Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Toradora


gngn
post Mar 14 2009, 04:04 AM
Post #21


the hedgehog
***

Group: Members+
Posts: 194
Joined: 16-November 07
From: a world that has ended
Member No.: 5.579
Points: 423
Gender:



sunt nervos de la episodul 19 incoace. nu fiindca am pierdut pariul, ci pe intriga de "harem-anime" la care chiar nu ma asteptam. eram ferm convins ca "Toradora" nu se va reduce la doar atata. vroiam/credeam ca va fi mai complex. gngn FAIL!
sunt la episodul 23 si nervozitatea mea inca nu mi-a trecut (poate putin de tot la fazele cu Taiga imbracata in maid :wub: ). de la episodul 20 incoace se invart in jurul cozii. (note to myself: watch till the end of the ep, then start writing. still, ) JC Staff FAIL!

sunt ochelarii mei de vina, sau calitatea graficii este in cadere libera in ultimele episoade?

(IMG:http://i266.photobucket.com/albums/ii259/gngnmumu/anime-club/th_motivator804756.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Small-Lady
post Mar 14 2009, 02:02 PM
Post #22


~Fujoshi~
**********

Group: Members+
Posts: 1.069
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 892
Points: 2.897
Gender:



Si pe mine m-a dezamagit la faza cu harem, genul pe care il evit cel mai mult -_- , probabil ca daca stiam ca se va ajunge la asa ceva nici nu incepeam animeul. Oricum nu pot sa il abandonez tocami acum la final.
Legat de epsiodul 23, mi s-a parut exagerata faza din clasa, reactiile lui Minorin si Taiga... too hysterical for my taste. Seria asta a inceput bine, insa devine slabuta pe final de drum. Noroc cu fazele comice care mai imi mentin interesul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Unknown
post Mar 14 2009, 05:51 PM
Post #23


Human 0.9
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 4-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.514
Points: 711
Gender:



Lucky me... cum urmaresc extrem de rar genul... nu ma deranjeaza nimic... poate intradevar calitatea graficii e mai slaba, credeam ca doar mie mi se pare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Apr 6 2009, 01:54 AM
Post #24


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Finished. Ultimele episoade sunt cam... ceva in ele tipa "rushed ending". Poate are ceva de-a face cu faptul ca novelurile sunt inca ongoing. So basically banui ca putem considera anime-ul terminat pe la ep 22, as fi foarte surprins daca restul nu-i improvizat.

Overall... nice. Really nice. Dar cu ce-o sa raman din tot anime-ul este Minorin. Best character by far.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

gngn
post Apr 6 2009, 04:31 PM
Post #25


the hedgehog
***

Group: Members+
Posts: 194
Joined: 16-November 07
From: a world that has ended
Member No.: 5.579
Points: 423
Gender:



ultimele episoade sunt intradevar grabite, dar asta nu este nimic nou pentru JCStaff si ecranizarile lor dupa nuvele. ceea ce face ca reactiile/actiunile anumitor personaje sa para deplasat fata de personalitatiile lor cu care ne-au obisnuit in primii 80% din anime. probabil greseala e la JCStaff si nu in continutul nuvelelor. dupa cate stiu nuvela este gata, mai putin poate niste spin-off's, doar ca endingul este diferit in nuvela fata de anime.
ma declar totusi satisfacut de felul cum sa terminat Toradora, ma asteptam la un sfarsit confuz si ciudat, dupa directia in care se indrepta in penultimul epsiod. ii las nota de 10 pe animelist.
as nominaliza toradora la categoria "best kiss scene ever in a anime". ma intreb daca ar incapea ca avatar ...

and Minorin is weird. the kind of type i would avoid.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MarPlo
post Jun 30 2009, 07:10 PM
Post #26


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: 5-January 09
Member No.: 8.135
Points: 199
Gender:



Tocmai am terminat de vizionat Toradora, mi-a placut, sfarsitul a fost in cele din urma frumos si mi-ar place o continuare.
Pentru cine nu l-a vazut, eu il recomand ca un anime de nota 9,5 :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 29 2010, 09:11 AM
Post #27


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... auzisem ceva zvonuri ca Takemiya Yuyuko ar putea continua Toradora insa se pare ca sunt doar zvonuri negasind nimic pe nici o sursa.
Ps: inca mai am in playlist Pre-parade :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Sep 30 2010, 01:56 PM
Post #28


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



De mult timp tot vedeam anime-ul acesta printre cele mai urmarite anime-uri de pe MAL si m-am gandit sa-l incerc, dar genul shounen romance m-a tinut departe de el la inceput.
Anime-ul a fost bun, placut de urmarit si uneori chiar interesant, dar mai mult de un 8 nu am putut sa-i dau oricat mi-ar fi de dragi Taiga si Riuji.
O chestie care imi place la nebunie in aceasta serie sunt personajele principale. Riuji e unul dintre cei mai draguti baieti din animeuri si nu doar cum e desenat [nu e bishie], dar imi place mult cum l-au facut. Obsedat dupa curatenie si cu o privire de gangster. Genul de "tocilar" de care nu o sa se lege nimeni niciodata XD. Imi pare rau ca pe parcursul episoadelor caracterul lui a fost putin dezvoltat ramanand pana la sfarsit in umbra lui Taiga si sentimentelor lui fata de Minori.
Taiga de asemenea e un caracter interesant, oricat ai vrea nu poti sa stai suparat pe ea, e asa de cute si in felul cum e desenata si caracterul in sine. A fost o adevarata placere sa o urmaresc. I'm a tiger x dragon fan XD
Cam acestea ar fi punctele bune, punctele slabe: povestea in sine. Prea taraganata pe parcursul a 25 de episoade. Multe lucruri de umplutura care m-au cam plictisit. Eu spun ca daca ar fi avut 12 episoade ar fi fost perfecta, deoarece povestile personajelor nu sunt relatate in mai multe episoade. Restul de 13 episoade au fost mai degraba filere: personajele noastre incercand sa-si declare sentimentele si nereusind.
Un alt lucru care nu mi-a placut, desi anime-ul e foarte cute, e si foarte previzibil. Nu ca mi-as fi dorit un alt final, dar per ansamblu as fi dorit mai multa actiune, prea e statica povestea in sine.

Spoiler: Sarutul din ultimul episod e adorabil! :love:

Oricum, per ansamblu, recomand acest anime, e printe cele mai bune din categoria lui :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 1 2010, 02:24 PM
Post #29


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... pai Tessa daca nu ti-ai dat seama scenaristii niponii nu sunt niponi daca nu scornesc ei o deviatie scenaristica care sa impace si capra si varza audientei... asta e... desi se putea si mai bine se putea si mult mai rau per ansamblu :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 6 2010, 08:55 PM
Post #30


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



QUOTE(Sidonix @ Oct 1 2010, 02:24 PM)
... pai Tessa daca nu ti-ai dat seama scenaristii niponii nu sunt niponi daca nu scornesc ei o deviatie scenaristica care sa impace si capra si varza audientei... asta e... desi se putea si mai bine se putea si mult mai rau per ansamblu :)
*


Am observat asta, dar cand vrei sa impaci si capra si varza risti sa le pierzi pe amandoua.
Oricum, dupa cum ai spus: se putea si mai rau. E un anime bun pentru ceea ce incearca sa fie :) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kassy
post Oct 19 2010, 06:02 PM
Post #31


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 669
Joined: 15-October 10
Member No.: 10.103
Points: 1.532
Gender:



Singurul defect pe care l-am remarcat a fost ca povestea palpitanta din ultimele episoade a fost inghesuita si cea comuna din restul episoadelor a fost prea lalaita..
Grafica mi-a placut foarte mult, Riuuji e chiar un tip dragut(si spiritual si fizic), Ost-urile si ele au fost incadrate foarte bine, imi place mai ales Lost my pieces. Deci in ansamblu toate mi-au placut.
Taiga era o persoana singuratica si independenta pana sa-l cunoasca pe Riuuji, sau cel putin in aparenta. Daca viata te pune la incercare nu te poti opune. Poate daca am fi fost in situatia ei am fi realizat ca pentru ea a fost o bucurie ca in ultimele episoade sa se duca la mama ei, sa vada ce e iubirea materna, sau cel putin sa incerce o schimbare, sa vada daca ii lipsea dragostea materna sau cea a lui Riuuji.. si unde se simte mai bine. Evident, dupa o astfel de absenta nu te mai prea poti gandi la o iubire adevarata intre tine si parinti, dar sentimentul care te-a incercat cat ai fost despartit de ei te poate schimba..
Toradora are ceva diferit, poate nu in poveste, grafica, sau ce tine legat de aspectul animeului in general, ci de sentimentul pe care il ai cand il urmaresti. De multe ori am avut intentia sa-l revad, dar.. lipsa de timp si inca sute de altele pe care vreau sa le vad etc. Intr-un timp a fost animeul meu favorit, deci am avut si inca am o parere foarte buna despre el. Acuma insa realizez ca primele episoade nu sunt prea "atragatoare". Insa povestea in rest e frumoasa.
De la mine are 10 pentru ceea ce vrea sa prezinte (nu le-a iesit neaparat un masterpiece, dar e calumea).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bysu-Chan
post Jan 8 2011, 09:25 PM
Post #32


This is the life... <3
**

Group: Members+
Posts: 97
Joined: 6-January 11
From: Deva
Member No.: 10.286
Points: 279
Gender:



un anime ce merita vazut :)
mi-a placut foarte mult caracterul lui Taiga dar si a lui Riuuji :D
desi era facut in toate felurile totusi ica tinea la Taiga ceea ce mi s-a parut foarte cute <3
povestea este una buna iar grafica este chiar OK :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Apr 3 2012, 10:26 PM
Post #33


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Tocmai ce am terminat si eu Toradora :) Mai jos aveti opiniile mele asa cum le-am inregistrat, pe masura ce am urmarit seria :D


QUOTE
Now...for some school life comedy/romance thingy...Hmm, cred ca Toradora va merge numai bine. JC Staff + 4,3 stele rating + note mari in review-uri + faptul ca Taiga a iesit foarte bine in majoritatea ISML-urilor = Green Light. ENGAGE!   B)

EDIT

F*CK YEAH! Ore no Imouto S2 

EDIT

Toradora episode 1 = dupa ending, se pare ca va fi un 3 girls 2 boys setting; main characterele sunt si ele standard: guy who can cook/clean, with wacky mother and not enough balls to confess and loli tsundere. Cu toate acestea, imi place twistul aplicat acestor doua personaje :D. Nu cred ca acest anime va fi unul de duzina .

EDIT

Yep. Pacing-ul este foarte..."aprig" pentru o romance/comedy/harem series. :D Me gusta  :rolleyes:

EDIT

Episodul 6. Yep. Definitely not a run-of-the-mill high school romance. Fetele nu sunt indragostite lulea de main-character, side characters chiar au un background si personalitate iar main characterul nu ajunge din 3 in 3 minute cu nasul in ceva cleavage/panties/over someone....and it's just hilarious :D. In plus, you can never go wrong with a tsundere loli "jucata" de Rie-tan :D. B) .

Episodul 12.

Ca sa vezi...pana si drama e foarte bine dozata in anime-ul asta  . Chiar ca e un bufet suedez :D. I can't get enough!   :blink:

EDIT

Ohoho...(episodul 18); this is really something else. This is how you should make a high school romance anime.  :cobracrk:  Are de toate, in doze perfecte: comedy, drama, personaje bine conturate si deosebit de interesante (mai ales pentru ca par clisee, dar nu sunt. Absolut deloc :D) si situatii geniale.

Yep. Un mare "darczon Seal of Approval" pentru Toradora.

Acuma...sa vedem daca reusesc sa ii faca un final la fel de bun :D.

EDIT

Noah, l-am terminat si pe asta.  :lol:   Vreau doar sa mai spun un lucru despre aceasta serie: nu cred ca am mai vazut un romance atat de bun de foarte mult timp. Cu siguranta intra in top 5 Best Romance Ever.   B)  De ce? Simplu. Este singurul anime pe care l-am vazut in ultima vreme care mi-a dat palpitatii, care m-a enervat la culme, care m-a frustrat, care m-a facut sa ma simt warm and fuzzy :D. Nu ma intelegeti gresit. Asta inseamna un anime bun: faptul ca esti acolo. Iar Toradora reuseste sa te prinda in asemenea mod incat stai lipit de monitor. 


Un anime care chiar merita vazut :).

MINOR SPOILER!!!!

PS
Si are, de departe, cea mai buna kiss scene din toate anime-urile pe care le-am vazut vreodata. Even movies can't get better than that :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yoyo
post Apr 17 2012, 03:59 PM
Post #34


Sense Offender
****

Group: Members+
Posts: 453
Joined: 17-April 12
Member No.: 10.948
Points: 1.122
Gender:



Eu n-am inteles faza cu casatoria.
De unde pana unde? Si mai ales DE CE?
This is 2012!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Apr 17 2012, 06:57 PM
Post #35


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



Fiindca o iubeste :). Si, in societatile normale, when you love someone, you marry them. B)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yoyo
post Apr 17 2012, 07:50 PM
Post #36


Sense Offender
****

Group: Members+
Posts: 453
Joined: 17-April 12
Member No.: 10.948
Points: 1.122
Gender:



:) Pai cu cateva episoade inainte o iubea pe what's her name.
Si peste 10 ani va iubi pe altcineva. What's the point in that?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post Apr 17 2012, 08:44 PM
Post #37


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(Yoyo @ Apr 17 2012, 08:50 PM)
Si peste 10 ani va iubi pe altcineva. What's the point in that?
*



Ce perspectiva cinica asupra iubirii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yoyo
post Apr 17 2012, 08:53 PM
Post #38


Sense Offender
****

Group: Members+
Posts: 453
Joined: 17-April 12
Member No.: 10.948
Points: 1.122
Gender:



Cinism, realism, who knows? Time will tell.
Sper sa nu ating vre-un soft spot dar parintii vostri se mai iubesc? Sau doar se suporta unul pe altul?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darczon69
post Apr 18 2012, 12:14 PM
Post #39


Yume no naka...
******

Group: Members+
Posts: 965
Joined: 27-August 11
From: Shirakawa
Member No.: 10.644
Points: 2.179
Gender:



You should read more romance stories. < . < Normal ca se mai iubesc.

Si pe Kushieda doar "credea" ca o iubeste; he was confused, ca orice male character din orice romance anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Yoyo
post Apr 18 2012, 12:16 PM
Post #40


Sense Offender
****

Group: Members+
Posts: 453
Joined: 17-April 12
Member No.: 10.948
Points: 1.122
Gender:



You should live more romance stories :P
Lucky you! (despre parinti)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 02:33 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |