bătaie pe ele :D. Deci...yey, singureii au şi ei ce face de Val's Day :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

setsu
post Aug 30 2008, 06:05 PM
Post #82


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 5-August 08
From: Cluj-Napoca
Member No.: 7.346
Points: 25
Gender:



salut, am si eu o intrebare si nu stiam pe care subiect sa o pun, asa ca am facut topic nou.
eu sunt din cluj si chiar voiam sa merg la ceainaria asta. am fost saptamana asta pe strada baba novac, la adresa data si nu am vazut nici poveste de asa ceva. s-a inchis? nu m-as mira pentru ca orice e fain si de bun gust la noi in cluj nu rezista. rezista doar magazinele cu chinezarii ieftine si de proasta calitate... naspa. deci, chiar nu mai exista? ca imi doream tare mult sa vin si eu...
mersi mult
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anaxor
post Aug 30 2008, 06:54 PM
Post #83


forever dreamer
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 27-December 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.503
Points: 405
Gender:



Din cate stiu eu, nu s-a inchis, dar e vara... oamenii sunt in vacanta... things are slow... Poti veni in zi de club, daca vrei, sa vezi cum e si sa cunosti si alti fani anime. Noi ne adunam de pe la 6 jumatate seara, duminica. See you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinigami Kid
post Aug 30 2008, 10:57 PM
Post #84


epic user
****

Group: Members+
Posts: 428
Joined: 28-February 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.873
Points: 985
Gender:



wow you be old ....

saptamana asta a fost inchis vreo 2 zile, dar e ok dupa cum a zis anaxor treci pe la club.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

setsu
post Aug 31 2008, 08:30 AM
Post #85


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 5-August 08
From: Cluj-Napoca
Member No.: 7.346
Points: 25
Gender:



si unde e clubul?
ca eu chiar nu am vazut nimic, nici o usa pe care sa scrie ceva, nici un afis, nimic...
ca si cum nu ar fi existat vreodata.

[edit by Kisa] Mai exista un topic despre ceainaria Yume. Topics merged.

This post has been edited by Kisa: Aug 31 2008, 08:36 AM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anaxor
post Aug 31 2008, 08:57 AM
Post #86


forever dreamer
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 27-December 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.503
Points: 405
Gender:



Clubul are sediul chiar la ceainarie si vei vedea usa deschisa (sau daca e inchisa, intri pur si simplu, ca nu e si incuiata). De obicei are orarul de la Yume afisat si se aude muzica. :) Cred ca-l vei gasi fara probleme de data asta.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Aug 31 2008, 09:01 AM
Post #87


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



au geamuri la strada ... se rezolva si cu usa inchisa :P

daca vezi ceva negru imbracat in kimono ... sa nu te sperii ... e shinigamikid in action :D

btw, cand am fost prin cluj am vizitat si yume si a fost nice ... atmosfera placuta, multe ceaiuri care de care mai interesante ... si ma rog ... strugurel zis caisa ... prietenii stiu de ce :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinigami Kid
post Aug 31 2008, 10:14 AM
Post #88


epic user
****

Group: Members+
Posts: 428
Joined: 28-February 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.873
Points: 985
Gender:



Pe mine nu ma mai vede pe acolo XD

Srry me leave now old ppl talking
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kreatur
post Oct 25 2008, 05:03 PM
Post #89


in search of the ultimate manga
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: 23-September 06
From: BAIA MARE
Member No.: 3.032
Points: 953
Gender:



Noah mă c-am ajuns şi io pān' Cluj zilele astea cu un prieten, povestea e cam asta:

Mă trezesc īn maşină cu tipu' care avea ceva de rezolvat prin Cluj, şi pe drum īmi amintesc ca de multă vreme tot vroiam să ajung şi īn Yume, da' ori de cāte ori ajungeam īn zonă nu prea aveam timp. Aşa că mi-am permis de data asta, că doar nu eram pe timpu' meu.
Fiind pe maşină cānd am realizat asta, am dat repede un telefon ca să aflu adresa, şi ca bonus am primit şi un număr de telefon pe care l-am folosit cu īncredere pentru că nu aveam nici cea mai mică idee unde-i str. Baba Novac. Noah, tipu a fost de treabă şi mi-a explicat ceva acolo, probabil cu cele mai bune intenţii, dar am aflat curānd că ele erau insuficiente. Aşa că dupa ce ne-am īnvārtit cāteva ore prin Cluj cu treburi, ne-am gāndit sa bem si ceaiu ăla, da' nu mai ştiam pe unde-i ceainăria. Aşa că am apelat la varianta sună un prieten, şi ăla pe net cu harta īn faţă ne tot ghida printre semafoare, deşi cred că ne-am fi descurcat mai bine fără el. Īntr-un final am găsit strada aia paralelă cu piaţa A.Iancu (cred), dar era sens unic şi nu puteam s-o luăm spre Yume cu maşina, ne-am dat seama de lucrul ăsta după ce am mers pānă īn capătul opus al străzii.

Ceainăria: are o reclamă deasupra uşii destul de mare īncāt să nu iasă īn evidenţă, şi dacă nu ne-am fi ascuţit simţurile cāteva ore īn traficul din Cluj, n-am fi observat-o tare repede.
La intrare mi-am dat seama că trebuie să mă descalţ, dar sunt īntotdeauna deschis la experienţe noi. Iniţial făcusem greşeala de a intra īn zona mai puţin aglomerată, dar m-am prins repede că era de nefumători (dacă găseşti o zonă mai liberă īntr-un local, cu siguranţă nu se fumează īn ea).
Noah, tipa care ne-a luat comanda era īntr-adevăr foarte drăguţă, īnsă aş fi apreciat să mă anunţe că au şi sake şi bere japoneză, meniul ăla fiind numai pentru ceaiuri. Un Earl Grey si ceva ceai alb. Tipa care ne-a adus comanda era alta, drăguţă şi ea īn felul ei, cu mult potenţial gotic, ne-a īntrebat cine a comandat earl grey, şi deşi consider că am zis suficient de tare "eu", mi-a pus ceaiul alb īn faţă, moment īn care m-am confruntat cu o acută criză de identitate, cerul s-a prăbuşit literalmente pe mine şi am īncercat să-mi amintesc sutele de earl greys baute gāndindu-mă că īn tot timpul ăla eu beam de fapt ceai alb, deci trăiam īntr-o mare minciună. Ei nu, de fapt le-a īncurcat ea. Dar asta a ridicat o altă problemă, de ce le-a īncurcat? Eram noi nişte feţe noi īn colectiv şi ăsta era un test? Nu ştiu, poate că am să trăiesc cu dilema asta toată viaţa.
Ca impresie, localul e făinuţ, fetele simpatice, inclusiv clientele, dintre care am recunoscut cāteva, dar nu puteam pune un nume pe feţele lor. Pānă şi tipu cu care am vorbit la telefon era acolo şi īmi părea cunoscut, cine eşti mă? Ceaiul a fost acceptabil īn opinia mea, dar eu il beau mai concentrat acasă, poate de aia. Prietenul meu a zis că al lui a fost "bun".
Muzica, noah... muzica era puţin prea lentă pentru doi oameni obosiţi care urmau să facă vreo 4 ore pānă īn Baia Mare īn aceaşi zi (dintre care o oră jumate pānă am reuşit să ieşim din Cluj), dar nu m-ar fi deranjat dacă ar fi fost măcar japoneză, ceea ce n-a fost, nici măcar o singură piesă cāt am stat acolo. Fetele drăguţe, da' cred că am mai zis asta.
Acuma, probabil o să vă īntrebaţi de ce nu m-am băgat īn seamă. Intenţia era să mă bag, din mai multe motive, principalul fiind că īn Baia Mare majoritatea fanilor sunt nişte rataţi (dacă citiţi asta, să ştiţi că aşa şi sunteţi), dar prietenul cu care eram nu e implicat deloc īn fenomen şi asta ar fi īnsemnat să-l las să se uite pe pereţi o juma' de oră aiurea. Poate data viitoare ajung singur şi vă dau ocazia să mă scuipaţi īn faţă pentru postul ăsta :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 3 4 5
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 08:36 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |