Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Winter Sonata


Moonsparkle
post Oct 25 2010, 09:17 AM
Post #1


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



Hai ca au terminat si astia de la Frostii de tradus Winter Sonata in sfarsit asa ca acum e complet si poate fi vizionat integral, cu prequel cu tot.

Now about the series... Winter Sonata e un anime corean facut dupa un k-drama. Nu stiu exact la ce altceva ma asteptam, dar da, asta se traduce in mare prin "telenovela coreana" :P Sa zicem ca pe undeva pana la prima jumatate anime-ul era ok, dar dupa s-au bagat astia in niste plot twisturi de mai lipsea doar sa ramana careva insarcinata sau sa apara evil twin :P I might be a bit harsh from a fan's point of view, dar pentru mine au fost prea multe intorsaturi de situatie care is pur si simplu far fetched. Alte minusuri minore ar fi faptul ca tipul isi schimba de 3 ori culoarea parului in cele 26 de episoade si maica-sa albeste si apoi non-albeste inapoi, tipa poarta cred ca o singura bluza in tot anime-ul, animatia e inconsistenta si voice actingul de foarte multe ori e stangaci. Which isn't to say that I totally hated this series, a fost simpatic pe alocuri si cel putin la inceput eram chiar curioasa de evolutia povestii, dar deznodamantul mi s-a parut unul total neimpresionant si in retrospectiva povestea lor mi s-a parut banala prin faptul ca a fost trasa de par; daca tot e pana acolo, mi-a placut mai mult si mi s-a parut mai romantica povestea lui Joan :) but owell, this is definitely a must watch for j/k/whatever-drama fans and for those who enjoy crying at anime

anyone else?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tessa
post Oct 25 2010, 10:25 AM
Post #2


Jan-itor
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 2.042
Joined: 4-September 06
From: Bucuresti/Oradea
Member No.: 2.948
Points: 5.819
Gender:



Eu o urmaream, dar am pus-o putin pe on-hold deoarece simteam ca nu mai pot. Inceputul e all fluffy and suddenly turns into something really, really sad.
Moare Min Hyung si totul e sad. Ok. Apoi ea intalneste un alt tip care seamana perfect cu Min Hyung, iar de aici credeam ca va fi o poveste despre un tip care seamana cu fosta ei dragoste dar nu e, dar ea ajunge sa-l iubeasca oricum because he's cool anyway and he's not her brother. Ce mi-a displacut e faptul ca il reinvie pe Min Hyung, iar mai inspre sfarsit [am citit din greseala un spoiler], aflam ca de fapt el nu e fratele ei....

Cum spune si Moonsparkle, prea s-au chinuit sa fie originali si sa te tot bage in schimbari de situatie doar ca sa nu sti ce se intampla, iar la final sa-ti dai seama ca oamenii astia fabuleaza pe tot parcursul seriei.
O sa o reiau dupa ce termin Darker than Black si o sa vin atunci cu o parere finala. Parea chiar dragut la inceput, nici ideea de incest nu m-a deranjat, dar....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Moonsparkle
post Oct 25 2010, 01:06 PM
Post #3


Horrific Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.839
Joined: 17-March 06
From: The Great Indoors
Member No.: 2.295
Points: 4.059
Gender:



uh defapt moare Joonsang, Min Hyung e numele pe care il are dupa accident. mie mi-a placut ca a murit, ca aflam mai incolo ca el de fapt nu e mort treaca mearga, mai neplauzibila a fost the stunt that his mother pulled so as to erase all his memories and previous personality. si vezi ca ai facut un mic spoiler acolo cu "ideea de incest" :P

apropo, as a treat for the k-drama version fans, seyiuu din anime is vocile actorilor care au jucat in k-drama si in ultimul episod apucam chiar sa ii vedem :) Joonsang sucks.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 29th March 2024 - 01:48 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |