Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> How it all started ?!


RTS-Bone
post Jun 24 2005, 06:26 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 59
Joined: --
From: Canada
Member No.: 1.535
Points: 108
Gender:



M-am gandit c-ar fi interesant sa fac asa un topic..

Nush despre voi dar eu prima data, credeam ca seria e o porcarie. Intr-o seara m-am gandit sa m-apuc sa ma uit totusi, cand vad primu episod, toti tipau, Ichigo se batea cu taica-so etc. in fine era funny da' oricum parea o tampenie.... dupa aia a inceput sa devina interesant .... dar cam asta e, vroiam sa vad daca a mai fost cineva care a subestimat seria la inceput ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CAT_woman
post Jun 24 2005, 10:21 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 344
Points: 14
Gender:



Bleach is a great anime...insa eu nu rezist sa astept o saptamana dupa un episod...so...am inceput sa citesc the manga
I fist liked the anime cause' i am sucker for super powers...(i loved too much comic books as a kid...and still do :P)...consequentaly cand am observat ca Ichigo e "special"...i fell for it there and then. Don't like Rukia though...sunt o persoana geloasa, can't handle competition... she doesn't deserve Ichigo :>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 26 2005, 07:11 PM
Post #3


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



>_O

i like superpowers too. totusi imi place mai mult de rukia decat de ichigo :D

am si uitat cum m-am apucat de bleach. eram deja fana naruto, pe la ep 70-80 si am dat peste unul dintre siteurile cu bleach, mi-am dat seama ca o sa fie un hit asemenator seriei naruto, si mi-am zis sa il urmaresc inca de la primul episod.

O_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

RTS-Bone
post Jun 26 2005, 07:15 PM
Post #4


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 59
Joined: --
From: Canada
Member No.: 1.535
Points: 108
Gender:



Da... chiar daca Bleach e scos de Lunar si Naruto de Dattebayo, tot timpu ies epps noi in acelasi timp lol, si parca si povestea e asemanatoare, naruto/ichigo foarte tari, numai ca nu stiu sa foloseasca toata puterea lol
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Jun 27 2005, 02:17 AM
Post #5


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Acuma va rog sa nu exageram cu comparatiile. Vrei comparatii, naruto - dbz, mai mult decat suficient. Bleach e mai gandit ca ambele. Asteapta sa ajunga animeul povestea din manga pe care o urmeaza destul de fidel si ai sa iti dai seama. Din pacate, ma abonez ideei de a citi manga (lucru care deja l-am facut inainte de a vedea animeul) si urmaresc fiecare capitol nou ce apare. La fel si cu dwldtaul seriei. Totushi, nu inteleg scopul acestui topic.... ce voiai sa zici cu el?
Oricum, bleach e un anime dragutz, manga e una dintre cele putine care imi mai capteaza atentia as of late si pe care dupa cum am zis o iau cum apare. Pe cand naruto, e ceva ce nu a reusit sa ma pasioneze prea mult. Decat soundtrackul din anime ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blad3
post Jul 31 2005, 08:57 AM
Post #6


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: --
From: bucuresti
Member No.: 1.632
Points: 2



si eu am fost mai reticent la inceput da am vazut k toti prieteniii vb-eau despre bleach this and bleach that asha k l-am incercat .. mi-a placut la nebunie primu eps .. intre luptele lui ichigo cu Pops si prietenii lui mai ciudati am devenit dependent ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trix
post Aug 9 2005, 12:28 PM
Post #7


Yaoi Supporter
**********

Group: Members+
Posts: 1.310
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 979
Points: 2.336
Gender:



Si eu am fost la fel. Nu am stiut ca era ongoing. Mi-a atras atentia pentru ca auzisem ca era de actiune. Abia cand am ajuns la episodul 23 am realizat ca era ongoing :P, dar pana atunci eram prinsa.
Imi place pentru ca iubesc tipii cu puteri supranaturale, gata sa se sacrifice pentru bine si dragoste etc :P
Abia astept sa vad ce se ma intampla!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jan 23 2006, 02:38 PM
Post #8


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Mdea... eu m-am apucat de el printr-un noroc stupid: nu stiam de ce sa ma mai apuc, eram satul de fillere la Naruto, si am pus mana pe el (totally random). Tocmai umorul ala de la inceput m-a facut sa ma uit la mai mult de 10 episoade, si asta a insemnat dependenta completa. Urasc momentul din care a trebuit sa astept cate o saptamana :( .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

k1ll3r
post Mar 13 2006, 09:15 AM
Post #9


C3r3al K!ll3r
**

Group: Members+
Posts: 35
Joined: 9-March 06
From: Focsangeles
Member No.: 2.247
Points: 185
Gender:



acum vreo saptamana am luat d la cineva primele 60 d episoade si acum ca le-am vazut p toate caut disperat urmatoarele episoade pt ca a ramas actiunea suspendata exact unde devenise mai interesanta.e unul din cele mai tari anime p care le-am vazut(chiar dak nu am vazut prea multe :P )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Apr 14 2006, 01:22 PM
Post #10


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



eu am incput sal vad total din greseala incercam un program de dll si nu stiam ce sa scriu sa caute asa ca am scris bleach,pt ca stiam ca e popular animeul.si am dll primele 5 episoade.si dupa restul cu torrente.
la inceput nu era deloc interesant! a devenit interesant deabia dupa ce au luato pe rukia inapoi in soul society. si dupa aia am inceput cu o doza de 15 episoade pe zi. i loved it :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Jun 20 2006, 10:54 AM
Post #11


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Review:

Kurosaki Ichigo este un baiat de 15 ani care are capacitatea de a vedea spiritele mortilor. Din cauza capacitătii sale, el intalneste un Death God( aka Shinigami), anume pe Kuchiki Rukia. Pentru a-si salva familia si prietenii de Mancatorii de suflete ( Hollows), Rukia transferă o parte din puterile sale de Death God lui Ichigo.Rukia ia forma umana si împreună ei rezolvă misterele in ceea ce priveste spiritele si Mancatorii de suflete până când, apar alti doi Shinigami ce explica Rukiei ca este ilegal transferarea puterilor ei unui muritor. Din cauza acestui fapt, Rukia este luata din lumea oamenilor si dusa in orasul spiritelor pentru judecata . Acest lucru determina pe Ichigo si prietenii lui sa plece in salvarea Rukiei.


Mda...un anime frumos...desi grafica lasa putin de dorit. In mare caracterul comic, pe langa subiect face totul. Totusi este destul de comercial pana in momentul plecarii in Soul Society. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Animal
post Jun 20 2006, 11:16 AM
Post #12


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Am stat si mam uitat pt Ichigo si Orihime >_< big boobs and cool caracters for the win ! Hmm greu de ales intre Inoue si pisica in forma de femeie ... nu mai stiu cum o cheama(damn really need to watch a few episodes :) )... anyway rukia dosen't deserve Ichigo :D go Orihime go pisica in forma de femeie aka ex-captain *instert name here* of special ops team .

Nu mam mai uitat la Bleach de 17 episoade :) il las sa se stranga :>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Dec 14 2006, 06:23 PM
Post #13


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Am vazut primul episod de curiozitate, sunt curioasa intotdeauna cand e vorba de un anime care trezeste pasiuni. Si din ce citisem, Bleach era unul dintre ele. Mi-au placut din primul episod personaje principale, Ichigo si Rukia si mi s-a parut interesanta si ideea. Dar am mai vazut vreo 3 episoade pana sa ma decid daca-l vad pe tot. M-a cucerit incet, pas cu pas...

Acum am inceput sa citesc si manga... :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Unknown
post Dec 14 2006, 09:32 PM
Post #14


Human 0.9
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 4-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.514
Points: 711
Gender:



L-am vazut dupa ceva recomandari... am devorat rapid toate episoadele existente le momentul respectiv si acum ma tarai si eu de pe o saptamana pe alta... de la un filler la altul :rolleyes:
Nu pot sa spun exact ce mi-a placut la el... probabil ca mi-am pus din primul episod o serie de intrebari la care vroiam neaparat raspuns :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shoppy
post Dec 15 2006, 12:25 AM
Post #15


railwayfan
***

Group: Members+
Posts: 239
Joined: --
From: Bucuresti, s.1
Member No.: 1.501
Points: 505
Gender:



Dupa multe recomandari am vazut primele episoade si l-am lasat balta, prea copilaros. Apoi am prins pe animedump unul din episoadele cu luptele pentru salvarea lui Rukia si de atunci imi place, mai ales cand nu erau fillere.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shobo
post Dec 15 2006, 02:31 AM
Post #16


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 14-December 06
Member No.: 3.439
Points: 330
Gender:



QUOTE(cilu @ Jun 27 2005, 11:17 AM)
Acuma va rog sa nu exageram cu comparatiile. Vrei comparatii, naruto - dbz, mai mult decat suficient.
*




fatza de DBZ,naruto are o poveste mult mai frumoasa la baza si continua pe parcurs,la dBZ e cam acelasi lucru,vine goku si bate tot,big deal.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:12 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |