Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

8 Pages « < 4 5 6 7 8 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum Sunt Vazutzi Fanii Anime Din Romania?


frosty
post Mar 12 2008, 12:56 PM
Post #101


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 12-November 07
From: Targoviste
Member No.: 5.552
Points: 158
Gender:



ce pot sa spun e ca si eu am fost privita ca o cidata asta pana cand "geniile" din jurul meu mi-au vazut desenele si au spus " wow.....ce tari sint desenele, sint dalea in genul anime, nu? daa :blink:

si de atunci cand primesc traditionala replica, stiti voi care, ma uit cu "ochi reci si goi" si le transmit: "lasa-ne, lasa-ne ca ne plictisesti" :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lord Alucard
post Apr 9 2008, 01:55 PM
Post #102


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 5-April 08
From: Ialomita(Slobozia)
Member No.: 6.531
Points: -2
Gender:



<_< pai ai mei parintii credeau ca ma uit pre mult la desene animate(anime) dar atunci cand tatalui meu i-am arata un ep din Death Note stiti ce mi-a zis :"Auzi cand il mai da ,sa ma uit si eu ca este interesant.
Dragi mei colegi credau la fel asa ca le-am dovedit ca acele desene animate cum le numsc ei sunt uneori prea greu de inteles pentru ei asa ca acuma au ajuns sa mai ntrebe ce se intmpla episodul urmator din Blood+ sau ma intreaba daca desenele pe care le vedeau pe Tvr2 cu baiatul acela cu coada sunt anime-uri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

V3N0M
post Apr 10 2008, 12:58 PM
Post #103


Incepator
**

Group: Members
Posts: 18
Joined: 3-April 08
From: Behind you *,*
Member No.: 6.520
Points: 48
Gender:



Eu am trait intr-un orasel unde parea ca absolut nimeni nu avea habar de subiect. Daca stiau ceva, stiau de Sailor Moon sau DBZ si iti dai seama cate glume proaste faceau pe chestia asta, sau stiau de hentai si credeau ca tot ce e anime e hentai... In orice caz, nu am fost nici batjocorit nici nik in legatura cu asta, in principal pentru ca nici nu-mi venea a discuta, daca ei tot nu stiau nik de asta. Niste prieteni mai apropiati si unii membri ai familiei au mai inceput sa se uite din cand in cand.

Tin minte cand nu am putut sa conving un amic sa se uite macar la Futurama cand il dadeau pe TVR2 (parca) deci cred ca era ceva mai impotriva desenelor animate in genere, nu numai animeurilor... la South Park totusi se uitau, afurisitiii~ xP
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Maximus
post Apr 11 2008, 01:40 PM
Post #104


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 25-March 08
From: Oradea
Member No.: 6.455
Points: 78
Gender:



Vazuti?
Parerea mea..nu prea sunt vazuti.
Ti-ai dat vreodata seama cine e fan anime din preajma ta?
Eu nu.Poate or fi prea putini in Oradea.. or maybe it's just me..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Apr 13 2008, 09:34 PM
Post #105


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



Pai...mi s-a mai intamplat sa fiu uneori luat peste picior(dar mai rar). In generala nu mi s-a intamplat niciodata(toti erau morti dupa seria dragon ball, in special DBZ), la liceu mi s-a intamplat sa fiu considerat pueril, da dupa putin timp mi-am dat seama ca erau mai multe persoane(pe care nu le-as fi crezut niciodata genu care sa le placa animeul) care chiar uramreau niste serii(Death Note, DBZ).
De obicei tata mai face misto de mine - Numai la songoku asta te uiti ma, mai pune si u mana pe o carte :D - , da numai asa in gluma...De obicei persoanele care inteleg ca esti serios in legatura cu vreo pasiune nu te iau peste picior. Cat despre batjocorit...aaaaa never happened to me and hope it never will ;) .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Disillusionn
post Jun 6 2008, 07:24 PM
Post #106


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 6-June 08
Member No.: 6.958
Points: 6
Gender:



Woah..in generala mi s-a intamplat sa fiu luata peste picior..chiar de profa de chimie :o Gosh,i hate her <_<
Ma rog..colegii din generala erau prea paraleli cu asta ca sa mai poata face ceva :lol: iar cei pe care-i am acum..sunt mari fani Naruto :) Si toaata ziua pun in aplicare lovitura celor 1000 de cutite.parca asa se numea :lol: nu mai zic.. :lol:
Acum doar ai mei ce ma mai seaca..Iar te uiti la desenele alea animate? Alea sunt pentru copii,mai pune si tu mana pe o carte si citeste :angry:

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Jun 8 2008, 10:52 AM
Post #107


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



QUOTE
Acum doar ai mei ce ma mai seaca..Iar te uiti la desenele alea animate? Alea sunt pentru copii,mai pune si tu mana pe o carte si citeste


Si au foarte mare dreptate!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deus
post Jun 8 2008, 02:39 PM
Post #108


Whatevah!
***

Group: Members+
Posts: 188
Joined: 19-April 08
From: Bucuresti
Member No.: 6.629
Points: 494
Gender:



De aceea trebuie sa stam cu "our kind" <_<
Nu luati in seama ce zic persoanele din jur "anime-paralels"!
Nu incercati sa le explicati "de ce" pentru ca nu vor intelege.
Vreti sa va recunoasteti pe strada?! Haine,accesorii pe tema anime/japan,o geanta messenger cu Death Note etc :)
Sunt multi anime-fans destul de singuri pentru ca nu au in jurul lor persoane la fel ca ei,nu spun ca nu ai prieteni,dar daca nu sunt si ei anime-fans cu cine sa discuti? Nu poti discuta pe forum toata ziua ,nu e la fel ca in realitate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

criss_suzana
post Jul 2 2008, 01:25 AM
Post #109


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 5-May 08
From: Oradea
Member No.: 6.746
Points: 16
Gender:



Pai nu toata lumea spune la fel.Culmea e ca bunica-mea intelege ce-s alea anime-uri :lol: ....intelege ca nu-s numai pt copii...insa maicamea nu-i de partea ei :))....dar si alte personae inteleg ce inseamna anime.Unora ma apuc si le explic ca sa nu traga concluzii pripite cum obisnuiesc multi,insa nueori nu ai cu cine vorbi:"du-te de aici....ii clar ca is pt copii din moment ce is animate"...
la fazele astea chiar nu mai am ce sa zic :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tsukionnanoko
post Jul 2 2008, 02:55 PM
Post #110


Incepator
**

Group: Members
Posts: 14
Joined: 2-July 08
Member No.: 7.132
Points: 42
Gender:



La mine maica-mea crede ca toate animeurile sunt hentai si crede ca baietii din animeuri sunt emo doar pentru ca au frizuri ,,emo''(ce sa faci daca in Japonia toti au par negru!).Imaginati-va cum ar arata Sasuke din Naruto si Chiaki din Nodame Cantabile cu par blond. Si taica-meu isi bate joc de mine ca imi place muzica japoneza.
In prima zi de scoala din clasa a 5-a(acum 2 ani) discutam cu o fata despre animeuri.Ea a zis ca-i place Inuyasha. Intamplator, un baiat(tocilarul clasei) a auzit ca ii plac animeurile si si-a batut joc de ea.Anul asta am vorbit cu colega mea de banca despre animeuri. Ea a zis ca prefera Zambetul lui Sharon :angry: . AAA si a mai zis ca muzica japoneza e kitsch.Noroc cu colegul care sta in fata mea. Macar se uita la Naruto si hentaiuri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jul 2 2008, 04:38 PM
Post #111


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Chiar asa, sa nu mai asculti de nimeni altcineva daca el nu se uita la anime ? Un sfat, o idee buna poate sa vina de oriunde.

QUOTE
Vreti sa va recunoasteti pe strada?! Haine,accesorii pe tema anime/japan,o geanta messenger cu Death Note.
Sunt multi anime-fans destul de singuri pentru ca nu au in jurul lor persoane la fel ca ei,nu spun ca nu ai prieteni,dar daca nu sunt si ei anime-fans cu cine sa discuti? Nu poti discuta pe forum toata ziua ,nu e la fel ca in realitate.

Mama cat de "Emo" a putut sa sune toata treaba asta :D, trist.


Cum sunt vazuti ... uhm, majoritatea pierd contactul cu realitatea, pasiunea devine o obsesie, se retrag in cercuri de genul celor spuse de mai sus, altceva inafara de anime nu mai vorbesc, iar de uitat se uita la anime doar ca sa se poata lauda mai departe in grupul lor sau forumuri cate anime'uri au vazut.

Nu generalizez, da pe o parte asa o vad :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Jul 2 2008, 05:51 PM
Post #112


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



QUOTE(Zamo @ Jul 2 2008, 04:38 PM)
Nu generalizez, da pe o parte asa o vad :P
*



said the hikkikomori... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jul 2 2008, 06:16 PM
Post #113


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Bine ca esti tu destept :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Maki Moonstone
post Jul 2 2008, 07:13 PM
Post #114


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 21-February 08
From: Epicentrul Cultural al Europei
Member No.: 6.224
Points: 64
Gender:



Jizaz Krist folks, what are you talking about? Ba ca profa m-a luat peste picior ca ma uitam de desenuri animatzi, ba ca tata face misto de mine ca imi place Suntgocucu...Nu vi se pare ca tratati tema asta cu o atentie umflata cu pompa? Cand spuneti ca sunteti anime-fans, e ca si cum ati spune ca sunteti satanisti sau martorii lui Iehova, cel putin asta e impresia pe care mi-o lasati dupa ce am citit pomelnicul asta de post-uri. Unii oameni colectioneaza timbre, altii se uita la anime. Asa si? E asta un motiv sa va considerati marginalizati? FFS, nu va baga lumea in seama daca sunteti otaci? Pai nu voi spuneati ca multi nu stiu ce e ala otaku? S-a batut prea mult moneda pe acest subiect, if you ask me. Va recomand un shpritz cu apa de la robinet, ca e rece si ieftina. Hai salut!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anime4meElly
post Jul 23 2008, 05:44 PM
Post #115


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 23-July 08
From: buzau
Member No.: 7.271
Points: 7
Gender:



Da.....pai asta chiar e un topic bun.....sunt o mare fana anime....dar in clasa mea nimeni din cate stiu eu nu se mai uita la desene animate sau anime-uri...(decat vreo 3 baieti din clasa care se uita la naruto si o sg fata care se uita la inuyasha)si de aici incepe toata chestia...glumite pe seama mea si restul(nu erau chiar batjocoriri...doar glume)...intr-o ora de matematica....plictisindu-ma...am inceput sa desenez niste spirale...ochisori care semanau cu ai lui eyes rutherford(pers din spiral)....sa mai scriu pe acolo ''spiral''....sau mai stiu eu ce nume de anime....si se pare ca fara sa vad...colega mea de banca se cam uita sa vada ce desenez eu....si ma intreaba:''Auzi...tu te uiti la desenele alea animate cu spiral?".....eu am corectat-o si i-am spus ca sunt anime-uri...si am intrebat-o daca se uita si ea...dar mi-a spus ca nu mai are 2 ani ca sa se uite la asa ceva...si s-a raspandit vestea....si tot asa....sa-u facut si alte glumitze mult mai rautacioase pe seama mea... dar totusi...ce-mi pasa?....Eu tot o mare fana anime am ramas...si ii ignor in continuare...pana la urma prietenii te accepta asa cum esti!...nu? :lol: B) ...si app:tsukionnanoko...are dreptate si la mn parintii mei cred ca baietii din anime sunt emo pt ca arata asa....spre ex:ulquiorra din bleach...arata...putin a emo pt cn nu vizioneaza anime ...chiar asta ar putea crede...sau ren din jigoku shoujo...are o frizura putin emo dar oricat i-asi explica mamei ca ei nu sunt emo...nu intelege...sau tata crede ca toti sunt demoni pt ca i-am spus cine e inuyasha...dar cu toate astea ,ei nu au nimic impotriva sa vizionez anime!....(APp:eu am un frate mai mare decat mine...are 20 de ani....el nu se uita la anime dar colegii lui de facultate o fac.....(sailor moon!!!)...iar eu ca am 12 ani momentan...astia de la mn din clasa nu se uita?...de ce fac mishto de mn ...?pana la urma sunt doar un copil...cred ca ar trb sa le arat un ep din bleach...sa mai zica ei ceva!...sau elfen lied?....sau death note?uhhh.....oare chiar eu sunt cea mai ''imatura "din clasa?...oricum...tot nu imi plac glumitzele lor!)Ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Narumi
post Jul 24 2008, 10:03 AM
Post #116


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 337
Joined: 5-December 06
Member No.: 3.387
Points: 394
Gender:



QUOTE(anime4meElly @ Jul 23 2008, 06:44 PM)
Da.....pai asta chiar e un topic bun.....sunt o mare fana anime....dar in clasa mea nimeni din cate stiu eu nu se mai uita la desene animate sau anime-uri...(decat vreo 3 baieti din clasa care se uita la naruto si o sg fata care se uita la inuyasha)si de aici incepe toata chestia...glumite pe seama mea si restul(nu erau chiar batjocoriri...doar glume)...intr-o ora de matematica....plictisindu-ma...am inceput sa desenez niste spirale...ochisori care semanau cu ai lui eyes rutherford(pers din spiral)....sa mai scriu pe acolo ''spiral''....sau mai stiu eu ce nume de anime....si se pare ca fara sa vad...colega mea de banca se cam uita sa vada ce desenez eu....si ma intreaba:''Auzi...tu te uiti la desenele alea animate cu spiral?".....eu am corectat-o si i-am spus ca sunt anime-uri...si am intrebat-o daca se uita si ea...dar mi-a spus ca nu mai are 2 ani ca sa se uite la asa ceva...si s-a raspandit vestea....si tot asa....sa-u facut si alte glumitze mult mai rautacioase pe seama mea... dar totusi...ce-mi pasa?....Eu tot o mare fana anime am ramas...si ii ignor in continuare...pana la urma prietenii te accepta asa cum esti!...nu? :lol:  B) ...si app:tsukionnanoko...are dreptate si la mn parintii mei cred ca baietii din anime sunt emo pt ca arata asa....spre ex:ulquiorra din bleach...arata...putin a emo pt cn nu vizioneaza anime ...chiar asta ar putea crede...sau ren din jigoku shoujo...are o frizura putin emo dar oricat i-asi explica mamei ca  ei nu sunt emo...nu intelege...sau tata crede ca toti sunt demoni pt ca i-am spus cine e inuyasha...dar cu toate astea ,ei nu au nimic impotriva sa vizionez anime!....(APp:eu am un frate mai mare decat mine...are 20 de ani....el nu se uita la anime dar colegii lui de facultate o fac.....(sailor moon!!!)...iar eu ca am 12 ani momentan...astia de la mn din clasa nu se uita?...de ce fac mishto de mn ...?pana la urma sunt doar un copil...cred ca ar trb sa le arat un ep din bleach...sa mai zica ei ceva!...sau elfen lied?....sau death note?uhhh.....oare chiar eu sunt cea mai ''imatura "din clasa?...oricum...tot nu imi plac glumitzele lor!)Ja ne!
*



Oh hell good, cum ai putea sa rezisti asa?? :P Daca nui pui la punct si-i lasi sa zica ce vor despre tine, vei fi mereu frustrata si te vei simti ca ultimul nimic. Anime-urile sunt un pic mai greu de inteles, da' nu imposibil.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

[RoXx]
post Aug 27 2008, 10:33 PM
Post #117


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 26-August 08
From: Craiova
Member No.: 7.457
Points: 20
Gender:



Din fericire nu am fost criticata prea des pentru ca ma uit la anime. Mi s-a spus de multe ori ca anime-urile sunt pentru copii, dar sincer deja a inceput sa ma plictiseasca cliseul asta. Si oamenii care nici macar nu stiu ce este un anime, dar adora sa vorbeasca din auzite. Deh, nevoia oamenilor de a pune etichete <_< Incep sa ii ignor. Saracii :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Toushirou_Hitsugaya
post Sep 1 2008, 10:46 AM
Post #118


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 24-August 08
Member No.: 7.438
Points: 39
Gender:



pai cel putin in grupul meu, sunt un pik luat peste picior ca ma uit la anime, dar asta nu inseamna ca nu stiu sa ma fac placut cu ceea ce imi place si nu numai, deci deocamdata inafara de ignoranti care le numesc desene nu prea am probleme.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinamori
post Sep 2 2008, 01:08 AM
Post #119


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 1-September 08
Member No.: 7.496
Points: 70
Gender:



Well...pe la mine prin oras nu prea sunt fani anime.La scoala unii copii rad de mine ca ma uit la aceste "desene" care nu sunt desene ci animeuri.Eh..ei nu inatleg cat de frumoase sunt..ce sa le fac eu?Pentur mine nu prea conteaza ce cred cei din jur atata timp cat mie imi plac aniemurile.La inceput parintii mei ziceau ca sunt niste desene animate banale,dar le-am explicat ce isnemna un anime si au vazut ca sunt paisonata de ele si de japoneza(si vreau sa invat aceasta limba).Ei au fost de acord cu ideea si au zis ca o sa imic umpere carti de unde sa invat japoneza.Nu prea stiu sigur ce gandesc ceilati despre fanii aniem,dar am impresia ca se uita lume ala noi ca la felu 14.Ce au ei cu noi daca ne plac?~~".Unii...nu comenteaza cand aud ca esti fan anime,dar alti incep sa rada de tine si sa faca baza.Asta e..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Makutta
post Sep 2 2008, 02:46 AM
Post #120


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 70
Joined: 2-September 08
Member No.: 7.497
Points: 149
Gender:



Cred ca sunt norocos ca am multi prieteni care se uita la anime :) si astfel " nu sunt luat peste picior " sau batjocorit :) , deoarece si ei sunt ca si mine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Pages « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th March 2024 - 10:51 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |