Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

12 Pages < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Final Fantasy


Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #41


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Un joc poate fi cumparat si inainte sa apara.... Il primesti cand apare....
Si bineinteles ca merge pe PC ca doar ii online!!! :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #42


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Imi cer scuze pentru incoerentza ..... este aproape 4 dimineatza !
Asa ..... deci io stiu ca FF11 a aparut in Japonia ..... s-ar putea ca totusi sa fi aparut si varianta in engleza ...... orikum pe mine ala nu ma intereseaza , fiindca este mmorpg ..... si din ce am vazut si citit io de el pare o prostie ....... nu cred ca au sa castige prea mult cu el .... tot alea mai vechi sunt mai bune ....gen ff7 ..... insa la anu sau asa ceva o sa apara si FF12 , care va fi offline si va avea si varianta de PC !!!! :P
Chestia aia cu jokuri de vanzare pe net .... Chuppy stie ce zice :)
Tomb Raider 6 este in store now de vreo 6 luni si nu a aparut decat de mai putin de o luna ..... la fel , de exemplu , si cu programele ..... ma uit de Lightwave 8 care stiam ca tre' sa apara , nu a aparut da' potzi deja sa il cumperi pt numai 3699$ ...... tu dai banii si ai garantia ca ti-l trimit ei cand apare ..... Matth , putea sa fie asa ceva , sa stii .....
In fine ...la xenogears am jukat vreo 45 de ore si abia am trecut pe CD2 .... este supe misto povestea si asaaaaa....joku in general ....... ce sa mai ....un alt FF .... insa este mecha :) poti sa joci cu oamenii jos su sa te urci in robotii de lupta ( gears se numesc ei ) si faci faze tari si cu aia .... ai combustibil....blabla ....
E mult mai misto decat Chrono Cross daca ma intrebati pe mine .... chiar daca CC e din 2000 si asta-i din '98..... iar grafika e ceva mai buna decat FF7 ...
Ma rog , starea in care ma aflu nu imi prea indika sa scriu un review acuma ca ar iesi numai balarii ...... insa cred ca intelegeti ideea : ESTE MARFA !!!! pm si vedem cum facem sa vi-l dau ....
Daca stiti voi vreun emulator de PS2 ma bucur ...io nu stiu , desi am kautat . Cel mai devreme stiu ca iese unu' prin 2004 , cu putin inainte sa apara PS3 .... bine , ca nu ma surprinde delok ...asa a fost si cu emulatorul de PSX , a aparut cu putin inainte sa se lanseze PS2 .

Apropo , voi suntetzi din Deva ? Am fost si io odata acolo ..... in clasa a 8a ...eh , ce vremuri..pe atunci invatzam ......iesisem primul la olimpiada de istorie la faza pe capitala , si am trecut la nationala , care s-a tinut la Deva..... am vizitat si cetatea aia care se vede de jos ..... am dat si niste bani la un mos care m-a fraierit ca nu are ce manca si ca el isi vinde cartile din casa ....si cand colo mirosea a bautura rau de tot....pakat ca am realizat treaba asta dupa ce i-am dat banii ...... Stiu ca olimpiada am tinut-o la COLEGIUL NATIONAL DECEBAL ..... era misto in interior ... ce sa mai .......frumos oras !!!!!! In Hunedoara am vizitat castelu lu' nenea Iancu :)
Mai vb ...... ma duc sa imbratisez patul .........
ufffffffff.....puffff ....pufffff

snorrrrrr-snorrrrr

Zzzzzzzzzzzzzzzzzz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #43


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Ai fost la Colegiu National Decebal?????
Cool !!! La liceul ala is eu..... :D :D :D

Tu vorbesti serios de chestia cu FF 12 ???
Chiar apare la anu ????
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #44


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Eu vorbesc foarte serios , dar s-ar putea sa nu am dreptate ...... stiu ca am citit undeva treaba asta acum niste zile , da' nu mai stiu unde ..... daca gasesc linkul ti-l dau si tie :) Orikum , parea destul de credibila faza .... ma mai uit :)
Da , la colegiul national Decebal am dat olimpiada pe tara la istorie acum trei ani , mai tin minte ca are la intrare la parter niste chestii aurii din bronz care reconstituie profilul lui Decebal ...... da' nu mai stiu sigur .... oricum era misto :) Io am fost kazat la un internat la vreo 5-10 minute departare de acolo ..... stiu ca avea nijte conditii precare :) heh , si am mancat si la o cantina unde veneau niste tinere individe cu galeata de ceai dupa ele , adresandu-mi-se serviabil : Mai doritzi ceai ?!? Stiu ca nu am avut niciodata norocul sa nimeresc bucatzika de lamaie care plutea dezorientata in ditamai galeata de ceai..... heh , asa-i viatza ! Dura .
BTW , poveste din Xenogears e SUPER-MARPHA !!!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #45


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



De abia astept sa joc Xenogears........
Am vazut niste poze si pare super !!!
Cum is filmele din joc?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #46


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



QUOTE(Balthasar)
Deci FF este RPG. Atunci sunt si eu interesat. I love RPG dar cam despre ce e vorba in universul FF?
Sunt 12 parti ,fiecare cu alta poveste. Daca ai jucat rpg de computer ,sa sti ca asta e pt console si diferenta e enorma. Pe comp. conteaza omorarea monstrilor, pe console( inclusiv FF) e f imp povestea si relatiile dintre personaje.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #47


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Sunt anime 2D foarte misto :)
Hehehehe .... ti-am spus ca l-am terminat azi ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaeru
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #48


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 338
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 39
Points: 547



De unde pot si eu sa fac rost de Xenogears? indiferent daca e pentru emulator sau PSX.
eu am mai toate RPG-urile pentru PSX si SNES.cine vrea poate sa ma contacteze.
ps:sunt din bucuresti. mersi mult
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #49


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



Pentru cei care joaca FF 8, Ultima Weapon este penibil, mult mai slab decat se vorbeste peste tot ca ar fi...
Am citit in DLH ca are 500.000+ viata..... Pe naiba, 50.000 poate, desi cred ca are vreo 100.000... Moare dintr-un Lionheart....
Cat despre Omega Weapon.... Nu l-am gasit.... :( Da cred ca si ala era o vrajeala....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #50


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Chuppy :

Omega Weapon...... hmmmm....ba nu-i vrajeala delok !!!!!
In primul rand , este in castelul Altemisei , la orga acolo.... trebuie sa tragi de un lant in alta parte in castel ( nu mai tin minte unde ca l-am jukat demult ) i dupa aia iti da un timp limitt ca tu sa fugi la orga . Daca ajungi la timp acolo , apare Omega Weapon si te lupti cu ea .....
Este cel mai tare lidr din jok , cred ca aia inm walkthrough-ul ala au confunat ultima cu omega , caci Omega Weapon are 500,000+ viatza si are o faza care le ia 9999 la toti cei trei membrii ai echipei . Mai are o faza in care trage cu nu stiu ce stele , vreo 15-20 , toate deodata , fiecare cu damage de peste 4000 hp , asta inseamna mai mult de 9999 pentru fiecare :) Iti dai seama ca auto-potion nu functioneaza . Io am avut norok si am batit-o . Cum ? Mi-i i-a omorat pe doi din trei cu niste faze mai normale ( adika Ultima ) si il mai aveam pe Squall cu viata 3 . Iti dai seama... mai mult mort deat viu . Si am dat un hero pe el . Stii ce face hero , nu ? Iti da invincibilitate pentru un timp ... nu mai stiu exact cat . Eh , in fine ..... treaba este ca , avand viata 3 si pe ceilalti doi morti , imi venea limit break-ul intruna si am dat de cateva ori Lionheart pe ea . A fost bine ca a murit inainte sa imi treaca mie efectul de la acel Hero . Orikum este o potiune super rara si mi-a fost greuu sa renunt la ea in lupta aia , insa , daca nu imi amintesc gresit , dupa ce o bati , in afara de multa experienta , o tona de Gili si si alte itemuri rare , iti da si un SuperHero , care le da invincibility la toti trei . Eh , pe ala nu am avut unde sa il folosesc fiindca ultimul lider a fost banal . Haha !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

z-kun
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #51


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 147
Joined: --
From: Kyoto, JP
Member No.: 3
Points: 2
Gender:



Am si eu FF-urile in afara de FF3, pentru emulatoare, FF7&8 pc version, 9 PSX version. N-am apucat sa le joc pe toate inca.

Am jucat Xenogears de mai multe ori, si daca pot zice un lucru, este cel mai bestial joc Squaresoft pe care l-am jucat pana acum (da, mai tare ca FF7). L-am terminat cu caractere de level 80 (eram si asa supraantrenat) si Deus nu a reusit sa-mi opuna nici o resistenta reala.
Favourite character: Emeralda
Favourite gears: Crescens, Xenogears

XG este ceva care nu trebuie omis.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #52


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Atentie , SPOILERS :

XENOGEARS

Io aveam level 76 cand am terminat jokul si m-am oftikat ca nu am putut vedea Yamikei , pentru care iti trebe level 80 :(
Mda..... mie imi plak cel mai mult Citan si cu Fenrir , dar numai dupa ce isi ia Katana . in opinia mea , ultimile 4 faze ale lui Citan cu Katana , mai ales Crystal Water , sunt ele mai tari din jok . si robotu e misto a are katana si o tine in pozitie de Gatotsu ( nu stiu sigur daca asa se scrie ) .
asa , ca look , si mie mi-a plakut cel mai mult Crescends :)
Deus a fost chiar fraier , si e si mai fraier daca ditrugi mai intai cele 4 Orb-uri . Urobulus este aproape imposibil sa nu il bati , adika trebuie sa vrei tu asta ca sa se intample .
Intr-adevar , este cel mai bestial jok de la Square , insa io nu as zice ca FF7 ii este cu mult inferior . Dupa mine , Sephiroth este in continuare si va fi mereu cel mai bestial personaj negativ din istoria anime . De el se apropie insa ID ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #53


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



Care se ofera sa-mi trimita shi mie Xenogears.... ?????????
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

z-kun
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #54


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 147
Joined: --
From: Kyoto, JP
Member No.: 3
Points: 2
Gender:



Yamikei arate destul de diferit fata de celelalte tehnici, si face in jur de 5k damage. Eu jucam fara gear cu Fei, ca nu aveam nevoie ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #55


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Xenogears, FF? z-kun, ai cumva si... Magna Carta? :? Huuuuuuuh.. cat am speral sa le aiba cineva din Bv...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

z-kun
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #56


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 147
Joined: --
From: Kyoto, JP
Member No.: 3
Points: 2
Gender:



N-am magna carta T_T

Si Xenogears il am dintr-un gameshop din Cluj. FF8 mi l-a trimis cineva din America ^^;; FF7 din piatza, restul de pe net.


Daca ma agit, probabil pot sa fac rost... i'll look into it.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #57


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Io am jukat asa : FF7 , FF8 , FF9 , FF10 , Chrono Cross , Xenogears ...si urmeaza sa jok XenoSaga .

Wait a minute !
Adika a aparut Magna Carta fara sa stiu io ?!?Weird !!!
Hey , Z-kun , nice avatar !
It's ID , right ?
Cool ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MaTTh
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #58


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Hunedoara*Timisoara
Member No.: 48
Points: 40
Gender:



DEci Fate....................... Potzi sa-mi trimitzi shi mie Xenogears???????????????????? shi apropo... Final Fantasy 10 cum l-ai jucat...... Ca shi yo vreau sa joc.......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #59


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



It iz veri gud si asa. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

z-kun
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #60


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 147
Joined: --
From: Kyoto, JP
Member No.: 3
Points: 2
Gender:



ofc its ID :twisted:

hm... as avea si eu nevoie de XenoSaga / FF10 cu echipamentul de rigoare, daca e vorba de emulatoare O_o

matth in ce orash esti? poate iti pot da eu XG
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

12 Pages < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 19th April 2024 - 07:08 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |