Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Angel Sanctuary


Masatoshi
post Aug 14 2005, 11:44 PM
Post #41


Japan National Team Supporter
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: Tokyo-to,Shibuya-ku,2-1-15 Shibuya
Member No.: 164
Points: 1.529
Gender:



imposibil sa nu gasesti..
incearca cu emule sau bitcomet..
uite ce am gasit cu emule(vezi jpg. atasat)

PS!!!
dar mai bine il gasesti pe http://www.mangareactor.tk/ la sectiunea current releases. sper ca sunt de ajuns 20 de volume.. ;)
daca ai eMule le scoti foarte repede. dai click pe volum si il deschide cu emule(incepe sa downloadeze). asta doar sa ai emule care il gasesti pe http://www.emule-project.net/home/perl/gen...l=1&rm=download
have phun

Attached thumbnail(s)
Attached Image
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Aug 15 2005, 01:08 PM
Post #42


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



mai fratilor, sunt unii care au deja manga, nu-i nevoie sa dldati 20 de volume...si eu am manga completa pe cd, si vin in bucuresti peste vreo 3 sapt, daca vrea cineva, dati un mesaj
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Dark_Lady
post Sep 14 2005, 10:51 AM
Post #43


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 68
Joined: --
Member No.: 1.286
Points: 101



Am vazut si eu Angel Sanctuary datorita lui Virgin Blood de fapt a fost pintre primele vizionata mi-a placut ffff mult chiar dak era vorba de un incest sau de doua?.......oricum imi place k era cu ingeri dar nu ingeri pasnici ci razboinici.......... :D .interesting point of view!
Si e tare dragutza si faza cu cei doi kre sunt in mijlocul problemelor si se lupta pt dragostea lor..........chiar dak era o dragoste nepermisa............. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lady_Megumi
post Feb 14 2006, 05:03 PM
Post #44


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 14-February 06
From: Viena/Austria
Member No.: 2.182
Points: 77
Gender:



Pentru toti fanii AS, cititzi "GOD CHILD", "BOYS NEXT DOOR (Yaoi), NEJI, LUDWIG (ultima aparitie Kaori Yuki in materie de manga). Sutn super storylineurile, si bineinteles acelasi stil gothic pe care Yuki sensei il practica prin toate operele ei... :))

AS are 20 de volume by the way, iar God Child e la vol. 12 acum, dar continua... celelalte sunt one shots, so only 1 manga... :P (iarasi o autoare, a carei mangas le am pe toate, haha)

Crina
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Feb 14 2006, 05:32 PM
Post #45


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



mah Crina mah!! Threadul se cheama General ANIME. exista si la general manga topic pentru Angel Sanctuary si despre Count Cain si despre alte works cu semnatura Kaori Yuki. Mai citim si noi cate ceva :lol:

daca vrei sa vezi fiecare de pe-aci cam ce manga citeste, intra pe topicul Ce manga cititi :)

pe-aci se vorbea despre AS animeul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lady_Megumi
post Feb 14 2006, 05:37 PM
Post #46


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 14-February 06
From: Viena/Austria
Member No.: 2.182
Points: 77
Gender:



LOL, cred ca sunt prea entuziasmata momentan de forum, si cam dau cu mucii-n fasole, sorry! :) Si am o vedere din aia aiurea, ca citesc totul in ordinea in care e scris, adica am descoperit faza cu threadul manga abia dupa ce scrisesem deja aici, ...sunt cam blind... :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Mar 5 2006, 10:03 PM
Post #47


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



A mai ramas ceva nespus?
Este primul anime ever downloadat de mine, l-am vazut acum 2 ani si ..desi acum anime-urile vazute sunt muuuuuuuuulte Angel Sanctuary este inca printre favorite ( nu am citit manga, dar citind ce a scris "lumea" cred ca o sa ma bag si eu sa-l citesc ;) )...nu sunt (inca) spoiler asa ca nu voi mai aduga decat
nu ai vazut angel sanctuary? Merita vazut!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SOG
post Mar 21 2006, 12:35 PM
Post #48


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: 20-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.315
Points: 99
Gender:



Angel Sanctuary.... un anime foarte bun (c sa zic si eu acum :D). Cel mai mult mia placut faptul k au pus incgerii in alta lumina decat eram obisnuit, se pare k si ingerii pot sa fie niste creaturi malefice :P. Grafica este calitate storyul la fel, pacat k a fost doar OVA, trebuiau sa faca o serie de 13 sau 26 de episoade sa cuprinda intreaga actiune a mangaului. Dar sunt multumit si cu OVA-urile :D. O nota generala la acest anime... 9
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

seandreea
post Apr 25 2006, 08:43 PM
Post #49


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 150
Joined: 8-November 05
Member No.: 1.937
Points: 347
Gender:



Nu stiu acuma cat de mult il pot lauda, pentru simplu motiv ca am citit mai intai manga (care e net superioara). Grafica este intr-adevar printre cele mai bune din anime si povestea e un pic cam diferita.
Si eu tot din cauza ideii de ingeri m-am apucat de citit, dar dupa primele pagini am lasat deoparte orice stiam d eingeri, demoni si dumnezeu. Inainte de a cititi ganditi-va ca nu e scrisa de un crestin, si in materie de religie este o invalmaseala. Daca stau sa ma gandesc bine se aseamana mai degraba cu religia evreilor, decat cu, crestinismul. Exista si nume luate de acolo (pt cine a citit manga un exemplu e Astaroth), si daca ati observat, nu exista sfinti, sfantul duh sau Iisus. Cum am mai spus. Ca in cazul altor anime trebuie lasate prejudecatile "la usa" inainte de vizionare.

Acum partile rele:
-Cum s-a terminat (desi asta va face sa cautati manga si tot voi aveti de castigat ;) )
- Rociel apare ca un nebun (anumite faze sunt chiar de balamuc) In realitate este doar un suflet ratacit si pacalit de dumnezeu. (observati ca scriu cu "d" mic ca sa nu va mai duceti la religie)
Si de fapt Alexiel il iubeste si ea dar nu arata asta din aceiasi cauza.
- Setsuna la fel zici ca e nebun cand ii se fac ochii rosii cand cica capata el putere sa se bata si apoi cand il striga Sara se opreste - Mare prostie. In manga faptul ca e reincarnarea lui Alexiel ii da puterea asta (mama lui il urascte pentru caorice ar face el nu se raneste - este speriata de el) si se ia tot timpul la bataie. ceea ce il opreste sa omoare nu e vocea Sarei ci vederea sangelui. Cand vede sangele nu se mai poate misca.
- Exista o faza in anime cand Arakume tranteste peste el o bila uriasa de piatra si el se fereste. In manga o darama singur, din greseala, fiind prima aparitie clara a puterilor astrale.
- E foarte scurta si trecatoare faza cand Setsuna isi da seama ca de fapt Kurai e fata si peste tot eu am vazut scris ca Arakume si Kurai sunt cuplu Yaoi.
In general partile astea rele vin din faptul ca am citit manga, asa ca va sfatuiesc acelasi lucru si pe voi.
O gasiti pe www.vimanga.ru

Inca ceva - toti zic ca ingerii aici sunt rai. Nu toti. Ideea e ca personajele sunt foarte complexe. Nu exista good-guys si bad-guys. Si mie asta mi-a placut fiindca asa si in realitate. Nu cred ca exista om sa fie extrem de bun si om sa fie demon intruchipat. Sau foarte rar. Fiecare avem parti bune si parti rele.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deadline_angel666
post Sep 2 2006, 05:46 PM
Post #50


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 2-September 06
From: Buzau
Member No.: 2.937
Points: -66
Gender:



Angel Sanctuary mi-a placut de cand am vazut poze pe internet..iar apoi l-am downlodat....E super desenul..si mangaul la fel!!!Cel putin in manga lucrurile se petrec putin mai diferit...Dar e ok!!!Kira e cel mai tare!!!! :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Oct 7 2006, 12:37 PM
Post #51


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



am vazut si eu angel sanctuary de curand :) am vrut neaparat sa vad despre ce e vorba cand m-am uitat la poze...totusi, pacat ca a avut doar 3 ovauri...vreau sa citesc si manga, probabil de acolo intelegi mai multe lucruri decat din anime...oricum mi-a placut, si ideea cu ingerii a fost buna, si cu iubirea interzisa dintre cei 2 :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Oct 7 2006, 12:42 PM
Post #52


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



QUOTE(black_ang3l_me @ Oct 7 2006, 01:37 PM)
vreau sa citesc si manga, probabil de acolo intelegi mai multe lucruri decat din anime...oricum mi-a placut, si ideea cu ingerii a fost buna, si cu iubirea interzisa dintre cei 2 :)
*



Sigur vei intelege mai multe lucruri... In cele 3 OVAs sunt prezentate putine aspecte din manga. :P
Cat despre iubirea interzisa... doar este un ingredient de succes oricand. ;) Multe anime-uri adopta tema incestului. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Oct 7 2006, 01:07 PM
Post #53


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



nu stiu daca sant chiar multe. tema asta este destul de originala, afara de Angel Sanctuary doar Koi Kaze stiu ca o mai abordeaza
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Oct 9 2006, 10:58 AM
Post #54


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Stiam mai multe anime-uri care se axeaza pe iubirea dintre frati... Pe langa Koi Kaze, imi mai amintesc si de Boku wa Imouto ni Koi wo Suru. Mai stiam... dar varsta ma ajunge din urma. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Oct 25 2006, 08:44 AM
Post #55


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Am vazut animeul cand eram mica si am mai revazut primele trei episoade. Oricum, primul episod ma distreaza cand Setsuna ii face pe demonii aia mici Homosexuali cand ei erau unul in corp de femeie, celalalt in corp de copil. Iar cand Setsuna e indragostit lulea de sora-sa...si fug impreuna si cand ea moare si...mai departe aflati voi, daca spun, stric tot cheful de a mai viziona animeul. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trixyl
post Oct 25 2006, 09:18 AM
Post #56


absu tenebrarum
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: 20-October 06
From: tm
Member No.: 3.147
Points: 45
Gender:



not really, este unul dintre anime-urile alea care nu se prea pot povesti. Tre sa-l vezi, si asta e un lucru bun
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nyuu
post Oct 25 2006, 08:39 PM
Post #57


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 25-October 06
Member No.: 3.179
Points: 10
Gender:



Angel Sanctuary.. unul dintre anime-urile care chiar m-a marcat. Ideea ar fi ca in orice bine exista si rau, iar in orice rau exista si bine, dupa principiul Ying si Yang. As putea spune ca m-a maturizat, intr-un fel. Trebuie sa citesc si manga, dar asta dupa Noryoku.
Pe scurt, trebuie sa il vedeti. It really is a must see :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

lolla
post Mar 3 2007, 10:15 PM
Post #58


Incepator
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 13-February 07
Member No.: 3.788
Points: 2
Gender:



animeu e genial:X:X:X daca se faceau mai multe episoade era mai mijto...da si aja e tare:X are o sooper grafica, si povestea e sooper diferita si interesanta:X love it
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Feb 18 2009, 10:53 PM
Post #59


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Serios acuma, ce e asa de tare la Angel Sanctuary?

Grafica nu mi se pare deloc speciala, de incantat nu ma incanta, dar sa zicem ca e doar o preferinta personala, chestie de gust.

Dar povestea? Pe langa ca e foarte prost prezentata, doar schitata (da, eterna plangere ca is doar trei episoade, eterna constatare ca manga trebuie sa fie mai buna, cel putin ca are loc sa prezinte povestea), ce e asa de special? Poate is asa de indignata pentru ca ma asteptam la ceva maret, pentru ca toata lumea il lauda, dar tot ce pot sa vad e un anime care incearca sa impresioneze prin socant: incest si ingeri rai si dumnezeu absent. wow!!!... not.

Mi-a placut Sara though. :P Setsuna and Sara were about the only good thing I could find in this anime. Iar fazele in care Setsuna avea vocea lui Alexiel au fost foarte ciudate + demonii asa zisi homosexuali care de fapt erau travestiti, Kurai si Arachne. Is this a gender-bender attempt?

Concluzie: mi s-a parut slab, din toate punctele de vedere.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Feb 19 2009, 09:44 AM
Post #60


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



cee asa de special la poveste ?

hmm, sa ma gandesc, poate pt ca e originala ? chiar FOARTE originala ? - introduce elemente si concepte noi, si creaza o lume complexa, diferita si... originala ?
sau poate pt ca povestea e foarte complexa ? cu actiune ce se deruleaza pe mai multe planuri, cu numeroase intrigi, personaje interesante ?
Cat despre grafica, depinde de gusturi, dar mie mi s-a parut superba (si tine cont ca vorbim de un anime aparut prin 2000).
Si nu cred ca povestea e prost prezentata - e adevarat, cam condensata, dar cand l-am vazut, nu citisem manga, si totusi povestea mi-a placut foarte mult.
In fine, Setsuna avea vocea lui Alexiel pt ca el defapt e reincarnarea lui Alexiel, si in acel moment se trezise sufletul ingerului. Cat despre demoni, Arachne e un travestit, iar Kurai a tomboy :P

Totusi inteleg ca ti-au placut Sara si Setsuna - si daca ma gandesc ca ei sunt personajele principale, in jurul carora se tese intriga principala, nu e chiar putin :P .
Oricum, AS e un anime foarte controversat, e un love it or hate it - depinde foarte mult de gusturi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 09:45 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |