Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

7 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Trigun


axi
post Oct 10 2004, 06:52 PM
Post #21


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



hehehe ... vash rulz :) ... si nu te lua dupa astia rai care zic ca [spoiler:107d8a8113]vash e o planta[/spoiler:107d8a8113] ... /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Oct 12 2004, 03:53 PM
Post #22


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Vash e o leguma... /^_^

Am terminat seria....mi-a placut....m-a surprins faptul [spoiler:4c0d0a8640]ca Wolfwood moare si m-a impresionat felul in care moare.[/spoiler:4c0d0a8640]Mi-a placut lupta de final dar prea pune capac de muraturi la serie....zice exagerat de multe.Oricum seria e dementa,grafica mi-a placut(NO CGI),povestea la fel,personajele,tot.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

momotaro
post Oct 12 2004, 05:43 PM
Post #23


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



E bun Trigun, eu am ajuns pe la vreo 15 cred. Pacat ca de la 10 incolo calitatea video scade mult, cred ca e de la un subber diferit (la mine). Si eu sunt ffff curios ce se mai intampla, da nu am timp sa ma uit :D . Mersi mult pentru spoiler, Cyber :? /angry
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Oct 12 2004, 05:44 PM
Post #24


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



cyber..sper ca ai seria trasa pe cd..vreau si eu!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Oct 12 2004, 06:27 PM
Post #25


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Imi pare rau Momotaru...accident...credeam ca am pus spoiler-tag acolo.Macar esti in aceeasi oala ca si mine....si mie mi-a stricat cineva faza aia exact cand mai aveam vreo 2-3 eps si ajungeam la ea.

Oricum...seria mi-a adus oarecum aminte de Samurai X numai ca asta e mult mai bine realizata si are un story care nu-i de-a moaca ca acolo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Oct 17 2004, 11:26 PM
Post #26


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Dupa atat timp... tot am asteptat ca mai multa lume sa descopere aceasta serie. Ma bucur ca in sfarsit a inceput sa fie apreciata.

Eu unul tot ma uit la primele episoade, cele comice (cand l-am vazut prima oara, acum cativa ani, se zguduia casa datorita hohotelor mele de ras). De la jumatate incolo poveste devine prea trista puntru un anime cu un inceput atat de comic. [spoiler:9004de92d0]episodul in care nu se mai opreste din plans m-a impresionat mult [/spoiler:9004de92d0]

Ca intodeuna apreciez informatiile lui Ranma-kun despre maga (in general si in particular pentru Trigun). Nu stiam ca este o diferenta asa de mare intre serie si manga. Pana la urma care este mai comica?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kataracta
post Oct 18 2004, 07:25 AM
Post #27


Forever dreaming, forever searching, forever waiting
Group Icon

Group: Admin
Posts: 627
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 21
Points: 76
Gender:



Heh, eu acum ma uit la el. Am inceput sa ma uit la servici la primele episoade si nu stiam cum sa ma abtin sa nu mai rad :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Nov 26 2004, 05:24 PM
Post #28


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



Mie nu mi placea cum aratau primele episoade, mi se parea prea copilaros, dar cum toti zic de Trigun ca e super am zis ca ma uit de la ep 15 incolo :D Superb.

Mie nu imi place prea tare partea comica a serialului, ci admir f mult faptul ca Vash e primul personaj de serial sau film de actiune (pe care il stiu eu) care traieste incercand sa salveze pe toti la propriu. E poate cel mai educativ personaj posibil, care e in acelasi timp atractiv si pt cei mici care vor sa fie pistolari si eroi de actiune.

Si Vash nu e [spoiler:e2e8b4e685]planta[/spoiler:e2e8b4e685] cum a zis careva (haios totusi :D). Eu sunt convins ca metodele lui Vash sunt mult mai grele ca cele ale lui Wolfwood de ex.

Mi-a placut foarte mult [spoiler:e2e8b4e685]dedicatia si felul in care adjunctul lui Knives (am lapsus acum) si-a slujit stapanul si si-a indeplinit scopul - foarte inedit - m-a lasat mut de admiratie.[/spoiler:e2e8b4e685]

Oricum trebe sa vad si primele 15 episoade :D :D :D
Sal.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Nov 27 2004, 10:05 AM
Post #29


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Cyber ...e normal sa nu fie CGA in el...e din 98 totusi.....inca nu se merita o investitie in CGA la vremea aia...ca atunci chiar ai fi zis ca te uitai la robotei... :roll: !!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Nov 27 2004, 03:55 PM
Post #30


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



ibarbar ... pacat ca nu ai vazut in ordine ...da ai timp sa recuperezi :P
trigun e super :P
kata ... sper ca nu ai cazut de pe scaun de atata ras, ca ce-ar fi zis colegii de munca? :twisted:
parerea mea despre acest anime e ca merita fiecare minut trecut sa te uiti la el :D
sper sa-l gasesc si eu intr-o varianta de calitate superioara ca sa mi-l si copiez ... merita
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

momotaro
post Nov 27 2004, 05:23 PM
Post #31


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



Axi, ce am eu e de calitate f buna pana la episodul 10 (dar codare wmv parca, peste 200Mb episodul), in schimb de la 11 incolo sunt varza, in jur de 100 mb episodul, se vede si se aude prost. Daca gasesti sunt si eu interesat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Nov 27 2004, 06:32 PM
Post #32


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



eh ... momo ... ur way ahead of me ... eu aveam toate numai episoade pe la 80-100 ... damn! ... daca gasesc ...vorba ta :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

vik
post Nov 28 2004, 01:18 AM
Post #33


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 84
Joined: --
From: Cluj-Napoca
Member No.: 81
Points: -11



Am vazut si eu seria. Cam a doua daca ma gandesc bine. E una din cele mai reusite pe care le-am vazut. E destul de amuzant dar as fi preferat mai multa seriozitate cateodata. Cel putin ca in 13 Diablo. N-o sa uit ce privire criminala avea Vash in episodul ala cand era la inchisoare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Nov 28 2004, 10:39 AM
Post #34


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ah mai, mie asta mi-a placut maimult, tocamai ca nu este o serie asha de serioasa, mi-e ciuda pe la urma a inceput sa fie mai serioasa, au murit oamenii cu miile, si eru era sa plang, I hate it when people die, even in anime, in orice caz, am zis-o si anterior, I love this anime.
Apropo, ce credeti, daca l-ar fi prins cineva pe vash, ar fi primit cele 6 billion dollars /?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Nov 28 2004, 10:41 AM
Post #35


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



tehehe ranma ... poate ca da ...nu era o suma asa mare ptr tipul rau :P ... dar stii, bad guys have this really nasty habbit ... chiar daca nu conteaza, tot vor ei sa triseze, sa insele cumva :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Nov 28 2004, 08:20 PM
Post #36


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Hm, mie mi se parea enorma suma, apropo, care vi se pare ceamai tare faza din trigum, mie mi s--au parut asha de SF fazele cand Vash se batea cu frati-su, Knives, si ambii aveau tunurile alea uriasha care s-au transformat din pistoale, asha ceva mi-ar trebui si mie :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Nov 29 2004, 12:29 AM
Post #37


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



eu as fi vrut sa vad mai in detaliu [spoiler:7fb9b68daf] cum vorbea el cu uzina si cum o convingea sa fie cuminte :P [/spoiler:7fb9b68daf]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Nov 29 2004, 03:29 AM
Post #38


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Axi, asta o arata mai in detaliu in manga, ia manga-ul si citeshte-l ai sa vezi acolo, e super scena aia cu uzina, e super si manga-ul merita citit, just try it, ok :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

momotaro
post Nov 29 2004, 11:17 AM
Post #39


butterfly chaser
***

Group: Members+
Posts: 151
Joined: --
From: Iasi, Romania
Member No.: 79
Points: 0
Gender:



Cu uzina? Muahahahaaa.
Pai [spoiler:b3e348e50d]In fapt uzinele erau fiinte atemporale, la fel ca Vash si Knives. Fiind din specia lor, normal ca le era usor sa comunice cu ele. Telepatic.[/spoiler:b3e348e50d] Oricum, suna nice :)))))))

Umm, Ranma ... partea care mi-a placut cel mai mult a fost [spoiler:b3e348e50d]ca atunci cand (am uitat cum ii spunea tipului aluia cu puteri telepatice care era mana dreapta a lui Knives) ... deci cand tipul respectiv a spus ca o sa il faca pe Vash sa sufere chinurile iadului, eu ma gandeam la cine stie ce torturi fizice ... dar de fapt el l-a facut sa il impuste ... genial gandit[/spoiler:b3e348e50d]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Nov 29 2004, 12:27 PM
Post #40


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ca sa va arata si voua faza cu unzina din manga, atashez o imagine reprezentativa pentru aia, sper ca o sa va faceti o imagine mai buna despre uzine and stuff, cu totul ca in manga uzina apare la scena cu sand-steameru, si nu ulterior intr-un orashel, si cu tipa aia cum apare in anime, totushi e mai mishto facuta in manga, pentru cei care vor manga-ul, mai precis primele 3 volume, 1-3, 4-5 sunt de fapt Trigun Extreme, si au fost desenate mult mai tarziu, deci vlumele 1-3 le gasiti aici http://perso.wanadoo.fr/xeenmangaworld/tri...rigun_manga.htm
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th April 2024 - 06:21 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |